Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Richo » 18 Máj 2011, 14:44

addo77: píšu, že je to polyetylén (PE) - presne ako kacenakova plachta z armpeku.
Ono to ako núdzovka nemusí byť zlé, sám takú plachtu vozím v aute, že "keby dačo". Dokonca niektoré stany z toho majú vyrobenú podlážku.
Ale ako overnight prístrešok mi to pripadá dosť hlučné ak si uvedomíme, že môže fúkať, pršať, prípadne niečo na tom pristane... :D
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod juraj1974 » 18 Máj 2011, 14:50

tak ze ten polyetylen je vlastne to co sa pouziva na spodok stanov?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod addo77 » 18 Máj 2011, 14:50

Richo mas pravdu je to dost hlucne a susti to .. pokial je niekto na toto citlivy tak mu to bude urcite vadit - suhlasim s tebou.
No mne to nejak extra zatial nevadi a resp. som si to neuvedomoval ked som na tom lezal.
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Richo » 18 Máj 2011, 15:02

juraj1974: neviem ako ostatní výrobcovia, ale mám Zajo stan, a ten má PE spodok
addo77: je niečo iné, keď na tom ležíš - a niečo iné keď je to vydané napospas nemilosrdným prírodným živlom
Pardon, nechal som sa uniesť múzou... :lol:
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod atti.hombre » 18 Máj 2011, 15:34

Hej Richo,máš pravdu...sem tam v metráži majú v maskáčových vzoroch bavlnu,ale takú už mám vz.95 ,ale tomto je aj tá múza-inšpirácia-kreativita... :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod kokoskapastusi » 22 Máj 2011, 20:51

Já používám celtu od JODY je neskutečně skladná a lehká dá se nacpat do kapsy u kalhot
Obrázok
V kombinaci se síťovou hamakou ideální za deštivého počasí :yees:
kokoskapastusi
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 20 Máj 2011, 14:10
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Joda » 23 Máj 2011, 17:49

dík za hodnocení :) škoda že nemáme nějakou lepší fotku z lesa... hold sme hoši co sebou moc nenosí foťáky a kamery :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod lardes » 10 Jún 2011, 22:53

ahojte, kúpil som si IPK http://www.army-shop.cz/produkty/celty- ... /2006.html, ale po jeho rozbalení som natrafil na problém a to, že tá plachta nemá žiadne oká na uchytenie povrazu. Bez uchytenia lanom si neviem predstaviť, ako by som to mohol postaviť. Ak by ste mali radu, čo urobiť, či tie oká urobiť ručne alebo dáky spôsob viazania, bol by som vám vďačný.
lardes
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 21 Jan 2011, 16:20
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Joda » 12 Jún 2011, 21:58

lardes píše:ahojte, kúpil som si IPK http://www.army-shop.cz/produkty/celty- ... /2006.html, ale po jeho rozbalení som natrafil na problém a to, že tá plachta nemá žiadne oká na uchytenie povrazu. Bez uchytenia lanom si neviem predstaviť, ako by som to mohol postaviť. Ak by ste mali radu, čo urobiť, či tie oká urobiť ručne alebo dáky spôsob viazania, bol by som vám vďačný.


poku chceš vyloženě oka tak si je kup v nějaké galanterii... na provedení je to jednoduché.... lépe však uděláš když si tam přišiješ na stroji popruhy
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod spartan » 13 Jún 2011, 21:35

lardes píše:ahojte, kúpil som si IPK http://www.army-shop.cz/produkty/celty- ... /2006.html, ale po jeho rozbalení som natrafil na problém a to, že tá plachta nemá žiadne oká na uchytenie povrazu. Bez uchytenia lanom si neviem predstaviť, ako by som to mohol postaviť. Ak by ste mali radu, čo urobiť, či tie oká urobiť ručne alebo dáky spôsob viazania, bol by som vám vďačný.


ja som to zvykol kedysi na rohoch viazat skotskym uzlom o celtu, pripadne vlozenim cca 3cm obleho kamena do rohov celty a omotanim spagatu okolo. Vzdy sa mi podarilo to pekne vypnut podla potreby. Pripadne ako pise Joda, nasit popruhy...
http://www.knife-life.sk - Diskusné fórum o nožoch a všetkom čo s nimi súvisí.
Obrázok užívateľa
spartan
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod zivel » 07 Júl 2011, 12:44

Caute vsetci,

ja tiez pouzivam klasicku celtu, teda plastenka stanova vz.53 dobre naimpregnovanu. Jej nevyhoda je hmotnost a to ze sa uz prakticky nedaju zohnat takze pripadne opravy budu coraz tazsie. Mam aj original DPM bashu, no tu pouzivam ked idem s bratom a spime pod nou dvaja. Inak original rozmer britskej dpm bashy je cca 270x210 cm. Na to si treba dat pri kupovani pozor. Ta ma aj v strede tie"putka" na snuru co ulahcuje jej pouzitie ako A-cko. Rozmyslam ist do varianty á lá Joda a usit si nieco sam.
Tesit sa z krasy nasej prirody kym ju mame ...
Obrázok užívateľa
zivel
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 25 Jún 2011, 13:52
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod bertold8 » 09 Júl 2011, 15:38

Spavam prevazne ve stane, ale nejaka plachta se obcas hodi treba nad misto pro vareni. Za stovku jsem koupil v Lidlu kryci plachtu se vsitymi oky,tak snad tomuhle ucelu poslouzi. Rozmer 2x3m, vaha kolem pul kila, jen do kapsy se poskladat neda :)
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod johny » 10 Júl 2011, 14:42

nasiel som toto : http://www.armyshop-praha.cz/celty-stany/37-originalni-britska-armada-dpm-camo-basha.html
...no podla toho co som videl v inych shopoch sa mi zda cena prilis nizka na to ze to ma byt original. moze to byt sposobene tym ze je pouzita ? vsade kde som ju videl bola cca 20e drahsia ...

...oprava : posielaju to len po CR
slovenska varianta je tu : http://hunters.sk/bivaky-a-pristresky/404-web-tex-british-army-basha-pristresok.html
no nesedi mi rozmer asi to nieje original... oplati sa mi to za tie peniaze ?
... for dust you are and to dust you will return.
Obrázok užívateľa
johny
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 22 Jan 2011, 19:07
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod zivel » 12 Júl 2011, 03:12

Podla mna sa to neoplati. Je to Web tex a nie origo armadne. Ta kvalita nie je taka ista, rozumej je horsia.. Za tie peniaze urcite nie. Pokial chces robit A-cko tak osobne by som isiel do minimalneho rozmeru celty cca 2x1,8m. Vychadzam z rozmeru klasickej CSLA celty vz.53 - ta ma 1,8x1,8m. Ked lezis v spacaku alebo hamake potrebujes na dlzku minimalne 2m. Sirka 1,8 pri Acku je celkom Ok pre jedneho. Dvaja no tesno a batohy vonku. Ja som zacinal s celtou vz.53, potom som presiel na ponco a pristresok z neho. No celta ma stale u mna svoje caro. Inak obsas na e bay dostat origo. treba cihat... . Ak ta tlaci cas nieco som nasiel:

http://www.army-shop.cz/produkty/celty- ... /1047.html

no teraz je teplo , ja by som kupil ponco a cihal na ebay na original bashu... .
no nemam s tym skusenost, nepoznam kvalitu. Cena je vysoko no lacnejsie ako tvoja. Maju aj ine camo, popozeraj a kupodivu este ako jedni z mala maju celtu vz.53.
Tesit sa z krasy nasej prirody kym ju mame ...
Obrázok užívateľa
zivel
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 25 Jún 2011, 13:52
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod johny » 12 Júl 2011, 10:52

dakujem za odpoved ...este sa v tom povrtam :)
... for dust you are and to dust you will return.
Obrázok užívateľa
johny
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 22 Jan 2011, 19:07
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron