vojenský priestor, zvernica

Všetky tipy a postrehy o vhodných lokalitách

vojenský priestor, zvernica

Poslaťod sally » 14 Jún 2010, 17:35

Chcem sa spýtať, ako je to s legálnosťou výletov do vojenských priestorov (ako je napr. v Karpatoch vojenský obvod Záhorie pri Lozorne). Je možné tam legálne vstúpiť? Ak nie, v prípade, že ma tam niekto nájde, čo môžem čakať? V ČR je na VVP vstup civilom povolený (v niektorých VVP) a neviem ako je to u nás. (zaujíma ma právna stránka veci - či tam môžem legálne ísť a čo sa stane ak ma tam nájdu)

Druhá časť mojej otázky je podobná - ako je to so vstupom do zverníc (napr. veľká zvernica pri Zochovej chate)? Konkrétne táto má pri bránach spravené schodíky/rebrík cez plot, ako by tam bol povolený peší vstup. Nikde som na plote ani inde nevidel ceduľu s nápisom Zákaz vstupu, príroda je vnútri nádherná (žiadne vydupané magistrály od turistov) a chcem vedieť, či je tam legálny vstup.

Ako je to so zakladaním ohňa v týchto lokalitách?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: vojenský priestor, zvernica

Poslaťod Adno » 14 Jún 2010, 18:12

Pokial nemas povolenie na vstup do prislusneho VVP, tak je to nelegalne. Napriklad u nas sa da vybavit vstupenka do VVP Javorina (?teda ked to este mozno vobec pokladat za VVP) v jednej budove pri kasarnach v Kezmarku. Ale su tam take podmienky, pri ktorych ostava rozum stat. Musis byt z nejakej okolitej obce, a to fakt v bezprostrednej blizkosti k VVP. Dalej tam musi byt uvedeny dovod priamo na tom preukaze, preco mas vstupenku - väcsinou to je zber lesnych plodov. Neviem ci to je pri kazdom VVP inac, ale u nas je to takto, tak som sa nato radsej vykaslal.

Dvakrat som si zazil "chytenie" na hlavnej ceste vo VVP, samozrejme bolo nejake "bububu", ze ci vieme kde sme, co z toho moze byt, ze mozu na nas zavolat vojensku policiu a podobne hluposti. :roll:

Co sa tyka zakladania ohna, heh, o tom chcem zalozit celu temu, ale ako v kazdom inom lese Slovenska - nemozes. Teda mozes na vyhradenych miestach... ale ja som sa zatial so ziadnym vyhradenym miestom pre ohen nestretol (teda ak neratame nejake chaty atd.) :roll:
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: vojenský priestor, zvernica

Poslaťod sally » 14 Jún 2010, 18:28

Takže ak správne rozumiem - do VVP len s povolenkou.
Ako je to so zvernicou, najmä s tou pri modre? Prípadne je vraj nejaká Zubria zvernica za Nitrou.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: vojenský priestor, zvernica

Poslaťod Adno » 14 Jún 2010, 18:29

No, to si budes musiet pockat na vyjadrenie niekoho ineho, tu v okoli som sa so ziadnou zvernicou nestretol
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: vojenský priestor, zvernica

Poslaťod tritrek » 06 Júl 2010, 10:50

FYI:
Kód: Vybrať všetko
http://mapy.hiking.sk/
má ceľkom dobrú mapku s vyznačenou hranicou napr. vojenských lesov na Záhorí
tritrek
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 06 Júl 2010, 10:46
Bydlisko: Šamorín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: vojenský priestor, zvernica

Poslaťod sally » 07 Júl 2010, 19:23

tritrek - vďaka za info, no problém nie je VVP nájsť, no či a ako v ňom legálne byť :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: vojenský priestor, zvernica

Poslaťod tritrek » 07 Júl 2010, 20:11

Stále platí, že obecné úrady vydávajú povolenie, resp. vedia, kde sa vydáva. Treba tam zavolať - majú v tom prax, pomôžu ti.
tritrek
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 06 Júl 2010, 10:46
Bydlisko: Šamorín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: vojenský priestor, zvernica

Poslaťod Tulavy » 21 Júl 2010, 15:31

Co sa tyka vojenskych priestorov, to by som velmi neriskoval, aj ked neviem nakolko je to legalne, ale urcite hlavne z bezpecnostnych dovodov (nejake cvicenie a podobne)
Ale zvernicu, a konkretne aj tu co si spominal v MK poznam, niekolkokrat som v nej bol, ked som videl lesnikov, tak som ich obisiel, myslim ze ti za to nikto nic nespravi, aj ked by sa malo chodit iba po znacenych chodnikoch. Napriklad ale viem, ze pocas dialkoveho pochodu Trnavska stovka sa hromadne chodi cez zvernicu, aby sa obisli Taricove skaly, a zatial neviem o tom, ze by to niekomu vadilo, aj ked, jeden nikdy nevie.
Obrázok užívateľa
Tulavy
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 21 Júl 2010, 00:14
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: vojenský priestor, zvernica

Poslaťod spartan » 30 Júl 2010, 21:59

http://www.knife-life.sk - Diskusné fórum o nožoch a všetkom čo s nimi súvisí.
Obrázok užívateľa
spartan
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: vojenský priestor, zvernica

Poslaťod kenaiwolf » 07 Dec 2010, 18:37

Zvernica
Podla zakona o lesoch je vstup povoleny, podla polovych smernic je zakazany. Podla lesnikov/polovnikov ta vytahaju za usi, ked ta tam chytia, ako si predstavuju to tahanie za usi mi uz neboli schopny povedat.
Cize obcan vyber si, volil by som postup ako pise Tulavy ked vidim obist.

Vo VVP Turecky vrch som raz hliadku videl, oni mna nie. Nebal by som sa vojakov a straze, ale tych rovnejsich exvojakov, policajtov a inej havede ktora tam chodi o vikendoch pytlacit utocnymi puskami diviaky a daniele. Potom to toam pecu ... No skratka prava zbojnicka/zbohatlicka zabava. A to nie je vtip keby som nepoznal jedneho z akterov a dokonca nedostal pozvanku neveril by som. Pozvanie som radsej zdvorilo odmietol, aby to nedopadlo nahodou zle...
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: vojenský priestor, zvernica

Poslaťod bapa » 21 Dec 2010, 10:04

Zubria obora (zvernica) pri Topolčiankach - tam by som určite vstup kvôli zubrom neriskoval a bude určite zakázaný.
V Pohronskom Inovci sa nachádza nejaká súkromná zvernica a vraj, keď tam niekoho chytia, tak na príučku ho naložia do auta a odvezú pekne pekne ďaleko.
Ďalší problém sú súkromné poľovné revíry na území urbárov a obdobie v roku, keď je dovolené poľovanie - tam sa už netreba báť vyťahania za uši, ale zablúdenej strely.
Obrázok užívateľa
bapa
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 09 Júl 2010, 07:43
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: vojenský priestor, zvernica

Poslaťod hikingsurvival » 31 Dec 2010, 12:52

s tím že ta odvezu daleko nedobrovolne..... no neviem pretože to by už bol únos a podľa mňa by to neriskovali . :) :)
hikingsurvival
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16 Nov 2010, 16:38
Bydlisko: Piešťany,Trnavský kraj
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: vojenský priestor, zvernica

Poslaťod BushrangerCZ » 09 Jan 2011, 00:38

Bacha na dopadové plochy střelnic a trhališť, ten zákaz není jen tak pro nic za nic... Pokud někdo vystřelí z kulometu nad terče, poletí to ještě kilometry se smrtícím účinkem a pak to vlítne do lesa. Proto jsou výcvikové prostory tak velké, aby se zamezilo ohrožení civilních osob. V Čechách se o víkendech (to se nestřílí a netrhá) zpřístupňují okrajové části VVP veřejnosti, jsou tam i posezení, informační tabule s historií, přírodními podmínkami atd., dokonce i odpadkové koše, docela jsem čuměl.
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: vojenský priestor, zvernica

Poslaťod sally » 09 Jan 2011, 01:27

tak v tomto sme dosť "pred opicami" - u nás nič také. Na druhej strane som tomu aj rád, lebo je tam príroda ešte ako-tak nedotknutá, žiadne altánky, posedenia, tabule... kto si čo donesie, mal by si aj odniesť. A v prírode sa chcem kukať na prírodu a nie na dielo človeka :) No zároveň chápem potrebu značených ciest, altánkov a tak, takže ide skôr o kompromis.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: vojenský priestor, zvernica

Poslaťod BushrangerCZ » 09 Jan 2011, 12:42

sally píše:tak v tomto sme dosť "pred opicami" - u nás nič také. Na druhej strane som tomu aj rád, lebo je tam príroda ešte ako-tak nedotknutá, žiadne altánky, posedenia, tabule... kto si čo donesie, mal by si aj odniesť. A v prírode sa chcem kukať na prírodu a nie na dielo človeka :) No zároveň chápem potrebu značených ciest, altánkov a tak, takže ide skôr o kompromis.


Přesně tak... taky bych rád divočinu, ale holt ve střední evropě se musí dělat kompromisy. A všichni víme že Slovensko je díky Tatrám ještě mnohem zachovalejší než Česko, fakt krásná země, musím k vám zase někdy zajet (jo a jsem napůl Slovák, třeba si tím šplhnu tady na fóru :) )
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Ďalší

Späť na Lokality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron