Co ste dnes zaujimave prezili?

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod beaster » 03 Feb 2017, 08:28

Juri napodobne ... urobil si mi velku radost v pracovnom dni. Myslel som, ze sa mi sniva a nevedel som ci to bol len moj hlas v hlave alebo naozaj niekto oslovil :D A dakujem aj za pomoc v hladani v tej Levickej divocine :yees:
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Gondil » 08 Feb 2017, 17:20

Chalani teraz riesia pestovanie chilli papriciek. Tak toto je trochu k teme teda akurat bez pestovania. Siel som si dat dnes v praci obed, take obycajne rizoto. Mam celkom rad taku decentnu stiplavost a kedze som v kuchynke uvidel nejaku malu flasticku s chilli omacku tak som sa potesil. Reku, ostiplavim si zivot trochu. Velice neprijemne som bol prelvapeny po asi 2 sustach kedy mi zacali horiet cele usta. Horko tazko som do seba daval dalsie vidlicky s horucim rizotom, co len dalej prispievalo k agonii ktoru som prezival. Nalial som si mlieko, studenu vodu, postavil sa k otvorenemu oknu. Reku to neni mozne toto, v zivote sa nestalo ze by som nieco nedojedol alebo vyhodil. No tieto papricky to dokazali. Skutocne som to nevedel dojest a aj ked mi to bolo luto tak asi stvrt taniera muselo ist do kosa. Este stale to rozdychavam a doteraz sa mi nikdy nestalo ze by ma to stipalo ako sa hovori 2x ale obavam sa, ze teraz sa tomu nevyhnem. Ak by sa tak nestalo, tak to nemoze byt pravdive tvrdenie pretoze Carolina Reaper je urcite poriadna papricka. Skoda len ze som to nevedel predtym ako som si nou znicil moj obed :D
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Dufi » 08 Feb 2017, 18:51

Chilli, pokial nejes semiacka, nestipe 2 krat. 2 krat stipu baranie rohy a podobne zalezitosti, ktore sa jedia cele a su plne semiacok (tie na povrchu obsahuju kapsaicin) a kedze tie netravime, tak prenesu stiplavost az k vyfuku :D ...tot moja teoria. S chilli mam nejake skusenosti...teda so sadenim aj konzumaciou: http://egazda.sk/dennicek/item/115-20-10-2013
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Gondil » 08 Feb 2017, 19:33

Diki za poznatky, zacinam sa bat, bol to mix aj so semiackami :D ale nedal som si toho moc len to bolo mega silne. Bolo to huste a tak som myslel ze nic z toho nevyleze lenze kedze to bolo odstate tak sa tam nazbierala aj taka ta tekutina riedka a to sa mi cele vykydlo na tanier a evidentne toho stacilo velmi malo :D
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Dufi » 08 Feb 2017, 19:39

tak...karolina je karolina :D
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod juraj1974 » 09 Feb 2017, 09:06

Dufi píše: ...tot moja teoria. S chilli mam nejake skusenosti...teda so sadenim aj konzumaciou: http://egazda.sk/dennicek/item/115-20-10-2013



Priatelu tak teraz si zabil... Vyrazil si mi dych pretoze presne na niecom takomto prave teraz pracujeme. Presne ako pises u seba na blogu ohladom tej pamate. Presne tu som sa uvidel aj ja. Rovnako ako pri tej fotomobilnej archivácii vsetkych experimentov. Taaakze si prave ukladam tvoj blog (este neviem kde) aby som bol pozornym sledovacom tvojich experimentov ku ktorym mam rovnako blizko. Este raz vdaka... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Dufi » 09 Feb 2017, 15:28

A nechcete sa pridat? Prave mam rozpisany clanok "quo vadis egazda" :)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod juraj1974 » 09 Feb 2017, 15:44

Dufi píše:A nechcete sa pridat? Prave mam rozpisany clanok "quo vadis egazda" :)


Nooo. Ja to predlozim doma toto... Isto by to na zaciatok bolo celkom dobre zacinat pod ochrannymi krídlami.. :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Dufi » 09 Feb 2017, 15:49

Povodne to bol osobny blog. Potom ma oslovila kamoska, ze by tiez rada nieco napisala.. Nasledne uz vyse roka riesim co dalej...aky mat ciel... Zacali ma oslovovat aj nejaki predajcovia, tak som vymyslel aj formu odmenovania autorov za clanky. Nemam v zaujme to "vlastnit", mam v zaujme aby to fungovalo a nieco prinasalo navstevnikom. Mozme si k tomu napisat cez maily (kludne mi napis na egazda@egazda.sk).
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod juraj1974 » 09 Feb 2017, 15:56

maaas to mat.. sam si to chcel.. :mrgreen:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod kapybara » 19 Apr 2017, 14:14

kedze je to mierne off topic dam to sem :)

Mali sme šťastie sa pozrieť na prebiehajúci projekt reštitúcie losa na Slovensko.

Posledných 300 rokov je u nás los vyhubený, napriek tomu že sa u nás nachádzal predchádzajúcich 10 tisíc rokov, teraz žiadnu stálu populáciu nemáme. Občianske združenie Žito založilo zvernice na viacerých miestach a denne sa stará o dovezených losov, plán založenia novej populácie je odvážny, ale zato že s týmto plánom vôbec niekto začal, im myslím môžeme byt vďační.

Pár záberov cca 2 ročných losov:
Kapybara močiarna je najväčší hlodavec na svete
Obrázok užívateľa
kapybara
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 13 Júl 2015, 23:49
Bydlisko: Ba
Dal Ďakujem: 264 x
Dostal Ďakujem: 368 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod mohadive » 23 Apr 2017, 16:33

Bol som so synom vcera na vylet tak 6 km od mesta. Sneh tak 15 cm. Nastastie syn mal nepremokave vysoke boty. Ja hrdina letne turisticke. Uplne kosa, zmrznute a mokre nohy. Cestou spat ked som pomahal synovi cez potok som do neho drbol. Nohy mokre po kolena :-) Ale vylet prefektny :-) nazbierali sme 10 kg kamenov ktore som si na chrbte odniesol. Fotky sutrov dodam zajtra.
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod keres » 03 Jún 2017, 21:41

Je to starši zážitok ešte z maja, boli umňa kamoši na kutie a Korvusov bracho Marian mi nechal len tak kôli zábave tieto hračky :mrgreen: Musel som sa pochvastať. A neskutočna radosť vždy keď natiahnem tetivu !!!
Prílohy
18902708_1062812613853014_1709948746_n.jpg
Obrázok užívateľa
keres
 
Príspevky: 359
Registrovaný: 17 Feb 2012, 21:39
Bydlisko: Vranov nad Topľov
Dal Ďakujem: 773 x
Dostal Ďakujem: 830 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod juraj1974 » 15 Jún 2017, 09:06

Aj ja mam starsi zazitok... zo vcera. Nezelam to nikomu. Verim ze nebudem po zverejneni toho co sa mi vcera stalo ukamenovany. Nuz ale stalo sa... Moja chyba. O co ide? Vcera cestou na zahradu kde chodim po praci som sa zastavil v samoohsluhe jedneho nemenovaného obchodu u nas v dedine. Vystresovany unaveny a hlavne smädny som si vzal zo sebou dve chladene Krušovicke 12°-ky.. Teplota mierne pod idealnu hodnotu ale s perspektívou jej stupania pri ceste na zahradu... Sofer spokojny s mojou spokojnostou v tvári ja s netrpezlivou predstavou o tom ako si otvorim nacvicenym pohybom plechovku s mokom omamnym... Stalo sa. Mojim telom prebehol slastny pocit hned po prvých duskoch chladného napoja s chmelovym poddtonom... Cas usiel velmi rychlo pri praci zahradneho charakteru a prisla chvila ked som sa zacal zaoberat myslienkou ze po prichode domov nacnem aj dvojicku môjho samoobsluzneho nakupu. Teda taka bola moja naivna predstava..
Realita mi vsak otvorila oci a napla vsetky moje zmysli. Dokonca aj tie co som uz dooost davno nepouzival... O co ide? Este teraz mam zimomriavky po tele ked si na to spomeniem.. Jednoducho sa moja mysel nasmerovala na druhu plechovku z môjho nakupu. O to vacsie zdesenie nastalo ked som siahol do mojej prirucnej tazky a zistil ze jej obsah sa absolutne nezhoduje z mojou predstavou.. tato situacia mala za následok ze po mojom chrbte prebehol mraz ako po mrazenom hrasku v chladiacom pulte uz spomínanej nemenovanej predajne. Ano. Presne! ONA tam nebola! Moje pivo tam aj napriek tomu ze som si kupoval dve plechovky moku nebolo! Ano ano... citate spravne... NEBOLO...
Jednoducho som zistil ze pivo nevedelo o tom ze kde malo byt... Moje silne analytické myslenie dostalo v tom momente zabrat a zacal som si virtualne predstavovat co vsetko sa mohlo stat zaroven s presnym popisom kazdeho môjho kroku od doby ked som sa k tym plechovkam dostal.... Neprisiel som na nic. Ani kompletna prehliadka bytu nic nevyriesila. Dospel som k zaveru ze moj mok ostal niekde opusteny v zadrade v nejakom zahone. A to som nemohol nechat len tak. Moj osobny sofer videl v mojom pohlade vsetko. Preto sme opat sadli do motora a opät smer zahrada.
Priatelia. NIČ! Po dôkladnej prehliadke zahrady sa plechovka nenasla. Moje zdesenie sa stupnovalo a moje zavity pracovali naplno... nepomohlo. Zmiereny zo situáciou sme sa pohli smer HOME.. zrazu moja polovicka v ulohe osobného sofera zvrtla motor smer obchod. Na moje pocudovanie pred nim aj zastala a vystupila. Nechapal som tento jej pocin ale este stale zahlbeny do premietania si filmu v mojej hlave co vsetko sa mohlo vlastne stat som to neriesil. Moznost ze mi sla kupit dalsie pivo som v zapeti ako myslienka prisla aj zamietol.. tolko sa este nepozname aby sa take nieco mohlo stat...
No a na moje pocudovanie a doslova udivenie sa otvorili dvere na jej motorovom presuvadle a do interieru vosla ruka v ktorej bola ONA... moja plechovka! Vraj len prisla do predajne a spytala sa ci ten jej (asi myslela mna) nenechal v predajni pivo co si kupil. A stalo sa necakane... ten jej debil co si kupoval dve plechovky piva tam jednu z nich normalne nechal! Ano pouzijem slovko DEBIL. Štatisticky napisane 50% straty.. zlyhanie chyba... Preto apelujem na Vas priatelia. Davajte si pozor na svoje pivo. Skuste sa vyhnut podobnym stresovym situaciam. Usetrite si zdravie a hlavne nebudete tercom posmechu a poznámok az do casu ked zalahnete do perin... :wink: :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Elév » 15 Jún 2017, 12:51

Vzrušujúci život žiješ priateľu... to napätie, zápletka, gradovanie tajomna... kokos! Potraviny Jednota sú temné miesta. Brrr...
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia