Veľké "nože" (golok, parang, kukri, mačeta)

Témy o nožoch

Re: Veľké "nože"

Poslaťod atti.hombre » 23 Apr 2011, 18:59

v jednoduchosti je krása...sa vraví... :yees:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Veľké "nože"

Poslaťod Michal » 23 Apr 2011, 19:13

Presne, na ďalšie púzdro už si ale kúpim tenšiu kožu, lebo sa lepšie tvaruje. 3mm bude akurát aj na finkoidné nože aj na klasicke púzdra :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Kabar Heavy bowie

Poslaťod Slavik » 29 Apr 2011, 19:41

Kúpiť určite nie.Ale stačí zohnať kydex,tak dva pláty a neni problém podobné a ešte lepšie urobiť.Ináč meser je to super už na prvý pohlad. :D
Slavik
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 12 Nov 2010, 14:54
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kabar Heavy bowie

Poslaťod Joda » 29 Apr 2011, 21:26

tento nůž má kamarád... dají se s ním dělat opravdu psí kusy a vydrží. Pro mě ale zůstává otázkou... k čemu takový nůž. Váží to jako cihla a místo sekání polen si nasbírám prostě klacíky 8) Někde se utábořit a tam si s tím sekat či stavět přístřešek je fajn... ale kdo trochu víc chodí ho raději nechá doma.
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Kabar Heavy bowie

Poslaťod spartan » 30 Apr 2011, 12:50

Tak uz aj mne sa podarilo zohnat tento kudlik vdaka Trenkinenovi. Tymto by som sa mu chcel podakovat za za skvely pristup a ochotu :prayer:
Vzdy som sa akosi branil nozom podobnej velkosti a v zbierke som mal noze s cepelou okolo 10cm + kabar kukri machete na sekanie, alebo laplander pilku.
Az po rokoch ked sa mi dostalo do ruk toto hebiedko, zistujem aky univerzalny dokaze byt aj tak velky noz ako je "heavik".
Vahovo je na tom takmer rovnako ako spominane kukri, ale je ovela vhodnejsi aj na mensie cinnosti a dokonca vyrezavanie.
Juniorovi sa mi podarilo vystruzlikat lyzicu, co by som do tohto noza so 6mm hrubou cepelou nikdy nepovedal.
Ak by som si mal vybrat noz na viac-dnovy pochod, kde treba setrit na vahe, urcite zostane doma F1 a kukri a do batohu si pribalim heaviho + nejaky mensi zatvarak.
Samozrejme ak idem niekam autom, resp. nezalezi mi na vahe, je sikovnejsie vziat si spominane combo s F1.
http://www.knife-life.sk - Diskusné fórum o nožoch a všetkom čo s nimi súvisí.
Obrázok užívateľa
spartan
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Veľké "nože"

Poslaťod punta9 » 02 Máj 2011, 00:15

Ja nosim do lesa tohle.Velka spokojenost :yees:
Prílohy
PC270036.jpg
Obrázok užívateľa
punta9
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 01 Máj 2011, 21:46
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 40 x

Re: Veľké "nože"

Poslaťod Tomo » 25 Júl 2011, 14:26

sally píše:Killian - to si ma nepotešil, že ebay chce zakázať predaj nožov :(

V Bratislave v Auparku, predajňa Lovec som videl golok vyzerajúci prakticky rovnako ako origo britský. Mal som ho aj v ruke a je to solídny kus ocele s full tang rukoväťou a nejakým chabým nylonovým puzdrom. Cenu si už nepamätám, no nebola nijak závratná.

Prípadne na čekom nožiarskom fóre http://www.knife.cz by ti ho vedel človek s nickom Black vykovať - robí okrem nožov aj kúsky ako kukri, bolo a golok by nemal byť preňho problém.



Uvedený golok som si rovno kúpil, tuším za 40€ a som spokojný, hrubý cca 5mm takže sa neohýba, dá sa skvele použiť aj na batonning a ostrie pekne drží a ľahko sa brúsi. cez rukovať z tvrdého dreva som dal izolačnú zelenú pásku a podstatne sa tak zlepšilo držanie. Sekať s ním je čistá radosť, je dosť ťažký . :bear: medzi mačetami
Tomo
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 25 Júl 2011, 12:57
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Veľké "nože"

Poslaťod fremen » 03 Aug 2011, 15:35

Mnou upraveny Bushman od Cold Steelu- skvely nastroj na akekolvek pouzitie do lesa...
Prílohy
284246_2257305549541_1155428393_2680328_3263560_n.jpg
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Veľké "nože"

Poslaťod Kapo » 03 Aug 2011, 22:46

Mám aj ja veľký nožík. :mrgreen: Už 20 rokov ma sprevádza na ceste životom. :camp:
Prílohy
DSC00289.JPG
DSC00289.JPG (9.03 KiB) Zobrazené 6406 krát
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Mačeta Kukri

Poslaťod fatal_error » 23 Aug 2011, 14:02

Máte niekto? Používate ju? Podeľte sa o skúsenosti custom upgrady a iné veci ohľadom tejto podľa mňa celkom užitočnej vecičky. Osobne používam túto mačetu častejšie ako sekeru. Vlastním lacnejšiu 20€ verziu od Cold Steel (nižšie uvedené odkazy). Drahšia stojí cca 500€ z ocele San Mai III. Je ľahká, veľmi skladná pretože rozmerovo je "akurát" a ostrie vydrží prekvapivo dosť. Poradí si aj s hrubšími stromami či polenami, taktiež aj so štiepením dreva. Neviem, za 20€ to bola podľa mna dosť výhodná kúpa pretože mi už pomohla v nejednej situácii. Brúsim si ju sám pomocou brúsnych kameňov rôznej zrnitosti. Spočiatku som si myslel, či náhodou nekupujem zbytočný nástroj z lacného a nekvalitného materiálu no po dlhodobom používaní som sa utvrdil v tom, že tento ľahký pomocník využívam veľmi často. Ohľadom custom upgradu tak tu asi jedine vlastná rúčka poprípade ja som si pôvodnú plastovú obtiahol látkovou izolačkou, plus som si zaostril horunú stranu mačety od špičky asi 5cm. Vrhanie na diaľku funguje pomerne dobre, ide to ľahko ak človek chytí ten správny dych :). Ak rozmýšľate o nejakom takomto pomocníkovi tak neváhajte, pretože sa to za tie peniaze oplatí. Samozrejme najprv sa rozmyslite, či využijete jej potenciál :camp:

http://www.youtube.com/watch?v=uaTbOGcsXoE

http://www.weapons-universe.com/Brands/Cold_Steel_Knives/Kukri_Machete-PVC_Handle-CS-97KMS.jpg


//presunuté
//skw
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Veľké "nože" (golok, parang, kukri, mačeta)

Poslaťod punta9 » 23 Aug 2011, 17:14

Ja pouzivam toto kukri http://www.noze-nuz.com/coldsteel/CS39LGK.php a stridam to s timto http://www.noze-nuz.com/browning/BR580.php a ted jsem si objednal z e-bay tohle http://www.ebay.com/itm/2-New-12inch-BU ... 4cf7c89309 az to prijde tak pujdu hned vyzkouset a pak napisu nejake postrehy. :lol: :lol: :yees: :yees: Jinak mam jeste doma upravenou macetu od Tramontiny,kterou pouzivam kdyz neco vyrazavam ze dreva tak s ni osekam zakladni tvar a pak to dojedu nuzem.Je to rychlejsi nez to vsechno pizlat nozem.
Obrázok užívateľa
punta9
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 01 Máj 2011, 21:46
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 40 x

Re: Veľké "nože" (golok, parang, kukri, mačeta)

Poslaťod mihal » 21 Nov 2011, 12:53

doteraz som používal mačetu s 50cm čepelov s pásovej ocele, bola výborná na sekanie čečiny a tenkych konárikov ale pri hrubšom už pružila práca stála za prd, ale čo by človek chcel za 200 korun :D
teraz mam objednanú kukri z nepálu cez torablades 28cm čepel, každú chvílku by mala prísť tak potom sa pochválim.už sa neviem dočkať ten nož som chcel už ako dieťa :)
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Veľké "nože" (golok, parang, kukri, mačeta)

Poslaťod atti.hombre » 21 Nov 2011, 13:10

:| Jednému členovi fóra sa Kukri z Tora Blades po seknutí ulomilo pri rukoväti...aj ja som uvažoval nad kúpou,ale rozmyslel som si to.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Veľké "nože" (golok, parang, kukri, mačeta)

Poslaťod juraj1974 » 21 Nov 2011, 13:20

atti.hombre píše::| Jednému členovi fóra sa Kukri z Tora Blades po seknutí ulomilo pri rukoväti...aj ja som uvažoval nad kúpou,ale rozmyslel som si to.



Nehovor ze kto aby sa Rafo neurazil... :mrgreen:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Veľké "nože" (golok, parang, kukri, mačeta)

Poslaťod Rafael Ingvis » 21 Nov 2011, 13:44

Áno mne sa zlomil v rukoväti. Na druhej strane, sally by mal mať tiež kukri z torrablades a je spokojný)
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia