Hamaka

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Hamaka

Poslaťod macmatej » 24 Jún 2011, 15:02

Rozhodujem sa medzi dvoma hamakami DD Frontline alebo DD Camping. Zdalo by sa ze su rovnake, len jedna je so sietkou proti hmyzu ale :

DD Camping:
-nizsia hmotnost
-dve vrstvy su spojene zipsom, ked sa clovek zapne nemoze vypadnut
-clovek zazipsovany medzi dvoma vrstvami je vraj chraneny aj proti komarom, ej ked niekto tu pisal, ze komar hamaku prepichne



DD Frontline:
-sietka proti hmyzu, ale ak prave nie je potrebna, zvysuje hmotnost
-sietka proti hmyzu musi byt napnuta o nejake lano, sietka toto lano prehyba a mohla by tade presakovat voda pri dazdi (pri pouziti original DD Tarp, ide lano vrchom ponad celtu)
-prva a druha vrstva hamaky je spojena len suchym zipsom, az sietka je pripevnena normalnym zipsom (zaujimave ze sa sietka neda odzipsovat cela dolu)
-DD Frontline stoji dvojnasobne viac ako Camping


Nejake postrehy od ludi co maju tieto hamaky ?
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Hamaka

Poslaťod Marian » 07 Júl 2011, 13:04

To by som aj ja rád vedel.
If you see the flash...
...it's already too late...
Marian
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 04 Máj 2011, 22:58
Bydlisko: TT
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Hamaka

Poslaťod Michal » 07 Júl 2011, 14:10

macmatej píše:Rozhodujem sa medzi dvoma hamakami DD Frontline alebo DD Camping. Zdalo by sa ze su rovnake, len jedna je so sietkou proti hmyzu ale :

DD Camping:
-nizsia hmotnost
-dve vrstvy su spojene zipsom, ked sa clovek zapne nemoze vypadnut
-clovek zazipsovany medzi dvoma vrstvami je vraj chraneny aj proti komarom, ej ked niekto tu pisal, ze komar hamaku prepichne



DD Frontline:
-sietka proti hmyzu, ale ak prave nie je potrebna, zvysuje hmotnost
-sietka proti hmyzu musi byt napnuta o nejake lano, sietka toto lano prehyba a mohla by tade presakovat voda pri dazdi (pri pouziti original DD Tarp, ide lano vrchom ponad celtu)
-prva a druha vrstva hamaky je spojena len suchym zipsom, az sietka je pripevnena normalnym zipsom (zaujimave ze sa sietka neda odzipsovat cela dolu)
-DD Frontline stoji dvojnasobne viac ako Camping


Nejake postrehy od ludi co maju tieto hamaky ?


Svojim spasobom si si aj odpovedal :) Ak je priorita vaha tak jednoznačne Camping, pretoze zazipsovanie zastane funkciu moskytiery, aj ked v ukrutnom teple to moze byt trosku problem lebo sa to tak nevetra, vyhoda je vsak to, ze ak vonku fuka, tak aspon vovnuri nemas prievan :) Zips tu u mna jednoznace vedie.

Co sa frontline tyka ma ju kamos a nestazuje sa. Ak moskytieru nepotrebujes jednoducho hamaku otocis tak aby bola moskytiera naspodu a nezavadzia ti. Suchy zips je dost velka nevyhoda - ale tu dve vrsty sluzia primarne na vlozenie karimatky dovnutra a suchac staci na to aby nevypadla von. Pokial mas na frontline aj zater - ktory robi tu bivi funkciu, tak sa ti bude v hame potit prdel pretoze cez zater nie je schopna vlhkost prechadzat von cez tkaninu.

Tolko moje vychytavky a skusenosti

Ja som sa tiez rozhodoval medzi camping a frontline a vyhrala camping verzia :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Hamaka

Poslaťod lukas89 » 21 Júl 2011, 21:55

chcel by som poradit, kde zohnat na nete nejaku dobru hamaku...
lukas89
 

Re: Hamaka

Poslaťod sally » 22 Júl 2011, 13:45

Lukas89 - kukni fórum a nájdeš, čo hľadáš. Sú tu spomínané hamaky DD, Ticket to the Moon a iné. Prakticky všetko nájdeš na ebay alebo na webových obchodoch.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Hamaka

Poslaťod Legil » 27 Júl 2011, 14:16

... nebude niekto teraz niekedy objednavat tu hamaku z Ebay? Jednu by som zobral aj ja. Zaplatim vopred na ucet, aby ste si nemysleli ze od kupy potom odstupim.
Legil
 

Re: Hamaka

Poslaťod juraj1974 » 27 Júl 2011, 17:34

Legil píše:... nebude niekto teraz niekedy objednavat tu hamaku z Ebay? Jednu by som zobral aj ja. Zaplatim vopred na ucet, aby ste si nemysleli ze od kupy potom odstupim.


ktoru mas na mysli?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Hamaka

Poslaťod Hunter88 » 27 Júl 2011, 19:45

Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Hamaka

Poslaťod juraj1974 » 27 Júl 2011, 20:20

Ja idem kupovat urcite tuto http://stores.ebay.co.uk/Tenth-Wonder-Hammocks/Zip-up-Bivi-Hammock-/_i.html?_fsub=697364013&_sid=68853933&_trksid=p4634.c0.m322

To co som kupoval Hunterovy88 sa momentalne uz nevyra (ten jeho prvy link) Mal si velke stastie kamo... :wink: Po tej som siel aj ja osobne.Toto je novinka. Ja to mam za nieco cez 31€ a to je lacnejsie ako na eBay. Vlastne vsetko od tohoto predajcu viem v ramci dobrych vstahov mat lacnejsie. Tak ze kto by nieco chcel....
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Hamaka

Poslaťod Legil » 27 Júl 2011, 20:30

1,5 kg je už dosť veľa. Mám gore tex bivakovacie vrece 600g, bivi stan 1,8kg ... Niečo ľahšie by som prijal ...
Legil
 

Re: Hamaka

Poslaťod Legil » 28 Júl 2011, 11:29

Najprv ma odradila váha, ale keď som si to preložil a zistil, že tretia vrstva sa dá nechať doma, tak som sa rozhodol, že aj ja ju chem. Ta cena nie je nejako veľmi vysoká.
Jaro poprosím aj ja jednu chcem. Keď ideš objednávať, objednaj aj jednu pre mňa. ( idem ale v utorok na Zakarpatskú Ukrajinu, tak možno do nedele nebudem na nete )
Legil
 

Re: hamaka

Poslaťod juraj1974 » 08 Aug 2011, 21:01

Touto cestou chcem predstavit dvojicu vybavy nedavno zakupenej na prijemne prezivanie volnych chvil v nasich lesoch. Ide o celtu a bivi hamaku od jedneho predajcu v UK. Samotna celta je v rozmere 3,7x 2,5m a ma 6 vsitych usi na pohodlne uchytenie. V stredovej casti je okrem usi aj nieco take ako ocko na vsestranne pouzitie hlavne pri pouziti z hamakov sluziace na pripadne vyviazanie lanka s vnutornej strany celty na pohodlne odkladanie veci -nieco ako snura na pradlo :lol: nakolko sa celta vyvazuje nie na centralne lano ale na oka v strede. Samotne rozlozenie a vyspoovanie je otazka cca 10min. Spolu s celtou su aj 4ks nylonovej snury dlhej 4m a dve ploche lana na centralne vysponovanie medzi stromy.
natiahnuta celta.jpg


Co sa hamky tyka je to bezna zipsova hamaka ktora ma navyse v spodnej casti Rip-stopovu celtu prichytenu pomocov suchych zipsov po celom obvode. Tato celta sluzi vlastne ako nejaka hydrozabrana v pripade ze sa hamaka nepouzije na jej bezny ucel vyviazanim medzi dva stromy ako hojdaciu siet ale ako bivi hamaka roztiahnutim na zem. Takto sa da prespat na zemi ako v nejakom mensom stane co je pre jedneho veeeeelky priestor na spanie ale v pripade stretu lesnej vili tak aj ako pohodlne miesto citania knihy vo dvojici.... :mrgreen:
pouzitie na zemi I.jpg



Na vrchnej strane hamaky sa nachadzaju dve hlinikove tycky ktore sluzia na vysponovanie tejto casti tak aby clovek nemal pocit ked spi medzi vrstvami ze ma tuto cast nalepenu na xichte... robi sa to pomocou tychto tyciek a motuzov ktore sa vyviazu na strom pripadne len na tyc. Ak sa ale rozhodnem spat na oboch vrstvach rak tycky jednoducho vyberiem cim mam obycajnu dvojvrstvovu hamaku ktora je dost velka na to any udrzala dvoch dospelych a dieta pri pohodlnom relaxovani...
Prílohy
trojica v hamake.jpg
pouzite na zemi II.jpg
trojica v hamake na zemi.jpg
Zaciatok.jpg
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: hamaka

Poslaťod atti.hombre » 09 Aug 2011, 15:02

:yees:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: hamaka

Poslaťod milos » 09 Aug 2011, 15:09

ahoj Juraj práve pozerám tvoju recenziu o hamake a všimol som si že si kúpil tú istú celtu o ktorej som uvažoval aj ja. Ako si spokojný jej pevnosťou a jej praktickým, využitím? Už si pod ňou aj spal alebo si bol len takto na vílete? Ja chcem ísť tento víkend ak bude čas otestovať s kamošmi :camp: moju novú hamaku
http://www.mall.sk/hojdacie-siete/amazonas-mosquito-traveller bohužiaľ sa pevnosťou s tou tvojou asi porovnávať nedá. Prípadne niečo nafotím a dám do fóra. Uvažujem ale akú k nej kúpiť celtu, tak som zvedavý na tvoje praktické skúsenosti.
milos
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 10 Máj 2011, 08:55
Bydlisko: Košice-Bratislava
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 25 x

Re: hamaka

Poslaťod Hunter88 » 09 Aug 2011, 19:15

milos tu tvoju hamaku by som sa asi bal v lese rozbalit . . ja by som tie snurky asi domotal . . .ale tu moskytieru ti zavidim :yees:

Ja mam ako celtu-y z lidla dve 2x3m krycie plachty a jednu 4x5m tu sa mi este ani nepodarilo rozlozit . . chcel som sa ist skusit na jednu noc niekam "zavesit"
asi stvrtok . . ma aj prsat tak dufam ze pri tom bubnovaní na tu plachtu niečo pospím :D
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia