GPS - co pouzivate?

Vysielačky, GPS, čelovky, ručné svetlá...

Re: GPS - co pouzivate?

Poslaťod sally » 09 Dec 2010, 00:39

Rayen - :shock: Fest vďaka!
Mohol by si ten link hodiť aj do: informácie/stránky s dobrými know-how? Dík :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: GPS - co pouzivate?

Poslaťod Blake » 16 Dec 2010, 09:09

-ja pouzivam motionx gps na telefone : http://gps.motionx.com/iphone/gallery/. ma to vsetko potrebne co by mala turisticka navigacia mat a stale to vylepsuju aktualizaciami
cena: 2,39e

-za hlavnu vyhodu davam to, ze mapy sa daju jednoducho a hlavne bezplatne stiahnut do telefonu z akejkolvek vyznacenej oblasti na svete podla potreby a priania uzivatela.


-velka nevyhoda: vydrz baterky v telefone (3-4hodky) co je riesitelne napr. dobijacimi adaptermi na tuzkove baterky, ktorych si clovek vezme sebou pomerne dost.
Obrázok užívateľa
Blake
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 16 Dec 2010, 08:42
Bydlisko: Prešov - Mladá Vožice (CZ)
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: GPS - co pouzivate?

Poslaťod addo77 » 16 Dec 2010, 10:32

funguje to len na apple-pristrojoch? vyzera to celkom fajn .. inak neviete mi niekto poradit kde stiahnut trekbuddy? prip. aj mapy. Vdaka
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: GPS - co pouzivate?

Poslaťod Blake » 16 Dec 2010, 11:06

vyzera, ze je to len na apple, ale neviem to potvrdit na 100%
Obrázok užívateľa
Blake
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 16 Dec 2010, 08:42
Bydlisko: Prešov - Mladá Vožice (CZ)
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: GPS - co pouzivate?

Poslaťod rayen » 16 Dec 2010, 12:40

trekbuddy na www.trekbuddy.net a mapy kukni v teme Informacie/Mobile Atlas Creator
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: GPS - co pouzivate?

Poslaťod Phoebe » 23 Feb 2011, 15:44

Ja používam Garmin Oregon 300, ale ten mám hlavne kvôli geocachingu :D
Pojď se na chvíli podívat tam, kde život je sen, do kopců, když v nich vychází slunce a noc mění v den, když se modravé paprsky řek zatřpytí v údolích, náhle cítíš, že starosti tvé se utápí v nich.
Phoebe
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 22 Feb 2011, 15:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: GPS - co pouzivate?

Poslaťod oneho » 04 Mar 2011, 23:18

Ja mám Oregon 200 a tiež na geocaching, ale hlavne na cykloturistiku...
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: GPS - co pouzivate?

Poslaťod Adno » 04 Mar 2011, 23:30

A oplatí sa to? Tiež som kedysi uvažoval nad Oregonom, ale neskôr som to nejako zavrhol. Rozumnejšie sa mi zdalo kúpiť poriadny telefón, kde mám aj to GPS + kopu iných vecí + "otvorený systém" kde si môžem dávať mapy aké chcem a nie som odkázaný na nejaké špeciálne vektorové (aspoň myslím, že to funguje na takýchto mapách).
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: GPS - co pouzivate?

Poslaťod oneho » 05 Mar 2011, 21:53

Adno píše:A oplatí sa to? Tiež som kedysi uvažoval nad Oregonom, ale neskôr som to nejako zavrhol. Rozumnejšie sa mi zdalo kúpiť poriadny telefón, kde mám aj to GPS + kopu iných vecí + "otvorený systém" kde si môžem dávať mapy aké chcem a nie som odkázaný na nejaké špeciálne vektorové (aspoň myslím, že to funguje na takýchto mapách).


Oregon je geniálne GPS mám vyskúšané snáď všetky mobilné navigácie a nič sa nechytá. To najdôležitejšie je výdrž batérie, vodotesnosť, sila signálu. Do oregonov nájdeš na rôznych fórach mapy snáď celého sveta a navyše sú už nástroje ako tam dostať napr aj Google earth mapy a pod. Ak poznáš Mobile atlas creator tak všetky tie mapy dostaneš aj do oregonu. S touto turistickou navigáciou sa navigujem v aute, na bicykli, pešo a keď som v chorvatsku tak aj na mori :D Je to super. Odvtedy čo mám túto GPS som v mobile GPS nemal zapnuté.

Skúsenosti s výdržou batérie na cykloturistike Passau - Bratislava, keď som GPS zapol cca o 9:00 batérie sa vybili tak o 19:00 až 20:00 a to som mal nepretržite zapnutý displej tak s cca 30% osvetlením...
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: GPS - co pouzivate?

Poslaťod lardes » 31 Mar 2011, 15:23

ahojte,
Kúpil som si NOKIA E52, je to aj s GPS, ale ja ako technický antitalent po prečítaní tohto vlákna rozumiem len minimum a to mi nepomôže. Nemôžem sa vyjadrovať moc odborne lebo sa do tejto témy vôbec nevyznám, ale spýtam sa priamo. Existujú mapy do môjho mobilu aj vo forme ako sú turistické mapy alebo dokonca google earth? Moje GPS už ako tak používať viem, ale obávam sa, že je to iba dáka základná verzia na cestovanie po meste a podobne. A je ešte aj možnosť, že by to fungovalo ako GPS, ktoré sa používa napr. v autách? ďakujem vopred za zrozumiteľné odpovede aj pre nezasvätených.
lardes
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 21 Jan 2011, 16:20
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: GPS - co pouzivate?

Poslaťod oneho » 31 Mar 2011, 17:44

lardes píše:ahojte,
Kúpil som si NOKIA E52, je to aj s GPS, ale ja ako technický antitalent po prečítaní tohto vlákna rozumiem len minimum a to mi nepomôže. Nemôžem sa vyjadrovať moc odborne lebo sa do tejto témy vôbec nevyznám, ale spýtam sa priamo. Existujú mapy do môjho mobilu aj vo forme ako sú turistické mapy alebo dokonca google earth? Moje GPS už ako tak používať viem, ale obávam sa, že je to iba dáka základná verzia na cestovanie po meste a podobne. A je ešte aj možnosť, že by to fungovalo ako GPS, ktoré sa používa napr. v autách? ďakujem vopred za zrozumiteľné odpovede aj pre nezasvätených.



No tvoj mobil má operačný systém Symbian, takže možností je veľa.

Programy auto navigácie: Garmin MobileXT, Sygic mobile (do tej garmin nav. môžeš dať kľudne turistickú mapu a budeš mať s toho turistické GPS)
Google Earth: Na google si daj vyhľadať Google maps mobile a nájde ti to SW priamo od Google. Mám pocit že z mobilu je adresa m.google.com http://www.google.com/mobile/
Turistické scanované mapy: Smartcom GPS (načítaš pripravenú nascanovanú skalibrovanu)

A je kopec ďalších programov na internete, no musíš pohľadať na iných fórach.
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: GPS - co pouzivate?

Poslaťod juraj1974 » 31 Mar 2011, 20:39

To oneho: Plati to aj pre Nokia N97? Mam tam nejake nokia maps ale pravdu povediac to nie je to prave orechove... :roll: Anglicky a ani v programovani som neni az tak nabity ako vacsina tu pritomnych. Vedel by si dat nejaky tip ako do tej mojej sunky nasukat nejake mapy pre bezny pohyb v prirobe? Ide mi hlavne o to aby som vedel kde som aky mam smer aky teren je predomnou a okolo mna a podobne srandicky... Dalo by sa nieco take najst?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: GPS - co pouzivate?

Poslaťod oneho » 31 Mar 2011, 21:28

Juraj áno aj tvoja Nokia má symbian. No najideálnejšie by asi bolo dať tam ten Garmin MobileXT a k nemu napríklad SK turistickú mapu. Budeš mať s toho plnohodnotné GPS (ako mám ja Oregon iba bez pár funkcií). Navyše ak tam dáš auto mapu máš GPS na cesty, prípadne aj námornú mapu ak pôjdeš do HR :D Ten Smartcom je tiež dobrý no problém je s tými kalibrovanými mapami. Na internete sú nejaké a ak by si si chcel spraviť vlastné, musíš mať k tomu ďalší SW v PC. Ten Sygic je čisto len auto-navigácia. No nemusím tu písať že všetko sú to platené SW.
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: GPS - co pouzivate?

Poslaťod Marian » 05 Máj 2011, 19:48

používam Nokiu 5230 + turisticke mapy cez SmartCom +samozrejme original navigacia od Nokie do auta. Jedina nevyhoda je horšia čitateľnosť displeja na priamom slnku.
If you see the flash...
...it's already too late...
Marian
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 04 Máj 2011, 22:58
Bydlisko: TT
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: GPS - co pouzivate?

Poslaťod tomko1985 » 07 Júl 2011, 15:23

ja pouzivam Garmin Dakotu 20, rozhodol som sa pre nu hlavne koli kompaktnej velkosti a napajaniu z dvoch AA baterii na ktore vydrzi "slapat" dost dlho nevyhodou je mozno pre niekoho maly display ale nakolko je to moje prve GPS mne sa zda normalny a naucil som sa v nom dost rychlo orientovat. Pre mna uzitocnou funkciou je aj sledovanie barometrickeho tlaku ktory sa zaznamenava do grafu v GPS a da sa podla neho predpokladat vyvoj pocasia co sa mi parkrat hodilo :) GPS je pre mna uzitocna vecicka ak sa na nu clovek prilis nespolieha a vie si poradit aj bez nej...
tomko1985
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 18 Feb 2011, 22:47
Bydlisko: bratislava / levice
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia