Návleky

Návleky

Poslaťod Adno » 24 Feb 2011, 20:14

Túto tému by som chcel venovať návlekom na topánky. Používate nejaké? Aké sú vaše skúsenosti? Z akého materiálu sa vám osvedčili-nylon, gore-tex alebo niečo iné?

Ja mam v skrini celotopánkové návleky Berghaus Yeti, z gore-texu. Koncept celotopánkových návlekov znie super, ale v praxi som natrafil na jeden dosť značný problém. Nedokážem ich natiahnuť na topánky #-o a to aj napriek tomu, že ich mám v najväčšej veľkosti. A aj keby som ich tam nejako ťažko natiahol, tak by to bolo o ničom - ja by som si chcel tie návleky dávať hore-dole podľa situácie a nie nad tým stráviť celé dopoludnie :lol: . Poznám ľudí, ktorí tieto návleky úspešne používajú a to tak, že ich po natiahnutí na topánku prilepia sekundovým lepidlom a majú ich na stálo - väčšinou ide ale o topánky na zimu.

Obrázok

Preto hľadám nejakú vhodnú alternatívu.

Offtopic - môj prvý pokus o príspevok s diakritikou :)
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Návleky

Poslaťod atti.hombre » 24 Feb 2011, 20:58

Ja používam druhým okom návleky od Treksport-Gaitor Expedition z Cordury.Mne zatiaľ vyhovujú aj ked som počul veľa negatívnych ohlasov ( kvôli matrošu).Len raz sa mi stalo,že mi od vnútra namrzli,ale nohavice ostali suché,tak mi to nevadí...Špekuloval som aj nad návlekmi Zermett od Ferina?...tie sú aj v zelenej farbe,ale nakoniec som kúpil tieto...spokojnosť. :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Návleky

Poslaťod fremen » 24 Feb 2011, 22:19

Ja mam tiez tie treksporty- tiez maximalna spokojnost. Matros myslim znesie dost vela, raz som na jednom z nudze zjazdoval chopok a okrem zabrusenia napisu sa im nestalo nic. A to bol sneh s tou ladovou krustou- preto som si radsej sadol na navlek ako by som znicil nohavice. :D
Nedavno som sa dostal k swiss armadnym- maju ich na usarmy- stoja asi 3 eura- maju prijemnu sedu farbu, nic napadne, vyzeraju dost odolne, co sa tyka premokavosti zatial nemozem posudit- mal som ich len pri zime. Ale s priedusnostou som problem nemal ani pri slapani. Za tu cenu na nosenie do lesa- podla mna super.
Prílohy
06_043main_n_b.jpg
06_043main_n_b.jpg (53.3 KiB) Zobrazené 10581 krát
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Návleky

Poslaťod sally » 24 Feb 2011, 23:03

Ja už dlhú dobu spokojne využívam originál návleky britskej armády (nie yeti, ale normálne s oceľ. lankom). Prežili toho so mnou už dosť a za cenu cca 11e to bola dokonalá kúpa.

p.s. Adno, gratulujem k spisovnému a korektnému vyjadrovaniu sa na internetovej pôde :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Návleky

Poslaťod addo77 » 25 Feb 2011, 09:54

Mam tie iste co Fremen, a urcite sa oplatia - za malo penazi vela muziky. Su sice trochu tazsie a neohrabane, ale do lesa (aj v zime) mi zatial vzdy stacili. (Sem tam po poriadnom prani treba naimpregnovat a je to ok). Dokonca som ich mal aj na par horskych turach v zime. Potom mam nejake no-name z ebay-u- su vodeodolne a z cordury- stali cca 10 eur. No tie pouzivam len na turistiku kedze su v civilnych farbach :).
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Návleky proti snehu

Poslaťod Adq » 21 Mar 2011, 03:04

Zdravim, chcel by som sa vas spytat, ake navleky proti snehu pouzivate ? Moje starsie britske gamaše dosluhuju a každu chvilu niečo odpadava a tak by som si rad zadovazil nieco nove. Mojimi prioritami je olivova farba a "dlhovekost". U nas v Lipt. Mikulasi mi ponukali aj renomovanu svedsku znacku co splnanla poziadavky, ale 50 € je nehorazne vela.

Takto na jar to asi niektorým príde scestne zakladat takuto temu, ale ja osobne pouzivam navleky aj pocas lenych mesiacov aby sa mi nesypal bordel do topanky a ochranil si zaroven nohavice, navleky sa predsa len lepsie cistia.

Za rasy dakujem :wink:

//Duplicitná téma. Presunuté.
//skw
Obrázok užívateľa
Adq
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 22 Nov 2010, 21:50
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Návleky proti snehu

Poslaťod me2dik » 21 Mar 2011, 09:58

Taku istu dilemu som riesil pred nedavnom aj ja a kupil som u nas v alpinuse navleky z goretexu od nejakeho slovenskeho vyrobcu (predavac mi povedal ze to je taka neznama slovenska firmicka), stali nejakych 22e, takze za babku a podporil som domaci trh cize nieje ocom
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Návleky

Poslaťod Adq » 21 Mar 2011, 16:14

Presne ! Nieco take by som chcel aj ja, avsak u nas v sportových obchodoch tento sortiment nemaju :(
Obrázok užívateľa
Adq
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 22 Nov 2010, 21:50
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Návleky

Poslaťod Marcela » 13 Júl 2011, 19:45

Namísto jakýchsi návleků, a taky holínek, se mi osvědčily obyčejný armádní "atomkecky". Jsou ideální i na brod nebo pro rybaření. Jsou prakticky nad kolena a upínají se za opasek u kalhot. Koupila jsem je kdysi v jednom armyshopu za 60 Kč :)
Nemám fotku svých, tak jsem využila internet, vypadají takto:
http://www.armyvyprodej.cz/shop/obuv-pr ... p-953.html
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Návleky

Poslaťod Snypo » 19 Júl 2011, 10:26

Ľudia,nemiešajte jablka z hruškami prosím.
1.Návleky,po anglicky "gaiters" - PRÍKLAD sú použiteľné vo vysokej mokrej tráve,v hlbšom snehu,alebo jednoducho vtedy keď chcete ochrániť topánku od oderu,zabrániť aby sneh padol do topánky a podobne. Nevhodné na prebrodenie rieky.

2."atomkecky" = celotopánkove návleky (viď 1. príspevok od Adno) sú určené do najextrémnejších podmienok. Veľmi vhodné na prebrodenie rieky,močiara a podobne.
O:)

Osobne používam gaiters nemeckej armády,v zálohe mám aj GTX-ove od britov. A celotopánkové návleky aktuálne riešim kde nakúpim - ideálne tie "atomkecky" by som kúpil čisto na brodenie :yees:
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Návleky

Poslaťod fremen » 19 Júl 2011, 10:46

Napr. tie CSLA boli v dvoch verziach- jedny boli z gumy- trvanlive, ale tazke a tie druhe boli presne z toho lahceneho igelitu, z ktoreho je JP, ktoreho su sucastou- tie su vynikajuco lahke, skladne, ale po troch brodeniach som zaznamenal diery od kamenov- treba bud na ne davat velky pozor, pripadne pocitat s tym, ze su len na par pouziti (JP- jednorazova plastenka) :D
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Návleky

Poslaťod Marcela » 19 Júl 2011, 13:30

Ty moje jsou gumový a neřekla bych, že jsou nějak těžký nebo neskladný, naopak. Těch verzí bylo víc, třeba přímo k protichemickýmu obleku se dělaly jen pod kolena, kde se stahovaly šňůrkou. Tyhle co mám já jsou nad kolena, byly k dostání ve dvou velikostech, na velikost boty do 27 cm a nad. Jsou dostatečně široký, aby se snadno a rychle navlíkly a mají pásku pro uchycení za opasek, a dvě další pro jejich stažení pod koleny a taky kolem boty přes nárt, aby neplandaly a člověk si je hned o něco někde nanatrhnul. Jak říkám, super na brod a pro ty, co rybaří - muškaří. Anebo jen jako holínky v nepříznivým počasí :wink:
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Návleky

Poslaťod Chris » 15 Okt 2011, 19:14

Zdravím vospolok :camp: Zaujali ma britské armádne návleky s membránouhttp://www.ebay.co.uk/itm/Goretex-Camo-Waterproof-Gaiters-Army-Issue-NEW-/390258477567?pt=UK_Collectables_Militaria_LE&hash=item5add37c9ff, len si nie som istý, či to je skutočne Gore-tex ako tam píšu, nemáte s nimi niekto skúsenosť ?
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Návleky

Poslaťod rayen » 15 Okt 2011, 19:56

A preco si myslis ze to asi nie je goretex?
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Návleky

Poslaťod Marcela » 15 Okt 2011, 20:02

No - hmm, nevím jestli má tahle armáda na výběr dva druhy, ale já mám britský a z Gore-Texu teda nejsou.
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Ďalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť