Zmena rozlisenia obrazkov pre bushcraft-portal.sk

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Zmena rozlisenia obrazkov pre bushcraft-portal.sk

Poslaťod fatal_error » 09 Nov 2017, 12:13

Na fore sa casto stretavam s tym, ze fotky alebo obrazky su zmensene do rozliseni tak extremne malych, ze ani nevidno co na tych fotkach je. Tym, ze forum povoluje obrazky o maximalnej velkosti z cias dinosaurov = 512kb, nas ale nemoze predsa zastavit v nahravani fotografii vo vacsom rozliseni. Hlavne nemusia trpiet nase oci a uzivatelia co maju 27" monitory. Ze ich davate v mensej kvalite na forum koli copyrightu?.....ALE PROSIM VAS...nebudte smiesni :D Kto by na nase fotky bol zvedavy okrem nas :D . Videl som tu par "skusenejsich" uzivatelov, ktori tu uz upli nejake obrazky vo "vyssom" rozliseni, ale stale to bolo rozlisenie tak nejak z roku 1260 takze take prave stredoveke. Optimalne by pre nas bolo nahravat fotky v rozliseni aspon 1400x900px ale stale pri dinosaurej velkosti vyssie spomenutych 512kb, ktore by nezahlcovali server. Da sa to urobit pomerne jednoducho a to znizenim kvality samotneho obrazka.

Ukazka rozlisenia novoveku 1400x900 (po rozkliknuti obrazku sa zobrazi v plnej kvalite)
woods-1-1400x900.jpg
1400x900px

woods-2-1400x900.jpg
1400x900px


Ak s tym vyssie nie ste prilis ztotozneni a ste stale zaseknuti v temmnej dobe krala Artusa, tak to potom hodte do rozlisenia 1200x800px.
Woods_1280x800.jpg
1280x800


Toto sme mali na ukazku a teraz prejdeme k praktickemu cviceniu. Ja osobne pouzivam Linux (rolkuj az uplne dole tam je odkaz na apku. Nainstaluj a pouzivaj.) ale pre pouzivatelov operacneho systemu Windows pouzijeme aplikaciu, ktora sa mi vo Windowse oplatila najviac. Nic to nezere, je zadarmo a urobi to rychlo kopec roboty. Nedajte sa oklamat starsim dizajnom. Urcite existuje milion dalsich podobnych aplikacii, ale my si to ukazeme na tomto konkretnom.

Na pripravu obrazkov v znizenej kvalite ale zato v prijatelnom rozliseni budeme potrebovat:
WINDOWS
Nainstalovat - FastStone Image Viewer - Prehliadac a editor obrazkov http://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm

PRACUJEM NA VIDEU

Podla potreby mozeme doinstalovat aj FastStone Photo resizer - Editor obrazkov s moznostou spracovania viacerych obrazkov naraz. To jest, ze ked mate z vyletu nafotenych vo vysokom rozliseni 900000 fotiek a z toho chcete dat aspon polovicu na forum, tak nie je nutne menit rozlisenie na kazdej fotografii zvlast, ale urobite to naraz v tomto programe. http://www.faststone.org/FSResizerDownload.htm

LINUX
Converseen - http://sourcedigit.com/20632-install-converseen-on-ubuntu-16-04-batch-image-resizer-converter-for-linux/
Tu navod netreba. Kto ma Linux vie co ma robit. Converseen je extremne intuitivny a jednoduchy na pouzivanie.

Fotka po zmene kvality a rozlisenia:
DSC09503.jpg


Prilis nizke nastavenie kvality sice zachova rozlisenie ale detaily su uz velmi rozostrene.
DSC09519.jpg


Video navody Youtube
FastStone Image viewer - https://www.youtube.com/results?search_query=faststone+image+viewer
FastStone Photo resizer - https://www.youtube.com/results?search_query=FastStone+Photo+resizer+
Converseen - https://www.youtube.com/results?search_query=converseen

Dufam, ze tato osveta nevyjde nanivoc a ze si ju ludia zoberu k srdcu. :camp: :skaut:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Zmena rozlisenia obrazkov pre bushcraft-portal.sk

Poslaťod 72janik » 09 Nov 2017, 12:38

a tí co maju lôen android lebo chcu byt 25 miliono rokov za opicami????? :mrgreen:
nie vsetci tomu rozumeju a nie vsetci su ochotni by moderní... :wolf:
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Zmena rozlisenia obrazkov pre bushcraft-portal.sk

Poslaťod fatal_error » 09 Nov 2017, 14:40

Aj na android mate apky. Len tak nahmatkovo:
Na zmenu kvality fotky https://play.google.com/store/apps/details?id=com.saawanapps.photocompress&hl=en
Na zmenu rozlisenia fotky https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simplemobilephotoresizer&hl=en
Android je inac podla mna super :)

Ja som si hore robil srandu, nejde o nic za co by sa niekto mal hanbit a nejde ani o vysmievanie sa niekomu, kto to nevie...ved prave preto pracujem na navode. Skor to ma pomoct zprehladnit recenzie a clanky, kde budu obrazky v odpovedajucom rozliseni a kvalite. Pouzivat rozmery, ake tu casto vidiet je uplne zbytocne, to uz radsej ani netreba nic uploadovat obrazok, pretoze to na tom obrazku aj tak nieje nic vidno.

Nema to ani nic spolocne s modernostou ide o zjednodusenie si veci a zvysenie kvality prispevkov. :camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Zmena rozlisenia obrazkov pre bushcraft-portal.sk

Poslaťod 72janik » 09 Nov 2017, 15:23

nechcel som na Teba nijako utocit.. lenze pre niekohoaj jednoduche veci v IT sfere su hotovym neriesitelnym problemom. Ale je pekne ze sa rtakto staras o tych ktory o tom davno vedia a ti co o tom nevedia asi nebudu vediet co s tym. :wink:
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Zmena rozlisenia obrazkov pre bushcraft-portal.sk

Poslaťod Gondil » 09 Nov 2017, 15:53

Treba to brat tak, ze ked si donekonecna budeme hovorit: "Aj tak nic nezmenim, tak radsej sa o nic nepokusim", tak sa to naozaj stane - nic sa nezmeni!!
Ak sa ale aspon niekto "posunie dalej" (respektive posunie kvalitu svojich prispevkov trochu dalej) vdaka fatalovmu prispevku, tak to mozme povazovat za dobre a nie furt len hovorit: "Naco to sem davas aj tak sa ti vsetci na to vyseru." Naco je to dobre sa k tomu vlastne takymto sposobom vyjadrovat? Toto je prvy krok k tomu, aby si prisiel o cloveka, ktory chce proaktivne nieco spravit pre komunitu, aby sa niekam posunula. Ak takych ludi stratis, uz sa nikdy nikam neposunies.
Za posledne mesiace tu bolo XY prispevkov, ktore stali za milu jarmilu. Tu je jeden, ktory ma vypovednu hodnotu, je edukativny a ma za ciel zlepsit kvalitu prispevkov, teda aj fora a teda vypovednu hodnotu pre jeho clenov. Takze preco tie pripomienky? Stale mi to nejak nie je jasne.
Naposledy upravil Gondil dňa 09 Nov 2017, 19:18, celkovo upravené 1
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Zmena rozlisenia obrazkov pre bushcraft-portal.sk

Poslaťod 72janik » 09 Nov 2017, 17:40

Mal som na mysli takych co sa radsej púosuvaju smerom k lesu od pc ako od lesa smerom k pc... :wink: ja pridavam prilohy obrazky a nerobim s nimi nic.. jednoducho odfotim na 2 megapixeloch a nepotrebujem nic menit...
Ja sosobne som kedzsi aj podnikal z PC a prestal som pred nejakou dopobou a uz poriadne neviem ani robit z PC a ani nemam zaujem.. to je pre mna posun vpred.. :wink: :wolf:
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Zmena rozlisenia obrazkov pre bushcraft-portal.sk

Poslaťod fatal_error » 09 Nov 2017, 18:30

Vytvoril som tuto temu ako jednu z prvych a budem pokracovat v niecom podobnom...proste zlepsovat toto forum aj takymi prkotinami. Co nenasleduje dopredu bude stagnovat a potom sa rychlo stane zastaralym. Toto forum je uz tak na 75% mrtve. Tu a tam sa vyskytne nejaka dobra fotka, clanok, rozprava ci pokec. V tom treba pokracovat a poriadne to aj rozvirit. Chcem do buducna (kratkodoby plan) napisat recenzie skoro na kazdu vec co doma mam a pouzival som ju v lese... skor take recenzie na vybavu. Co som nevlastnil nebudem komentovat...to by nemalo samozrejme zmysel. Uvidime, ci mi to vydrzi. V hlave mam myslienku o vlastnej stranke zameranej cisto na recenzie...ale nato by som musel mat najprv cas, ktory je v IT sfere velmi cenny.
Uvidime casom mozno sa niekto pripoji a napise tiez vlastnu recenziu hoci aj na bundu z armyshopu .....vsetko objektivne napisane posunie forum dopredu. :camp: :camp: :camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x


Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia