Kanady

Re: Kanady

Poslaťod rayen » 24 Okt 2010, 17:57

co je pre tebe teplejsie prostredie? vyuzivam ich teraz, a da sa v nich vydrzat a v lete v nich bude asi teplejsie, kedze goretex membrana dycha ale ci zvladne aj letny napor to neviem, pred tym som mal podobne boty so sympatexom a dalo sa v nich vydrzat celorocne, cize tipujem ze to bude podobne
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kanady

Poslaťod sally » 24 Okt 2010, 18:29

Mal som na mysli, či sú zateplené. Lebo na tej stránke, ktorú si linkoval, uvádzajú vhodnosť do zimných podmienok (piktogram topánky s vločkou :P ). A zateplené topánky sa v lete síce nosiť dajú, no nie je to veľká výhra. Uvažujem, že by sa z nich stala náhrada mojich už pomaly dosluhujúcich topánok, preto sa pýtam.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Kanady

Poslaťod rayen » 25 Okt 2010, 07:45

no specialna zimna podsivka tam nie je, jedine co je tak je ochrana na spicke voci okopavaniu, pridavam aj foto
Prílohy
image289.png
image289.png (162.19 KiB) Zobrazené 6917 krát
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kanady

Poslaťod stonewall » 25 Okt 2010, 23:36

ja nosím jedny ponožky hrubé aj v lete ale základ je aby presahovali nad topánku aspon 2,3 cm
Obrázok užívateľa
stonewall
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:52
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 11 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Kanady

Poslaťod stelli » 02 Nov 2010, 23:30

Killian píše:Tak nie sú kanady ako kanady. Klasické slovenské mi tiež drali achylovku, celkovo absolútne nevyhovujúce boli pre mňa.
Používam už veľmi dlho americké Belleville 700, podrážku majú odpruženú pomaly ako bežecké topánky (po betóne môžem chodiť celý deň bez problémov), membránu maju z Gore-Tex Best Defense, vrchná časť je z Cordury, podrážka Vibram. Výborná obuv, ktorá mi vydržala už 4 roky pomaly. A na americkom eBay sa dajú zohnať veľmi lacno, tak okolo 40-60 Euro tipujem nové.
Ak budem kupovať nové, tak určite tieto znova. Nikdy(!) som z nich nemal otlaky a nikdy ma neboleli chodidlá. Perfektná obuv do terénu. Ak neočakávam bahno, ťažký terén, vodu a podobne, tak siahnem po Merell Sawtooth (to opíšem asi osobitne neskôr).

Obrázok



killian jak ich impregnujes kedze je to koza a cordura mam skusenost len s boxovanim 60/90 tak aby som si ich nepokaslal hned jak ich dostanem
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Kanady

Poslaťod venco » 06 Nov 2010, 15:17

Ja do lesa kanady nenosím, ale ako služobné fasujeme tieto http://www.obuvspecial.sk/produkty.php? ... &id=S03010
Sú v pohode, len sa musia riadne rozchodiť bo sú dosť tvrdé a človek keď si ich obuje tak si pripadá, že chodí jak Majka z Gurunu.... :P
Naposledy upravil venco dňa 08 Nov 2010, 21:10, celkovo upravené 1
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Kanady

Poslaťod fremen » 07 Nov 2010, 16:11

Nema niekto skusenost s rakuskymi kanadami? vyzeraju celkom schopne... neviete o nich nieco, pripadne kde sa daju zohnat?
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Kanady

Poslaťod stormmast3r » 05 Dec 2010, 21:51

http://www.obuvspecial.sk/produkty.php?podmenu=obuvProf&id=S07056 Tieto ma zatial nesklamali. Ocenujem hlavne podrazku. Nevyhodou je podla mna povrchova vrstva, na ktorej vidno kazdy skrabanec (ale to je len chybicka krasy.)
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kanady

Poslaťod rayen » 07 Dec 2010, 00:17

moja skusenost s nimi je ze sa mi zacala odlepovat podrazka
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kanady

Poslaťod stelli » 07 Dec 2010, 15:06

inak rayen necitam to prvy krat ze sa odlepuje podrazka na tych kanadach, takze odporucam racej kupit sympatex alebo nieco ine
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Kanady

Poslaťod stelli » 09 Dec 2010, 21:16

rayen mozes prosim napisat ake mas skusenosti s pouzivania tych kanad po dlhsom case ?
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Kanady

Poslaťod rayen » 09 Dec 2010, 21:38

nuz ked mam zhodnotim po niekolko mesacnom pouzivani denno denne, tak som viac spokojny ako so "sympatexami" lepsie sedia na nohe, lahsie sa snuruju, kedze mne vadi ked si dotiahnem a povolim snurky kym nezaviazem ze sa naspat uvolnia, tak maju urobenu taku brzdu, plus komfort podrazky je velmi dobry, zatial maximalna spokojnost, v januari ich idem testovat aj do narocnejsich podmienok, ako len kazdodenne nosenie, aj dizajnovo su lepsie ako "sympatexi" a co som pocul tak v armade ma prave tato obuv nahradit "sympatexi" ale kedy to bude neviem

ehm teraz neviem ktore kanady si mal na mysli, pisal som o tychto http://www.obuvspecial.sk/produkty.php? ... &id=S09097

a ak chces vediet moj nazor na tieto http://www.obuvspecial.sk/produkty.php? ... &id=S07056
tak na zaciatku ked som ich zacinal rozchadzat tak mi v nich trpli nohy, chodenie nebolo najpohodnejsie, ale casom som si asi zvykol, kedze ine kanady sa uz v armade nerobia, som vojak a kanady pouzivam kazdy den, mam na nich taky zvlastny pocit, vrchna koza je velmi nachylna poskodenie oproti kanadam vz.90, nehovoriac o tom ze sa mi odlepila podrazka, zalezi len tom naco kanady potrebujes, ci ako obuv do prace, napr ako ja, alebo ich potrebujes do lesa kde sa stretnes aj s tazsimi klimatickymi podmienkami
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kanady

Poslaťod stelli » 09 Dec 2010, 23:11

dik za report! myslel som tie goracove este davnejsie som pokukoval aj po tych druhych ale potom co som o nich zacal viac citat tak som nane velmi rychlo zmenil nazor
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Kanady

Poslaťod rayen » 09 Dec 2010, 23:20

ak mas o tie prve zaujem tak v bardejove stoja 80€ mozem ti ich kupit a doniest, kedze v BJ mam rodinu a osobne robim v Hlohovci a sem tam zavitam aj do BA
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kanady

Poslaťod BushrangerCZ » 09 Jan 2011, 00:27

Tyhle Garmont T8 multi-terrain combat boots se mi osvědčily nejlépe pro teplé počasí, jsou lehké, rychleschnoucí, mají vibram a odtokové otvory:
Obrázok
Na zimu mám zimní gore kanady Rockies, ale příští týden zainvestuju do Meindl Vakuum GTX.
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron