Batoh na dlhšie treky

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 16 Mar 2011, 14:37

Prečítaj si http://www.kalimera.cz/batoh_gemma_s_pr ... nenim.html a komentáre
Tiež by som zvažoval spoľahlivosť zipsov, ak by si batoh preplnil, mne vydržali spoľahlivo a dnes sa už dávajú kvalitnejšie zipsy.
Ja som mal gemmu turist 60 s dvomi bočnými vreckami na zips , vtedy bola čakacia doba necelý rok od objednávky, slúžil mi dlho a bol som s ním veľmi spokojný. Mal som ešte treksport patagonia a teraz mám zajo 65 . Gemma bola z týchto najlepšia.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod rayen » 16 Mar 2011, 19:59

no ja som sa zatial nestretol s nikym kto by mal pri gemme problem so zipsom a na druhej strane malou upravou sa to zabezpecit aby s tym problem nebol
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod I.G.I. » 17 Mar 2011, 19:03

Adno- no a vravíš že s vulcanom si spokojný?? ako vravíš v chrbtovom systéme by tam nemal byť nejaký rozdiel a materiál by mal byť tiež takmer rovnaký ( teda to som postrehol z fotiek :) ). No kúpim si ho asi až koncom júna, keď budú peniaze nazvyš...ale určite nafotím, a obkecám.
Si vis pacem para bellum
Obrázok užívateľa
I.G.I.
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 15 Mar 2011, 13:06
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Bujny » 21 Okt 2011, 00:47

Ja použivam All Arms Bergen, taky kockaty nizky brocak. Skusal som aj normalny Bergen, ale mne nejak nevyhovuju vysoke ruksaky, tak som sa vratil spať k AA Bergenu. Je to vojenský original, takže žiadne nastavenia chrbta a podobne vymoženosti, ale je odolny a nepremokavy. Bočne vrecka som nezohnal original, tak mam od Webtexu aj s popruhmi (nie je to ono).
Obrázok
Obrázok užívateľa
Bujny
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 29 Sep 2008, 21:01
Bydlisko: Grays, Essex
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Richo » 09 Máj 2012, 09:57

Ak by mal niekto záujem o použitý BERGHAUS :yees:
http://www.recon-company.com/lightspeed ... rtId=26977
Na obrázku je Berghaus Atlas, v popise však nie je uvedený konkrétny typ.
Predávajú ich s bočnými vakmi (100€), ale aj bez nich (50€).

Ja som si minulý týždeň jeden objednal a o 6 dní nato sa u mňa objavil BERGHAUS VULCAN.
Je v dobrom stave, látka neporušená, dokonca ani farba nie je vyblednutá. Zipsy a spony fungujú tiež dobre.
Bočné vaky však pochádzajú z iného batohu, lebo majú o trochu iný odtieň ako samotný batoh - ale to nie je na závadu.
Popruhy, bedrák, ako aj nosný systém sú vo veľmi dobrom stave.
Nosný systém Cyclops II už na prvý dojem pôsobí veľmi komfortne – a vyzerá to, že si s mojim chrbtom bude rozumieť.
Keďže však ide o použitý batoh, drobným úpravám (s nožnicami, ihlou a niťou) som sa nevyhol.
:)
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod mark » 09 Máj 2012, 10:01

dik za info :-) Richo..vidim na tom webe, ze su tam nejake 3 velkosti 2,3 a 4. Nevies co to je? Ktoru velkost mas ty? Ako postovne a balne na SK?
mark
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 01 Mar 2011, 13:42
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Richo » 09 Máj 2012, 10:16

Berghaus uvádza, že:
"2" je pre osobu vysokú 160 - 173 cm
"3" je pre výšku postavy 170 - 183 cm
"4" je pre výšku postavy 183 - 198 cm
Je meriam okolo 181 cm, objednal som si "3" a sedí mi OK.

Čo sa týka ceny, registrovaní zákazníci získavajú 2-percentnú zľavu z ceny tovaru.
A poštovné je nejakých 12€.
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Netopiers » 24 Okt 2012, 14:29

zdravím ja mám Batoh BW 65 litrový bojový a som z ním celkom spokojný až na to že pri dlhšej túre mi odsekne ruky :D má strašne úzke a tvrdé popruhy. Veľkosťou mi vyhovuje aj na dlhšie treky ale chceme na budúce leto prejsť s kamarátmi cestu SNP :D má približne 750km a už po prvej 50 by som ten batoh spálil. Poradil by mi niekto taký najlepší batoh do takých 50€. Velkost asi tých 70l. Dakujem
Čím viac ľudí poznám, tým radšej mam svojho psa.
Cyra, nemecký ovčiak, 1.august.2004
Obrázok užívateľa
Netopiers
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 16 Jan 2012, 17:40
Bydlisko: Sečovská Polianka
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod sally » 25 Okt 2012, 08:04

50e a pohodlie NEJDÚ k sebe :wink: Pohodlné a kvalitné turistické batohy začínajú od cca 150e vyššie. Nebavíme sa o shitoch z exisportu a spol., ale o Vaude, Deuter... tam si chrbát chrochtá ako v bavlnke.

Ja mám prastarú Treksport Patagonia, cca 12 ročnú, šitú ešte na SR. Dnešná produkcia už nie je čo to bývalo. Vlastním i DPM dieru - bergen - a pohodlím je to značne nižšie. No odniesť sa to dá, stačí si len zvyknúť.

Pokiaľ potrebuješ komfortný batoh, tak si radšej priplať a máš niečo, čo ti vydrží desiatky rokov. :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod DUCH LESA » 25 Okt 2012, 10:31

...súhlasím so Sallim, batoh je časť výstroje do ktorej sa naozaj oplatí investovať-investuješ vlastne do svojho pohodlia a ver tomu že tvoj chrbát bude nadšený :lol: Kedysi som používal vojenské batohy ale dlhšie túry sa zmenili na tortúry tak som sa rozhodol zainvestovať a bol to správny krok! Momentálne používam lezecký Millet Pro Light (45l) a expedičný ruksak Salewa Pamir 90+ , do ktorého napracem všetko aj v prípade že by ma vyrazili z domu :D Môžem už len dodať že som nadmieru spokojný po všetkých stránkach!!!
NEVER STOP EXPLORING!!!
Obrázok užívateľa
DUCH LESA
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 16 Dec 2011, 21:41
Bydlisko: Zlaté Moravce
Dal Ďakujem: 11 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod carlos9780 » 25 Okt 2012, 13:22

No ak chceš kvalitný ruksak do 50e skús sa poobzerať po jazdenom,ruksak nieje zubná kefka-musíš ho mať nový?Záleží na tom čo chceš,inak je to asi tak,ako to napísal Sally,nízka cena a kvalita dokopy nejdú.Ja som kúpil môj na burze za 10E,trochu smrdí zatuchlinou(asi bol dlho voľakde v pivnici) ale je to ruksak na von čiže mi to je jedno.Makučké popruhy aj opierka chrbta a nastaviteľné je asi všetko ja som s ním spokojný.Nový,kvalitný,veľkolitrážny do 50e určite nekúpiš.
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Netopiers » 25 Okt 2012, 16:39

Mne je jedno či nový alebo obnosený, stačí mi to že po 50km s 15kg na chrbte ma nebudú bolieť kríže, nehovorím že chcem nejaký z najnovšej série stačí aj nejaký z 90.rokov len niečo dobre nositeľ né.
Čím viac ľudí poznám, tým radšej mam svojho psa.
Cyra, nemecký ovčiak, 1.august.2004
Obrázok užívateľa
Netopiers
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 16 Jan 2012, 17:40
Bydlisko: Sečovská Polianka
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod root » 25 Okt 2012, 18:01

Netopiers píše:zdravím ja mám Batoh BW 65 litrový bojový a som z ním celkom spokojný až na to že pri dlhšej túre mi odsekne ruky :D má strašne úzke a tvrdé popruhy. Veľkosťou mi vyhovuje aj na dlhšie treky ale chceme n
a budúce leto prejsť s kamarátmi cestu SNP :D má približne 750km a už po prvej 50 by som ten batoh spálil. Poradil by mi niekto taký najlepší batoh do takých 50€. Velkost asi tých 70l. Dakujem


pokiaľ máš problém iba s popruhmi, že sú úzke a režú, inak si spokojný, tak ja by som na tvojom mieste vypolstroval, poprípade zrobil nové popruhy...

A možno ti to 2 Eurá a 10 centov vyriešia ..
http://www.usarmy.sk/svk/goods/2963/opa ... hy-ruksaku

Inak z kúska celty a zo starej karimatky sa dá vyrobiť vycpávka ako lusk .-) Natiahneš na popruh a si vysmiaty ..

Potom ale čítam že v nasledujúcom príspevku vravíš o bolesti krížov -- tu by som odporučil
a: zpevniť chrbtové svalstvo
b: uložiť rupcak tak, aby ťa neťahal ( do zadu ), ale tlačil ( dopredu )k zemi, teda nebudeš namáhať slabé svaly na chrbte, ale podstatne pevnejšie brušné a stehenné :wink: ..

Inak ja osobne mám 3 rupcaky, jeden starý ( možno starší ako polovica osadenstva :D ) .. na jednodňovky je to super , jeden nový od Bundeshweru 85 litrák s dvoma vakmi po stranách ( už síce neviem kolko stál, ale 100 percentne viac ako 50€ :str: ), kde odnesem všetko aj na 10 dní a jeden na kovových krosnách .. Nie že by sa mi zle nosili, alebo čo, ale serie ma ak niečo mám naspodu ( trebárz suché ponožky ) a potrebujem ich skôr ako som plánoval , jednoducho nejak mi nevyhovuje filozofia bágla.
Chcem si cez zimu urobiť drevenné krosná so systémom vakov tak, aby uspokojil potreby od jednodňovky až po maximum. Mám to vyšpekulované tak, aby som za 5 minút dostal konfiguráciu akú potrebujem a aby som sa kdekoľvek po zložení z chrbta dostal k čomukoľvek tak, aby som nič nevykladal. Popri tom by sa mal vak prispôsobiť svojou veľkosťou obsahu, teda kľudne môže byť 5 litrový a za chvíľku 25 litrový ... Ak dožijem, predvediem :vict:
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod rastikbart » 10 Jan 2013, 10:46

zdravim, ktory je podla Vas lepsi rupsak, treksport patagonia 80 alebo pinguin explorer 100. zaujimalo by ma ako je to s kvalitou u patagonie odkedy to siju v cine.

ak tu je niekto kto ma toho pinguina mozes napisat jeho vnutorny rozmer, hlavne sirka ma zaujima kvoli lyziarkam

vdaka
rastikbart
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 14 Aug 2012, 12:59
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod sally » 10 Jan 2013, 23:31

Starú Patagoniu vlastním (už vyše 12rokov) a je to úžas. No súčasná produkcia je odpad, niekde na úrovni batohov od Husky a podobných šmejdov. Vyhni sa tomu oblúkom. Batohy od Pinguinu - nemal som v ruke, neviem. Tá firma je známa oblečením a na batohy sú také neutrálne recenzie, takže ak chytíš dobrú cenu, prečo nie?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia