Batoh na dlhšie treky

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Snypo » 25 Mar 2015, 07:16

Obe sú odpad a nekvalitna kopia Vulcan II prípadne III.

http://eu.berghaus.com/on/demandware.store/Sites-brgeueur-Site/en_NG/GeoShow-Product?pid=420518

Odporucam toto , odolne aj 60 kg nalozis a drzi http://m.ebay.com/itm/201289166121
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod benluben » 16 Apr 2015, 09:27

bobek píše:rychlý dotaz...
vidíte nějaký rozdíl (kromě ceny) mezi těmito ruksaky ?

1, http://www.army-online.cz/detail-zbozi/batoh-raincover-100l-zeleny-14034001b.html
2, http://www.army-rubicon.cz/batoh+commando+u.s.army+100l+oliva+commando+batohy-262897/

jestli máte někdo takový to batoh prosím o plusy a mínusy, mouchy, poškození atd...
však víte o co mi jde :wink:


Mám Raincover profi 100 l, zelený. Ja som s ním spokojný aj keď je to Mil-tec. Zmestí sa mi do neho všetko v četne spacáku troj sezónneho, karimatky, celty a ešte jednej dvoj celty z ktorej robím prístrešok alebo ak chceš stan je to maďarská vojenská celta (na niektorých mojich príspevkoch celtu vidno postavenú ako stan), švédskeho ešusu, lopatky, pílky, sekery, náhradného oblečenia a nejakej tej stravy prípadne vody v plastových fľašiach. Postranné vrecká sa dajú odopnúť ak zrovna nepotrebuješ obsah 100 l a samotný batoh sa dá ešte stiahnuť postaranými popruhmi na batoh menší. Nosný systém mne osobne vyhovuje a hlavne má to aj odvetranie chrbta a v záklopke ruksaku je umiestnený prevlek, ktorý natiahneš pri silnom daždi alebo snežení cez ruksak ak sa bojíš, že by premokol no mne sa to ešte nestalo. Nič sa na ňom nepára a ani nepraská dokonca zatiaľ držia aj zipsy na postranných vreckách. Naložiť sa dá do batohu toho naozaj hodne a nemusím mať na ňom postrojovacími remienkami z vonku upevnené nič ak nechcem všetko sa zmestí do vnútra. jediné čo nosím pripnuté na bedrovom páse je poľná fľaša ČSLA s vodou aby bola po ruke. Pre mňa ruksak :yees:
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 365 x
Dostal Ďakujem: 274 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Soviet » 11 Jún 2015, 08:40

Ja som zaciatkom roka na zaklade viacdnoveho rozhodovania zadovazil Klattermusen Arvaker 60L v tmavej farbe v akcii z Nemecka. Sice mi prisiel s jednou "nastavovacou" snurkou zle zalozenou a teda som to musel upravovat, no aj napriek tomu by som momentalne nemenil. Po 12dnovej ture, kde dostal celkom zabrat, som s nim nadmieru spokojny. Pri spravnom nastaveni clovek ani takmer necitit, ze ma tych 14kg ked je plny na chrbte :D
Obcas vsak si zanadavam na vyberanie veci uplne zospodu, kde nie az tak dobre vidim, ale to je otazka zvyku.

Nepremokavost taktiez spokojnost, ale preistotu som objednal aj nepremokavy obal Arcteryx Pack Shelter M.
V Juli planujem dlhsiu turu cca 7dni, tak uvidime ako zvladne aj tu.
Naposledy upravil Soviet dňa 25 Feb 2016, 23:38, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Soviet
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 23 Jan 2011, 21:23
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod mohadive » 11 Jún 2015, 19:17

Pozeral som na te Klattermusen Arvaker 60L. Vyzera celkom dobre. Kolko stal?
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Soviet » 13 Jún 2015, 07:21

Ja som chytil v akcii v jednom nemeckom eshope za 250eur + doprava 20eur. Na Slovensku ide okolo 319eur. Treba sledovat hlavne zahranicne weby (umna sa vyplacaju nemecke) a kupovat ked je v akcii. Maju viacero kvalitnych modelov, no tento mi prisiel velkostne asi naj. Podobny je Roskva 65L, no ta napr nema pristor pre nadobu s vodou.
Obrázok užívateľa
Soviet
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 23 Jan 2011, 21:23
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod calvino » 17 Júl 2015, 17:50

Nazdar, chcel by som si kupit batoh na dlhsie vylety velkoobjemovy aspon 100l,rozhodujem sa medzi
http://shop.militaryrange.sk/batoh-bw-b ... -91404320#
http://www.us-army.cz/2985,usmc-batoh-ilbe-marpat.html + http://www.us-army.cz/6627,usmc-marpat- ... erace.html
Skusali ste niekto ten ILBE ,ako su tieto batohy pohodlne na nosenie ?Prip. ak viete o niejakom lepsom,max. hranicu mam tak 150€,mozno aj viac ak bude lepsi/pohodlnejsi ako tieto dva
calvino
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 22 Okt 2013, 22:15
Bydlisko: rtrttrrtd
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Poutnik » 17 Júl 2015, 18:55

Hi, nevim, chodim po horach, lesich a dolinach jiz par desetileti, ale nikdy jsem nepotreboval batoh s takovym obsahem. I na 3-tydenim vandru v rumunskych karpatech me stacil zhruba 30l, a to jsem v nem nesl vsechno potrebne a za cele 3 tydny nepotreboval civilizaci. Jinak proti gustu zadny disputat.
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod calvino » 18 Júl 2015, 10:42

nasiel som este tento mate s tou znackou DEFCON5 skusenost? http://www.alfatactical.cz/detail/25128 ... liano.html,
Momentalne mam asi 65l batoh je od miltecu,drzi v pohode akurat ked ho nalozim tak tie popruhy sa rezu do pliec,chyba mu ten nosny system ako maju tieto drahsie,dal som zan 25€ v akcii takze za tu cenu je super ,ten objem sa mi zda maly pre moje potreby,potrebujem si tam nabalit co najviac veci,samozrejme ked idem iba na turistiku tak ten objem staci,stan a spacak si pripnem na popruhy a miesta mam dost,akurat ked sa chystame s partiou na stanovacku tak mi ten objem nestaci ani na pivo :D ,to je dovod preco hladam vacsi batoh..
calvino
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 22 Okt 2013, 22:15
Bydlisko: rtrttrrtd
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Jozzo » 18 Júl 2015, 14:51

Ideš na to zle, ale asi na to musíš prísť sám. Tieto expedičné batohy sú na expedície. Na nosenie piva si kúp či zhlob krošňu...
http://www.cas.sk/clanok/259245/najvacs ... 0-eur.html

PS: mám viac batohov, aj tvoj miltec, aj deuter aircontact 55 http://www.hudysport.sk/batohy_turistic ... fb=1&fSK=1
Vyberaj podľa použitia, nie veľkosti. Na veľkosti nezáleží
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod calvino » 18 Júl 2015, 15:52

Krosna je dobry napad na sudok piva,nie na plechovky a kto mi potom odnesie zbytok veci,ked na takej stanovacke sme bezne aj 7 dni ? Tych 140l je dost prehnanych,ale je lepsie mat vacsi objem ktory ked nezaplnis az tak nezavadzia,na kratsie tury mam ten miltec prip si kupim iny,z thto dovodu sa mi paci ten americky ILBE su to vlastne dva rupsaky v jednom
calvino
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 22 Okt 2013, 22:15
Bydlisko: rtrttrrtd
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Majo » 18 Júl 2015, 19:08

Poutník
Čím si sa živil na tom vandri v rumunských Karpatoch? Podľa môjho názoru len potraviny na tri týždne zaberú väčšinu objemu 30l ruksaku. Ak teda nevyužívaš vonkajšie zdroje. Potom stačí mať len kreditku.
Povraz sa nedá tlačiť, len ťahať.
Obrázok užívateľa
Majo
Moderátor
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 07 Jún 2013, 09:41
Bydlisko: Zilina
Dal Ďakujem: 593 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Jozzo » 18 Júl 2015, 19:37

calvino - tak nemáš čo riešiť, kúp a napíš potom recenziu :)
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Poutnik » 19 Júl 2015, 11:49

Na tri tydny - dva pulkilove balicky ovesnych vlocek, 200gr. sojoveho granulatu, 3 baleni bujonu od Knorra (18ks), asi kilo cesneku, 4 horke cokolady, nejaka susena zelenina. To bylo celkem 18 jidel. Zbyle tri dny pripadly na cestu. Nejsem zvykly snidat, takze kolem poledne kratka zastavka na svacinu - cesnokolada a voda k zapiti, hlavni jidlo jsem varil vecer. 6 lzic ovesnych vlocek, lzice sojoveho granulatu, susena zelenina, bujon a nakrajet do polivky cesnek. Jako koreni jsem mel smes majoranky a pepre.
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod benluben » 20 Júl 2015, 08:54

Podľa toho čo si napísal calvino a čo má batoh pre Teba spĺňať, keby bolo na mne a mojom rozhodnutí, ja by som bral batoh DEFCON 5 MODULAR BATTLE 140l. Som zástanca skôr väčších batohov a ich prípadnej úpravy na menší keď práve nepotrebujem plný objem batoha. Je to dostatočne veľký batoh s dobrým nosným systémom a určite sa Ti do neho zmestí okrem všetkých vecí aj to spomínané pivo v plechovkách. Otázna je len konečná váha naloženého batohu a vzdialenosť na akú túto váhu potrebuješ odniesť.
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 365 x
Dostal Ďakujem: 274 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod fatal_error » 20 Júl 2015, 10:17

Poutnik píše:Na tri tydny - dva pulkilove balicky ovesnych vlocek, 200gr. sojoveho granulatu, 3 baleni bujonu od Knorra (18ks), asi kilo cesneku, 4 horke cokolady, nejaka susena zelenina. To bylo celkem 18 jidel. Zbyle tri dny pripadly na cestu. Nejsem zvykly snidat, takze kolem poledne kratka zastavka na svacinu - cesnokolada a voda k zapiti, hlavni jidlo jsem varil vecer. 6 lzic ovesnych vlocek, lzice sojoveho granulatu, susena zelenina, bujon a nakrajet do polivky cesnek. Jako koreni jsem mel smes majoranky a pepre.



:? pekne si dal zabrat organizmu...

Kolko kilogramov si za tie 3 tyzdne schudol?
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia