Váš domáci kusok prírody

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Váš domáci kusok prírody

Poslaťod emo_hunter » 14 Apr 2011, 08:38

venco píše:Ja od konca decembra chovám krevetky red chery, indian zebra, crystal red a crystal black. Mám ich spolu s rybkami endlerkami, microrasborami galaxy. Krevetky cherry sa poriadne rozmnožujú, terazky som mal asi 40 mladých. Už sa mi začínajú rozmnožovať aj zebry. Už som videl 3 mladé a samička zase nosí vajíčka. Len tie crystalky zatiaľ nič.
U krevetiek je problém, že potrebujú viac akvárok, bo sa nedajú niektoré chovať spolu, lebo sa pokrížia. Tiež som tým na začiatku prešiel, keď som skrížil red chery s blue pearl.


Veľmi pekné a zaujímavé. Mám doma asi cca 5 litrové akvárium. Donedávna v ňom boli kaktusy, ale skapali. Ten chov je náročný ? A potrebujú asi okysličovanie, že ? Mne sa strašne páči beachworld.

macmatej píše:Páni, chcete mat doma kusok lesa ? Co poviete na toto ?


Veľmi pekné =D> , čo sú to tie mravce prosím Ťa zač ? Asi z lesa nebudú :o.
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Váš domáci kusok prírody

Poslaťod venco » 14 Apr 2011, 10:27

Okysličovanie nepotrebujú len časté vymieňanie vody. A tých 5 l je asi dosť málo. Aspoň 10 l potrebuješ, bo krevetky žijú najradšej v skupinách. Do 10 l Ti vleze tak 10-15 kreviet. Dajú sa kúpiť celé sety napr. tieto http://www.akvariumonline.sk/589-krevetkarium
nie sú drahé a máš tam všetko aj svetlo aj filter. Len pozor je tam aj ohrievač a ten v žiadnom prípade nedávať, bo obyčajné riasožravé krevetky o ktorých sa tu bavíme majú radi radšej studenšiu vodu okolo 20-24 C. Vydržia aj v teplejšej ale moc sa potom nerozmnožujú.
je dobré prsknúť do vody aj vysušené dubové listy a jelšové šišky. Inak veľmi radi sa pasú aj na machu, toho doporučujem dať viac.
Tu je jedno z mojich krevetkárií, dosť blbá fotka, ale čo už...
Prílohy
P4091366.JPG
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Váš domáci kusok prírody

Poslaťod macmatej » 14 Apr 2011, 10:40

emo_hunter píše:Veľmi pekné =D> , čo sú to tie mravce prosím Ťa zač ? Asi z lesa nebudú :o.


Ide o naseho najvacsieho mravca druhu Camponotus ligniperda. Vyzera ako klasicky lesny mravec co si stavia kopceky z ihlicka. No ale tetno je asi dvojnasobne taky velky.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Váš domáci kusok prírody

Poslaťod clay » 14 Apr 2011, 12:45

tož, aj ja sa popýšim našou stopárkou... začala so mnou chodiť na dlhé vychádzky a v divočine sa cíti ako doma,
okrem toho dva papúchy a pieskomil
Ďalej ďalšie dve hafane (nem.ovčiak a maltéz), dvaja kocúri plus mačka... ale toto osadenstvo už patrí rodičom, čo bývajú na prízemí...
prikladám aj portét jedného z nich... bieleho 7kg vegeťáka, chodieva k nám na návštevu od rodičov
Prílohy
Nela.JPG
Leo_a_Pepo.JPG
Charlie.JPG
Lepšie neskôr ako neskoro... back to roots, save the future
clay
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 23 Mar 2011, 10:00
Bydlisko: NR kraj
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Váš domáci kusok prírody

Poslaťod Domino » 14 Apr 2011, 22:10

Diky venco za info celkom ma to zaujalo.
Kto nič nerobí nič si nezrobí.
Domino
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 02 Jún 2010, 17:36
Bydlisko: Stropkov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Váš domáci kusok prírody

Poslaťod kacenak » 29 Apr 2011, 22:38

Táák :D Ja chovám dva potkany, morča, škrečka, psa. Týždeň dozadu sme ešte mali mačku :(
Obrázok užívateľa
kacenak
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Apr 2011, 22:26
Bydlisko: Honce - Dedinka v okolí Rožnavy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Váš domáci kusok prírody

Poslaťod venco » 04 Máj 2011, 10:12

A toto bolo moje prvé krevetkárium, len také malé 10 l. Mám ho na stole s PC.
Prílohy
P5041596.JPG
Naposledy upravil venco dňa 04 Máj 2011, 10:40, celkovo upravené 1
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Váš domáci kusok prírody

Poslaťod Kapo » 04 Máj 2011, 10:25

Tak ja ako začínajúci včelár som teraz riadne doštípaný, a vyzerám ako vietnamský predavač.

Tento kus prírody mi zatial postačuje, a časom snáď rozšírim o iné užitočné zvery, ako sú koníky, ovečky a t ď.
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Váš domáci kusok prírody

Poslaťod SKW » 04 Máj 2011, 10:38

Kapo píše:Tak ja ako začínajúci včelár som teraz riadne doštípaný, a vyzerám ako vietnamský predavač. Tento kus prírody mi zatial postačuje, a časom snáď rozšírim o iné užitočné zvery, ako sú koníky, ovečky a t ď.


Všetka česť tým, ktorí sa venujú včelárstvu! Je to veľmi ušľachtilá činnosť, včelstiev stále ubúda, aspoň v mojom okolí je tomu tak, niektorí známi, ktorí mali aj po 50 rodín, teraz nemajú takmer nič, buď im pomrzli včelstvá, alebo ich katuje klieštik.

Koľko máš rodín Kapo?
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Váš domáci kusok prírody

Poslaťod addo77 » 04 Máj 2011, 11:02

Kapo: Ak ich mas dost, mozes si zmenit nick na Capo di tutti Capi :)

Tak aby som aj ja prispel :
Mam hafana .. nejaký mišung s jazvečíkom
ďalej osemnožcov : Brachypelma albopilosa, Acantoscuria Geniculata 2x, Phormictopus Platus, Ešte jeden a teraz mi vypadlo meno #-o
Prílohy
PICT2777.JPG
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Váš domáci kusok prírody

Poslaťod Kapo » 04 Máj 2011, 11:07

Začali sme len minulý rok s bratom. On prezimoval asi 8 včelstiev. Bez strát. Cez zimu som si popripravoval všetko potrebné a tento rok by som rád zazimoval aj ja aspon 10 rodín. Čím by som sa stal najväčším včelárom v širokom okolí. :lol:
Teraz sa snažím naplniť úle. Čo teraz z jari nie je problém, ak je ich kam dať. Zatial ma štípu len tri rodinky.
Ale popri tom už chystám drevo /gulatina je už na gátri/ na budúcoročné úle, vyrábam rámiky a študírujem. :wink:

Teda mám aj sučku, ktorú som zdedil po dcére. Ale toho malého obsierača teda nepovažujem za žiaden kus prírody..... :mrgreen:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Váš domáci kusok prírody

Poslaťod stormmast3r » 04 Máj 2011, 12:17

addo77 píše:Tak aby som aj ja prispel :
Mam hafana .. nejaký mišung s jazvečíkom
ďalej osemnožcov : Brachypelma albopilosa, Acantoscuria Geniculata 2x, Phormictopus Platus, Ešte jeden a teraz mi vypadlo meno #-o


Parada, ďalši pavučkar ;)


Čo vás na tých pavúkoch baví? Však je to chlpaté, nebezpečné a škaredé...a áno, som čiastočný arachnofobik :mrgreen: Sally
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Váš domáci kusok prírody

Poslaťod Joda » 20 Máj 2011, 14:56

tato potvora je náš domácí kousek z přírody :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Váš domáci kusok prírody

Poslaťod stormmast3r » 29 Máj 2011, 22:54

Obrázok

-- 10 Jún 2011, 22:00 --

Chcel by som sa spýtať akvaristov. Dalo by sa zohnať cely aqva komplet tak 50-60 litrovy do 60€? Ak ano aky?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Váš domáci kusok prírody

Poslaťod lynx » 01 Júl 2011, 19:09

stormmast3r píše:Chcel by som sa spýtať akvaristov. Dalo by sa zohnať cely aqva komplet tak 50-60 litrovy do 60€? Ak ano aky?


Asi nie, su rozne sety, mozno aj do 80 evri, ale aj to zväcsa nejake polske, co ti filter, ohrievac a spol. velmi dlho asi nevydrzia. Ja sa chystam kupovat 80 l aq, pricom pocitam s tym ze sa do 100 evri asi nevojdem (a to len aq + kryt so ziarivkami). Ale co som pocital vsetko spolu okrem ryb by ma vyslo do 200 evri, taze to je este celkom v pohode. Ale idem robit tanganyiku (snekace), ta ma vyjde asi najlacnejsie :) .
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia