Kúpa nových topánok

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Skippy666 » 31 Jan 2013, 14:31

jj , ja tiež som chcel aspoň 44,5 , ale napodiv ten strih mi sedí aj 44ka čo som sa čudoval , netlačí ma nič ani s hrubými ponožkami.
Ale ostatné mali také smiešne že 42-42-43ky. Ale tie 44ky tam mali ešte 4 páry , teda aspoň v BA. V Trnave údajne sú ešte nejaké 44,5.
Na porovnanie v Sportsdirecte čo je cez cestu mali tiež Merrell , vzhladovo podobné ale bez Vibram a Goretex za 60€.
Skippy666
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 04 Júl 2011, 20:05
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 8 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Bic0 » 31 Jan 2013, 14:38

Ja osobne som bol prekvapeny cislovanim. Adidas, Nike aj Salomon mam vsetky 45-45,5. Tieto Merrelly mi sadli 44,5 a ked som skusal znacku mammut tak tam mi dokonca sedela 44.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod carlos9780 » 10 Apr 2013, 19:05

Už dlhšiu dobu som poškuloval po dajakých nových špacírkách,bo kanady sú fajn ale sú tažké jak krava(1kg jedna bota).V merku som mal 2 modeli od strýca Hansiho Wagnera:
http://za.trekland.sk/page7804sk.html -vypredané
http://www.hanwag.de/schuh-detail.php?shoe_id=24 -v Tatrasporte ich teraz majú za 169e(resp.20%zlava na všetku obuv do 15.4.)
dalej som rozmýšlal nad http://www.skialptatry.sk/e-shop/obuv/o ... -1120.html a skúšal som aj Planiky,ale na tých ma vyslovene tlačil jazyk(vrchná časť).Nakoniec som sa rozhodol sa rozhodol pre http://www.mall.sk/panska-vysoka-obuv/a ... ro-nbk-gtx , hlavný dôvod bola nižšia hmotnosť a z časti aj cena.Hmotnosť je síce na úkor hrúbky kože(len 1.8mm) ale všetko má svoje plus aj mínus.Zatiaľ som na ne čítal len samú chválu,objednával som cez net čoho som sprvu bál ale ubezpečili ma že si ich môžem vyskúšať pred tým ako ich zaplatím(osobný odber) a ak mi nesadnú tak ich proste neprevezmem.Po obutí na odbernom mieste som len vytiahol peniaze a s úsmevom ich podal predavačke,sedia jak šerbel na riť,zatiaľ som v nich behal len po ulici ale je to láska na prvé obutie :anx:
Prílohy
m_SDC15394.JPG
m_SDC15390.JPG
m_SDC15387.JPG
m_SDC15391.JPG
m_SDC15393.JPG
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Dufi » 10 Apr 2013, 20:30

Pripominaju mi stare slovinske Planiky...pekne topanocky si si vybral!
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod sabrilex » 28 Máj 2013, 11:05

Nejake skusenosti s topankami znacky Jomos? Je to nemecka znacka....to je vsetko co viem :D
sabrilex
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 13 Máj 2013, 14:41
Bydlisko: PO
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Legil » 28 Máj 2013, 11:40

Nedávno som kupoval nové topánky aj ja a kúpil som Lowa Tibet pro .
Obrázok
Kupoval som v Hudy sporte ked mali zniženu cenu. K tomu som dokúpil ponožky
Obrázok
a vydal som sa na prvy pochod cca 50 km. Nohy boli po celý čas suche a topanky sadli ako uliate.
Prvý krát sa mi stalo, že som také boty kúpil, čo mi otlak neurobili.
Na ponožky je 3 roky záruka aj proti nejakej diere a aj proti funkčnosti odvádzania vlhkosti od pokožky.
Tu ešte odkaz na diskusiu o kúpe troch rôzdnych druhov topánok: http://hiking.sk/hk/fo/43991/lowa_tibet_pro_gtx_vs_meindl_island_mfs_active_vs_hanwag_alaska_gtx.html
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Marcela » 28 Máj 2013, 11:47

sabrilex:
Tahle firma se specializuje na vycházkovou obuv a na výrobu obuvi nadměrných velikostí. I když vyráběj kožený kotníčkový, tak nejsou určený na trek...
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Bic0 » 28 Máj 2013, 11:53

Legil, tiez som ich chcel kupit. Frajerka ich ma asi 6 rokov a je s nimi spokojna. Nosi ich na vsetky tury, bola snimi aj na Kilimandzare a v Alpach na ladovcoch. Jedina chyba je ze su trochu uzsie ako by som potreboval, mam vpredu dost siroku nohu. Co som cital tak ludia uvadzaju ze vdaka tej silnej gumenej obrube sa spodky neroztiahnu a drzia si tvar aj po case. Meindl a Han-wag sedeli o cosi lepsie, tam je ale cena 250eur oproti tym Lowam co su teraz tusim za 175eur. Mal som na nohach aj Garmont Alaska a Nebraska a tie mi prisli na pocit o dost biednejsie.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod sabrilex » 28 Máj 2013, 15:38

pytam sa preto, lebo mam kupon na nakup z jednej stranky a nic som si nemohla vybrat preto som pre mojho pritaela vybrala topanky z internetoveho obchodu Klingel Su troska drahe ale musela som vyuzit kupon. Tak dufam ze posluzia :P
sabrilex
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 13 Máj 2013, 14:41
Bydlisko: PO
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Chesus » 12 Júl 2013, 13:54

Nemáte prosím vás niekto skúsenosti s pracovno-trekingovými topánkami značky Gotex? Cena vyzerá veľmi slušne. Predavač mi ich vychvaloval do nebies, vraj na nich nikdy nemali reklamáciu, ale viete ako to je s ospevujúcimi rečami predávajúcich :)

Dajú sa kúpiť napr. aj tu:
http://www.oopp.sk/sk/katalog/outdoor/outdoor-topanky/trekkingova-obuv-gotex-mount-cook


Edit by Sally. Vyjadrenie majiteľa www.oopp.sk "Sme vdacni, ked vidime, ze ludia o nas vedia. No tu moze nastat stav, ze si ludia nas spoja s udajnym predavacom v kamennej predajni. My sa s vyjadrenim predavaca nestotoznujeme a skor by sme odporucili slov.vyrobcu. Skoda, ze sa na náš nazor nespytal nás cez live chat :-( "
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod MIKE » 13 Aug 2013, 20:27

Cafte, neviete niekto, či je nejaký rozdiel medzi pánskym a dámskym modelom topánok Hanwag? (pri rovnakej veľkosti) - Hlavne čo sa šírky týka
Obrázok užívateľa
MIKE
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 18 Apr 2011, 14:40
Bydlisko: Ružomberok/Liptovský Mikuláš
Dal Ďakujem: 272 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Pája » 13 Aug 2013, 20:38

Dámské budou pravděpodobně celkově užší.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod sally » 13 Aug 2013, 20:50

Mike: okrem veľkosti a farby (nepodstatná vec) je hlavný rozdiel v tvare a veľkosti komínu (tá vec čo trčí smerom dohora, vchod do topánky). Ženy majú zväčša iný tvar lýtka a tomu je prispôsobený aj tvar komínu ženských modelov. :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod MIKE » 13 Aug 2013, 21:02

Dik za odpovede. Mam totiž dosť malú nohu a moju veľkosť už v pánskej verzii nemali, tak som skúšal dámske, no tie sa mi zdali trocha úzke. Predavač hovoril, že v nich žiadny rozdiel nieje :evil:

Odpoved od Hanwag:
Hallo Michal, danke für Deine Frage! Schuhe für Frauen und Männer sind über verschiedene Leisten geschustert, da sich in der Form unterscheiden, da Frauen- und Männerfüße ja auch unterschiedlich sind. So sind zum Beispiel die Leisten für Frauen, wie Du schon richtig erkannt hast, schmäler als die Leisten für unsere Herrenmodelle. Servus aus Vierkirchen, Dein Hanwag Team
Obrázok užívateľa
MIKE
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 18 Apr 2011, 14:40
Bydlisko: Ružomberok/Liptovský Mikuláš
Dal Ďakujem: 272 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Chameleon_sk » 19 Okt 2013, 19:51

K tym Hanwagom by som chcel totok: http://www.sportrysy.sk/sk/produkty/han ... redaj/4047
Ak sa to povazuje za nemiestnu reklamu, mozte zmazat.

:-)
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť