Batoh na dlhšie treky

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Legil » 11 Jan 2013, 00:06

... mám tiež starú Patagoniu 80, no možno má už viac ako 17 rokov a je stále super ... neporušený, nepoškodený ... stále nosený.
No mám asi tretí rok Pinquin 53 litrový a s ním som taktiež nesmierne spokojný - aj keď som si ho kúpil v modrej farbe - je to super batoh.
Nosím ho neustále na viacdňové treky - aj na týždňové ... a aj na viac ako týždňové ...
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod SvaroG » 24 Jan 2013, 16:53

Nazdar páni, potrebujem radu. Na batohu mám dosť zdeformovanú tú penu čo má chrániť plecia pred otlačením. Dočasne tam mám hrubý filc alebo čo to je. Potrebujem poradiť, či v Bratislave nepoznáte nejaké miesto, kde by mi to vedeli opraviť?

Vopred ďakujem
Obrázok užívateľa
SvaroG
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 08 Mar 2012, 15:34
Bydlisko: PE-BA
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 24 Jan 2013, 19:58

Najjednoduchšie bude opýtať sa v predajni, buď tam kde si ho kúpil alebo v hocijakom obchode s podobnými vecami. Neviem posúdiť, do akej miery to vadí používaniu, či je to chyba funkčná alebo len estetická.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod sally » 24 Jan 2013, 20:26

SvaroG: závisí na stupni zdeformovania a samotnom chrbtovom systéme (ako je to polstrovanie uchytené...). Skús to zaniesť do Hudysportu, zvykli byť čo sa takýchto opráv najústretovejší - zvykne sa to riešiť výmenou popruhou. No ak je to pozáručný servis, tak si priprav peňaženku.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod SvaroG » 25 Jan 2013, 10:12

Esteticky by mi to bolo jedno, ale hrozne to reže. Je to veľký 80 l batoh od husky, ktorý mám asi 6 rokov. Až na to polstrovanie na chrbte je v slušnom stave a nechcem kvôli tomu kupovať nový.

Ďakujem za rady, skúsim to Hudy.
Obrázok užívateľa
SvaroG
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 08 Mar 2012, 15:34
Bydlisko: PE-BA
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod sally » 25 Jan 2013, 10:17

Ak je to husky, tak skús ešte pred tým Tatrasport na Kolárku - oni oficiálne Husky predávajú :) Možno to budú dať vedieť opraviť priamo u výrobcu :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod kenaiwolf » 01 Feb 2013, 12:36

Po dlhom case sa vraciam k teme, len pre uplnost ja pouzivam momentalne ako zimny a tyzden + aj letny batoh http://www.highlander-pro-force.com/partnumber.asp?cid=29724&pnid=302628 ale starsiu verziu, aj ked podla obrazku je totozny mozno pomenili nejake drobnosti.
Obrázok
Vak ma len dve muchy.
problem s odieranim spodneho prichytu chrbtoveho popruhu o bok vaku a s tym spojene predieranie materialu - vyriesene ovinom paskou, aby sa to smykalo
vrzgajuci uchyt nastavenia dlazky chrbtoveho systemu - vyriesene opat originalne ovinom paskou, zmena materialu stacila aby to prestalo vrzat.
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod stormmast3r » 03 Feb 2013, 19:39

Čo hovorite na 70 litrovy švedsky batoh. Má s nim niekto nejaku skúsenosť?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Nataniel » 03 Feb 2013, 22:33

stormmast3r píše:Čo hovorite na 70 litrovy švedsky batoh. Má s nim niekto nejaku skúsenosť?


Na čo sú Vam chlapi také obovské batohy. Ja som na 14 dňové vandre používal max 50 L a bol som aj s 38 L a uplne v pohode.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod zelenaliska » 04 Feb 2013, 09:53

Ahojte,

Ja mam momentalne na vylety do prirody warrior patrol pack (tusim 43l + 2x3l rezervoar na vodu) vyskusal som ho zatial len raz, ale plna spokojnost. Myslim ze na tyzdnovy trek by bol bez problemov stacil a planujem ho vyuzivat aj na jednodnove opekacky v prirode. Kompresnymi popruhmi stiahnem a je vymalovane 8)
Prílohy
2.jpg
1.jpg
Obrázok užívateľa
zelenaliska
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 23 Jan 2013, 12:52
Bydlisko: Bratislava/Krompachy
Dal Ďakujem: 41 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod root » 04 Feb 2013, 10:19

nestarám o to koľko litrov mám na chrbáte, či 30, 50, 75 .. ja sa starám iba o to či to odnesiem a či mi to poskytne na viacdňovke komfort aký potrebujem a chcem. Bol som 10 dní z chalupy ( za mlada ) iba so somradlom a ihličkovým kongom a spravil som za ten čas viac ako tisícdvesto kilákov nákladným a osobným vlakom + stopom. Bolo to moje rozhodnutie a môj (ne)komfort. Aj preto je podľa mňa jedno či mám batoh 30, či 75 litrový, ak oba budú mať cca rovnakú váhu. Už som sa presvedčil o tom že rezerva v batohu má svoje opodstatnenie .. V prípade denno - denných presunov kolega robil pri byvaku rozborku/zborku, spacák do kompresáku, uviazať ho na vrch batohu, priviazať zboku karimatku, celtu, kde dať parku, lebo sa fest oteplilo a pri nákupe 5 pixiel piva 2 nosiť vo vačku ... Dá sa to aj jednoduchšie, najmä ak je časový stres, či prší .. Zvesím hamaku aj so spacákom a vrazím to do 75 litrového bundeshweráckeho batohu ... za 5 minút po mne nie je na táborisku ani smrad, teda pokiaľ nemusím premýšlať ako to všetko pobalím, kam to strčím a ako to uviažem a poberiem...

Ale zvyknem tvrdiť že každý je iný a má iné potreby. Jeden má rád bloncky, ja mám rád ryšavé. Každý by sa mal zariadiť ako považuje za potrebné a nie je ni vôbec čudné ako sa zariadi. Ja si pripravujem na viacdňovky drevenné krosná so 100 litrovým origoš BW lodným vakom, so zipsom po celej dĺžke ( vak už som kúpil, na krosnách sa pracuje ).. Viem pre čo. Jednoducho pre ňa je fajn mať v zime, či v marci pri viacdňovke keď chcije ako o dušu so sebou aj náhradné topánky, strčím tam karimatku, defens 4, plachtu pod ktorou sa v hamake nielen vyspím, ale ak prší aj prezlečiem ( 4x3 ), pobalím, uvarím, najem, mám rád čisté veci na prezlečenie do spacáku, komfort vyteplenej parky večer pri táboráku , každé ráno čisté a suché ponožky.... a mám rád prístup ku všetkému a práve kvôli tomu aby som sa nemusel vo veciach prehrabávať a vykladať ak potrebujem niečo čo je na spodu, riešim si ten "svoj" systém. Hodím krosná na zem, rozopnem a všetko je naukladané vedľa seba, bez premŕvania. A všetko bez problémov za pár sekúnd strčiť dnu ... A je mi jedno že sa na mňa nejaký askét díva divne že mám na chrbáte 100 litrové lodné vreco... :D ... ktoré možno nie je o moc ťažšie ako askétov 35 litrový batoh :wink:

http://www.usarmy.sk/svk/goods/573/ruksaky-vaky-vak-bw-lodny-pouz-s-2-popruhmi
Naposledy upravil root dňa 04 Feb 2013, 10:52, celkovo upravené 1
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Bic0 » 04 Feb 2013, 10:51

Pekne napisane ... sice nechodim bushcraftit (zatial) ale ked idem niekam na turu tiez mam najvacsi batoh pretoze myslim realisticky/pesimisticky a radsej nabalim viac ako by malo nieco chybat. Nedavno som tahal na ferratu aj 30m lano a nejake dalsie lezecke vybavenie - lano som nevyuzil ake karabiny, slingy a expresky nasli svoje uplatnenie. Navyse som mal zo seba dobry pocit ze som to zmakol na vybornu aj s batohom 2x tazsim ako mali ostatni.

P.S.: rysave a bloncky su neporovnatelne, ako sa hovori "kto nemal rysavu, nevie co je laska" a musim to potvrdit :D
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod opossum » 04 Feb 2013, 14:31

root
už sme sa o tom bavili...ale je to presne o tom, že koľko unesieš. Ja s mojou papierovou váhou som vždy nosil malé batohy a pracne do nich všetko tlačil, lebo keby som si dal na seba nejaké hebedo veľké, tak ho ani nanahodím na seba, nie ešte s ním makať napríklad hrebeň Malej Fatry. Čiže moja skúsenosť je taká, že na najdlhšom čundri som bol 8 dní pochodu (na Šumave) alebo 5 dní pochodu hrebeň Nízke Tatry. Ovšem Nízke Tatry boli oveľa náročnejšie ako terénom, tak aj tým, že proviant na 5 dní si musel niesť so sebou, jedine v sedle Čertovica sme doplnili zásoby chleba. Na Šumave to bolo jednoduchšie, zásoby sa dali dopĺňať priebežne a terén tam nie je taký náročný. Takže ja som bol vždy za "málo kíl" na chrbte, vzhľadom na veľkú fyzickú záťaž, ktorú človek podstupuje v horskom teréne a každý kilogram navyše veľmi odčerpáva sily...Toto sa dá dodržať v letnej sezóne. Do hôr som nikdy nechodil v zime na viac dní, takže si ani neviem predstaviť, aké to musí byť napr. pre horolezca, niesť na sebe celú zimnú výstroj, proviant, laná, karabíny...fuj, hrozná drina :!:

výhoda tých tvojich drevených krosien bude aj v tom, že v prípade, že sa náhodou ocitneš na púšti, tak s nimi môžeš zakúriť :lol:
Naposledy upravil opossum dňa 04 Feb 2013, 15:56, celkovo upravené 1
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod juraj1974 » 04 Feb 2013, 15:55

No celkom by som si dovolit nesuhlasit s tvojim tvrdenim. Podla mna kolega v strome prirasteny tym nechcel napisat ze treba mat za kazdu cenu ooobrovsky batoh a tym padom ho ladovat ooobrovskym mnozstvom veci. Podla vsetkeho treba asi ratat s tym ze ako napisal Root ze v prvom rade ide o konfort. Do velkeho batohu viem dat aj malo veci co sa o malom batohu napisat neda. Teda v tom duchu ze do neho vela veci nedam. Aj ked! Je treba pochopit jednu vec. Je nan treba vela veci? Nie nie je. A ked niekto chce mat kazdy den ponozky alebo rezervne boty tak co? Nic! Taky si udrzi svoj konfort za cenu toho ze ma velky batoh. Keby bol paperovy z boku by ho nebolo vidno a aj slaby vietor by ho ohol v pase tak taky nebude nosit velky batoch s obyvackou, kuchynou, garazou a svokrou na varenie....
Jednym slovom. Nosme to co sami unesieme a to co nepotrebujeme nechavajme doma.... teda viem viem... keby nieco tak treba mat rezervu.... ale ta je len v takom batohu ktory ma svoj objem.... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod opossum » 04 Feb 2013, 16:03

však ano. Ja to môžem len obdivovať, keď si niekto na seba naloží 40 alebo 50 kg a šlape v horskom teréne. Pre mňa to určite nie je. Veľmi záleží na tom, koľko plánuje človek denne nachodiť. Pokiaľ šlapem denne 5 až 8 hodín, a to niekľko dní po sebe, tak sa vzdávam komfortu práve kôli šetreniu síl. Vzdám sa komfortu napríklad čo sa týka varenia alebo spánku, aby som získal komfort pri pochode. Pokiaľ idem táboriť na jedno miesto napr. na jeden týždeň, tak si kľudne na seba naložím, ten prvý deň presunu nejako prežijem, aby som si potom vychutnával komfort, ktorý som so sebou priniesol na chrbte. Inak ale musím šetriť so silami :)
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia