Potrebujem radu-Katana...

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Potrebujem radu-Katana...

Poslaťod atti.hombre » 03 Apr 2011, 17:12

Hoj Hombrés!
Syn zas dačo našiel čo by rád kúpil-ja mu však poradiť neviem,lebo so zahraničím neobchodujem.Na tejto stránke ( asi USA) http://www.chenessinc.com/33inch.htm si vyhliadol funkčnú Katanu,ale ešte netuší ako zaplatí a koľko,lebo platobnú kartu má len pre domáci trh....ale ja v tom cítim problémy aj iného rázu...ako je to z legálnosťou kúpi tejto zbrane zo zahraničia...poprípade,je na to clo?...Budem rád za každý názor-skúsenosť. :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Potrebujem radu-Katana...

Poslaťod stormmast3r » 03 Apr 2011, 17:47

Aj ja chcem tatka, ktorý by mi kupil katanu :?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Potrebujem radu-Katana...

Poslaťod juraj1974 » 03 Apr 2011, 17:52

Ja za seba. Na platenie potrebujes tzv. embasovanu platobnu kartu ktoru prihlasis na PayPal-e. Je to vlastne medzinarodna platobna karta Visa alebo MasterCard (ta co ma vystupene pismenka a cislice... :wink: )Udaje z karty zaregistrujes. Nasledne ti bude aktivovany PayPal ucet ktorym mozes platit. Nie som si celkom isty ale na tom linku co si poslal asi neposkytuju medzinarodnu prepravu. Mozno sa mylim. Nie som az tak dobry v anglictine. Skus eBay. Mozem nieco pozriet ale neviem ake su kriteria a hlavne co je to ta funkcnost.

ED:
Len som tak na rychlo: http://cgi.ebay.com/S-517-HANDMADE-DAMA ... 27b9d5cd67
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Potrebujem radu-Katana...

Poslaťod atti.hombre » 03 Apr 2011, 18:50

:D ...vdaka za rýchly kurz pojmov-s paypalom som sa stretol prvý krát.Čo sa týka funkčnosti meča-sa u nás predávajú poväčšine katany na dekoráciu ( za tú cenu).stormmast3r- mládenec si to platí sám ( tak až taká výhra to nie je mňa mať za tata... :wink: ). a ešte jeden nedostatok z mojej strany- anglicky viem iba nadávať...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Potrebujem radu-Katana...

Poslaťod juraj1974 » 03 Apr 2011, 19:01

PayPal je uplny zaklad a najbezpecnejsi sposob platenia cez internet, Akceptuju ho asi vsetky portali na svete. S anglictinou som na tom asi rovnako. Skus pozriet ten eBay a ak nieco najdes tak to vieme nejak spravit :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Potrebujem radu-Katana...

Poslaťod venco » 03 Apr 2011, 19:25

Od dovozného cla sú oslobodené poštové zásielky nepatrnej hodnoty do 150 EUR (platí od. 1.12.2008 podľa: NARIADENIA RADY (EHS) č. 274/2008 zo 17.marca 2008, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie (EHS) č. 918/83 ustanovujúce systém Spoločenstva pre oslobodenie od cla) a zásielky zasielané fyzickou osobou fyzickej osobe do hodnoty do 45 EUR . Pri zásielkach nepatrnej hodnoty sa oslobodenie nevzťahuje na alkoholické výrobky, parfumy a toaletné vody, tabak a tabakové výrobky. Pri zásielkach zasielaných fyzickou osobou fyzickej osobe, ktoré nemajú obchodný charakter, sú príležitostnej povahy, sú určené výlučne na osobné použitie príjemcom alebo jeho rodinou a boli odosielateľom príjemcovi poslané bezplatne, za predpokladu, že hodnota zasielaného tovaru nepresiahne bezcolný limit 45 EUR možno oslobodiť od cla.
Takže clo a dph tam iste bude a prirátaj si do základu pre výpočet cla aj poštovné a manipulačné poplatky.
Clo je na meč 1,7 %, DPH 20 %.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Potrebujem radu-Katana...

Poslaťod atti.hombre » 04 Apr 2011, 07:45

Vdaka za konkrétne info,veľmi pomohli...uvidím ako sa to vyvrbí- bude hladať a rozhodne sa... :yees:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Potrebujem radu-Katana...

Poslaťod sally » 04 Apr 2011, 15:44

atti.hombre: pred kúpou katany, ak má byť aj na sekanie a nie len na stenu, by som vrelo odporúčal konzultáciu s pánmi z http://forum.katana.cz/
Keď som ešte cvičieval aikido, tak som mal zopár katán v ruke a je fakt dosť rozdiel, aj z pohľadu práce s nimi, či sa jedná o nevyvážený dekoračný kúsok (aj keby mal byť označený ako "heavy duty super ostrá katana Stevena Segala :mrgreen: ) alebo ide o katanu, ktorá je fakt určená na sekanie. A dobrá rada do začiatku - synátor nech si najprv natrénuje základné veci s kvalitným bokkenom (teda váha i rozmery blízke katane, doporučujem ako materiál japonský dub alebo biely dub - už si ten názov celkom nepamätám). K bokkenu nech si spraví z koženky alebo z papiera a izolepy pochvu a pred tým, ako sa prvý krát pokúsi vytiahnuť skutočnú a ostrú katanu, nech si aspoň 1000x (ak pridá o jednu nulu naviac, bude len dobre) precvičí tasenie a odkladanie meča. Prsty sa odrežú fakt rýchlo - bokken tomu dokáže predísť. A pri cvičení s bokkenom proti živému oponentovi doporučujem mať nasadenú tsubu (záštitu) - mne už zachránila prsty, kedy sensei začal s technikou a Sally akosi zaspal a neskoro spravil úhyb + kryt. :oops:

Takže sumár: najprv kúpiť kvalitný bokken (cenovo okolo 70e? neviem po čom teraz idú kvalitné kúsky), spraviť mu pošvu a trénovať. Tých 1000x je myslené seriózne, ide o jeho zdravie. A pred kúpou katany najprv konzultovať na tom fóre.

Snáď pomohlo.

p.s. len taká perlička na záver: neviem či je to pravda, no dopočul som sa, že vraj v Japonsku je nosenie bokkenu na verejnosti zakázané, keďže ho tam údajne považujú za zbraň. U nás ho po ulici človek môže pokojne nosiť (dokonca neskryto) a jeho účinnosť v sebaobrane je fenomenálna. Nechytá sa na ňu ani teleskop. Len nosenie bokkenu po ulici zvykne budiť trocha pozornosti - "čo je to za týpka s bakuľou?" a podobne. Keby niekto vyrobil skladací bokken, hlásim sa do rady :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Potrebujem radu-Katana...

Poslaťod atti.hombre » 04 Apr 2011, 18:47

:D ...jo! dík sally...kuknem to fórum a všetko prediskutujem s juniorom.Nerád by som mal doma dalšieho invalida..aj ked on tými rukami toho veľa nenarobí,ale človek nikdy nevie! :lol:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Potrebujem radu-Katana...

Poslaťod Adno » 09 Apr 2011, 22:43

A túto nechceš?
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Potrebujem radu-Katana...

Poslaťod joche » 09 Apr 2011, 22:59

kvalitka! :lol:
joche
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 12 Júl 2010, 21:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Potrebujem radu-Katana...

Poslaťod atti.hombre » 10 Apr 2011, 06:13

:lol: :lol: :lol: Adno...nerád by som aby si syn ublížil! aj ked cena je lákavá!Mne to pripomína reklamu s náušnicovým Hansom na plastové dózičky... :lol: :yees:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Potrebujem radu-Katana...

Poslaťod Kapo » 09 Jún 2011, 14:29

No ako, už stínate hlavy.... ??:P
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x


Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia


cron