Bushcraft na ľahko :-)

Odoslať odpoveď


Odpoveď na túto otázku je potrebná pre rozlíšenie automatizovaných pokusov o registráciu.
Smajlíky
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :kava: :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :bear: :camp: :yees: :wolf: :ch: :ice: :turtle2: :snake: :skaut:
Ďalšie smajlíky
BBCode je ON
[img] je POVOLENÉ
[flash] je ZAKÁZANÉ
[url] je VYPNUTÉ
Smajlíky sú POVOLENÉ
Prehľad témy
   

Zväčšiť náhľad Prehľad témy: Bushcraft na ľahko :-)

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslať od kuny » 13 Feb 2020, 08:33

Tak tu pridám jednu zimnú na ľahko. Vybavenie Jumbo KPZ, nôž, čutora. V zálohe som mal cyklo spacák Husky Musset a poťah zo spacáku ČSLA vz.67. Na sebe zimnú bundu, mikinu, čiapku, tričko a nohavice vz. 85. V noci tak -5 stupňov. Našiel som si previs, pod ktorým boli suché listy a zároveň mi poskytoval ochranu pred vetrom a prípadným snehom. Pod seba som nahrnul toľko listov koľko sa dalo a na ne som dal termofóliu, aby ma odizolovala od vlhkosti. Asi pol metra od seba som si spravil ohnisko a narobil dreva na celú noc. Z 1,5L PET flaše som si spravil termofor, ktorý som si na noc hodil pod bundu na kríže. Ten ma vydržal zohrievať 4 hodiny, potom som ho dal znova na ohnisko nahriať. Skvelú odrazovú stenu mi poskytovali skaly nado mnou. Oheň som kládol celú noc, aj keď niekedy ho bolo treba naštartovať na novo, lebo mi vyhasol. V moci mi vôbec nebola zima a to aj napriek tomu, že som spal len vo veciach čo som mal na sebe. Nabudúce možno skúsim bez ohňa.

PS: Pája chcela vedieť akú výbavu normálne používam, tak okrem spacáka Musset ešte beriem pončo, alumatku + nejaký iný igelit, lekárničku. To je asi všetko. Ďalej sa pýtala čo sa mi na predchádzajúcej akcii nevydarilo.

Tak v prvom rade to bola voda, ktorú som si nabral z kontaminovaného prameňa. Prameň vyzeral podozrivo a nemal som čas vodu aspoň prevariť. Skúšobne som si odpil asi deci a čakal čo sa bude diať. Po dvoch hodinách na začalo bolieť brucho a už som potom radšej pol dňa nepil a bol som dehydrovaný. Môj filter som si vtedy nebral, ale napadlo ma, že si dám do KPZky ešte trocha chlóru, tak som si objednal Chloramin T, že si ho nadávkujem aspoň na 10L vody. Bude to extra malé a úplne postačujúce.
Druhou chybou bola obuv. Dal som si obyčajné tenisky a mal som pekne vyvrtnuté členky.
Treťou bolo, že som si zabudol buzolu, ale tu ma čiastočne zachránila KPZka, kde mám aspoň gombíkový kompas.
Prílohy
obr 005.jpg

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslať od Nataniel » 12 Nov 2019, 19:31

Váha BW goretex bundy je 621 g a rozmer balíčku do ktorého som ju napchal je výška 21 cm a šírka 16 cm v podstate je to rozmer ako polovica A4 papiera.
Prílohy
39873464-37BD-4145-8D67-D5DB82E12CD8.jpeg

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslať od Nataniel » 11 Nov 2019, 21:56

Kto hľadá ľahkú nepremokavú bundu, ktorá stojí pár € oproti drahým UL bundam tak odporúčam Bundeswehr goretex bundu https://www.armytex.sk/sk/produkt/0.B0277.48-50/B02 . Ľahká ( váhu pošlem zajtra )pomerne skladna a nebude vás mrzieť keď sa roztrhá alebo prepali pri ohni

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslať od Nataniel » 17 Okt 2019, 20:03

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslať od Nataniel » 10 Okt 2019, 16:18

Toto je myšlienka od Ray Jardine priekopníka UL, s ktorou sa stoznujem, že prečo UL:

“Na diaľkových trekoch považujem váhu vybavenia za rozhodujúcu. Nechcem trhať rekordy ani závodit s ostatnými, ale ani nechcem v nádhernom prostredí ťahať kotvu. Preto som zasadne prebral svoje vybavenie a zjednodušil ho tak, aby mi nebránilo vychutnávať si pohyb. Tým, že sa nemusím sústrediť na nepohodlie, ktoré mi spôsobuje ťažký batoh, sa môžem sústrediť na prostredie okolo seba, na kvietky, stromy, zvieratá, na terén a na svoje miesto v ňom. Som viac súčasťou toho všetkého, pretože sa v tomto prostredí môžem pohybovať s omnoho menším odporom. “

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslať od Nataniel » 04 Okt 2019, 11:51

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslať od Nataniel » 02 Okt 2019, 18:00

Teším sa už som objednal, v Prahe už viete kúpiť v predajni priamo ja budem chvíľu čakať :-) https://www.martinus.sk/?uItem=645965

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslať od genia » 22 Máj 2019, 15:30

Nataniel díky za odkaz, tahle barva už by se mi líbila.
S tím objednáváním ze zahraničí mám problěm ani ne tak kvůli uhlíkové stopě, ale tak nějak nedokážu z obrázku zjistit jestli ta věc stojí za to. Navíc mě moc nebaví to hledání. Juraj má pravdu s těmi cenami, to je prostě nehoráznost. Na druhou stranu, máš to se vším tím servisem - vyzkoušení, reklamace a tak.

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslať od Nataniel » 21 Máj 2019, 21:06

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslať od Poutnik » 21 Máj 2019, 20:55

On ten Tyvek moc videt neni, kdyz ho mas pod sebou☺, z toho posledniho vandru, jsem prinesl 2 jidla zpet, kdybych nebral nic, udelal bych lip. Cestou bylo tolik hospod... Ani vareni jsem nemusel brat, a pristresek tez. Takove pocasi, krasne spani pod sirakem☺

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslať od genia » 21 Máj 2019, 20:30

Jo tyhle Poutníkovy přehledy vybavení sleduju a vždycky si říkám že bych asi pošel hlady. Jsem asi nějak rozežranej. Ten Tywek jako spací podložku jsem zavrhnul kvůli barvě. Váha super, výdrž asi taky, ale když tak někde spím pod širákem, nechci být moc vidět. A ten tywek je prostě jako pěst na oko.

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslať od Poutnik » 21 Máj 2019, 19:45

Myslim, ze uz jsem to daval do tematu - Vase vylety,

https://www.geargrams.com/list?id=27224

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslať od Nataniel » 21 Máj 2019, 19:33

Ahoj Poutnik, :mrgreen: no pardon vytiahol som posledny príspevok ktory som narychlo našiel :mrgreen: Paráda ta vaha je úžasná, vedel by si sa teda podeliť čo si mal so sebou keď si dosiahol tak úžasnú váhu? Pochval sa,
mnohým teda určite aj mne to pomôže

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslať od Poutnik » 21 Máj 2019, 19:17

Nataniel píše:Už aj na fóre je pár jedincov čo to už dlhšie riešia, ale takou vhodnou inšpiráciou je aj napr. člen tohto fóra Poutnik ( váha báglu včetne jídla na 3 dny 7,2 kg ) a práve onom si myslím, že nie je vyznávač moderných UL materiálov a stále to rieši po trampsky :-)


Ahoj, no to jsi Nataniel nejak prehnal s tou vahou :) , na velikonoce jsem na 6 dni mel batoh i s tremi jidly necelych 4.5 kg, dalsich 2.4 kg na sobe.

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslať od atti.hombre » 21 Máj 2019, 19:07

no dobre...ja som začal minimalizovať minulý rok... a to tak,že som prebalil batoh LA Appalachian 75-90 do 25l batohu z ČR čo som kedysi kúpil malej dcérke.

Batoh SPM vz.95 25l https://www.army-surplus.cz/batoh-spm-v ... z-potisku/ 1350g
Celta z Číny https://lnk.sk/dlHS cca 630g
Spacák Nano2L https://lnk.sk/itE5 742g
Karimatka https://www.sportrysy.sk/therm-a-rest-t ... ular-siva/ 630g
Foto taška 2500g :mrgreen:
a Kopu malých somarín ako, hrnček. kanvičku, 100g kartušu a varič...
Bez fototechniky sa skoro vojdem do 10kg

:camp:

Hore