Batoh na 1-3dni

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Adno » 22 Feb 2011, 01:31

Vyzera to kvalitne :yees: vyraba sa aj v olivovej farbe? Nieco take by sa mi zislo :)
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Scorpion » 22 Feb 2011, 12:14

hej, aj olivove su. farebne prevedenia, ktore som zatial videl, som tam aj vypisal ;)
Obrázok užívateľa
Scorpion
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 10 Jún 2010, 16:54
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Adno » 22 Feb 2011, 12:46

Scorpion píše:hej, aj olivove su. farebne prevedenia, ktore som zatial videl, som tam aj vypisal ;)

Uff, ten riadok pod obrazkom som si akosi nevsimol :oops: uz to vidim...
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod stelli » 22 Feb 2011, 13:38

Vyzera paradne, az na tu cenu :( ale uz viem naco pojdu dalsie chechtaky.
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod kvaso » 07 Mar 2011, 23:37

Zdravim, rozmyslam nad kupou noveho vaku, ale potreboval by som poradit, kedze sa do toho nevyznam. Chcel by som nieco univerzalnejsie, ak vobec take nieco existuje :), co by som mohol bravat aj na vybehnutie do lesa na jeden den, pritom by to poloprazdne nevyzeralo zvlastne, v pohode by som sa tam dokazal zbalit aj na dvojdnovky a pripadne aj v rozmedzi 3 - 5 dni. A hlavne ocakavam od neho, aby nieco vydrzal. Bol by som rad, keby to bolo zo slovenskeho, pripadne ceskeho obchodu. Z inokade by som nechcel kupovat kvoli reklamacii a ebayu moc neverim :). Cena by sa mohla pohybovat dajme tomu okolo tych 70 eur.
Uvazoval som zatial nad tymto, tak by som chcel poradit, ale som otvoreny kazdemu navrhu :).
http://www.armpek.sk/ruksak-bw-bojovy-oliv-zeleny
Rozmyslal som aj nad http://www.usarmy.sk/svk/goods/2118/ruk ... -na-bokoch a vakmi jemu podobnymi, ale na taku jednodnovku mi pride velmi velky.
Vdaka za rady.
kvaso
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 31 Okt 2010, 23:05
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod sally » 08 Mar 2011, 09:43

kvaso: každý ruksak, ak od neho chceš, aby bol dosť veľký na 3-5 dní, bude na jednodňovke poloprázdny. Dal si dosť protichodné požiadavky :wink: Taká zlatá stredná cesta je batoh o objeme cca 35l, ktorý sa na jednodňovku dá popruhmi relatívne slušne stiahnuť a na viacdňovku pripneš kariocka a spacák zvonka. No aj tak si myslím, že časom skončíš tak ako väčšina, pri viacerých batohoch - jeden malý, jeden väčší, jeden ešte väčší...a nakoniec lodný kufor a.k.a. bergen :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod addo77 » 08 Mar 2011, 10:23

ja pouzivam stary Treksport Tibet extrem , ma objem 40 l alebo 45? vyzera a nosi sa dobre aj ked je prazdny bravam ho aj na vybeh do lesa kde mam len vodu a nejaku tu bundu ale aj na viacdnove tury (mensi objem = redukcia zbytocnosti v batohu na minimum ((aj ked ich tam mam stale dost)) ale ideal sa dosiahnut neda proste na vybeh do lesa a na 5 dni nemozno pouzivat jeden batoh
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod lynx » 29 Mar 2011, 21:11

Nemate niekto skusenosti s ruksakom : http://www.commando.sk/turistika-kempin ... -assault-1 alebo jemu podobnym, pripadne co by ste v takej cenovej kategorii odporucili. Zakladna poziadavka aby mal viac priecinkov. Diky :D
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod fremen » 29 Mar 2011, 21:28

Neviete niekto, kde sa da zohnat rakusky amadny batoh ESSL za rozumnu cenu?
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod x-SCYTHE » 29 Máj 2011, 18:49

Moj najvacsi batoh, aky mam, je prave na tri dni, a ma to aj v nazve - 3 day assault pack od Blackhawku. Mal by mat 30l. V podstate je to batoh s jednym hlavnym velkym uloznym priestorom a dvoma mensimi v predu s moznostou uchytavania rozneho dalsieho prislusenstva zo spodu a po stranach. Rozzipsovat sa da prakticky az po dno. Medzi 3 day assault pack-mi (trojdenkami) od roznych vyrobcov (lbt, eagle industries alebo ich cinske kopie) su minimalne, ale poznatelne rozdiely. Fotit sa mi ho nechce, nasiel som identicky obrazok na nete.
Mimo ineho, do minulej jesene, odkedy tuto trojdenku mam, som dlhe roky pouzival vylucne CSLA velku polnu (Vz.60). S tou som bol nad mieru spokojny, opisovat ju asi netreba, myslim, ze kazdy vie, co je to za potvoru :mrgreen:
Zúfalá situácia si žiada zúfalé riešenia.
Obrázok užívateľa
x-SCYTHE
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 23 Máj 2011, 16:06
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod sally » 30 Máj 2011, 19:58

x-SCYTHE: aké sú tie rozdiely medzi trojdeňákmi? Pretože si vo svojom príspevku sám odporuješ: "minimálne, ale poznateľné rozdiely." Pýtam sa seriózne - nikdy som nerozumel rozdielom medzi tými rôznymi hi-tech modernými batohmi od army firiem. (vidím kvalitatívny rozdiel napr. medzi bergenom a lowe alpine saracen)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod x-SCYTHE » 31 Máj 2011, 15:04

Neodporujem si, lebo rozdiely su minimalne. Tym "ale poznatelne" som myslel to, ze sa daju rozoznat aj na prvy pohlad. Napriklad: na LBT trojdenkach (a nielen na nich) su zo spodu nasite akokeby ALICE uchyty, co sa s ohladom na balenie sa do prirody da vyuzit na zachytenie nejakeho pridruzeneho materialu, napr. karimatky, spacaku. LBTcka vsak nemaju na spodku take tie oka previsajuce zo spodku, zatial co eagle a blackhawk ich maju. Pravdepodobne su to uchyty tiez pre obdobny material, avsak zrejme s ohladom na nosenie buttpacku, kde uchytavanie karimatky priamo pod dno batoha akosi neprichadza do uvahy.
trojdenka od blackhawku (ktoru mam a tym padom poznam najdovernejsie) nema zospodu tie akoby velke "ALICE" uchyty, matam vsak dva pasy cez ktore sa karimatka / spacak da uchytit.
Co sa tyka priestoru a rozlozenia oddeleni batoha, tie su samozrejme rovnake. Rozdielne su este napr zipsy, vidno aj rozdiely v materiale atd atd. Prave to je ten dovod, preco som hovoril, ze su minimalne :wink:
Nuz a najlahsie rozoznas lbt od ei a bhi na zaklade vonkajsej nasivky :mrgreen:

PS: rec je o batohoch starej generacie bez molle uchytov s rokom vyroby do zaciatku 2000 rokov. S modernymi trojdenkami som sa zatial osobne nestretol.

EDIT: este na margo toho pouziteho vyrazu HI-TECH, nepovedal by som, ze trojdenka je prave nejaky hitech specializovany batoh, prave naopak. Mas v nom len tri oddelenia, ktore nie su urcene na nejaky specificky naklad. Hociktory civilny batoh ich ma ovela viac.
Specializovanym batohom by som nazval moj druhy - lbt1547 ranger radio pack. V hlavnom oddeleni su popruhy na upevnenie radiostanice a z vonku su sumky na nahradne anteny alebo svetlice, plus este jedna na osobnu vysielacku. Do prirody by som ho vsak nebral, predovsetkym ak mam moznost vziat trojdenku.
Zúfalá situácia si žiada zúfalé riešenia.
Obrázok užívateľa
x-SCYTHE
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 23 Máj 2011, 16:06
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod fremen » 01 Jún 2011, 20:30

Niekde sa tu mihol svedsky ruksak- teraz ho neviem celkom najist- mate s nim niekto skusenosti? (myslim ten s kostrou)
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod addo77 » 02 Jún 2011, 08:50

Fremen ak myslis starucky M39 tak ja ho mam. Je to pekny retro kusok za dobru cenu .. ale musi sadnut na chrbat. Mne celkom sadol ale na turu by som ho nebral, max tak na taborenie ked sa neplanujes presuvat. Bravam ho na 1 dnove vychadzky. Je to dost pevny batoh par krat som ho vlacil plny dreva a vydrzal. Ja som si ho zadovazil len pre estetiku :) . Ale samozrejme ho pouzivam. Ked dosluzi bude z neho pekna dekoracia :)

este dodam ze na boku ma popruhy do ktorych pasne sekera ako rit na serbel, a vyzera to sakra dobre :)
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod tomtt » 20 Jún 2011, 14:55

Caute,

ake mate skusenosti s batohmi od firmy Treksport,pripadne Husky,Colemann,

pacia sa mi nejake batohy od nich napr Treksport Odin 28L, Coleman Crossroads 28L..

ale neviem nic blizsie o nich,aka je kvalita spracovania,chrbtovy system..napr o Treksporte som pocul,ze si dava sit svoje batohy v Cine a ze kvalita tym utrpela..

dik za info
tomtt
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 12 Jún 2011, 18:59
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 4 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia