Kanady

Re: Kanady

Poslaťod berg » 14 Mar 2013, 14:38

Pouzivam kanady vz.82 hradnej straze, pohodlne sa mi nosia, akurat tam dat lepsiu vlozku, predtym som mal vz.60, tie uz by som si na nohy nedal
Obrázok užívateľa
berg
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 04 Okt 2012, 16:38
Bydlisko: SE/BA
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Kanady

Poslaťod stormmast3r » 14 Mar 2013, 16:58

Aky dezen podrazky maju tie od hradnej straze?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kanady

Poslaťod atti.hombre » 14 Mar 2013, 17:34

asi

Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Kanady

Poslaťod root » 14 Mar 2013, 18:05

tak na toto by som nalepil 100 pro aspoň podrážkovú gumu dáku, to by bolo nie len o držku, ale aj o život .. :lol:
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Kanady

Poslaťod stormmast3r » 14 Mar 2013, 18:10

Na take to postavanie pred branou velmi slusne
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kanady

Poslaťod berg » 15 Mar 2013, 09:34

Dezen:
Obrázok

Zatial som si drzku nerozbil a to ich pouzivam v "trosku" vacsom rozsahu ako statie pri brane.
BTW ukazte mi fungel nove pohodlne kanady s poctivou kozou made in CSSR za cenu 450KC!
Za tu cenu kludne budem experimentovat s podrazkou.
Mal som jedny vz.82 pouzivane a tie mali inu podrazku - vojensky typ, asi islo o starsiu vyrobu.
Obrázok užívateľa
berg
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 04 Okt 2012, 16:38
Bydlisko: SE/BA
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Kanady

Poslaťod benluben » 15 Mar 2013, 10:30

Ja používam tieto kanady. Mám letné aj zimné a som s nimi spokojný. Prešiel som na ne z kanád vzor 60 ktoré držali 20 rokov.
Obrázok
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 214
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 366 x
Dostal Ďakujem: 276 x

Re: Kanady

Poslaťod Marcela » 16 Mar 2013, 05:06

Tak trochu je mi i do breku nad tím, o čem tu pánové polemizujete. Stejně tak jako jsou originální boty v čemsi, a jsou patentovány, tak je to i u armádních... Jednoduše - bez ohledu na podrážku apod. u takovýhle obuvi jde o počet dírkování, podobně jako u glád, takže kanady vz. 60 jsou 7dírkový! V současný době vyrábí army boty pro AČR fa. Prabos, bohužel jde o licenci a tudíž se nelze divit ani použitým materálům. U bot, které mají jiný počet dírek pro tkaničky se tedy v žádným případě nejedná o originál. V podstatě se u nich nemůžete ani bavit o vz. 60, vz. 60 (ta pro pěchotu) měla původně zamykání přesek, jak uvedl Chameleon, prostě na dvě provlíkací oka. To postupem času a změnou výrobců prošlo vývojem, takže se lze setkat třeba s klasickou přeskou na kolík, nebo utahovací přeskou (podobnou jako byly přesky NVA), anebo i jinými patenty významné pro danou dobu výroby. Pro důstojníky se vyráběly kanady hnědé barvy a měly mechovou podrážku, pro složky policie byly tytéž, rozdíl byl pouze v barvě, a to černé. Od těch pro mužstvo se mmj. odlišovali střihem, tedy spíše líp řečeno šitím.

Ještě k těm podkovaným - ty byly určený k akcím jako jsou např. přehlídky apod. (nikoliv pro hradní stráž), kování pak mělo za účel zlepšovat akustický efekt při pochodu atd. (něco jako u stepu).

Byla tu dokonce spomenuta obuv složek francouzských legií. Ano, i ty mají podobný vzor jako šedesátky, ale jen tak vypadaj :wink: a říká se jim "invazky" (jako těm plátěnejm).
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Kanady

Poslaťod fatal_error » 16 Mar 2013, 08:29

Tiez pouzivam boty ako benluben http://www.obuvspecial.sk/sk/11-produkt/2-vojsko/191-s-09098.html?list=1
Čo sa týka pohodlnosti tak bota je velmi tvrda - hlavne dolezity spod boty, da sa nanu zvyknut, ale do tazkych terennych podmienok by som si urcite radsej priplatil inac by to bolo docela velke utrpenie. Cislovanie tychto topanok je trosku viac tragicke a je nutnost skusat ich. To len keby mal niekto chutky objednat si to cez net lebo pochybujem ze vsetci mate cestu okolo Bardejova :D . Mam nohu velkost 42 ale pre istotu som si objednal 42,5 co by malo byt o 0,5cm viac v dlzke. Oproti mojim starym dobrym botam Magnum elite spider a klasickym botam v podobnej kategorii velkosti 42 su dlhsie o cca 2 - 2,5 cm!!! Firma boty reklamuje iba nenosene neposkodene atd. Mam teda asi boty velkosti skor 43-44 podla normalnych velkosti. Podrazka vibram (vraj) smyka sa na urcitych povrchoch v meste. Inac bez problemov. Bota sa ohyba v mieste clenka/kotnika koza vyzera potom dost nepekne. Tejto obuvi dost chyba lepsie vytuzenie v tejto oblasti. Inac je obuv OK dokonca beh v nej je dobry, no zase nie na dlho :) V zime je v nich docela pekne teplo. Za cenu 91€ je to dobra obuv, ale urcite sa budem ohliadat po inych. Nesplnaju to co by som ja od obuvi pozadoval. Inac je koza na nich dobra lahko sa neoderie a pri pevnom zviazani mate nohu ako vo zveraku. Na bezne vylety do prirody ako pevna vysoka obuv stacia. V bote mam tiez 2x vsuvku do obuvi a na zadnej casti nalepene kozene lepky aby mi to nedralo zadnu cast nohy. Mate niekto nejake tipy triky ako sa da viac spohodlnit takato obuv?

Model: S09098
Vkladacia stielka: Drysole + netkaný PAD textilty
Vrchový materiál: Useň hydrofóbna 2,4 - 2,6
Podošva: FOURA 2
Podšívka: GORE-TEX
Použitie / popis:
Model pre ťažké terénne podmienky
Norma: EN ISO 20347 OB CI WR E WRU FO SRA
ObrázokObrázok
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Kanady

Poslaťod JakubV » 17 Mar 2013, 01:20

fatel_error: Osobne som riešil päty a achilovku u lampasáckych vz. 62 nalepením kusu obyč. vložky do topánok. Dovtedy pravidelne krvavé nohy, teraz sú ako papučky.... Inak v nich mám aj poriadnu ortopedickú vložku, ktorá tiež trochu tlmí nárazy na tvrdom teréne a pravidelne (skoro po každom použití) ich nagebrím s voskom Hey- veľmi dobre zvláčňuje a odpudzuje vodu, len sa trochu rýchlo míňa.
Obrázok užívateľa
JakubV
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 07 Dec 2012, 01:30
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kanady

Poslaťod carlos9780 » 18 Mar 2013, 08:51

fatal_error- tiež používam túto obuv akurát iný model.Ak chceš mať botu viac pohodlnú vymeň vložku ja na pôvodnú dávam ešte jednu buď z obyč.running tenisiek alebo z trekových merrellov(ja dávam 2 lebo mám nízky nart) a hneď je to o inom,samozrejme musíš mať botu správnej veľkosti to je základ.To že je bota tvrdá a že nieje určená do tažkých terénnych podmienok...z časti áno,ale tu sa dostávame k tomu načo je vlastne určená,nieje to treková či expedičná bota,je to univerzálna armádna obuv,určite by som si ju nevzal na túru na Rysy,na to je moc ťažká,málo ohybná a zbytočne vysoká,zato na pohyb lesom,vysokou trávou,snehom,predieranie sa hustím porastom,pobehovanie okolo ohniska či brodenie potoka je ideálna.Inak bota dosť zmäkne pri používaní a pravidelnom kremovaní(raz za 2 týždne,nie za pol roka :D ). Ten problém s ohybom v členkovej oblasti mám tiež
m_18032013446.jpg
ale myslím že je to dané zčasti výškou boty(30cm) a hrúbkou kože(2,6mm) a z časti blbým šnurovaním,ale pri nosení to nijako neprekáža+tiež som mal problém z draním päty a tiež som to vyriešil podobne.Trocha ma udivil tvoj problém s číslovaním tejto obuvi,pretože toto sú asi jediné boty u ktorých sa na číslovanie môžeš 100péro spoľahnúť(aspoň moja prax).Eur číslovanie nie vždy sedí tak ako by malo,to vieme všetci a práve preto využíva obuv special bardejov svoje číslovanie
m_18032013450.jpg
skladá sa z 2 údajov ten druhý je metrický(milimetre) a s tým pokiaľ viem ešte nikto problém nemal.Ja mám nohu 287mm a boty č 30 290(mm) a sedia jak šerbel na hlave,mimochodom eur číslovanie na bote ani nieje(ak to tam nedávno nezačali dávať)
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Kanady

Poslaťod tatinko » 18 Mar 2013, 16:29

fatal_error - tie kanady, čo opisuješ, máme doma 3 páry, všetky sa používajú,
kanady sú pohodlné, odolné a tie naše majú správnu veľkosť. No sme s nimi spokojní. :yees:
tatinko (Peter)
Obrázok užívateľa
tatinko
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 27 Apr 2011, 14:09
Bydlisko: Trnavský kraj
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Kanady

Poslaťod fatal_error » 18 Mar 2013, 17:10

Carlos: na to pobehovanie okolo ohniska ako vravis to hej nato su ok ale mam ich kratko nato aby som ich poriadne ohodnotil. zatial po asi 2 mesiacoch pouzivania si vsimam tieto nedostatky preto som ich napisal. Chodidlo mam dlhe presne 27 cm tak som myslel ze toho pol cm nebude vadit ono to ani nema vadit :) ale noha mi tam docela plave. Mam vo vnutri dve vsuvky do obuvi a lepky zozadu samozrejme koza sa natahuje a zacina mi to drat zadnu cast nohy. Ak by viac vystuzili clenkovu cast boli by to lepsie boty. Na obrazku som pripojil aj moje dva roky nosene magnumy. V lete , zime za kazdeho pocasia, hlboky sneh, -18 pod nulou. atd. za nova som ich testoval postavil som sa po clenky do riecky a boty nepremokli. teraz by mi zatopilo podpalubie jedna radost :D ...Daval som na nich balzam na kozu a ta zmakla dost vyrazne. chcelo to nieco ine. Co sa tyka pohodlnosti nebo a zem. Skoda ze sa obuv special nedaju reklamovat urobil by som to hned. Nabuduce teda budem vediet :). Nechcem robit zlu reklamu mozno niekomu tato obuv pride dokonala ale ako som uz pisal mam na boty ine kriteria. Hadam nieco vymyslim aby som ich vyuzil aspon pol roka potom pravdepodobne kupim ine boty.

tatinko: neberte to v zlom (mozno mate lepsi iny model) ale pohodlne boty su uplne o niecom inom nez tieto tu. resp. aspon mne osobne nevyhovuju som taka slecinka :mrgreen: :wink:

Po zhrnuti vlastne lutujem ze som si kupil tieto boty a vlastne keby som dnes dal o tri stovky viac tak som mohol mat opat magnumy (povodne ma stali 5000 czk dnes cca 3300czk) ktore som si dost chvalil. Aj oni mali chyby ktore som postrehol ale niektore uz vylepsili v najnovsom modeli spider 8.1 myslim. Samozrejme je v tyhto dvoch botach rozdiel. Jedny su vyrobnee pre policajtov do mestskych podmienok a druhe pre vojakov do "tazkych terennych podmienok" mam ale dojem, ze by vojaci radsej chodili bosi :D

Ohutnie v clenkovej casti http://oi50.tinypic.com/353d1ue.jpg
Popis boty http://oi50.tinypic.com/119nr6a.jpg
Magnum elite spider 8 http://oi46.tinypic.com/ur09w.jpg

:camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Kanady

Poslaťod fazuliak » 18 Mar 2013, 17:33

tak aby sme v tom mali jasno.Oplatí sa mi kúpiť tie vz 2007 alebo je to šmejd.A keď ak tak by bolo lepšie riešenie vz 95?Alebo niaký iný návrh v podobnej cene?
fazuliak
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 18 Mar 2013, 17:30
Bydlisko: trencin
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod fatal_error » 18 Mar 2013, 17:44

fazuliak píše:tak aby sme v tom mali jasno.Oplatí sa mi kúpiť tie vz 2007 alebo je to šmejd.A keď ak tak by bolo lepšie riešenie vz 95?Alebo niaký iný návrh v podobnej cene?


Smejd to nieje urcite. Vela ludi ma dobru skusenost. Ja osobne by som preferoval inu obuv. Objednaj skus ich doma trosku, hlavne nech ti dobre sadnu. Reklamuju len nepouzitu obuv. Rozhodnutie je na tebe. Kazdemu vyhovuje nieco ine, boty zvlast. :skaut:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron