Kanady

Re: Kanady

Poslaťod Peťo » 10 Mar 2012, 13:34

ďakujem za rady bol som z krstním otcom ten je už teraz na dôchodku ale on robil v base dozorcu a dal mi tuk na kožu tak to skúsim natrieť tým a uvidíme :D
Peťo
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Jan 2012, 22:04
Bydlisko: Ilava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kanady

Poslaťod juraj1974 » 10 Mar 2012, 13:41

ten tuk je asi najlepsia vec proti premoceniu obuvy... ale straaasne vela musis vetrat.... :mrgreen:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Kanady

Poslaťod savagee22 » 10 Apr 2012, 08:56

ulo píše:
Zvero píše:Ja som nosil vz. 60 a pri tých to bolo niečo strašne. Päty až do krvi. Teraz nosím vz. 90. Po prvom pochode som mal otlaky, ale teraz sa mi už nosia pohodlne a nemôžem sa sťažovať

Súhlasím,s týmy 60.päty od krvi.teraz som kupil vz.2007 a su vyborné.lahké,mäkké a obybné.sú proste super

Neviem čo si mám o tomto myslieť, ale absolútne nesúhlasím, po celodennom nosení som ešte nikdy nemal päty do krvy zodraté...
savagee22
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 10 Apr 2012, 08:53
Bydlisko: Liptovsky Hradok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod fremen » 10 Apr 2012, 12:37

Tiez nechapem. Mam kanad niekolko (zo slovenskych 2x60, 2x62, 90...) a dost casto ich aj nosim, ale v 60tkach som nikdy, ani v novych nemal paty do krvy odrete... a to si myslim, som par desiatok km v nich naslapal...
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 10 Apr 2012, 18:40

Keď sa človek rozhodne nosiť kanady (vz.60), treba okrem iného prihliadať aj na tieto veci: ja zastávam názor, že kanady je najlepšie si zaobstarať úplne nové, nie použité - tie sú už zväčša vyformované podľa "cudzej" nohy. Ďalej je veľmi dôležité, aby si človek vybral veľkosť, ktorá by čo najpresnejšie sedela na nohe... Mám taký pocit, že tu ľudia si volia min. o jedno číslo väčšiu obuv, aby bolo dostatok priestoru pre hrubšie ponožky. No netreba to preháňať, pretože tá obuv sa časom ešte zvykne roztiahnuť, čiže noha potom "pláva" v kanade a omína sa "do krvi". V takomto prípade sa zvykne oveľa viac zahýnať aj koža kanady v zadných miestach, kde je "achilovka", a keď to miesto je ešte stvrdnuté, pri zlej starostlivosti, tak potom "pánboh pomáhaj"... :mrgreen: To akoby Vám päty "mramor" omínal...
Tým som už naznačil ďalšiu vec a tou je to, že nové kanady (kožu na nich) treba hneď kvalitne "spracovať", t.z. nahriať a napúšťať nejakým prípravkom, najlepšie na báze včelieho vosku, dokedy tá koža "saje". Hlavne v zadnej časti, aby koža nestvrdla a potom nedrala achilovku.
A pri chôdzi netreba zabúdať, že kanady treba poriadne šnúrkami zatiahnuť a rovnako aj kožený popruh okolo nohy, aby noha bola ako v gypse... :)
Mne sa v 60kach chodí, môžem povedať, veľmi pohodlne (po teréne), nikdy nemám žiadne otlaky ani odretú achilovku a to dosť často chodím iba v tenších ponožkách. Môžem chodiť kilometre: do kopca, z kopca, kamene, húštiny, kriaky, tŕne, voda, leto, zima - idem terénom ako tank... :D Mám v nich pomerne veľký pocit istoty a bezpečia... :wink: :yees:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kanady

Poslaťod radeton » 10 Apr 2012, 18:49

To isté môžem potvrdiť o "60"-kach aj ja počas ZVS som vnich strávil v podstate 2 roky v kuse a nikdy mi nezodrali pätu ani pri 15-20km zrýchlenom presune.Stane sa to možno vtedy,keď máš funglovky treba ich proste trochu vychodiť a často napúšťať napr.ryb.tukom časom zmäknú a vyformujú sa na chodidlo.Pokiaľ sú dobre utiahnuté, a je vnich obutá dobrá ponožka dá sa s touto botou fungovať v pohode.V tých časoch iná obuv pre záklaďáka nebola a musel si v nich dokázať fungovať aj v zime.Samozrejme v dnešnej dobe nie je problém už zadovážiť na pohyb v zimnom obdob.kvalitnejšiu obuv.V zime ich už nepoužívam ani ja stačilo mi za 2 roky na vojne.Po dlkšom pobyte v prírode ti navlhne aj obuv s goretex.membránou je to spôsobené potením nôh.Ak si niekto predstavuje ,že goretex.menbrána funguje 100% (neprepustí z vonku vodu a prepustí všetku vlhkosť spôsobenú potením nôh vonku) je to omyl.Mám kvalit.výškov.boty la sportíva s goratex.menbránou no po 12.hodinách je noha vlhká aj v nich.Tu veľa robí kombinácia kvalitnej ponožky s topánkou. :wolf:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Kanady

Poslaťod savagee22 » 10 Apr 2012, 19:02

Rolf píše:Keď sa človek rozhodne nosiť kanady (vz.60), treba okrem iného prihliadať aj na tieto veci: ja zastávam názor, že kanady je najlepšie si zaobstarať úplne nové, nie použité - tie sú už zväčša vyformované podľa "cudzej" nohy. Ďalej je veľmi dôležité, aby si človek vybral veľkosť, ktorá by čo najpresnejšie sedela na nohe... Mám taký pocit, že tu ľudia si volia min. o jedno číslo väčšiu obuv, aby bolo dostatok priestoru pre hrubšie ponožky. No netreba to preháňať, pretože tá obuv sa časom ešte zvykne roztiahnuť, čiže noha potom "pláva" v kanade a omína sa "do krvi". V takomto prípade sa zvykne oveľa viac zahýnať aj koža kanady v zadných miestach, kde je "achilovka", a keď to miesto je ešte stvrdnuté, pri zlej starostlivosti, tak potom "pánboh pomáhaj"... :mrgreen: To akoby Vám päty "mramor" omínal...
Tým som už naznačil ďalšiu vec a tou je to, že nové kanady (kožu na nich) treba hneď kvalitne "spracovať", t.z. nahriať a napúšťať nejakým prípravkom, najlepšie na báze včelieho vosku, dokedy tá koža "saje". Hlavne v zadnej časti, aby koža nestvrdla a potom nedrala achilovku.
A pri chôdzi netreba zabúdať, že kanady treba poriadne šnúrkami zatiahnuť a rovnako aj kožený popruh okolo nohy, aby noha bola ako v gypse... :)
Mne sa v 60kach chodí, môžem povedať, veľmi pohodlne (po teréne), nikdy nemám žiadne otlaky ani odretú achilovku a to dosť často chodím iba v tenších ponožkách. Môžem chodiť kilometre: do kopca, z kopca, kamene, húštiny, kriaky, tŕne, voda, leto, zima - idem terénom ako tank... :D Mám v nich pomerne veľký pocit istoty a bezpečia... :wink: :yees:
že "idem terénom ako tank" ako keby som seba počul :D
savagee22
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 10 Apr 2012, 08:53
Bydlisko: Liptovsky Hradok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod savagee22 » 05 Máj 2012, 23:16

Domino píše:Ja používam Kanady Sympatexi z dvojtou špičkou a oproti starým vz.60 to je neskutočný rozdiel veľmi kvalitná obuv v zime aj keď nemám žiadne dobre ponožky tak bez problémov bál som sa že v teplejšom počasí sa mi budu veľmi potiť nohy ale tak zatiaľ to je v poriadku akurát sa chystám dokúpiť nejaké dobre impregnačné prostriedky
aha, čiže chceš povedať že vz. 60 sú nekvalitné?
savagee22
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 10 Apr 2012, 08:53
Bydlisko: Liptovsky Hradok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod savagee22 » 05 Máj 2012, 23:28

stormmast3r píše:ano ukamenujete ma ale mne sa zatial najviac osvecili vz. 2007. Určite su z tychto menovaných najpohodlnejsie.
Pohodlnejšie byť môžu ale kvalitnejšie isto nie... proste vz. 60 je vz. 60 to keď ma človek na nohách tak to je ako tank
savagee22
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 10 Apr 2012, 08:53
Bydlisko: Liptovsky Hradok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod savagee22 » 05 Máj 2012, 23:39

Chris píše:
Rolf píše:Vďaka za info o BW kanadách. Pravdupovediac, myslel som si, že nemeckej kvalite možno veriť a som rád, že si mi to svojim príspevkom potvrdil. Do budúcna uvažujem o nich, ako o "kompromise" medzi kanadami vz. 60 a vyššou turistickou obuvou na všestrannejšie využitie. :wink: :yees:


Dovolím si jednu poznámku. Keď si ich budeš kupovať tak ARMÁDNY ORIGINÁL nie kópiu od Mil-tecu(dočítal som sa, že stoja za h...o, rovnako ako všetky veci od nich)
Úplne sa stotožňujem mal som od nich Americké Combat boots mal som ich na sebe 4x a za každým mi premokli po 1. raze som si myslel že zle som namazal tak som ich namazal riadne, švi všetko zabil indulonov a premokli aj tak, tak som ich reklamoval :D
savagee22
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 10 Apr 2012, 08:53
Bydlisko: Liptovsky Hradok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod savagee22 » 05 Máj 2012, 23:46

Toto je na celokoženú obuv BEZ membrány ako stvorené :P
Prílohy
573_obr.jpg
573_obr.jpg (5.89 KiB) Zobrazené 6441 krát
o_02_bravcova_mast.jpg
savagee22
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 10 Apr 2012, 08:53
Bydlisko: Liptovsky Hradok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod stormmast3r » 05 Máj 2012, 23:53

Dovolim si nesuhlasiť. Indulona mi uz z jednych topanok urobila gumaky. Pri šmalci treba davat pozor, ci neobsahuje soľ. Od soli popraska koža.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kanady

Poslaťod radeton » 06 Máj 2012, 14:10

indulona nie je vhodná na impregnáciu koženej topánky.tak isto ani bravčová masť funguje to len chvíĺku.naj ideál.sú zložky,ktoré obsahujú rôzne vosky napr.aj včelý vosk
Naposledy upravil radeton dňa 06 Máj 2012, 18:59, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Kanady

Poslaťod savagee22 » 06 Máj 2012, 14:28

stormmast3r píše:Dovolim si nesuhlasiť. Indulona mi uz z jednych topanok urobila gumaky. Pri šmalci treba davat pozor, ci neobsahuje soľ. Od soli popraska koža.
Neviem aké topánky to boli ale na Originál vz. 60 je to super vec a s tým šmalcom máš pravdu...
savagee22
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 10 Apr 2012, 08:53
Bydlisko: Liptovsky Hradok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod savagee22 » 06 Máj 2012, 14:33

radeton píše:indulona nie je vhodná na impregnáciu koženej topánky.tak isto ani bravčová masť funbuje to len chvíĺku.naj ideál.sú zložky,ktoré obsahujú rôzne vosky napr.aj včelý vosk
Ak chceš naimpregnovať klasické kožené kanady tipu vz. 60 tak dá sa povedať že to môžeš spraviť všetkým čo je mastné(vodu odpudivé) :D
savagee22
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 10 Apr 2012, 08:53
Bydlisko: Liptovsky Hradok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia