Pončo

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Pončo

Poslaťod adamec » 11 Apr 2011, 22:12

Zdravim,

nemali by ste pre mna nejake typy na dobre ponca? Chcel by som take, z ktoreho sa da pripravit aj pristresok (cize sa da roztiahnut a je z neho obdlznik). Co si myslite napr. o tomto? http://www.usarmy.sk/svk/goods/43/ponca-plastenky-do-dazda-komplety-pvc-ponco-usa-rip-stop

A este by ma zaujimala velkost (urcite budem objednavat cez internet, takze nebudem moct vyskusat). Som mensej postavy (vyska 172 cm). Bolo by mi napr. to ponco, co som dal nan link, dobre?

Dik za rady.
adamec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 26 Júl 2010, 20:48
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Pončo

Poslaťod Michal » 12 Apr 2011, 12:44

adamec píše:Zdravim,

nemali by ste pre mna nejake typy na dobre ponca? Chcel by som take, z ktoreho sa da pripravit aj pristresok (cize sa da roztiahnut a je z neho obdlznik). Co si myslite napr. o tomto? http://www.usarmy.sk/svk/goods/43/ponca-plastenky-do-dazda-komplety-pvc-ponco-usa-rip-stop

A este by ma zaujimala velkost (urcite budem objednavat cez internet, takze nebudem moct vyskusat). Som mensej postavy (vyska 172 cm). Bolo by mi napr. to ponco, co som dal nan link, dobre?

Dik za rady.


Cauko :)

Ja takéto podobné pončo mám, len s tým rozdielom, že mám výstrojný originál US Army. Je to 100% nepremokavá vec a veľkou výhodou je aj to, že pod neho vieš skovať aj batoh :) Rozmerny môjho presne neviem, ale tipujem, že na dĺžku má cca 250cm, a šírka je okolo 170-180cm. Keď ho mám oblečené tak mi siaha máličko pod kolená (mám okolo 190cm). Je to dobra vec, len si daj pozor pri kúpu na to aby malo pončo kvalitné spracovanie - ideálne aj podlepené švy okolo kapucne a zosilené okraje s dierkami na šnúrky a cvokmi.
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Pončo

Poslaťod macmatej » 12 Apr 2011, 23:50

Ja mam pončo s "hrbom" teda vyzera ako normalny prsiplast, na chrbte sa da odzipsovat dalsi priestor, ktory pojme aj velky batoh.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Pončo

Poslaťod adamec » 13 Apr 2011, 18:35

No a kedze nemate nikto skusenosti priamo s tym, co som nan dal link, tak sa spytam inak :)

Odkial mate ponco vy? Mate tip na nejaky dobry e-shop? Pripadne nejaku radu k znacke ponca. Nechcem nic extra drahe, ale zase chcem kupit nieco, co splna svoj ucel a aj to daco vydrzi.

Dakujem.
adamec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 26 Júl 2010, 20:48
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Pončo

Poslaťod Michal » 13 Apr 2011, 19:06

Svoje poncho som dostal darom od cloveka, ktory ho nafasoval priamo v US Army... Cize k dalsiemu sa nedostanem.
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Pončo

Poslaťod bertold8 » 13 Apr 2011, 19:21

Ja mam ponco od firmy Condor, model Lama. Bohuzel asi nevyhovi tim, ze by se z nej mel dat udelat dobry pristresek. Pro me byla podminkou kvalitni kapuce s ksiltem, protoze nosim bryle a silene me vytaci, kdyz je mam mokre :)
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Pončo

Poslaťod atti.hombre » 13 Apr 2011, 20:12

ja som kúpil toto od Ferrina.Má to hrb na batoh,celkom fajn matroš...ľahké,skladné : http://www.peregrinoteca.com/tienda/pon ... -1875.html
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Pončo

Poslaťod Richo » 13 Apr 2011, 21:02

Adamec: pončo podobné tomu, na ktoré si dal link, mám. Je to z pevného nylonu, zospodu je to ešte potiahnuté nejakou vrstvou (asi polyuretánovou).
Môžeš to použiť ako:
- pončo - ver či never, ale je to tak :shock:
- rozložené ako podložku pod karimatku
- ako núdzový bivakovací vak - keď to zopneš po bokoch drukmi
- ako núdzový prístrešok
- niekde k tomu predávajú aj takú zateplenú vložku, takže to spolu s ňou teoreticky môžeš použiť aj ako núdzový spacák
http://www.commando.sk/oblecenie/do-daz ... =3a&page=2
Zabalené to je vo vrecku s rozmermi cca. 17x17x5 cm.
Myslím si, že keď si to kúpiš, službu ti to urobí. Tak či onak, každý deň to nosiť nebudeš :D
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Pončo

Poslaťod adamec » 14 Apr 2011, 20:15

Richo píše:Adamec: pončo podobné tomu, na ktoré si dal link, mám. Je to z pevného nylonu, zospodu je to ešte potiahnuté nejakou vrstvou (asi polyuretánovou).
Môžeš to použiť ako:
- pončo - ver či never, ale je to tak :shock:
- rozložené ako podložku pod karimatku
- ako núdzový bivakovací vak - keď to zopneš po bokoch drukmi
- ako núdzový prístrešok
- niekde k tomu predávajú aj takú zateplenú vložku, takže to spolu s ňou teoreticky môžeš použiť aj ako núdzový spacák
http://www.commando.sk/oblecenie/do-daz ... =3a&page=2
Zabalené to je vo vrecku s rozmermi cca. 17x17x5 cm.
Myslím si, že keď si to kúpiš, službu ti to urobí. Tak či onak, každý deň to nosiť nebudeš :D


No tak toto ponco mi je sympaticke...uz som ho aj objednal. Bojim sa len tej velkosti. S poncom nemam skusenosti, netusim ake by malo byt velke na mojich biednych 172 cm. Ked pride, podelim sa o dojmi. Dik za tipy ;)

-- 21 Apr 2011, 20:29 --

No tak ponco je uz doma!! Cakal som nejaky pevny matros, ale tento material mi pripomina skor tropiko zo stanu :). Vdaka tomu je velmi skladne a lahke. Ak to naozaj nepremokne, tak je to super. A co sa tyka velkosti...sadlo perfektne, aj napriek tomu ze som hobbitovsky typ :)

Dakujem za rady!
adamec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 26 Júl 2010, 20:48
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Pončo

Poslaťod stormmast3r » 26 Apr 2011, 09:57

Čo hovorite na toto lacne pončo? Ma s nim niekto skusenosti? Ma aspon dierky na pouzitie ako celta?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Pončo

Poslaťod Michal » 26 Apr 2011, 10:46

Je to obyčajný igelit svojim spôsobom, nečakaj zázraky a nie, dierky nemá pokiaľ fotka zodpovedá skutočnosti
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Pončo

Poslaťod Richo » 27 Apr 2011, 12:32

To pončo z PVC by som neodporúčal, podľa mňa sú to vyhodené peniaze.
Kovové oká v rohoch nemá, takže sa nedá použiť ako celta. A druky po bokoch sú len plastové.
Keďže pončo je z mäkčeného PVC môže sa pri manipulácii alebo pri pohybe v teréne pomerne ľahko poškodiť.
To pončo je vhodné snáď iba ako jednorázovka pre niekoho, kto zablúdi do hôr raz za päťročnicu :D
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Pončo

Poslaťod Trenkinen » 27 Apr 2011, 20:09

Pnco "vinyl" som mal. Pri prvom pouziti sa odtrhla / odlepila kapucna - takze vazne len ako jednorazova nudzovka. Hned sa zacne rozpadat-rozlepovat na spojoch. Sice som ho po opraveni lepiacou paskou este raz pouzil, ale nemam zaujem kazdu chvilu na nom nieco opravovat, tak uz je v smetaku.
Najlepsie vino je PIVO
Obrázok užívateľa
Trenkinen
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 14 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Pončo

Poslaťod johny » 28 Apr 2011, 16:00

ponco vinyl ...potvrdzujem pravdivost 3 prispevkov nado mnou ...osobna skusenost, nekupuj
... for dust you are and to dust you will return.
Obrázok užívateľa
johny
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 22 Jan 2011, 19:07
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Pončo

Poslaťod adamec » 15 Máj 2011, 10:08

No dnes som bol v tom ponci cca 40 minut na dazdi so psom a mienre premoklo na miestach, kde padal kolko dazd - cize na hlave. Mal som vlhke vlasy. Nic strasne, len aby ste si nemysleli, ze budete uplne v suchu. Co sa tyka dazda, nebola prietrz, ale ani nepoprchalo.

Ten material je na dotyk ako stanove tropiko - hned som mal podozrenie, ze na tych najviac namahanych miestach casom premokne (podobne ako tropiko) a veru je to tak. Vyrabaju sa aj nejake hard-core gore-tex poncha, ktore nepremoknu ani bohovi? :)
adamec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 26 Júl 2010, 20:48
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Ďalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia