Návleky

Re: Návleky

Poslaťod Chris » 15 Okt 2011, 22:39

rayen píše:A preco si myslis ze to asi nie je goretex?


Pretože sa mi stalo, že pod označením Gore-tex bol nejaký trojvrstvý laminát, ale nebol to "normálny" GTX, jednoducho obchodný ťah, zavádzanie zákazníka. Tak preto sa radšej pýtam ;) Aj keď podľa feedbacku predajcu by to nemal byť spomínaný prípad.
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Návleky

Poslaťod lynx » 22 Nov 2012, 21:27

Čo poviete na tieto návleky: http://www.usarmy.sk/svk/goods/1029/noh ... atex-na-ly ? Aké máte skúsenosti s gtx návlekmi, prípadne s týmito konkrétnymi ? Oplatí sa kúpiť použité ? Diky
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Návleky

Poslaťod Legil » 23 Nov 2012, 08:41

Linx - mám tieto: http://www.usarmy.sk/svk/goods/829/nohavice-sukne-damske-gamase-na-lytka-svajciarske-so
a som s nimi spokojný - ak chceš, tak ti ich môžem požičať na vyskúšanie - potom sa rozhodneš či ti budú vyhovovať :wink:
Ak ich chceš požičať, tak volaj, alebo píš :snake: a dohodneme sa ...
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Návleky

Poslaťod Ferd » 06 Júl 2013, 20:48

Mám obyčejné ušité ze šusťáku vysoké pod kolena. Na špičce mají háček pro zachycení za tkaničku, nemají žádný pásek pod botu. Drží perfektně-jejich šířka je přesně na šířku nártu boty. Háček drží sám a nepadají. Dá se v nich rychle "brodit" říčka aniž nateče do bot. Tenký šusťák (bez zipu) dobře větrá a rychle schne. Takže se dají nosit i v horkém létě (průchod loukou, kopřivy atd..). Když je horko, shrnu je ke kotníkům. Hormní kraj je na gumicuk se svorkou. Mohu je utáhnout jak je potřeba-chodím v nich v létě v kraťasech i v zimě s oteplovákama. Když je zima, vyhrnu pod koleno jako nohavici až ke kraťasům. Jsou lehké a po zablácení je jen otočím naruby a sbalím na příští vandr. JEdnou jsem měl goretexové z kvalitní látky, zipem a kovovým lankem pod podrážku. Bylo v nich horko, byly těžké a mohutné. A škrtily mě přes lítko..
Ferd
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 05 Júl 2013, 14:01
Bydlisko: Humpredenelicovskoráhchnievskyživnovsko
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Návleky

Poslaťod Nataniel » 02 Sep 2016, 20:58

Mám sa však dotaz na návleky:

Aké návleky používate ? Armádne alebo civilné ?
Aký materiál preferujete goretex alebo iný materiál ?
Zo zipsom v predu, alebo na boku ? Čo si myslíte čo je v tomto prípade lepšie ?
Popod podrážku oceľové lanko, alebo látkový, kožený popruh ?
Sú všetky návleky univerzálne na kanadu a zároveň aj trekovú obuv ?

Ja som doteraz používal najprv doma šité a potom som mal respektíve mám nejaké čierne z tesca, ale už sa trochu rozpadavajú tak by to chcelo zmenu.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Návleky

Poslaťod atti.hombre » 03 Sep 2016, 06:16

Tak ja používam Treksport Gaitor Expedition: http://hiking.sk/hk/ba/661/oblecenie-na ... ort_g.html

Viem že ty preferuješ zelenú... https://www.hej.sk/navleky-ferrino-zermatt-zelene/ jediné v čom je nejaký zásadný rozdiel je pásik pod topánku...treksport má lanko...pre mňa lepšie-trvácnejšie.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Návleky

Poslaťod Waldläufer » 03 Sep 2016, 09:38

Ja mam GAITERS GS STANDARD (NSN 8440-99-978-9880) britskej armady v DPM maskaci.
Membrana Goretex GS1, vrch cordura, zips YKK je naboku, maju lanko. Na EBAY sa daju zohnat za okolo 20€.
Pozriet sa daju napr tuna: https://www.youtube.com/watch?v=zc8d4t15LgM
Jestvuje starsi model olivovo zeleny ale membrana je pokial viem trilaminat (NSN 8440-99-978-9880).
Su aj novsie DPM MK2 (NSN 8440-99-471-2667), a najnovsie su v MTP maskaci (8440-99 -151-4045).
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: Návleky

Poslaťod root » 03 Sep 2016, 17:18

Návleky som kúpil naposledy cca pred 3. rokmi za 12€ nejaké noname v lacnom športovom ( lacnejšie som už nikde nenašiel :-D ). Isto nemajú goretex, ani inú membránu, sú z dvoch vrstiev nejakej obyčajnej umeliny, ale odvtedy slúžia k spokojnosti, aj na viacdňovkách. Raz som síce dal prišiť horný koniec zipsu (Opossumovi - aj ten je tu), ale ten bol odpáraný cca 2 cm od novoty a nevšimol som si to, teda moja chyba :-) Ešte sa mi nestalo aby premokli, či prepustili blato a špinu. Plná spokojnosť s funkčnosťou, váhou aj s výzorom -sú čierne, teda ak ich aj dám na SVK maskáč, nevyzerám jak papagáj (každé maskovanie iné), idú mi k topánkam (zásadne iba čiernym :-D ) a ako to vyzerá, ešte viac rokov nebudem potrebovať riešiť žiadne návleky.
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Návleky

Poslaťod Lesso » 22 Sep 2016, 14:12

Jsem na tom podobně jako Fred, mám návleky ušité ze starého nepromokavého obleku (zelený) co jsem nosíval v práci při vzorkování odpadních vod. Jednoduše jsem ustřihl nohavice, spodní gumu nechal a nahoru našil novou a bylo hotovo.... Cena 0, výroba 10 minut, váha nula nula nic a funkčnost 100% :yees:
Mám i z nějakýho armyshopu z nějaké kordury nebo co to je, se zipem a ocel. lankem, ale nejsou pohodlné a bohužel se zapařuje noha-vyhozených 400kč
Všude dobře, v lese nejlépe....
Obrázok užívateľa
Lesso
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 21 Sep 2016, 13:44
Bydlisko: Východ Čech
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 42 x

Re: Návleky

Poslaťod Lesso » 10 Okt 2016, 18:12

Hodím sem i fotky těch samodomo návleků....Ať máte na co koukat a třeba mě i nadávat :lol:
Nakonec zbytečně vyhozené peníze :roll:
Prílohy
DSCN1890.JPG
DSCN1891.JPG
DSCN1892.JPG
DSCN1435.JPG
Vyhozené peníze!
Všude dobře, v lese nejlépe....
Obrázok užívateľa
Lesso
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 21 Sep 2016, 13:44
Bydlisko: Východ Čech
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 42 x

Re: Návleky

Poslaťod trout » 15 Jan 2017, 14:18

trout
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 12 Okt 2011, 17:21
Bydlisko: košice
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Návleky

Poslaťod divox » 15 Jan 2017, 20:49

Čisto môj osobný názor: vo vysokom snehu,po kolená a vyššie,sú návleky na prd..sneh sa dostane všade.Dobré sú akurát tak ked je blato a do vysokej trávy.A ked tak dumem,ani na to :mrgreen:
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Predchádzajúci

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron