Onuce

Onuce

Poslaťod Hanz » 04 Dec 2011, 21:17

Předpokládám, že asi nikdo pravidelně nenosí. Zkoušel jste někdo chodit v onucích na vícedenní akci? Jestli máte někdo zkušenoti a nějaké tipy a rady tak prosím sem nimi. Mám v plánu někdy nechat fusekle doma (nebo pro jistotu v batohu) a vyzkoušet tento způsob.

http://kidarmy.websnadno.cz/vazani_onuci.jpg
Hanz
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 04 Dec 2011, 19:23
Bydlisko: Severní Čechy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Onuce

Poslaťod Hunter88 » 04 Dec 2011, 22:32

Vacsina baníkov ponožky ani nenosi fasuju len tie onuce . . .:D Len skoda ze ja hram rano o čas a kýým by som to zaviazal by mi usla mašina :D
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Onuce

Poslaťod carlos9780 » 05 Dec 2011, 16:14

Jeden starší pán mi raz hovoril že keď bol na vojne,občas sa stretávali v kasárnach s ruskými vojakmi a tí dostávali len tieto "handričky na nohy" a že kvôli ponoškám boli schopný urobiť neskutočné veci-dali za ponošky všetko čo mali,porušili predpisy,niečo ukradli len aby ich mali za čo vymeniť....Takže tie onuce asi nebudú nejaká výhra rátam :lol: .Inak nikdy som to nemal na nohách ale ak si v tom predstavím dajaký 6 hodinový pochod v kanadách s plnou poľnou na hrbe a nesmieš zastaviť aj keď sa ti onuce povolili a derú ti nohu... fú len s toho ma bolia nohy a nohy máš len jedny :hrob: (teda dve :lol: )
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Onuce

Poslaťod Marcela » 05 Dec 2011, 17:19

No, pro alternativní způsoby života, tedy pro návraty k historii a tak, anebo načas tábořit a žít jako ve středověku, pak proč ne. Ale jinak dám za pravdu kolegovi nade mnou, vyměnit to za ponožky, to fakt ne. Jako děcko jsem to taky zkoušela (jako spoustu jiných tomu podobných způsobů) a moje dojmy si ještě i po těch letech dobře pamatuju, bo to vyžaduje i trochu tý techniky jak si to na nohy namotat, měla jsem z toho tenkrát na některých místech ošklivý puchejře. Tak jako carlos9780 si nedokážu ani představit, že bych v tomhle vyrazila na trek. Pokud to chceš vyzkoušet, natrhej si obyčejný starý prostěradlo na pruhy a někam se v tom projdi a vlastní zkušenost Tě bude doprovázet na každým kroku :D
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Onuce

Poslaťod Pája » 05 Dec 2011, 17:51

Náhodou, onuce jsou fajn, ale pokud se používají jako bandáž přes ponožky a nohavice od kotníků nahoru. V případě, že má člověk tenké kalhoty, jsou v chladu k nezaplacení. Ale je fakt, že je takto nosím jen v historickém oděvu. :)
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Onuce

Poslaťod Yuro_šík » 05 Dec 2011, 19:25

na onuce som sa pytal stareho otca uz pred par rokmi. bol na vojne dakedy okolo 52 a vtedy mali len onuce ked som sa ho pytal ze co a jak tak vravel ze kto si ich vie zaviazat tak su pohodlnejsie ako ponozky (mam odskusane) a kto ne tak "ten nech radsej chodi na boso" figel spociva v tom ze nesmies mat take zahyby ked to napinas nerovnomerne a tez v sposobe. exsistuju 2 (aspon ja o nich viem) ten to tu co tu koluje obrazok je vojensky a je tak trochu na prd. stary oco my ukazal druhy co si este jeho stary oco viazal a ten bol omnoho pohodlnejsi. tez treba brat do uvahy ze onuce boli vymyslene do ciziem takze vlastne ta cizma fixuje latku nad clenkom aby sa nepohla takze ked si zoberies len kotnikove treky alebo nebodaj tenisky mas trochu problem ja som to nosil jeden cas na holej nohe a na to vlnenu fuseklu (hruba rucne robena ponozka do pol predkolenia) a nebol s tym problem. nevyhody su cas o cosi dlhsi na pripravu nesmie sa ti do toho zapliest ziadna spina ako napr. kamienok alebo ihlicie. ale zasa sa omnoho lahsie susia, a nezoderies ich tak rychlo ako ponozky na pate lebo stale je viac namahana ina cast terz sa daju nosit aj ked su roztrhane skoro na franforce chce to vsak trochu kumstu. ja som onuce uz chvilu na nohe nemal lebo som ich stratila ale planujem ich znova zacat vyuzivat naplno.
"Jsme obklopeni moudrostí, člověk není jejím pramenem, nýbrž pouhou nádrží a může vydat jen to, co nasbíral." Ernest Thompson Seton
Yuro_šík
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jan 2011, 21:01
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 9 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Onuce

Poslaťod sally » 05 Jan 2012, 20:25

A aký je to ten 2. spôsob? Máš nejaký obrázok, prípadne by sa dalo spraviť videjko? :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Onuce

Poslaťod punta9 » 05 Jan 2012, 20:48

Tady mas jeden navod http://astera.wz.cz/index.php?id=navody/onuce_obd :yees:
A tady mas dalsi
Prílohy
vazani_onuci.jpg
Obrázok užívateľa
punta9
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 01 Máj 2011, 21:46
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 40 x


Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia