zbrane

Ruksaky, nosné systémy...

Re: zbrane

Poslaťod jasommato » 31 Júl 2016, 22:59

E-shop zbranezlin.cz
Perkusnu hlavnovinu maju v troch kalibroch .45 .50 .54 kazdy v dvoch dlzkach podmienka je 18 rokov a osobne prevzatie treba im dopredu napisat nech uz mas odrezane
Veduci je taky pohodak ktoreho to bavi a vie aj poradit
Je to v zline v kvitkovicich necela hodinka mestskou a 10 minut peso zo stanice
Cestou odtial odporucam neobist obchod naproti nemu s cedulkou ze pivni kram
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: zbrane

Poslaťod hunter » 01 Aug 2016, 16:19

Ďakujem za odpoveď. Mohli by sme dať reč mimo verejnej debaty?
Nechcem to tu pleveliť. Jasommato na Knife .cz a tunajší Jasommato je jedná a tá istá osoba ?
Ak áno, môžeme si vymeniť základné informácie cez PM alebo e mail na nožíku ?
Ahoj
hunter
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 03 Júl 2012, 12:56
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: zbrane

Poslaťod jasommato » 06 Aug 2016, 22:30

Na knife som uz roky nebol a nepametam si heslo
Takze trebars ss tuna
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: zbrane

Poslaťod venco » 19 Apr 2017, 11:07

Nový milášik, zatiaľ odbúchané cca 100 lugerov. Dnes idem pustiť ďalšie....
Prílohy
18010870_10209163422465972_3656101421423679486_n.jpg
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: zbrane

Poslaťod benluben » 22 Apr 2017, 09:49

Ako dlho ju máš? Pýtam sa len preto ak ju máš dlhšie či si ju skúšal na vonkajšej otvorenej strelnici v mrazoch tak -15? Neskôr vysvetlím prečo sa na to pýtam a opíšem vlastné skúsenosti s plastovými zbraňami.
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 365 x
Dostal Ďakujem: 274 x

Re: zbrane

Poslaťod venco » 23 Apr 2017, 14:35

Mám ju asi mesiac, ale služobnú mám od 2004 a žiadny problém. Kedysi sa mi na služobnej zaniesol úderník a sem tam neodpálilo náboj ale po vyčistení ok. A minulý rok mi prdla spúšťová pružina, výmena svojpomocne a cena tuším 4 €. Z mojej služobnej som vypukal odhadom tak 10-12000 nábojov. Preto keď som uvažoval o spoľahlivej zbrani a lacnými a dostupnými náhradnými dielmi glock vyhral na celej čiare. Zbraní som mal viac CZ 83, CZ 75B, Ruger P95, K100 a terazky G.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: zbrane

Poslaťod benluben » 24 Apr 2017, 18:33

Ako inštruktori streľby sme strieľali strelecké parkúri a testovali ktoré by vyhovovali na nasledujúci výcvikový rok pre "obyčajných" príslušníkov. Vonku na strelnici bolo -17 stupňov a tí inštruktori čo mali plastové zbrane (Géčka)zhruba po dvoch hodinách vonku začali mať problém pri streľbe s podávaním náboja do komory pri dvojranách a zasekávaním zbrane. Ostatný čo mali CZ 75B alebo CZ 75D žiadny problém so zbraňou. Určite Ti nemusím vysvetlovať že spomínané zbrane sú celokovové. Všetky spomínané zbrane boli v kalibri 9mm Luger. Strieľali sme aj revolver v kalibri 38špečial a taktiež žiadny problém pri rýchlej opakovanej streľbe. Nestalo sa to raz pri jednej streľbe a nakoniec aj Tí čo mali plast menili za železo.
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 365 x
Dostal Ďakujem: 274 x

Re: zbrane

Poslaťod jasommato » 19 Júl 2017, 20:31

tak uz mam aj ja papiere a uz aj dake to modernejsie zeliezko
a ak mi niekto bude tvrdit ze to neni moderne tak ho dakde kopnem :D bo co nepreverila aspon jedna svetova vojna neberem ako moznost :D
inak neni az tak stari 1942 bohuzial

no a benluben bude suhlasit ziaden plastak
Prílohy
20134395_1972536313012492_451931002_n.jpg
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: zbrane

Poslaťod radeton » 20 Júl 2017, 00:35

Noo starý dobrý Tokarev svojím spôsobom je to celkom zaujím.zbraň v dostupnej cenovej relácii, dá sa s tým pohrať na strelnici,aj keď včielky do toho sú trochu mastnejšie ako klasika Luger 9 mm je to už taký "výbehový "kaliber niečo podobné ako munícia do Nagana.Pokiaľ si to kupoval ako hračku na strelnicu v pohode. Je to kus železiska nezoderieš ju :D Na druhej strane musíme si pripustiť,že aj zbrane ktoré prešli svetovou vojnou starnú,tak isto ako starneme my. Ak to plánuješ použiť sem tam aj ako zbraň na nosenie, a máš to aj v "A"-čku sám časom zistíš že to nie je to pravé orechové pod kabát.Toto je čisto sparťanská vojenská zbraň je veľká,a ťažká,a bezpečnostné prvky moderných kratk.gulov.zbraní sú už dnes v úplne iných leveloch čo dosť nepriaznivo ovpl.rýchle,a bezpečné ,a hlavne účinné použitie tejto zbrane v reálnej krízovej situácii. Kaliber na ktorý bola v tej dobe stavaná má síce vysokú energiu a prebíjací účinok (kludne prebije "kirasu"s mäkou balist ak tam nie je oceľový plat),no "zastavovací efekt" je dosť slabý na taký kus železa.Munícia na ktorú je stavaná bola pôvodne určená pre samopal.Ak nie je zasiahnutá vitálna časť prípadného útočníka ktorý bude nadupaný adrenalínom a pod drogou ani si nevšimne že to cez neho preletelo. Potom už ostáva iba druhá možnosť ,ktorá je pri tejto zbrani ozaj učinná.Silný rozmach s následným úderom do lebečných kostí to ho spolahlivo zastaví. :D . No, ale zasa na druhej strane musím priznať,že aj ja mám slabosť na podobné legendy :wink:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: zbrane

Poslaťod jasommato » 20 Júl 2017, 00:46

nie nie A nemam :D to by som asi kupoval daco o pol kila lachsie :D toto je na hranie na strelnicu mam len E a F
casom ak bue A tak vezmem daku staru malu devinu
ten patron co to fluse je na obranu fakt nvhodny ale zase pre vojaka to nebolo zle prejde to cez vsetko striela sa z toho fajn cakal som ze viac kopne a ze nebude sediet v ruke ale sedi mi krasne ma fajn meku spust a kope len o malinko viacej ako kamosou walther dokonca je lachsi od germana :D
paci sa mi aka je jednoducha
ale o bezpecnosti nemoze bit anoi rec :D dam kohut do bezpecnostnej polohi a nespravim sice nic ale nahodou mi na nom pristane motil a zbran natiahne a odisti zaroven :D no je mi to jedno nenosim ho nabity a nabijam len ked chcem strielat
musim si na strelnicu najblisie zobrat kladivko nesie mi dolava :D
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: zbrane

Poslaťod radeton » 20 Júl 2017, 17:15

Tokarev sa chová pri streľbe pokojne práve z dôvodu svojej hmotnosti ,a čo sa týka "sadnutia do dlane" tak aj napriek tomu ,že nemá nejako ergometr.tvarovanú pažbu sedí super v ruke vďaka skoro pravému uhlu pažby voči osi hlavne. Je to vďačná zbraň na vytešovanie sa pri rekreačnej streľbe,zároveň pri streľbe z tejto zbrane budeš posiľňovaťať svalstvo horných končatín je to ako malá fitnes jednoručka :)
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: zbrane

Poslaťod juraj1974 » 20 Júl 2017, 18:23

Ja len otázka... Máš E-čko a vlastnis Tokareva r.v. 194... ? Nooo... Ja by tebou zmazem radšej svoj príspevok..
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: zbrane

Poslaťod jasommato » 20 Júl 2017, 23:01

mam E a F no a na F mozem mat cokolvek
1942
no a dvovod mazania??
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: zbrane

Poslaťod radeton » 21 Júl 2017, 02:03

Oprávnenie skupiny "E" je držanie zbrane a streliva na športové učel. to v praxi znamená,že držitel tejto skupiny je automat.členom nejakého športového strelec.klubu.Je to podmienka na vydanie tejto skupiny ZP. Ako taký môže mať v legalnej držbe krátku gulovu poloautomat.zbraň .(okren iných zbraní) Túto zbraň môže aj legálne "prevádzkovať" na legálnych strelniciach,ale len tam. Nemôže ju v praxi legálne použiť pri tejto skupine na ochranu osoby ,a osobného vlastníctva,a už vôbec ju nosiť nabitú pod kabátom :D Použiť by ju mohol na svojom pozemku kde má trvalý pobyt jedine že by skutočne nastala situácia krajnej núdze,a aj to by musel mať zbehlého právnika v tresnom práve ktorý by ho v tomto prípade ak by nastal zastupoval.Tak že ak vlastní Tokareva na skupinu "E" a prevádzkuje ho na legálnych strelniciach neporušuje žiadne ustanovenie zákona o zbraniach, a vzhľadom na to nevidím dôvod mazať jeho príspevok.Problém by vznikol pokiaľ by tuto zbraň mal iba v skupine "F" čo je držanie zbrane na zberatelské účely. Tato skupina oprávňuje držať dokonca aj automatické zbrane bez uprav na poloautomat činnosť.To v praxi znamené .že keď nájde na pôjde špagina zaeviduje si ho na príslušnom oddelení zbraní kam spadá po jeho balistickej previerke či ním nebol spáchaný tresný čin ju môže na skupinu "F" mať doma zamknutu v trezore v plnohodnotnom automat.prevedení,ALE !!!!! nemôže s touto zbraňou strielať ,ani na legálnej strelnici.Teda môže pokiaľ ho nikto nenatrie :D . Tak že aby som to zhrnul Tokarev v skupine "E" v pohode nič sa nedeje môže písať svoje zážitky zo strelnice aj na facebooku :o Pokiaľ by však bol iba v skupine "F" potom by som bol opatrnejší v zdielaní svojich zážitkov s týmto železom na internete, a aj pri pive :D,čo však nie je prípad predošleho príspevku majitela Tokareva. Ak mi niečo uniklo v danej problematike o ktorej sa bavíme rád sa nechám poučiť.V mojom veku sa už stáva že mi sem ,tam niečo unikne :D .
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: zbrane

Poslaťod jasommato » 21 Júl 2017, 09:20

Mam ho na E navyse ho mala policajtka v rukach a nic na to nepovedala
F mam pre istotu keby nastal pripad aky popisujes s tym spaginom
No a prave mam rovnake info ako ty tak ma zaujma co s tym myslel mozno som sa ucil z neaktualnej knihi a je tam zmena o akej neviem
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť