Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Flase na vodu

Poslaťod fremen » 07 Mar 2011, 13:31

Dnes som v Hudy-sporte natrafil na zaujimavu vec- a to konkretne toto: http://store.nalgene.com/SearchResults.asp?Cat=27
velkostne vyzera presne ako US army- nemal som moju prave pri sebe, chcel som vyskusat, ako by sedela do obalu a do hrnceka- ale myslim, ze v obale by bola ok, hrncek by to chcelo odskusat. Stala nejakych 9 euro? No a mas istotu, ze je nova, neprenasa pachy a je z narazuvzdorneho plastu. Celkom som nad nou vahal, ale napokon som si domov odniesol tuto: http://store.nalgene.com/product-p/16%2 ... 0mouth.htm

vyhovuje mi siroke hrdlo, priehladny plast, mierka... no casom uvidim. Kazdopadne ta prva je asi idealna, ked chces do vojenskeho obalu novu flasu. :yees:
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Killian » 07 Mar 2011, 21:53

Dobra kupa. Nalgene je znama znacka medzi "flaskami", nemam osobne odskusane, ale plast by mal mat idealne vlastnosti. A okrem ineho ten plast je bez BPA, latka ktora sa uvolnuje zo starsich plastovych flias a moze teoreticky sposobovat rakovinu. Tiez rozmyslam nad niecim takym.
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod mark » 08 Mar 2011, 15:25

lynx píše:Cital som tu, ze je velky rozdiel medzi orig. a kopiou US polnej flase - aky ??


este jedna vec co sa nam bezne stavala na tychto flasiach, bol prasknuty vrchnak...tym ze sme to silnejsie zatahovali aby flasa netiekla sa oddelila vrchna cast vrchnaku, ked budem pri flasi tak odfotim a poslem..stalo sa to mne a dalsim cca 2-3 polnym flasiam v mojom okoli (vsetko kopie od mil-tecu)
mark
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 01 Mar 2011, 13:42
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod fremen » 08 Mar 2011, 19:00

No- bud si kupis napr. toto: http://www.usarmy.sk/svk/goods/2447/dop ... tahom-pouz a kt omu toto:
http://www.usarmy.sk/svk/goods/2345/dop ... -ltr-zanov
alebo niekde kupis komplet a flasku jednoducho vyhodis. Ale este raz upozornujem, ze som neskusal, ci flasa sedi v hrnceku.
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod lynx » 30 Mar 2011, 17:45

Skoda, hudy ju nema, tak ja kupim orig. pouz. flasu s obalom a k tomu "esus" a ak neskor budu mat tak kupim tu nalgene :D . Dakujem vsetkym za rady :wink:
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod johny » 04 Apr 2011, 15:59

... for dust you are and to dust you will return.
Obrázok užívateľa
johny
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 22 Jan 2011, 19:07
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod fremen » 04 Apr 2011, 16:46

99% ano. Flasa je objemu 1 L, pitko 0,5l. To pitko by malo byt original, ta flasa neviem, ale pasovat by to malo.
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod macmatej » 04 Apr 2011, 22:16

Ja mam flasu aj s pititkom a maskacovym obalom. Jedine co sa mi na tom nepaci, ze ten vrchnak netesni a voda z flase pomaly kvapka. Videl som to aj u iných ludi a im to tiez im to tecie. Ma niekto na to nejaku vychytavku? Rozmyslal som urobit tam silkonom nejaku tesniacu vrstvu alebo take nieco. Pripadne odrezat hrdlo a nalepit tam normalne z PET flase.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod sally » 18 Apr 2011, 10:21

macmatej - ako prvé vezmi do ruky šmirgel a prebrús vrch fľaše do roviny - od výroby sú tam otrepy a nepresnosti. Tým sa ti zlepší tesnosť. Ak to nepomôže, tak v prípade, že uzáver neobsahuje tesnenie, vlož doň obyčajnú gumičku vhodných rozmerov. :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Killian » 24 Apr 2011, 13:41

Este davno ked som mal tiez to "stastie" mat kopiu US flasky tak som do uzaveru daval kadejake tesniace kruzky, alebo v nudzi som dal aj igelitovy sacok na uzaver a tak to zakrutil. Lepsie je ale kupit normalnu flasku, alebo aj klasicka PET flaska tesni ovela lepsie :) .
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Trenkinen » 24 Apr 2011, 20:47

No neviem, ja mam kopie US flasiek s tesnenim aj bez a netecie ani jedna. Tesnia dobre aj ked ich nezatiahnem "na fest" Ze by som mal len stastie?
Najlepsie vino je PIVO
Obrázok užívateľa
Trenkinen
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 14 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod macmatej » 24 Apr 2011, 21:30

Mne stale kvapkala, dotahoval som ju na fest, az pukol vrchnak. Aspon mam dovod vybrat si nejaku lepsiu.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod spartan » 30 Apr 2011, 11:32

Killian píše:Dobra kupa. Nalgene je znama znacka medzi "flaskami", nemam osobne odskusane, ale plast by mal mat idealne vlastnosti. A okrem ineho ten plast je bez BPA, latka ktora sa uvolnuje zo starsich plastovych flias a moze teoreticky sposobovat rakovinu. Tiez rozmyslam nad niecim takym.


Nalgene mozem doporucit. Mam doma 3 Nalgene flase a vsetky tesnia dokonale. Synator ma malu so sosacikom a membranou, ta flasa nema ziaden uzaver, ale ked potiahne vodu do ust pusti, opacne nie a ani pri otrasoch z toho sosacika nevypadne ani kvapka. Najlepsia je wide mouth, do ktorej je mozne dat napr. lad, polievku, potraviny, cokolvek pretoze ma siroky otvor. Mam aj on the go model, ktory sa hodi na bajku, pretoze sa da otvarat jednou rukou.
Dalsou z vyhod je ze neprenasa pachy, da sa umyvat v umyvacke, je nerozbitna a je mozne do nej liat vriacu vodu, co u vojenskej flase nehrozi...
Na vojenskych flasiach (kopiach) som mal problem s vecnym stracanim toho bieleho "tesnienia" ktore sme tam chytilo plesen a bez neho flasa tiekla.
Podotykam, ze nepracujem pre nalgene, hudy .... som jednoducho spokojny zakaznik :yees:
http://www.knife-life.sk - Diskusné fórum o nožoch a všetkom čo s nimi súvisí.
Obrázok užívateľa
spartan
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod macmatej » 30 Apr 2011, 18:09

spartan píše:
Na vojenskych flasiach (kopiach) som mal problem s vecnym stracanim toho bieleho "tesnienia" ktore sme tam chytilo plesen a bez neho flasa tiekla.


Uz som si kupil novu flasu. Je to tiez kopia USA ale made in Germany. Tam uz nie je to biele kolecko na tesnetie. Vrchnak ma inu konstrukciu a uz netecie. Hurá.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Joda » 02 Máj 2011, 16:54

zdravím,
koukám že tu dost také rozebíráte v čem nosíte vodu. Jen pro malou inspiraci ukážu jak to mám řešené já. Ze začátku jsem nosil klasické plastové lahve. Vadil mi jejich "plastový ropný" zápach a také to, že se v nich v podstatě dá voda jen přenášet - nic víc. Později jsem uvažoval o nějakém camelbagu - ten jsem také zavrhnul v podstatě to také umí jen nosit vodu. Pokud putuji vodu seženu vždycky a nechci se tahat s velkým objemem - litr mi bez problémů stačí k dalšímu zdroji, pokud tábořím tak pouze u zdroje vody a nebo nedaleko od něj. Hledal jsem proto ideální řešení - a našel. Nejlepší volbou pro mne byla hliníková polní láhev švýcarské armády. Dodává se s lihovým vařičem - který nepoužívám a celkem šikovným pítkem, které si beru jen občas. Na láhev sem si ušil vlastní sumku kterou můžu připnout jak na opasek tak téměř kamkoli na batoh.

Proč tato volba? Není to jen tupá nádoba v které se voda nosí... dá se v ní voda vařit - to je pro mne velmi důležitá věc. Pochybný vodní zdroj lehce přefiltruji a vodu můžu ještě převařit. Při vaření do láhve nepadá žádný bordel, voda není cítit po popelu, nemusím při vaření řešit nějaký závěs. Flašku prostě strčím k ohni a opřu o kámen či něco podobného. Voda se v ní vaří rychleji protože špunt částečně funguje jako poklička. Je to doslova rychlovarná konvice :mrgreen:

ještě takové doplnění: flaška má korkový špunt. Jednou se mi však stalo že jsem si někde napustil perlivý pramen. Po pár minutách pochodu mi špunt uletěl a už sem ho nenašel - v takovém případě je velmi jednoduché vzít kus klacku a špunt si prostě vyrobit 8) až do sebe natáhne vodu tak těsní velmi dobře. Ovšem pozor když vrazíte do lahve suchý špunt - potom se vlhkostí roztáhne a je problém ho vyndat.

láhev má objem 1L dodává se s lihovým vařičem a šikovným pítkem. Dá se levně koupit v pár armyshopech. Je z výstroje švýcarské armády.

Pár fotek jak to nosím - je tam vyfocena i sumka pro mojí termosku kterou jsem si také vyrobil
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia