Co ste dnes zaujimave prezili?

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod me2dik » 14 Júl 2011, 21:19

Dneska sa mi nechcelo sediet doma tak som si na rychlo odskocil do to ho nasho raja na Slovensku, tak teda Suchá Belá a pozujuci turisti.

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod SKW » 21 Júl 2011, 10:50

kacenak píše:Zdravím, cez weekend sme boli stanovať.. (zas z Gabom :D ) A Asi ráno okolo pol štvrtej nás zobudil prapodivný výkrik, asi 80m od nás.. potom sme do rána boli hore, a triasli sa od strachu.. :D Ráno vykukneme opatrne zo stanu, že si ideme spraviť praženicu.. z kríkov sme začuli (asi) srnca, alebo niečo také, no mysleli sme, že to je len tak, že nás obíde.. :D lenže nie.. Jeho "výkriky" sa stále stupňovali, ako keby nás chcel vyhnať.. Bol to srnec ?? otázka č.2 čo to bolo v noci za výkrik ?? písmenkami asi neopíšem tie výkriky, tak ostáva len hádať..


Pravdepodobne srnec, dobre tipuješ. Keď je vystrašený vydáva také hlboké, chrapľavé brechanie. Teraz od polovice júla až do polky augusta prebieha srnčia ruja, takže to nieje nic neobvyklé, srnce sú odvážnejšie a odhodlanejšie vyhnať votrelca zo svojho územia. Ale nemusíš sa báť, neurobí ti nič, jeho plachosť zvyčajne preváži nad odvahou a utečie niekam do bezpečnej vzdialenosti, kde vydáva tieto zvuky, aby ťa odplašil preč ;-)
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod atti.hombre » 07 Aug 2011, 16:40

:wink: konečne som sa dostal trocha von...
Prílohy
Resize of P1070134.JPG
Resize of P1070143.JPG
Resize of P1070133.JPG
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod venco » 07 Aug 2011, 16:50

Kurňa to má niekto na roháčov šťastie. A ja som stále ešte v prírode nevidel poriadneho samca. Terazky na čundri po dlhých rokoch aspoň samicu a foťák bol akurát vybitý :x
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod SKW » 10 Aug 2011, 13:23

Parádna fotka roháč hríb :yees: . Proste to nemá chybu. Ozaj Atti, tie sírovce ešte nik nevzal? :) Ta by son ich pozbierau ;-)
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod atti.hombre » 10 Aug 2011, 15:41

:mrgreen: tie som si už nevšimol-ja som letel po hlivy a tie tam už neboli...sírovce boli tu bližšie-asi som ich prešiel...skleroza je môj milovaný mladší brat :mrgreen:

-- 14 Aug 2011, 20:29 --

trocha víkendu pod hviezdami s fantastikuš homo sapiens! :mrgreen:
Prílohy
Spln mesiaca.JPG
Čabradský hrad.JPG
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Ferkiu » 19 Aug 2011, 14:47

...stalo sa to takto režem si fatwood a zrazu počujem kvičanie otočím sa a tam mladé v tej chvíli som už bol na strome a nepohol som sa až kým som nevidel starú potom sa pobrali kade ľahšie a ja tiež :) ale mal som strach dosť ...
Obrázok užívateľa
Ferkiu
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 15 Júl 2011, 15:38
Bydlisko: Kys. N. Mesto
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod SKW » 24 Aug 2011, 14:28

Dnes o 14:18hod :arrow: 45° mimo tieňa.
Ak to takto pôjde ďalej tak budeme musieť začať študovať "Desert survival" :yees:

“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Kapo » 24 Aug 2011, 14:36

...a ja som práve zakopol a vylúpil som si nehet na palci... :|
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Michal » 27 Aug 2011, 21:46

Dnes som sa vrátil z výletu z Gaderskej doliny. Boli sme si pobehat trosku okolite kopceky ako Tlsta, Ostra a tie po ceste medzi nimi :) Bola to velka zabava, a relativne velmi narocna tura, ale krajsi vyhlad sa mi uz dlho nenaskytol. :wink:
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod addo77 » 02 Sep 2011, 09:03

Vcera som zazil celkom vesele dobrodruzstvo : brodil som totiz Vah s bicyklom .. (s bicyklom prvy raz). Nic cielene proste som sa potreboval dostat do bodu B co najrychlejsie a islo sa cez kanal a Vah .. cez kanal viedol most no cez Vah nie. Nejaky ujo, ktoreho som stretol cestou mi poradil dobre miesto na brod vraj v tomto obdobi by tam mohla byt voda tak po "gule" :). Tak som sa neohrozene vrhol do vody aj s bicyklom (nie na nom,hehe ). Ked som bol asi v polovici voda bola naozaj v tej vyske, aku mi vravel ujo. Bicykel som mal vo vode takmer cely no mal som dost problem ho udrzat - hlupy napad ist s nim do vody, ja viem. Tak som si ho zdvihol nad vodu a pokracoval - klesal som, voda nad pas prud celkom silny no zvladol som to. Cestou spat uz pouceny, som najskor siel bez bicykla omrknut dane miesto .. kedze som isiel inokade ako pred tym. takze prebrodil som bez bicykla v pohode naspat k bicyklu som hladal najlepsiu cestu .. voda tu bola hlbsia tak po prve rebro. Bicykel rovno na plecia a sup ho zas do vody. Islo to rychlo ale dost krkolomne bol som na druhej strane.
Postrehy: 1, najlepsie je vyzliect sa aspon do spodarov :) najskor mi to prislo zbytocne mal som kratasy .. potom som to lutoval .. cestou spat mi to bolo jedno, kedze som bol od pasa dolu cely mokry :)
2, prvy brod absolvujte bez bicykla - aby ste si to vyskusali na necisto
3, bicykel vzdy nad vodou ! jeho plocha by Vas mohla strhnut a nenamocite retaz a kolieska zbytocne.
4, Ak to ani bez bicykla nejde hladajte most

Pre niekoho jasne veci ako facka pre mna az dnes :)
Islo o tecuci Vah s prudom celkom silnym no nie tak aby som sa neudrzal na nohach a dobrodruzstvo to bolo naozaj poucne, nabuduce budem vediet ako to najlepsie zvladnut :wink:
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Pája » 02 Sep 2011, 19:13

Dnes jsem se půl dne bavila na dvoře vyřezáváním a hlavně broušením a leštěním. Dokončila jsem lžíci, vyřízla si pár knoflíků a hlavně konečně dodělala placku ze srazu. :-)

Obrázok
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Michal » 15 Sep 2011, 11:56

Síce to nebolo dnes, ale včera :) Boli sme s Rafaelom na výlete v Macakv a u Juraja.

Celkovo bolo špičkovo, dobre sme si pokecali, podozvedali sa pár nových vecí (vrátane nejakých nožiarskych pikošiek od macakv-ovho brata - nožiara) Po ukončení návštevy u Macaka sme sa presunuli o niekoľko kilometrov východnejšie a zakončili sme náš trip u Juraja. Tu sme čosi pojedlo, zastrieľali z luku, popili pár (doslova :oops: ) pív a tak :D

Som rád chalani, že som sa s vami stretol a pokecal :) určite to niekedy zopakujeme :camp:

PS: macakovi dakujem za Bio zeleninku, tekvica bola špičková :!: a papričky som si nechal u Rafa v aute :P
Jurajovi ďakujem za možnosť vyskúšať si kladkový luk a prestrielať pár šípov ;)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod juraj1974 » 17 Okt 2011, 20:26

Ja som sa dnes stretol s otazkou od zimy ked sa ma spytala ze co som robil cele leto... :roll: A tak som zacal konecne spratavat drevo zo stromov co mi rastli na pozemku.... Medzi prvymi sa mi dostalo pod ruku drevo zo 50-80 rocneho erecha. Neda mi nepodelit sa s vami o krasu dreva ktore ma tento starucky orech. Pri stiepani na mna vykukovali rozne kresby dreva.
Prílohy
orech I.jpg
orech II.jpg
orech III.jpg
orech IV.jpg
orech V.jpg
orech VI.jpg
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Pája » 18 Okt 2011, 23:57

juraj1974 píše:Ja som sa dnes stretol s otazkou od zimy ked sa ma spytala ze co som robil cele leto... :roll: A tak som zacal konecne spratavat drevo zo stromov co mi rastli na pozemku.... Medzi prvymi sa mi dostalo pod ruku drevo zo 50-80 rocneho erecha. Neda mi nepodelit sa s vami o krasu dreva ktore ma tento starucky orech. Pri stiepani na mna vykukovali rozne kresby dreva.


A Ty ho nařežeš do kamen. :-P
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia