Dalekohlady

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Dalekohlady

Poslaťod dvidec » 23 Mar 2014, 07:56

Nemusi byt prave celestron ale preto som sa opital tu , lebo este neviem čo môžem čakať od neznamich modelov dalekohladov a vi ste tu skusenejsi , chcel by som vaše hodotenia a vaše tipi . Videl som v tejto teme aj velmi dobre ako ten nikon monarch ale ja zase nepotrebujem až take kvalitne pretože su dost drahé . Ja skôr na turistiku , takže uvidim ako odpoviete , ak vôbec :D .diki za link .
"Príroda je oproti nám vo výhode, môže existovať bez nás, ale my bez nej nie."
dvidec
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 12 Dec 2013, 20:23
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 63 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod Waldläufer » 23 Mar 2014, 13:30

IMHO na turistiku je 20x50 overkill. Na tento ucel by Ti mal bohato stacit 8 alebo 10x42.
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod dvidec » 23 Mar 2014, 15:21

aky maš ty dalekohlad ?
"Príroda je oproti nám vo výhode, môže existovať bez nás, ale my bez nej nie."
dvidec
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 12 Dec 2013, 20:23
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 63 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod Ishi » 23 Mar 2014, 21:04

Skus pozriet na dalekohlady.eu predavaju znacku bresser, poradia ti a hlavne maju super servis. Ja mam od nich 2 kusky z rady montana a som spokojny.
Ishi
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 29 Jan 2014, 00:51
Bydlisko: Púchov
Dal Ďakujem: 163 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod dvidec » 23 Mar 2014, 21:47

Ok bresser sa mi pači , ale draha značka aspon podla mna . Ešte pozrem tu stranku . diki.
"Príroda je oproti nám vo výhode, môže existovať bez nás, ale my bez nej nie."
dvidec
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 12 Dec 2013, 20:23
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 63 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod dvidec » 23 Mar 2014, 22:05

Ako som si aj myslel je to kvalita ale cena velka . Mne stači jednoduchši . cena do 60€ . Od tejto sumi neočakavam nič excelentne ale len nech to neni nejaky šmejd a postačujuci . Dobre značky podla mna aj nikon , bushnell , zeiss-menej este popozeram na strankach . Nepotrebujem ho čo najskôr len aby som si co najlepsie vibral a niečo zistil takze ak sa vam chce tak poradte .
"Príroda je oproti nám vo výhode, môže existovať bez nás, ale my bez nej nie."
dvidec
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 12 Dec 2013, 20:23
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 63 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod Marekk » 23 Mar 2014, 22:08

Ahoj, měl jsem nějaký stařičký Fomei s nesmyslným (čti neudržitelným) zvětšením a bohužel se mi rozbil.
Shodou náhod jsme jeli s kamarádem na dvoudenní čundr a on měl s sebou Vortex Solo 8x25 - monocular, který si koupil na návštěvě na kanadském středozápadě.

Bylo super, že jsem si dalekohled mohl vyzkoušet a usoudil jsem, že je použitelný i ve verzi 10x36. A tak jsem si ho objednal. Jsem absolutně spokojen, malá váha, klip, krásný obraz, ideální optika pro turistiku, tramping a vůbec pohyb v přírodě. Jen chybí krytky, ale ty nahradí při přepravě v pouzdru igelitový pytlík :D
Obrázok užívateľa
Marekk
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 19 Dec 2013, 16:16
Bydlisko: VÝCHODOČECH
Dal Ďakujem: 78 x
Dostal Ďakujem: 68 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod Ishi » 23 Mar 2014, 22:09

Zdar, maju tam aj lacnejsie skus kuknut tu http://www.dalekohlady.eu/2/index.php?k ... k=1&id_d=5.
K tym monokularom, mne moc nevyhovuju a odporucam si najprv nejaky pred kupou vyskusat.
Ishi
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 29 Jan 2014, 00:51
Bydlisko: Púchov
Dal Ďakujem: 163 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod dvidec » 23 Mar 2014, 22:54

Marekk mne sa to pači ale tím monokularom ako spomenul ishi si niesom isti ale viac by mi asi vihovoval binokular pozrel som značku vortex-binokular a celkom sa mi pozdava . Dalekohlady.eu je dobra stranka len prvy krat som to pozeral na mobile tak sa mi to zdalo neprehliadne :D lebo som mal hned uvodnu stranku a na mobile som sa z toho nemohol visomarit . Parada ešte pridavajte ponuky nech mi stažíte viber :D .Ishi OBJEDNAVAL SI Z TEJ STRANKY čO SI MI POSLAL ?
"Príroda je oproti nám vo výhode, môže existovať bez nás, ale my bez nej nie."
dvidec
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 12 Dec 2013, 20:23
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 63 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod Ishi » 23 Mar 2014, 23:24

Tak teraz musim s pravdou von :lol: Predava to moj kamos, ale neboj, keby je to shit tak tu radsej nic nepisem. :skaut: takze cez stranku som neobjednaval, ale som si ich bol pekne omakat, kedze to bola celkom velka investicia. Konkretny model ti nebudem odporucat pretoze mam skusenosti len s tymi montanami.
Ishi
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 29 Jan 2014, 00:51
Bydlisko: Púchov
Dal Ďakujem: 163 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod dvidec » 24 Mar 2014, 09:25

takze ty takto :D . Preto sa pitam aby som vedel ci to dorucia včas a bez chybne . Lebo večšinou si stranky overujem ale ked vraviš že je to dobre tak asi z tej stranky budem neskôr objednavať .
"Príroda je oproti nám vo výhode, môže existovať bez nás, ale my bez nej nie."
dvidec
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 12 Dec 2013, 20:23
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 63 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod Marekk » 24 Mar 2014, 19:52

Já jsem chtěl vyloženě něco menšího a lehkého do kapsičky. Proto monokulár.
Navíc klasickým dalekohledem nemůže koukat prcek, kdežto monokulár už udrží.

Manželka má po svém dědečkovi jeden z nejlepších československých dalekohledů, který se dal za komančů koupit - Meoptu 20x50. I dnes se pohybují po bazarech okolo 3000,- Kč. Údajně stál 1900,- a dedeček měl tehdy měsíční plat 1400,- Kčs :)

Ale na čundry je moc velký a těžký a abych pravdu řekl, nikdy bych si neodpustil, kdyby se mu venku něco stalo. Je to prostě dědictví :wink:
Obrázok užívateľa
Marekk
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 19 Dec 2013, 16:16
Bydlisko: VÝCHODOČECH
Dal Ďakujem: 78 x
Dostal Ďakujem: 68 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod dvidec » 24 Mar 2014, 20:20

Ja o tích monokularoch moc neviem , neviem ake to je čo sa tika zorneho poľa , vzdialenosti videnia a vela veci . Skôr by som chcel niečo taketo male ale male je aj napr. toto http://dalekohlady.heureka.sk/celestron ... 5/recenze/ to som dal iba priklad . Da sa stim dobre pozorovať zver ?? Aj ked zatial tu zver moc nesledujem ale nesôr by som chcel . Čo by si odporucil viac monokular alebo binokular ?? Chel by som sice menši dalekohlad aj monokular ale neviem čo to dá a väčši dalekohlad mi vôbec nevadi .
"Príroda je oproti nám vo výhode, môže existovať bez nás, ale my bez nej nie."
dvidec
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 12 Dec 2013, 20:23
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 63 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod dvidec » 24 Mar 2014, 20:27

česko slovenske veci v sebe niečo maju . Ale vtedy sa moc nevirabalo na to aby bol čo najlahši ale čo najkvalitnejši (za tu cenu to muselo byt niečo).
"Príroda je oproti nám vo výhode, môže existovať bez nás, ale my bez nej nie."
dvidec
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 12 Dec 2013, 20:23
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 63 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod Marekk » 25 Mar 2014, 06:05

Já bych doporučil si ten dalekohled prostě vyzkoušet. Nad to není!
Najít prodejnu, kde mají jak mono tak bi a zkusit si to. Abys potom nebyl zklamaný.
Subjektivně mám pocit, že mono se srovnatelným zvětšením jako bi se dá lépe udržet v ruce, tudíž by měl být lepší na pozorování, ale určitě záleží na kvalitě zpracování, která u dalekohledu za 12 éček (ruku na srdce) asi nebude v top kvalitě.
Někde se mi po šuplíku válí bi 10x25 v této lowend kategorii a kvalita obrazu se s Vortexem absolutně (ani náznakem) nedá srovna. Je to samozřejmě furt jen o pěnězích, ale já si koupil dalekohled sice dražší, ale pevně věřím, že se s ním budou dívat ještě moje vnočata, stejně jako s tím "pratchánovým" :yees:

Pěkné počtení je zde:
http://www.topoptika.cz/clanky/jak-vybrat-dalekohled
Obrázok užívateľa
Marekk
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 19 Dec 2013, 16:16
Bydlisko: VÝCHODOČECH
Dal Ďakujem: 78 x
Dostal Ďakujem: 68 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia


cron