V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod atti.hombre » 19 Mar 2011, 20:29

Rifle som nosil cca 10 rokov...ešte v 1995 tom...sa mi vidí,že aj neskôr...už si napamatám!Ked som našil na stehná záplaty ( 3 na seba,bez párania tej predošlej ) tak som so mohol ešus oprieť o stehno rovno z ohňa...malo to výhody. :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod emo_hunter » 21 Mar 2011, 09:31

juraj1974 píše:Ale prd! Ten link je pre info..... nemyslim ze su to damske(podla nazvu len) Nechcem maskacove ale na tom linku su olivovo zelene... :roll:

Kebyže namiesto toho :roll: na mňa radšej kukneš tu stránku tak by si rýchlo zistil, že tam majú aj kvalitné v olive :x .
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod juraj1974 » 21 Mar 2011, 10:10

Sory kamo ale niesi moj typ... :lol: Nevidim najmänsi dovod nejako ti zvlast venovat pozornost [-X ale v kazdom pripade ti dakujem za tvoj link. :yees:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod archer » 21 Mar 2011, 12:26

boty meindl island, merrell chameleon..

nohavice Zajo (rýchloschnúce), potom nejaké armádne olivové, a klasika olivové kapsáče či už krátke alebo dlhé..
bunda North Face Gore, North Face windstoper, Treksport Windstoper, jedna softshelovka.
Triško Deer Hunter, košela (značku teraz nedám) hrubá flanelová olivovo zelená, a iné zelené hnedé a čierne tričká, hlavne bavlnené a hrubšie..

batoh, treksport patagonia q, treksport odin 22 a ešte jeden treksporťácky no už neviem typ.. (starší cca 28 l)..

a pršiplásť :D
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Obrázok užívateľa
archer
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 21 Mar 2011, 01:29
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod rafoo » 24 Mar 2011, 21:53

rifle, bavlnene kratke tricko, nejake tricko mikina a nejaka bunda co nepremoka na nohy v zime boty z polska kozene v lete stare kopacky +stary batoh cakam na US-ku
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Pinhead » 26 Mar 2011, 15:50

V zásade kapsáče BDU (zelené či čierne), krátke tričko, ak je chladnejšie tak mikina s kapucou a na tom čierna bunda CWU (originál Alphu ničiť nebudem, toto je nejaká jej kópia, ale poslúži spoľahlivo) a v prípade fakt nepohodlných podmienok (a povedzme aj nejakej práci, kde sa človek zašpiní) z kufra auta vyťahujem kongo vz.97 (originál z výzbroje OS SR, mňa to stálo chvíľku presviedčania a jedného podnapitého vojaka ZVS potom pár dní ostrej basy), ktoré je na tvrdé podmienky ako stvorené.... obuté mávam pri akciách buď vysoké topánky zn. Steel alebo Adidasy GSG-9....
Obrázok užívateľa
Pinhead
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 12 Jún 2010, 18:03
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod stormmast3r » 26 Mar 2011, 20:15

Pinhead píše:obuté mávam pri akciách buď vysoké topánky zn. Steel alebo Adidasy GSG-9....


vydrzali ti tie steely niečo?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Pinhead » 26 Mar 2011, 23:01

Kúpil som ich v 2005.... Tie už toho vydržali veľa.... ako na týchto akciách, tak aj na akciách v rámci mojej práce.... To znamená hodiny obuté a prejdených veľa km (po spevnenom i nespevnenom povrchu).... Vypadlo akurát pár šróbov z podrážky a tie podrážky už sú skoro hladké, a začiatkom tohto roku na pár miestach popraskala koža.... Ja sa nesťažujem, vynikajúce topánky.... možno som trafil len na dobrý kus, neviem.... Ale počul som, že kvalita išla dole.... Práve preto som ich zatiaľ nenahradil inými Steelami....
Obrázok užívateľa
Pinhead
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 12 Jún 2010, 18:03
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Hosť » 12 Apr 2011, 19:06

Zdravim.
Preboval by som poradit.
Vsimol som si ze Bear Grylls v Ultimate survival nosi vzdy kvalitnu nepremokovu bundu a ak som dobre videl tak aj nepremokave nohavice, mam nieco podobne ale bojim sa to pouzivat kvoli tomu ze by sa mohla bunda poskodit nejakymi iskrami z ohna. Chcel by som vediet ci sa to moze stat alebo ze ci su takto bundy odolne voci vypaleniu a tak...

Momentalne chodim po lesoch v maskacoch ASR vz.97 ktore plnia svoju ulohu prefektne ajked niesu nepremokave.

Za rady vopred Dakujem ;)

Takto vyzera ta bunda ;)
Obrázok
Hosť
 

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod jimmy09 » 12 Apr 2011, 19:14

Zdravim!

Potreboval by som poradit ohladne oblecenia do lesa. Momentalne chodim do lesa v maskacoch vz.97 ale mam zakupenu kvalitnu nepremokavu budnu a taktiez a nohavice urcene do extremnych poveternostnych podmienok. Vsimol som si ze Bear Grylls vo svojich serialoch chodi tiez vzdy v obleceni do extremnych podmienok, mam vsak obavy ci sa mi tie veci pri ohni nevypalia, cim by stratili svoju funkcnost. Zaujimalo by ma ze ci sa to moze stat ze by sa ta bunda vypalila alebo podobne... :camp:
Ak stym mate niekto skusenosti budem velmi vdacny za rady.
Dakujem

Presne t´to bundu mám a bol by som nerád keby len visela v skrini :D
Obrázok
jimmy09
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 07 Feb 2011, 21:28
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod atti.hombre » 12 Apr 2011, 19:26

Umelé materiály sú extrémne náchylné na uhlíky z ohňa!!! K ohňu jedine bavlna , alebo v Hi oblečení mať od ohňa odstup...všetko má svoje výhody a nevýhody! :camp:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod jimmy09 » 12 Apr 2011, 19:30

No ved presne toto som si myslel ale ten Bear Grylls ma zmiatol ze furt chodi v tych umelinach
jimmy09
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 07 Feb 2011, 21:28
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod me2dik » 12 Apr 2011, 20:14

Ale jemu tie umeliny davaju sponzori :D cize jemu to je jedno ze to bude mat po posedeni pri ohniu vydierkovane jak emental :lol: Ale vazne pokial sa chystas na nejaky vystup alebo len na turu tak vrelo tieto membranove veci, ale pokial sa ides "valat" do lesa a niesi Rockefeller tak skor tie maskace :wink:
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod atti.hombre » 12 Apr 2011, 20:18

On na to má...tebe radím si k ohňu prezliecť niečo odolné...takej drahej bundy by bolo škoda ( v skrini )...treba ju nosiť.Inak moderné materiály veľa nevážia tak prečo si nevziať dve? :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod stormmast3r » 12 Apr 2011, 21:53

Ak nechcete davať veľa prachov za softšelk, skuste pozret značku coverguard. Stala ma niečo okolo 35€, je vyborne vetruodolna, na druhej strane 4x som v nej zmokol a už trocha premaka, asi by ju trebalo preinpregnovať.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia