Kanady

Re: Kanady

Poslaťod fazuliak » 18 Mar 2013, 18:05

ešte potom pripadá do uvahy vz 90..tie sú ževraj kvalitnejšie ale nepohodlnejšie.Tak neviem sa rozhodnúť ale asi skôr tie 90-k&
fazuliak
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 18 Mar 2013, 17:30
Bydlisko: trencin
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod JakubV » 19 Mar 2013, 03:14

malá technická otázka :?: S07056=vz. 2007 :?:
Obrázok užívateľa
JakubV
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 07 Dec 2012, 01:30
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kanady

Poslaťod Chris » 19 Mar 2013, 14:27

JakubV áno sú to tie a vyzerá to tak, že aj fazuliak myslí tie isté. Keď ide o kanady vz. 2007ja z osobnej skúsenosti jednoznačne neodporúčam. Nebrať a hotovo. Radšej vz. 90 v poctivej kvalite (dajú sa zohnať v armyshopoch), ak chce klasické kanady. :)
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Kanady

Poslaťod stormmast3r » 06 Jún 2013, 11:56

S polutovanim musim priznat to co tu bolo spominane. Aj mne sa na 2007ckach odlepila podrazka :roll:. Kazdopadne za tie 4 roky co som ich nosil toho nabehali habadej.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kanady

Poslaťod jasommato » 08 Jún 2013, 20:41

ku kanadam vz 90 ked sa vymeni vlozka za plstenu premastia sa vazelinkou a dobre rozchodia tak po polroku su pohodlne ako papucky jedine co mi lepsiesadli na nohu boli starucke vz 60 ale trvalomi dva roky kym tak dobre sadli a treti som zlomil podrazku
treba sa o ne dobre starat ale cloveku to oplatia jedina chiba je moc tvrda podrazka takze sa smika neizoluje a richlo derie
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Kanady

Poslaťod carlos9780 » 27 Jún 2013, 03:12

jasommato píše:......... jedina chiba je moc tvrda podrazka takze sa smika neizoluje a richlo derie

Viem že nie sme na hodine pravopisu,ale pre Krííístove rany :roll: veď ani Maďar by to takto nenapísal.Podaktorým zálesákom(záškolákom) by sa asi zišlo na pár rokov vrátiť sa do školských lavíc(nič v zlom ale je to na zamYYYslenie)....pardón za OT ale toto bolo na mňa už fakt moc..zelený zmažte po nejakom čase ďakujem.
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Kanady

Poslaťod Delewar » 27 Jún 2013, 14:04

Vôbec nie OT-je to pravda a aj mňa to zaráža. Ale už som bol raz z...... upozornený, že toto nemám riešiť.
Ale hanba je to veľká!
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť. Je to ich omyl, nie moje zlyhanie.
R.P. Feynman
Obrázok užívateľa
Delewar
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 24 Mar 2013, 00:45
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 654 x
Dostal Ďakujem: 101 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 27 Jún 2013, 15:04

Mne tiež niekedy vlasy stoja "hore dupkom", keď čítam niektoré príspevky na portáli... :lol: Zmieril som sa už s pravopisom a s hrubými chybami (každého z nás slovenčina inak v škole zaujímala... :D ), ale hlavne by som chcel "zaorodovať" za štylizačnú stránku príspevkov, pretože niektoré mi fakt pripadajú, akoby ich dokopy dával "maďar s talianom"... :lol: :wink: Pripomínajú mi bezuzdný príval slov bez ladu a skladu... Samozrejme, že nie sme v škole, ale už kvôli zrozumiteľnosti, by sa trebalo trochu posnažiť... :wink:

Mám pocit, že sa to stáva vtedy, keď človek píše z mobilu, nechce sa mu s tým veľmi babrať a tak to potom aj vyzerá... :)
Hlavne netreba zabúdať, že každý príspevok je aj vizitkou človeka, ktorý ho píše a ľudia, keď dotyčnú osobu nevidia, tak prvý úsudok si spravia o nej práve podľa pravopisu... :wink:

V tomto ohľade sa mi páčia Česi... Keď čítam rôzne príspevky, na rôznych fórach, zisťujem, že po tejto stránke podávajú, skutočne, nadštandardné výkony... :)

A čo sa týka pravopisných chýb, tak kto chce, tak si všimne iné príspevky "ako sa čo píše"... :wink: :)
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kanady

Poslaťod jasommato » 27 Jún 2013, 15:11

ku kanadám vz 90 keď sa vymení vložka za plstenú, premastia sa vazelínkou a dobre rozchodia, tak po polroku sú pohodlné ako papučky. jedine čo mi lepšie sadli na nohu boli staručké vz 60 ale trvalo mi dva roky kým tak dobre sadli a tretí som zlomil podrážku.
treba sa o ne dobre starať, ale človeku to oplatia. jediná chyba je moc tvrda podrážka takže sa šmika neizoluje a rýchlo derie


tak chyby opravené môj starí príspevok môžete zmazať.
ale odteraz už poradím aj keby som bol jediný čo o niečom cokolvek vie iba ak sa mi bude chciet polhodiny srať s chybami teda nie moc casto
pre tých co to ešte nepochopili som dysgrafik mam rozbitú klávesnicu a zle nastavenú korekciu chýb v googli
HOWG
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 27 Jún 2013, 15:59

S tým lámaním podrážky pri kanadách vz. 60 máš pravdu... Je to asi najväčšia "konštrukčná" slabina tejto obuvi... :( Ja svoje 60-ky nosím intenzívnejšie nejaký štvrtý rok, ale pred vyše polrokom mi tiež na ľavej topánke praskla podrážka... Prasklina nie je nejaká brutálna... Za sucha a mierneho vlhka to absolútne nevadí, ale v zime pri čľapkanici, alebo za väčšieho vlhka mám nohu mokrú... :? Neviem, či by sa oplatilo dať vymeniť podrážku (koľko by to stálo), alebo by bolo lepšie kúpiť novú obuv... :-k Lebo, čo sa týka kože a celkového stavu, tak sú stále stopercentne funkčné...
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kanady

Poslaťod jasommato » 27 Jún 2013, 17:26

pri sucasnej cene okolo 50 evri sa aj oplatí rozmýslat nad prelepením podrážky čo výde okolo 20 evri a zbavíš sa problému s rozchodením novích a hlavne tam nalepia mekšiu podrážku co sa menej šmíka a možno dlchšie vydrží
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Kanady

Poslaťod kolovrat » 12 Júl 2013, 13:08

Nataniel píše:http://www.municak.sk/military/ruske-vojenske-boty-anglia-koza

http://www.army-shop.cz/produkty/obuv-- ... st/53.html

Nemáte niekto skúsenosti s uvedenými topánkami ?


Myslim, ze sa jedna o produkty Bieloruskeho vyrobcu Garsing. Sam som ich cca 3 roky dozadu v Municaku obzeral.

Kazdopadne na dnesnu produkciu "kanad" by som sa velmi nespoliehal. Ludia sa nahanaju za nizkou cenou a tacti-cool vyzorom. Navyse sa coraz castejsie stretavam s tym, ze vyrobca prezentuje svoj vyrobok ako obuv s "hydrofobnej hovadzinovej usne" a pritom sa jedna o ofrcky koze spojenej lepidlom pod vysokym tlakom. Takyto vyrobok postrada jej vlastnosti. Bohuzial z takejto "koze" sa vyrabaju aj kanady pre profesionalov. Minimalne sa to tyka ceskej armady.
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Kanady

Poslaťod jasommato » 12 Júl 2013, 13:15

podla popisu mozem povedt ze isto nebudu na dlhe nosenie pretoze ta pogumovana koza ma vlastnosti len o cosi lepsie ako cista guma
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Kanady

Poslaťod daniel 99 » 14 Júl 2013, 14:13

Rád by som sa opýtal kde ( na akej stránke ) sa dajú zohnať kanady vzor 60 (PRAVÉ) za nejakú prijateľnú cenu.
daniel 99
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 11 Jan 2012, 17:09
Bydlisko: DK
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 14 Júl 2013, 15:01

Normálne v ešopoch už tieto kanady pod 40 eur veľmi nezoženieš. Záleží, aké číslo potrebuješ... Skús napísať v "gugli" normálne kanady vz.60 a tam ti vyhodí ešte tých pár ešopov, kde sa dajú zohnať... Škoda, že si sa nespýtal, tak týždeň a pol dozadu... Ja som teraz tiež kupoval z bazošu, kde ich jeden človek ponúkal za 25 eur aj s poštovným... :P :wink: Teraz už dosť banujem, že som nezobral dvoje, keďže na mňa číslo už skoro nikde niet... Mal viacej čísel, ale teraz čo som pozeral, tak ten inzerát už tam asi nie je... Ak Ti môžem poradiť, tak stále sleduj inzeráty, napr. na bazoši, tam z času na čas zvykne "vyskočiť" nejaká ponuka "za prijateľnú cenu"... :)
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia