Jednočlenné viacdňovky

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod macmatej » 06 Jún 2011, 08:23

U nas v Malych Karpatoch medvede niesu. Teda v noci je tu bezpecnejsie ako v centre mesta.
Inak s tou samomluvou to zazil asi kazdy. Aj ked ja si viac spievam a popiskujem.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod Rolf » 09 Jún 2011, 12:39

V noci "pracuje" ľudská psychika najintenzívnejšie. Myslím tým, keď je človek v lese osamote. Navyše sú zvuky v noci a napr. za hmly o dosť lepšie počuteľné. Aj behanie myší po lístí nám pripadá akoby sa k nám zakrádal lesný duch. :mrgreen: U nás vo Vihorlatských vrchoch sa človek asi nemá čoho obávať. Sú tu síce vlci, ale tých sa ja osobne menej obávam ako napr. diviakov. Ten keď z húštiny vybehne, tak človek "slabšieho srdca" môže dostať aj infarkt myokardu :mrgreen:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod matějka » 15 Jún 2011, 21:31

Tak jsem se ve zdraví vrátil ze sólo výpravy (4dny)v pohraničných horách Českého lesa.Na Vaše poměry to není nic vysokého, ale díky železné oponě jsou to pořád ještě desítky a desítky čtverečních km nedotčené přírody bez lidí....i když. Ve výpočtu SKUTEČNÝCH nebezpečí v mém minulém příspěvku (bouřka, nakažené klíště), jsem zapomněl ještě na jedno, na které jsem na svém treku narazil - myslivci, slovensky polovníci.Nevím jak na Slovensku, ale u nás se to i v takových zapomenutých lesích hemží posedy, kam tihle střelci chodí na čekanou.V současné době je u nás období odstřelu srnců, právě z těchto posedů.V pondělí jsem nocoval na celkem pustém místě, ale s příchodem večera se okolo mne ozvala několikrát palba, jak na manévrech, až jsem stan přestěhoval už za tmy jinam.Ale tam se pro změnu střílelo zase brzy ráno.Tak proto pozor na divoké střelce :evil: (Vzpomněl jsem si na film s Kevinem Costnerem "Krajina střelců") :P

-- 15 Jún 2011, 21:41 --
Obrázok užívateľa
matějka
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 25 Apr 2011, 11:02
Bydlisko: Klatovy, ČR
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod Joda » 16 Jún 2011, 14:11

matějka píše:Tak jsem se ve zdraví vrátil ze sólo výpravy (4dny)v pohraničných horách Českého lesa.Na Vaše poměry to není nic vysokého, ale díky železné oponě jsou to pořád ještě desítky a desítky čtverečních km nedotčené přírody bez lidí....i když. Ve výpočtu SKUTEČNÝCH nebezpečí v mém minulém příspěvku (bouřka, nakažené klíště), jsem zapomněl ještě na jedno, na které jsem na svém treku narazil - myslivci, slovensky polovníci.Nevím jak na Slovensku, ale u nás se to i v takových zapomenutých lesích hemží posedy, kam tihle střelci chodí na čekanou.V současné době je u nás období odstřelu srnců, právě z těchto posedů.V pondělí jsem nocoval na celkem pustém místě, ale s příchodem večera se okolo mne ozvala několikrát palba, jak na manévrech, až jsem stan přestěhoval už za tmy jinam.Ale tam se pro změnu střílelo zase brzy ráno.Tak proto pozor na divoké střelce :evil: (Vzpomněl jsem si na film s Kevinem Costnerem "Krajina střelců") :P


jooo tahle večerní střelba.. také sem často zažil... zajímavé na co večer střílí když není nic vidět... a puškohledy se zesilovačem světla se tuším nesmí používat :) ale nerozpoutávejme raději debatu na toto téma...
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod gandalf625 » 23 Jún 2011, 21:46

:ice:
Naposledy upravil gandalf625 dňa 28 Apr 2021, 15:32, celkovo upravené 1
gandalf625
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 10 Jún 2011, 19:37
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod macmatej » 23 Jún 2011, 23:04

Gandalf: ked pustis petardu na pytliakov, tak aby ti nahodou neopetovali palbu.

Inak nas tiez raz jeden polovnik skoro zatrelil. Prave sa zvecerievalo,c tom sa vynoril polovnik zo slovami: "Chlapci preco nemate zapate svetlo? Uz som chcel strielat. Radsej si ich zapnite, lebo za kopcom su moji kolegovia, tak aby to neskoncilo zle."
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod Snypo » 24 Jún 2011, 19:24

Ja len toľko k téme poľovníci.. KLIKNI :|
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod whitedeath » 21 Aug 2011, 05:51

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:09, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod kowo » 21 Aug 2011, 12:31

byvam pri Ziline. medvede chodia po zahradach a lisky davaju dobru noc. v lese , kde nieje taky vyskyt tejto zveri by som nemal problem ,viac krat som si to skusal. tmu mam velmi rad. ale u nas ...dakujem ,ale nedam sa rozparat debilnym medvedom. otazka naa tych, ktory maju a pouzivaju strelne zbrane : to tu mate vsetci A ckove drzanie a nosenie zbrane, alebo mate B proste si ju so sebou zoberiete.. ako to je? rad by som si zadovazil zbrojak.
kowo
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 14 Júl 2011, 14:51
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod creobroter » 23 Aug 2011, 22:34

kowo píše: ...dakujem ,ale nedam sa rozparat debilnym medvedom. otazka naa tych, ktory maju a pouzivaju strelne zbrane : to tu mate vsetci A ckove drzanie a nosenie zbrane, alebo mate B proste si ju so sebou zoberiete.. ako to je? rad by som si zadovazil zbrojak.


Ach Bože...
tmu máš velmi rad, no bez zbrane by si do lesa spať nešiel, lebo ťa rozpára medveď
To je bushcraft sedieť pri ohni s prstom na kohutiku a paliť po každom šuchnutí vetvy, nebodaj zaviti kuvika?
Mám dojem, že keď dochádza na túto tému (sam v noci v lese) 3/4 z Vás páni, čo ste na tomto fóre sa pokaká
V takom prípade by ste sa mali označovať turisti a nie bushcraftery
Nevědomost je blažená
Obrázok užívateľa
creobroter
 
Príspevky: 96
Registrovaný: 11 Máj 2011, 20:57
Bydlisko: Topoľčany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod kowo » 24 Aug 2011, 12:54

creobroter píše:
kowo píše: ...dakujem ,ale nedam sa rozparat debilnym medvedom. otazka naa tych, ktory maju a pouzivaju strelne zbrane : to tu mate vsetci A ckove drzanie a nosenie zbrane, alebo mate B proste si ju so sebou zoberiete.. ako to je? rad by som si zadovazil zbrojak.


Ach Bože...
tmu máš velmi rad, no bez zbrane by si do lesa spať nešiel, lebo ťa rozpára medveď
To je bushcraft sedieť pri ohni s prstom na kohutiku a paliť po každom šuchnutí vetvy, nebodaj zaviti kuvika?
Mám dojem, že keď dochádza na túto tému (sam v noci v lese) 3/4 z Vás páni, čo ste na tomto fóre sa pokaká
V takom prípade by ste sa mali označovať turisti a nie bushcraftery

ja neviem o tom ze by som pisal ako idem palit po vsetkom co sa pohne nezavadzaj, necituj ma a nevytrhuj moje slovaa z kontextu .. a hlavne nekaz co je a co nieje bushkraft...osobne som spal mnoho krat sam v nocnom lese. naozaj mnoho krat, ale cim dalej mozno to bude mojimi rokmi sa pohravam s myslienkou chranit sa pred dravou zverou .. ale nie ked sedim pri oohni . vtedy sa nemusis bat,ale to ty urcite vies. vacsinou sa to stava pri pochode resp. presune... ja pisem o prirode "divocine" mimo chodnikaa nie kdesi v lesiku. tak ako u nas kde to hrozi realne nebezpecenstvo . nie ze sa v spravach dozvies ze kdesi 100km od teba behal medved.u nas je to kazdodenna realita
kowo
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 14 Júl 2011, 14:51
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod Chesus » 26 Aug 2011, 00:25

Zdravím vás. Síce som ešte nebol sám na viacdňovky (vždy sme chodievali minimálne dvaja, traja), avšak v najbližších dňoch sa chystám na premiéru. Chcem ešte využiť posledné letné dni. Čo sa týka obrany, nosievam so sebou vždy sprej (troška drahší, použitelný na ľudí aj zvieratá) a kalený teleskop. Žiadny velký nôž so sebou nenosím, len malý poľovnícky "švajčiarák" od Mikovu, aj ked v poslednej dobe začínam pokukávať po niečom väčšom, Uton alebo Glock... Sekeru so sebou nosiť nezvyknem, len občas. Na plašenie zveri mám malý poplašňák cal.22 Určite sa ale viac obávam ľudí ako zvierat... Ináč, koniec koncov je asi aj tak najlepšia ochrana dobrý sprej na kliešte a komáre :D
Rád by som sa spýtal, čo si myslíte o plašičke na medvede http://www.armpek.sk/plasicka-na-medvede-strieborna
Má to zmysel kupovať? Má to niekto z vás a funguje to aj na inú zver?
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod venco » 26 Aug 2011, 11:10

Pro ti medveďom Ti stačí aj malá rolnička priviazaná na topánku. Medveď Ťa zdiaľky započuje a vyhne sa Ti /ak si Ťa nepomýli s ovečkou :lol: /

-- 26 Aug 2011, 11:11 --

venco píše:Proti medveďom Ti stačí aj malá rolnička priviazaná na topánku. Medveď Ťa zdiaľky započuje a vyhne sa Ti /ak si Ťa nepomýli s ovečkou :lol: /
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod sally » 26 Aug 2011, 14:16

venco - kdesi tu už bola "správa vedenia Tanapu:" najlepšia ochrana pred medveďmi sú rolničky a cesnakový sprej. A ako spoznáme medvedie lajno? Je v ňom veľa rolničiek a smrdí po cesnaku... :mrgreen: Ono ak očakávam medveďa (som v krajine, kde sa aj reálne vyskytuje), tak robiť troška hluku nezaškodí. Tak isto, ak sa niekto bojí diviakov/srniek... nie je to žiadna hanba. Hanba je prísť domov s kakaovými trenkami v polke noci.

Ak sa máte záujem hádať, čo je a čo nie je "bushcraft," čo takto ísť do inej témy? A osobné urážky tu nemáme radi. Priateľské podpichovanie áno, no seriózna hádka, na ktorú sa medzi kowo-m a creobroter-om schyľovalo tu nebudem tolerovať. Ak sa potrebujete vybúriť alebo vám teplo lezie na mozog, sú tu súkromné správy, prípadne offtopic (tam je to voľnejšie, no hádky a osočovanie nebude ani tam). Toto píšem nie len pre tých dvoch, ale pre každého. Sme predsa členmi jednej veľkej "lesnej rodiny" a aj keď máme každý inú povahu, názory, skúsenosti a zážitky, úlohou fóra je si navzájom pomáhať a nie si dokazovať, kto má dlhšiu kotvu a väčšie ego. Howg.

p.s. tú "debatu" medzi tými dvoma "previnilcami" tu zámerne nechávam (a týmto prosím ostatných modov, aby ju taktiež nezmazali) pre výstrahu ostatným, že TAKTO NIE.
Sally
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod kowo » 26 Aug 2011, 17:51

len som oponoval nic viac.necitim sa previnilo:-) ale nedbam nech som tu navzdy vystaveny ako odstrasujuci priklad:-)
kowo
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 14 Júl 2011, 14:51
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia