Bushcraft batoh

Ruksaky, nosné systémy...

Bushcraft batoh

Poslaťod Nataniel » 07 Feb 2014, 11:27

Napadlo ma aj keď neviem či je to reálne vôbec zrealizovať vytvoriť s pomocou nejakej oslovenej firmy tzv. buschcraft batoh. Ide mi o to, že hľadám batoh v khaki farbe ( http://www.gemmasport.cz/turist-55-khaki ), s kvalitným nosným systémom ( mne sa osvedčil nosný systém od Deuteru ), váha max do 2 kg, objem 50 L, s kvalitného materiálu, dvojkomorový. Mám takú informáciu od známeho čo robil pre nemenovanú firmy zaoberajúci sa okrem iného aj výrobou batohov, že objem by mal začať niekde pri 300 kusoch.

Viem, že Treksport vyrábal, ale vyrobil na zákazku batohy v zelenej farbe s označeným Skaut a tuším sa pod tým skrýval batoh Tibet E 38.

Čo vy na to ? Môže to byť aj jedná z tém na buschcraft zraze.

//přesunuto. P.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Buschcraft batoh

Poslaťod root » 07 Feb 2014, 11:56

nemyslím si že je problém dať si vyrobiť batoh, mne núkal v jednom špecializovanom obchode v TN výrobu batohu na mieru .. aj kusovo, preberal som s pánom možnosť vyrobiť niečo na mnou dodaný krosnový rám .. A ponuka sa cenovo pohybovala od 1,5 až po dvojnásobok ceny približného ekvivalentu čo mal na predajni ...
A keď ti vyhovuje Deuter, sa čudujem prečo chceš niečo robiť zakázkovo, keď si ho môžeš kúpiť .. malosériovka v rovnakej kvalite a prevedení bude iste drahšia, o kusovke ani nevravím! A určite ak by sa jednalo o sériu niekoľko 100 kusov tak aj Deuter ti spraví farebný design aký chceš :-)

Iné by bolo snažiť sa o niečo, čo sa nedá kúpiť. Napríklad také poriadné krosná .. to je problém. Niečo ako Cache hauler od Kelty:
http://www.kelty.com/p-56-cache-hauler- ... =backpacks
.. ktorý je ale skôr pre lovcov, ako bushcrafterov.. Viem si predstaviť inteligentný rám a modulárny systém .. ktorý sa dá ľahko prispôsobiť pre rôzne situácie - od jednonočného letného prespatia až po náročnú zimnú expedíciu :-)

Inak veľmi chválené, takmer ako nezničiteľné sú batohy českého výrobcu Corazon, v litráži a podmienkach čo si udal by som si šiel odskúšať toto :

Obrázok

udávaná váha je síce 2.1 kg, ale to je daň za pevnejšiu Corduru, viac kompresákov a upínacích popruhov na externé obvešanie:

http://www.corazon-sport.cz/sm/product/eiger-55-oliva

nejaké info o ňom:

http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=7&t=1460

cenovo to je možno aj menej ako polovica kusovej zakázky. Mňa od kúpy jeho o niečo väčšieho dvojčaťa odradilo jedine to, že nemá mnou požadovaný čelný ( alebo bočný ) vstup do hornej komory... a práve tá Gemma, čo si linkol ho má .. :wink:
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Buschcraft batoh

Poslaťod Nataniel » 07 Feb 2014, 15:27

To Root:

Neviem prečo sa čuduješ, že prečo nevolím Deuter keď mi vyhovuje, no lebo ako píšem:

1. jeho váha pri batohu v objeme 50 L je už nad 2 kg
2. lebo jeho farba je pre mňa nevyhovujúca
3. a na zákazkovej výrobe by sa dali spolupráci so všetkými čo by mali záujem urobiť vychytávky, napr. aj také ako píšeš ti, že čelný respektíve bočný prístup do batohu

Takže toto sú dôvody prečo som sa rozhodol skúsiť osloviť toto fórum čo na to hovoria ostatní zúčastnení
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Buschcraft batoh

Poslaťod root » 08 Feb 2014, 14:40

a čo tak tento kúsok, o ktorom jeden kolega tvrdí ( má ho ) že chbtový systém je minimálne tak dobrý ako Deuter .. váha 1,62 kg! 55 litrov, má aj bočný vstup, zelená verzia aj super vyzerá, integrovaná pláštenka, nosnosť 15 kg ( batoh s nosnosťou 25 - 30 kg nebude vážiť 1,6 kg! :-) ...
http://eshop.lowealpine.sk/turisticke-b ... 27?popis=1
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Buschcraft batoh

Poslaťod Elév » 28 Aug 2014, 18:48

Zase som trocha šil a hlavne špekuloval jak osa v bufete nad variabilným taškobatohom pre také to remeslo v kríkoch (buškraft)... a vymyslel a uštrikoval som toto:
Tu je to taká klasická brašna na rameno:
Obrázok

Obrázok

...a téraz sa to takto zvnútra vyhrnie

Obrázok

...a môže to byť trochu väčšia kapsa na rameno:

Obrázok

...álebo malý batoh cca 25l:

Obrázok

...álebo väčší batoh cca 35l:

Obrázok

Obrázok

...álebo veľký batoh cca 45-50l:

Obrázok

Zohnal som na to také nejaké nepremokavé technické plátno s vnútorným záterom, vyzerá to mimoriadne odolne, len som to musel farbiť, čo sa trochu zvrtlo ako vidno na fotkách, pretože došla kurkuma a nechcelo sa mi ísť do obchodu... ďalej som na to použil starú koženú bundu za 1,50euro v sekáči, nejaké klasické popruhy, tie som tiež poprešíval kožou a kus ewa karimatky ako výplň ramenných popruhov, tie sa inštalujú velmi jednoducho pomocou karbonovej tyčky, čo je systém, ktorý dobre funguje a páči sa mi čím ďalej viac. Chcel som to poňať v trochu takom klasickom retro duchu a použiť len kovové, plátené a kožené súčasti, ale kamrlíky a posúvacie pracky som u nás kovové zatiaľ nezohnal, tak časom vymením. Informácia pre Williho: váži to 1300gramov :wink:
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Buschcraft batoh

Poslaťod bobek » 28 Aug 2014, 19:59

:shock: krásná práce... klobouček dolů. jen aby to bylo pohodlné na delší nošení při větší váze.... :yees:
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Buschcraft batoh

Poslaťod juraj1974 » 28 Aug 2014, 20:50

Petko moj. Kukal som to na fone a normalne som trpol ze kam to az potiahnes.... teda pri rolovani (neber to osobne Rolo..) som normalne cakal ze s toho vykuzlis 200l bošansky sud.. :mrgreen: Pekna praca Petko. Tvoja schopnost improvizacie ma fascinuje.. Dakujem za krasny prispevok. :yees:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft batoh

Poslaťod opossum » 03 Sep 2014, 10:05

Elév, ty si iný špekulant a výmyselník :)
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Bushcraft batoh

Poslaťod Elév » 09 Okt 2014, 22:45

Ešte raz trochu inak a v trochu menšom:

01.JPG
02.JPG
04.JPG
05.JPG
07.JPG
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Bushcraft batoh

Poslaťod AtómovýHad » 09 Okt 2014, 23:36

Wow...tak to teda nemá chybu, to čo za čáry máry batoh ? :D Nerozumiem presne ako to funguje ak mám pravdu povedať. To by si mal predavat vo velkom taku versa batohkapsabag :yees:
Navštívte môj web pre viac info o pílení reziva z guľatiny>> https://www.gater.sk/
http://www.sashe.sk/JohnKrakatoa/detail/wasp << Môj obchod s paracord vecami a gumipuškami.
Obrázok užívateľa
AtómovýHad
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 29 Apr 2012, 01:34
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 245 x
Dostal Ďakujem: 46 x

Re: Bushcraft batoh

Poslaťod AdamS » 26 Okt 2014, 23:21

http://www.woodland-ways.co.uk/buy-onli ... k-697.html

toto je moj favorit.
no neviem zohnat dobre platno aby som to mohol spravit.
AdamS
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 26 Okt 2014, 20:11
Bydlisko: Dolna Zdana
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Bushcraft batoh

Poslaťod Elév » 19 Jún 2015, 10:32

Toto je môj posledný projekt - variácia na "batohversakapsabag". Zámer bol bágel v úplne minimalistickom dizajne, inšpirovaný tradičnými vodáckymi dry bags - "suchými vrecami" plne v duchu hesla KISS - "Keep it Simple, Stupid!".
Tvar a objem sa dá vďaka rolovaciemu uzáveru a odnímateľným, alebo lubovolne nastavitelným popruhom meniť od malej kapsy cez rameno, až po cca 40litrový bágel.
Matroš je velmi silné voskované plátno, popruhy nylon, itw bukle, jeden ykk zips a krúžky na kľúče, čo je, myslím si najfestovnejšie, nezničiteľné, praktické a hlavne rozoberatelné udělátko.
Váži to 1150gramov a nosnosť je obmedzená len prípadnou artritídou kolien.
Dosť by ma priatelia zaujímalo, čo si o tom myslíte...?

Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok Obrázok

8)
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Bushcraft batoh

Poslaťod Marekk » 19 Jún 2015, 13:32

Wow, tak tomu rikam batoh!!! Genialne jednoduche, jednoduse genialni :D
Obrázok užívateľa
Marekk
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 19 Dec 2013, 16:16
Bydlisko: VÝCHODOČECH
Dal Ďakujem: 78 x
Dostal Ďakujem: 68 x

Re: Bushcraft batoh

Poslaťod Borsuk » 19 Jún 2015, 15:47

Vyzerá to veľmi super,profesionálne jednoduché tvary,vinikajúci dizajn,účelné a praktické-nič navyše.
Na čom si to šil? To je jak z BUSHMEN obchodu,daj si to patentovať a môžeš sa z tým živiť.

Gratulujem,na parádu.
Obrázok užívateľa
Borsuk
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 19 Júl 2012, 20:03
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 508 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Bushcraft batoh

Poslaťod Pája » 19 Jún 2015, 17:13

Je vidět, žes zapracoval na ergonomii popruhů, to je pěkné. :-) Já bych takový batoh asi neuživila, ale dokážu si představit, že jiní Ti s ním budou trhat ruky. Plátno jsi voskoval sám, nebo jsi objednal už hotové?
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Ďalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


cron