Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Ruksaky, nosné systémy...

Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod fremen » 23 Aug 2010, 19:45

Zdravim! Rad by som sa dozvedel viac o tom, v com nosite vodu. Zacnem od seba- zvyknem nosit pet flasu (ked mam batoh) a pripadne nosievam US army flasu- velmi mi vyhovuje, ze ma plechovy hrncek, v ktorom si mozem uvarit caj, pripadne vodu zohriat. Takisto podobne vyuzivam klasicku CSLA cutoru. Ta je vsak z hlinika a odvsadial pocut, aky je nezdravy. Nevyhodou oboch spomenutych ale je, ze maju cca. 900ml objem- to neni moc, najma ak idem na cely den niekam, kde nieje dost vody a neberiem batoh (kde by sa zmestila zasoba vody vo flasiach).

Otazka teda znie: ako to riesite vy? aku flasu nosite, ked idete "nalahko"? Pripadne viete o niecom, co by malo aspon 1,5 litra a dalo sa nosit na opasku, pripadne na popruhu cez plece? :D

//Témy zlúčené, názov upravený
//skw
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod stelli » 24 Aug 2010, 10:27

napada ma jedine camelbak ktory je na chrbte inak potom aspon 2 čutory na opasku
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod fremen » 30 Aug 2010, 19:18

a s tou 2 litrovou US army nahodou skusenost nemate? Taka hranata...da sa nosit na popruhu, alebo na opasku...
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Snypo » 03 Sep 2010, 18:40

nosim hydrapack (podobne camelbag-u ) a PET flase
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod denard » 03 Sep 2010, 20:29

Ja nosim spominanu US flasu s hrncekom a varicom, na chrbate camelbak a v batohu tu US hranatu 2l flasu. Ak treba viac vody prilozim PET flase. Tie US 2l su velmi dobre a hlavne ak mate original je velmi skladna. Kopie od mil-tecu a pod. sa nedaju zbalit ako napr PET flasa, ktora sa da zrolovat.
denard
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 02 Sep 2010, 02:10
Bydlisko: Skalica
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Snypo » 04 Sep 2010, 22:45

denard,no tak tolko litrov vody nenosim ani v lete na trojdnovej akcii :shock:
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod fremen » 05 Sep 2010, 08:07

to zalezi od stravy- ked je voda len na pitie, staci jej menej, ale akonahle si z nej treba aj varit- cestoviny, caj, kavu... tak sa to nezda, ale minie sa jej strasne vela...
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod atti.hombre » 05 Sep 2010, 08:31

Ked viem že nebude cestou voda,alebo mám o tom pochybnosť-tak nosím 3l na deň.Riešiem to dvoma 1,5l pet v batohu.Ak idem na ľahko,mám so sebou aspoň papajku do ktorej dám fľašku...inak som dakedy nosil klasickú čutoru na opasku.Chcel som si kúpiť Camelbag na batoh,ale u nás nebol k dostaniu-neviem prečo,ale nebol ( presný tip si už nepamätám,ale išlo o nejaký coyote v neopréne s upínacím systémom ...prežijem aj bez neho.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod denard » 05 Sep 2010, 11:36

Presne tak ako napisal fremen - samozrejme ak idem na vylet, prechadzku a viem o danom prostredi tak nepotrebujem tolko vody. No ten velky obsah vody je ked idem na AS-akciu do neznameho terenu a nieje tam cas na hladanie vody z pramena. Aj ked to byva obicajne 3-dnova akcia tak beriem velky batoh - mam berghaus cyclops.
denard
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 02 Sep 2010, 02:10
Bydlisko: Skalica
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Snypo » 06 Sep 2010, 11:17

denard: :-) tak na AS ano,tam treba 3 a viac litrov.
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod denard » 06 Sep 2010, 20:07

Presne na to som to aj myslel inak samozrejme ak idem "na pohodu" do lesa tak nepotrebujem zo sebou vlacit vodu ked v lese je.
denard
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 02 Sep 2010, 02:10
Bydlisko: Skalica
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod rayen » 06 Sep 2010, 22:20

ked je v lese pohoda tak sa radsej vlaci pivo, a potom aspon ostanu prazdne nadoby na vodu :lol:
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Nadoby na vodu

Poslaťod Killian » 26 Dec 2010, 14:11

V com nosite vodu? (ak neberieme do uvahy camelbaky a podobne systemy)
Obycajne PET flase? Nieco specialnejsie?

Ja sa prave obzeram po 2 litrovych US flaskach, su z makkeho plastu - takze sa daju stlacit, ked su prazdne, a usetrit miesto... Maju ich na usarmy.sk za 4,40 Euro pouzivane (to mi nevadi, dezinfikujem to doma a je to) - http://usarmy.sk/svk/goods/2236/doplnky ... otahu-pouz .
Ma s tym niekto skusenosti? Nenasiel som fotku, kde by som to videl v ruke - aby som si spravil asi predstavu o rozmeroch.
Obrázok
Pozor na kopie armadnych flias, hlavne od mil-tec, mali sme zle skusenosti s 1 litrovymi flasami - netesnili a trebalo ich strasne zatahovat, aby tesnili, kamarat tak utiahol zavit ze ho az vytocil von a prederavil zatku na flasi :D .
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Nadoby na vodu

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 26 Dec 2010, 17:17

Z použitej fľaše by som určite nepil, zdá sa mi to zbytočné babrať sa s dezinfekciou. Stlačenie za veľkú výhodu nepokladám, lebo aj tak musíš počítať s voľným miestom na plnú fľašu. Dva litre sa mi vidia dosť málo, záleží však na podmienkach, či ideš celý deň v horúčave alebo vysedávaš pod stromom. Inak ti takúto vec schvaľujem. Ja nosím obyčajné 1,5 l pet fľaše, na jednodňovky jednu a inak dve.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Nadoby na vodu

Poslaťod sally » 27 Dec 2010, 12:35

Čo máte proti použitým fľašiam? Pijem z nich už od mala (rukami mi prešli 2 ČSLA hliníkové a teraz mám jednu plastovú britskú) a nikdy nebol problém. Však to stačí poriadne umyť Jarom, horúcou vodou, nechať vysušiť, postup pár krát opakovať a fľaša je ako nová. A zvonka je na nej už zväčša krásna "patina" po minulých užívateľoch z army prostredia (škrabance...) = proste je vidno, že tá fľaša (resp. kus výstroje všeobecne) nestál len tak doma na poličke, ale skutočne si svoje odkrútil v prírode. A k takým veciam mám úctu - nie som typ človeka, čo si nakúpi drahé hračky a potom nad nimi doma rozjíma - rád ich aj používam a páči sa mi, keď je na nich časom to používanie aj vidno. No niekto môže mať prirodzene opačný názor a neberiem mu ho!
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Ďalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia