Lukostrelba

Odoslať odpoveď


Odpoveď na túto otázku je potrebná pre rozlíšenie automatizovaných pokusov o registráciu.
Smajlíky
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :kava: :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :bear: :camp: :yees: :wolf: :ch: :ice: :turtle2: :snake: :skaut:
Ďalšie smajlíky
BBCode je ON
[img] je POVOLENÉ
[flash] je ZAKÁZANÉ
[url] je VYPNUTÉ
Smajlíky sú POVOLENÉ
Prehľad témy
   

Zväčšiť náhľad Prehľad témy: Lukostrelba

Re: Lukostrelba

Poslať od Legil » 26 Aug 2021, 14:53

Ahooj Monča.

... skús kontaktovať vedúceho lukostreleckého klubu v Košiciach. Ich stránky sú ,,živé,, majú plány na letné aj zimné tréningy.
Ing. Marek Reisinger
mail: lukoklub@gmail.com
tel: 0908 774 194

... aj v Jasove (cca 25 km od Košíc) je funkčný klub. Fungujú od roku 1996.
:camp:

Re: Lukostrelba

Poslať od atti.hombre » 26 Aug 2021, 14:51

8) Posunul som otázku Košičanom...

Re: Lukostrelba

Poslať od Monča » 26 Aug 2021, 11:42

Dobrý deň, možno to sem nepatrí, ale mám potrebu sa to spýtať. :D
Prosím vás pekne, ak ste tu niekto z okolia Košíc alebo priamo z Košíc, nachádza sa tam nejaká strelnica, kde by sa dalo strieľať z vlastného luku počas celého roka? :)
Som z okolia Trnavy a o týždeň sa sťahujem do Košíc, samozrejme aj so svojím vlastným lukom a rada by som sa zdokonaľovala v lukostreľbe tak ako doteraz, avšak potrebujem poradiť s overenou lukostreľnicou. :) Našla som lukostreľnicu Pri hati, avšak neviem, či je stále aktuálna alebo vlastne ako to tam funguje. :) Za každé info budem neskutočne vďačná. :)

Re: Lukostrelba

Poslať od Kaven » 05 Feb 2016, 15:01

Před rokem (dva příspěvky zpátky :-) ) se tu objevil odkaz na akční lukostřelbu Larse Andersena. Zaujalo mě to taky. Postupně jsem našel různé techniky jak dosáhnout vysoké frekvence výstřelů, a teď nakonec z toho vyrobil web Rychlá lukostřelba - http://www.rychla-lukostrelba.cz . Prakticky všechny techniky se dají naučit docela snadno, a výstřel to opravdu hodně zrychlí. I když dosáhnout Larsových časů není jen tak.

Re: Lukostrelba

Poslať od atti.hombre » 29 Jan 2016, 16:51

Re: Lukostrelba

Poslať od atti.hombre » 03 Feb 2015, 20:25

Re: Lukostrelba

Poslať od Snypo » 22 Dec 2014, 10:21

Info možno mimo temu, ale predsa. Na vychode vznikla stelnica pre normalne zbrane,kde sa ale chcu zaoberat aj lukostrelbou. Maju tam 500 metrov dlzku bezpecneho priestoru,kartonove terce zatial. Takze ak chce niekto skusat dlhe vzdialenosti... Na webe zatial nemaju zmienku o lukoch,no v logu to je- web: striela.me

Re: Lukostrelba

Poslať od Dufi » 04 Dec 2014, 18:52

Re: Lukostrelba

Poslať od Michal » 28 Feb 2014, 00:39

Dal som mu svoj parohovy a on ho otlacil do dvojdielnej formy z materialu, ktory popisuje tak, ze to vyzera ako muka, ktora ma schopnost odolavat vysokym teplotam a pamata si tvar. Povodne som to chcel riesit metodou strateneho vosku - najprv prsten do silikonu, nasledne ho vybrat, dutinu vyliat voskom, tento polotovar upravit aby mal kanaliky a pod., z neho formu a tam odliat. Palo mi vsak navrhol toto riesenie a podarilo sa :)

Re: Lukostrelba

Poslať od cornus » 27 Feb 2014, 15:23

Krásna práca. Francúz je majster. Niesom si istý akým spôsobom prekopíroval tvoj parohový do formy.

Re: Lukostrelba

Poslať od Michal » 27 Feb 2014, 00:06

Po dlhých pokusoch s palcovým prsteňom som konečne vyrobil ten správny a rozhodol som sa dať si vyhotoviť strieborný odliatok aby som bol echt palcostrelec :) Moje ďeťátko má niečo málo cez 28 gramov a je z takmer rýdzeho striebra. http://misiacik.rajce.idnes.cz/Silver_thumb_ring

Re: Lukostrelba

Poslať od Michal » 05 Júl 2012, 21:51

sally píše:Ahojte,

mám na lukostrelcov dotaz: aký význam majú také chlpaté "oné" na tetive tohto chlapíka: http://www.youtube.com/watch?v=JhW_1YjZ ... re=related

...až vyrastiem, budem vedieť strieľať ako on...

Aký silný luk mám pre seba zháňať? Zatiaľ na záhrade strieľam so starým laminátovým lukom bez udanej sily (po cca 150 šípoch naraz som mal dosť :mrgreen: ) a rád by som sa od septembra tomuto športu venoval viac (no narozdiel od brata a oca chcem ísť trochu viac tradičnou cestou, nie olympijský luk, ale drevo, len šípy zo začiatku kým sa naučím budú karbón/hliník).Chlpaté oné na tetive sú tlmiče povýstrelových vibrácií tetivy, vedľajší efekt je aj trošku tichšia streľba, lebo zadrnčanie tetivy po výstrele nie je až tak počuť, ja osobne strieľam už len s tlmičmi. Robia sa buď z priadze na pletenie, alebo z tenkých prúžkov kožušiny (ja osobne mám líščie :D )

S akým silným lukom začať? To závisí na sile konkrétneho jedinca, ja som začínal s 37# (librovým) a bolo to v pohode. Ak začneš s prisilným lukom, môžeš nachytať rôzne zlozvyky a tiež nevydržíš strieľať dlho, podľa mňa je 35 librový luk ideálny na začiatok, lebo ho zvládajú aj ženy - ak by chceli skúsiť :) a ty sa neunavíš tak rýchlo.

Re: Lukostrelba

Poslať od juraj1974 » 05 Júl 2012, 01:01

Tak tie brmbolce su akym si tlmicom tetivy. A pre teba by som na zaciatok odporucal dlhsi luk do max45-50lb aby si osvojil techniku a neprisvojil chyby ktore mozu vzniknut pri tahsich lukoch.

Re: Lukostrelba

Poslať od sally » 05 Júl 2012, 00:14

Ahojte,

mám na lukostrelcov dotaz: aký význam majú také chlpaté "oné" na tetive tohto chlapíka: http://www.youtube.com/watch?v=JhW_1YjZ ... re=related

...až vyrastiem, budem vedieť strieľať ako on...

Aký silný luk mám pre seba zháňať? Zatiaľ na záhrade strieľam so starým laminátovým lukom bez udanej sily (po cca 150 šípoch naraz som mal dosť :mrgreen: ) a rád by som sa od septembra tomuto športu venoval viac (no narozdiel od brata a oca chcem ísť trochu viac tradičnou cestou, nie olympijský luk, ale drevo, len šípy zo začiatku kým sa naučím budú karbón/hliník).

Re: Lukostrelba

Poslať od Miloslav Pletánek » 27 Máj 2012, 11:00


Hore