Hodinky

Vysielačky, GPS, čelovky, ručné svetlá...

Re: Hodinky

Poslaťod stormmast3r » 26 Feb 2011, 21:27

Hunter88 píše:Tak ja som si konecne zohnal niečo lepšie moje vysnívané CASIO SGW 100-1 Celkovo cas ,svetove casy, stopky , odpocitavacie stopky, celkovo 5 budíkov ale hlavne mi islo o kompas, teplomer


myslím, že boli pred nejakým časom v aukre za nejakých 50€, chvílu som nad nimi rozmýšlal
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Hodinky

Poslaťod Hunter88 » 26 Feb 2011, 23:22

Heh ja som si ich hlavne kupil kvôli honzovi ktoý ma tiež také a hlavne koly nemu som našiel bushcraft , lebo som presne nevedel definovať a hladať to čo ma baví :D http://survivalman.webnode.cz/ .Teda nechcem mu tu robit reklamu ani nič podobné ale cez jeho video som sa dostal ku KPZ, EDC . . . až potom som našiel toto forum :D Ale teraz spamujem toto forum všade kde sa dá :D
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Hodinky

Poslaťod rayen » 28 Feb 2011, 21:47

tie casia mam uz druhy rok, sa som s nimi velmi spokojny.
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Hodinky

Poslaťod Hunter88 » 28 Feb 2011, 21:57

Presne tie iste ? :D
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Hodinky

Poslaťod rayen » 28 Feb 2011, 22:39

jak sa to vezme, nemam 1 model ale 3, ale rozdiel je iba v remienku
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Hodinky

Poslaťod mark » 02 Mar 2011, 11:39

vidim, ze podobnymi temami ako som si kedysi presiel ja prechadza vacsina z nas na tomto fore :-)) vyberal som hodinky dost dlho, nakoniec to vyhralo Casio PRG-80T...foto som dal z webu nestiham teraz fotit vlastne..som s nimi velmi spokojny, kompas celkom ok, baro tiez...vyskomer sa da..treba ale castejsie kalibrovat..uz sme podla tohto kompasu par krat rezali cestu krizom cez lesy, kopce a mladiny a vzdy sme dosli +/- kam sme chceli :-)
jedina nevyhoda podla mna je kovovy remienok..tvrdia, ze titan ale zanechava spinu na zapasti...dalsia vec co sa mi stala..ked som sa stveral hore uzlabinou s vodopadom a smykol som sa pol metra dolu, remienok sa zachytil o vystupok na skalnej stene a trochu sa cely vykrivil...na webe som nasiel konverznu sadu na klasicky nylonovy alebo gumeny remienok co sa bude asi prijemnejsie nosit a neurve vam to pol ruky ked zavadite niekde ako ja..
Prílohy
PRG80T.png
PRG80T.png (140.19 KiB) Zobrazené 6099 krát
mark
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 01 Mar 2011, 13:42
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Hodinky

Poslaťod mark » 02 Mar 2011, 11:40

mark píše:vidim, ze podobnymi temami ako som si kedysi presiel ja prechadza vacsina z nas na tomto fore :-)) vyberal som hodinky dost dlho, nakoniec to vyhralo Casio PRG-80T...foto som dal z webu nestiham teraz fotit vlastne..som s nimi velmi spokojny, kompas celkom ok, baro tiez...vyskomer sa da..treba ale castejsie kalibrovat..uz sme podla tohto kompasu par krat rezali cestu krizom cez lesy, kopce a mladiny a vzdy sme dosli +/- kam sme chceli :-)
jedina nevyhoda podla mna je kovovy remienok..tvrdia, ze titan ale zanechava spinu na zapasti...dalsia vec co sa mi stala..ked som sa stveral hore uzlabinou s vodopadom a smykol som sa pol metra dolu, remienok sa zachytil o vystupok na skalnej stene a trochu sa cely vykrivil...na webe som nasiel konverznu sadu na klasicky nylonovy alebo gumeny remienok co sa bude asi prijemnejsie nosit a neurve vam to pol ruky ked zavadite niekde ako ja..


este doplnim, ze ak nieco podobne zhanate oplati sa pozriet ebay...nove ma pred par rokmi stali skoro o 2/3 menej ako stali nove v kamennom obchode v KE...
mark
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 01 Mar 2011, 13:42
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Hodinky

Poslaťod oneho » 04 Mar 2011, 22:38

Ja mám tieto zo Slovnaftu za body :D, max spokojnosť.

Casio AQ164
Obrázok
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Hodinky

Poslaťod Yuro_šík » 24 Mar 2011, 21:42

ja pouzivam klasicke PRIMky take te s orsteanžovou formulou co este moj otec si na vyske kupil a dal mi ich maju uz tusim okolo 25 rokov a mozem tvrdit ze budu este dalsich 30. Kedze hodinky normalne nenosim lebo vyznavam nazor ze nesom otrokom casu nosim ich len do lesa aj to len preto zeby som vedel kedy sa mam vratit na veceru aleboa aby som stihol vlak, su z mojich skusenosti pouzitiaodolne a ukazuju az cas, baterka v nich neje takze sa natahuju manualne vysdrzia asi 26 hod taze kazde rano jak si ich (ak ich urgentne potrebujem) davam ich rovno natiahnem, nastavim a v poho taze su idealne na bushcraft a survival.
Prílohy
S5001736.JPG
S5001736.JPG (87.62 KiB) Zobrazené 6012 krát
"Jsme obklopeni moudrostí, člověk není jejím pramenem, nýbrž pouhou nádrží a může vydat jen to, co nasbíral." Ernest Thompson Seton
Yuro_šík
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jan 2011, 21:01
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 9 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Hodinky

Poslaťod stormmast3r » 25 Mar 2011, 07:42

Yuro_šík píše:ja pouzivam klasicke PRIMky take te s orsteanžovou formulou co este moj otec si na vyske kupil a dal mi ich maju uz tusim okolo 25 rokov a mozem tvrdit ze budu este dalsich 30. Kedze hodinky normalne nenosim lebo vyznavam nazor ze nesom otrokom casu nosim ich len do lesa aj to len preto zeby som vedel kedy sa mam vratit na veceru aleboa aby som stihol vlak, su z mojich skusenosti pouzitiaodolne a ukazuju az cas, baterka v nich neje takze sa natahuju manualne vysdrzia asi 26 hod taze kazde rano jak si ich (ak ich urgentne potrebujem) davam ich rovno natiahnem, nastavim a v poho taze su idealne na bushcraft a survival.


Akurat niesu vodotesne :)
Inač vitaj v klube zdedených prim-karov :)
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Hodinky

Poslaťod ArchivVideo » 28 Jún 2011, 09:06

Zdravím.

Před cca rokem jsem si pořídil nové hodinky Casio G-Shock GW-M5600 a jsem s nimi nadmíru spokojen. Jsou malé, lehké, nárazuvzdorné, vodotěsné, mají solární napájení, atomový čas atd.

Předtím jsem vlastnil hodinky Casio Pro-Trek PRW-1500, které sice měli teploměr, kompas, tlakoměr, výškoměr, solární napájení, atomový čas, atd., ale byli příliš velké, těžké a hlavně nebyli nárazuvzdorné a tak jsem o ně měl v podvědomí dalo by se říci i strach, že je poškodím.

U nových hodinek G-Shock je to jiné a ba naopak jim dávám co zabrat, jelikož vím, že je normálním hrubším zacházením poškodit nedokáži.

Malé video představení těchto hodinek, můžete schlédnout zde : http://www.youtube.com/watch?v=hCC9oLCCl8Y
Obrázok užívateľa
ArchivVideo
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 28 Jún 2011, 08:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Hodinky

Poslaťod macmatej » 28 Jún 2011, 10:09

To je stav hodiniek po roku nosenia? Lebo video bolo pridane pred par dnami.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Hodinky

Poslaťod ArchivVideo » 28 Jún 2011, 11:12

Ano, je to stav hodinek po cca roce non-stop nošení. Jediné kdy je sundávám je, když se potřebuji utřít po vaně a hodinky samozřejmě ve vaně umeju také.
Obrázok užívateľa
ArchivVideo
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 28 Jún 2011, 08:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Hodinky

Poslaťod atti.hombre » 28 Jún 2011, 19:21

:roll: ty sa kúpeš s hodinkami? Viem,že sú vodotesné,ale kvôli čomu?
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Hodinky

Poslaťod stormmast3r » 28 Jún 2011, 19:45

atti.hombre píše::roll: ty sa kúpeš s hodinkami? Viem,že sú vodotesné,ale kvôli čomu?

Ty nie? Ako potom vieš kedy vyjsť?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


cron