Variče - Plynové,benzínové, liehové

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod Quizath » 14 Dec 2012, 00:12

Dnes som za par minut vyrobil varic zo stareho esusu. Ako zdroj ohna sluzi zrezana plechovka naplnena zateplovacou vatou. Palivo tekuty lieh.

Pri izbovej teplote 0,5l vody zovrie za 6:20

Pri teplote -10.5C, pol litra vody zovrelo za 8min a 30s. Nasledne voda vrela este 20 minut az do vyhorenia paliva...

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Quizath
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 01 Okt 2011, 21:20
Bydlisko: Slovenská republika
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod divox » 14 Dec 2012, 14:31

Veľká škoda toho ešusu
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod benluben » 15 Dec 2012, 13:02

Niečo podobné mám vyrobené aj ja z ešusu ČSLA, palivo tekutý lieh. Funguje spoľahlivo. Na budúce nafotím a zavesím sem.
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 214
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 366 x
Dostal Ďakujem: 276 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod Quizath » 15 Dec 2012, 17:47

Divox to je uhol pohladu. Ja som ten spodny diel nepouzil este ani raz. Naopak mam rad cinske polievky a takto nemusim rozkladat ohen ak si chcem jednu dat. Takze ja som absolutne spokojny.
Quizath
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 01 Okt 2011, 21:20
Bydlisko: Slovenská republika
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod benluben » 18 Dec 2012, 19:18

Sľúbil som že dodám nejaké fotografie môjho variča vyrobeného z nádoby s ešusu ČSLA.
Voda na tomto variči zovrie za 15 minút pri teplote vonkajšieho vzduchu -1C. Obsah ešusu ČSLA každý pozná a ak nie, tak je to jeden liter.
Samozrejme tá tácka k tomu nepatrí :lol:
Prílohy
Fotografia0021.jpg
Fotografia0019.jpg
Naposledy upravil benluben dňa 17 Júl 2015, 07:45, celkovo upravené 1
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 214
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 366 x
Dostal Ďakujem: 276 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod beaster » 28 Dec 2012, 13:26

Ja pouzivam uz minimalne 6-7 rokov varic VAR II a som velmi spokojny. Presne ten ktorym zacinalo toto cele vlakno. Teraz mam kupenu tu vacsiu plynovu kartusu a mam ju uz hadam 2 roky (s tym ale ze ju pouzivam na sluzobnych cesta na zohriatie si obediku v mojom esuse) no ale na sluzobky hodim pomerne casto. Myslim, ze tato velka kartusa by v pohode zvladla take 4 tyzdne v prirode z varenim ranneho caju, tepleho obeda a cajiku, a vecerneho cajiku upone v pohode. Mozno aj dlhsie. Klasicky ohnik pouzivam malo, pretoze casto sa idem takto najest do lesa cez obed a potom mam dalsie stretnutia takze sa nomozem zadymit. Vtedy je plynovy varic uplne super. A posledny 3-4 mesiace ho zapalujem firesteelom :D
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod sony boy » 21 Jan 2013, 12:27

najhoršie na variči na pevný lieh je že ked navlhne,prská a rýchlo sa rozpadá,čiže ak niekto plánuje variť na variči na pevný lieh odporúčam mať pri sebe veľa vody a nerobiť to v lete ked nepršalo 2 mesiace
Obrázok užívateľa
sony boy
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Jan 2013, 11:13
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod Bic0 » 03 Mar 2013, 21:07

Po vcerajsku ostalo par prazdnych plechoviek, tak som vyrabal varic. Kedze nemam sklennu vatu pouzil som perlit ktory bol tiez uvadzany ako mozna napln. Po bokoch 8 dier, v strede 1 nalievaci otvor.

Obrázok
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod Bic0 » 16 Mar 2013, 23:09

Takze liahovy varic dnes vyskusany, ako stojan posluzil 'drievkac a la IKEA' a stanove koliky. Nedarilo sa mi ho dlho zapalit kedze bola zima a lieh sa nechcel odparovat. Az na nejake 10 naliatie liehu na vrch a zapalenie zacal varic horiet. Vodu mi ale neuvaril, dosiel lieh kym zacala vriet aj ked vela nechybalo. Potom som do zavetria nalozil drevo a dovaril vodu, zovrela v priebehu chvile s pouzitim len par malych kuskov dreva, takze teply caj nakoniec bol :) Na chladenie a cistenie som pouzil sneh. Mal som so sebou aj igelitku takze som vyzbieral cast smeti v okoli ohniska.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod mihal » 17 Mar 2013, 12:33

ja si chcem spravit tento len este som nenasiel nic cim by som ho zlepil
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod radeton » 17 Mar 2013, 14:22

Skús si pozrieť dvojzložkové lepidlo používajúce sa na lepenie prasklín v bloku motora.Obsahuje to kovový prášok a v pohode znesie aj vyššiu teplotu.Nemal by byť problém to zohnať v nejakej predajni čo sa venuje predaju autosúčiastok,alebo v nejakej predajni na farby-laky. Ináč poviem ti môj názor na tieto variče založené na beztlakovom samovoľnom odparovaní liehu.Pri nízkej okolitej teplote sa budeš aj s takto prepracovaným varičom potýkať s tým istým problémom ako bol popísaný vyššie.Neviem či to vôbec stojí za námahu vyrábať niečo podobné vzhľadom na efektívnosť, no ale skúsiť môžeš nechcem ti brať chuť do tvorivosti :yees:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod Legil » 17 Mar 2013, 16:11

Ja používam do takýchto varičov bioalkohol do krbu a zatiaľ som s ním nemal žiadny problém ani pri mínusových teplotách. Horí dlho a naposledy plný ešus ľadu bol vriaci asi za 8 minút. Jediná nevýhoda bioalkoholu je len v tom, že ak nespotrebujem všetko na varenie tak sa to nedá vypiť :-(
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod mihal » 17 Mar 2013, 17:44

ja to chcem na leto a budem mat k tomu zavetrie z AL flase od vodky tak teplo si uz hadam udrzi, k tym dvojzlozkovym epoxidom, viem o nich ale ta cena, sa mi neoplatia kupovat koli pokusu o varic :) ide mi o nico za par eur. nasiel som cerveny silikon na tesnenie motorov do 300stupnov tak snad to bude drzat.inak nasiel som aj dake lepidlo na baze neviem coho a keramiky a vydrzi az 1000celzia :P
a legil a keby to slo pit tak ani nevaris :D
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod MYSSKYN » 17 Mar 2013, 19:55

Bic0 píše:Po vcerajsku ostalo par prazdnych plechoviek, tak som vyrabal varic. Kedze nemam sklennu vatu pouzil som perlit ktory bol tiez uvadzany ako mozna napln. Po bokoch 8 dier, v strede 1 nalievaci otvor.

Obrázok


Ahoj tenhle vařič s tou jednou malou dirkou na nalévání je fakt problém zapálit :evil: pár sem si jich vyrobil a dost mně to štvalo ale pak jsem na trubce našel návod na jinej systém a od té doby ten vařič opravdu používám :wink: jde zapálit i firesteelem ale je pravda když mrzne musím vzít sirku :oops:
Prílohy
varic.JPG
MYSSKYN
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 01 Mar 2013, 20:32
Bydlisko: Jižní Čechy
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod macmatej » 18 Mar 2013, 00:44

Horlave su hlavne alkoholove vypary. Tak ak nejde liehovy varic zapalit, treba nahriat zapalovacom par sekund varic z boku. Najlepsie vo vyske, kde je hladina. Alkohol sa tak zacne odparovat a je ho lahke zapalit. Toto pomaha hlavne v zime.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron