Bushcraft na ľahko :-)

Ruksaky, nosné systémy...

Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Nataniel » 17 Máj 2019, 14:01

Už pár týždňov teda konkrétne od posledného zrazu v Slatinke som sa začal zaoberať odľahčením výbavy do lesa, teda nie ani tak na táborenie, ale hlavne na ten peší presun tzv. vander, čunder, treking a iné názvy na peší presun po cestách ne-cestách . Takže k veci podelte sa o svoje rady, skúsenosti a tipy ako ste si odľahčili výbavu. Čo si vy balíte, obliekate a podobne a bolo by vhodné tejto téme ku každej výbave uviesť aj jej gramáž. Ono prečo aj táto téma na portály, keď na nete je toho spústa ? , no pretože, ako to povedať, chcem výbavu odľahčiť, ale nechcem sa vzdať večerného ohňa a ako všetci vieme oheň veľmi nerád moderné materiály a preto keď odľahčiť tak čo najlacnejšie, aby som neplakal, že iskrička mi zničila 200 € bundičku.

Pár odkazov:
http://www.nalehko.com
http://www.pod7kilo.cz
http://www.outdoorline.sk
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Nataniel » 17 Máj 2019, 18:28

Hm zaujíma záložňa bunda https://www.armyoriginal.sk/bunda-graft ... industries

Váha 370 g, lahkozbalitelna, cena 49,90 €
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod atti.hombre » 17 Máj 2019, 21:08

Ja mám napríklad rolák Treksport Tecno Top... asi 200g škoda že sa už dávno nevyrába...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod beaster » 20 Máj 2019, 08:33

Ahoj,

ja sa teda podelim s mojou skusenostou. Nakupujem hlavne na stranke nalehko.com kedze majitel je fakt borec a vacsinu veci sa snazi otestovat v terenne (GR20, PCT, Apalachian atd). Ale mam veci aj z pod7kilo.

BATOH:
Povodny TrekSport Patagonia - ked este nesili v Cine ale na Slovensku v Moste pri Bratislave. Neznicitelny batoh ale vazi takmer 3 kg
Nový Mountainsmith Scream 55 s vahou 1,2 kg ked vyberiem vystuz tak 900g. Zatial som velmi spokojny.

SPACAK:
Povodny TrekSport Himalaya dute vlakna vyse 3 kg a zbytocne teply povodne do -20 teraz po rokoch pouzivana stale do minimalne -15.
Nový Cummulus Traveler paperovy s vahou 900g do -10 uz nemaju v ponuke ale nahradili ich Criterion spacaky. Nepoucil som sa a zas je zbytocne teply. Na leto uvazujem kupit do +5 alebo +10.
Inak som velmi spokojny pretoze tieto nove materialy fakt funguju a uz minimalne 2x mi spacak z vrchu oprsalo a perie ostalo stale funkcne a hrialo.

STAN:
Povodny HUSKY Bird Expedition 3os - 4,5 kg vysokokvality stan so super vodnym stlpcom a priestorom v nutri ale mega tazky. Stale vyuzivam ked ideme niekde autom ako CountryFestival FestDobreRybniky a tak.
Nový SMD Deschutes 1os - 300g ak so sietkou proti hmyzu tak spolu okolo 600g. Trochu menej miesta ako v HUSKY :) to je pravda ale da sa zvyknut. Urcite sa nehodi na dlhsi pobyt na jednom mieste skor na rozne prechody hor kde kazde kilo na chrbte navyse boli. Po kupe treba zatriet svy co moze niekomu vadit ale bolo to asi 15 min a aspon som sa s novym kuskom vybavy zoznamil.

Len na týchto 3 veciach som usetril 1,8 + 2,1 + 4 = takmer 7 kg na chrbte.

Dalej som kupil paperovu bundu v Decanthlone za 50 € s vyplnou az 800cuin co je super cena. S rovnakou vyplnou peria stoja paperky aj cez 150 €. Velmi dobra kupa neviem ci maju stale tento model so super vyplnou.
No a drobnosti ako rychloschnuce tricka, mikinu, skladaciu flasu, UL Palicky, ultralight celovku (ktora je super v tabore ale moc sa nehodi na nocny pochod neznamym lesom ako som zistil naposledy vo Zvolene :D )

Uz asi rok poskulujem po tom najmensom filtry na vodu a na nepremokave sacky na jedlo a satky aj pre lepsiu organizaciu v batohu.

Celkovo musim povedat, ze mne neskutocne pomohlo znizenie vahy na chrbte, pretoze som mal velke zdravotne problemy a kazde jedno kilo navyse fakt ze citim hlavne do kopca.

:camp:
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod juraj1974 » 20 Máj 2019, 10:27

Pridam aj ja svoju vybavicku. Mam batoh na zimu a vačšie vypravy od Granite Gear typ Crown VC 60. Ma kilo. Velmi prakticky a odolny batoh. ALe pre mna uz velky a tak ako som pisal nosim ho na zimu ked je treba viacej veci. Inak mam od Zaja batoh Mayen 45. Ma o nieco väčšiu hmotnost (1,8kg) ale objemovo mi staci na 3-4 dnove vandriky.
SPANIE: Mam Cumulus Lite Line 400. Nosim ho po cely rok. V lete aj v zime. V lete som s nim len prikryty. V zime pomoze aj Bivi vreco zvysit konford. Vaha 700g
Karoška. Mam viacej druhov ale vyberam si ak idem na lahko z dvoch. Bud ,,buřtofka,, od Yate s vahou necelych 600g alebo penovku Therm-A-Rest Z-Lite. Vaha 400g. Pod seba pouzivam osvedcenu nemecku vojensku plachtu. Neviem vsak kolko vazi. Je dost hruba a odolna v prevedeni Rip-Stop. Odhad do pol kila bude mat pocitam tak 300-400g. Mozem odvazit keby niekto chcel.
Nad seba mam tiez viacej celticiek. Plachtu od Saguara nad hamaku v rozmere necele tri metre krat asi 2,4m s vahou spolu zo spagatmi 700-750g. V poslednej dobe vsak najcastejsie pouzivam ultra ultra... stanik z činy co sa stavia na jednu palicku. Vaha 600g bez spalne.
Jem z titanoveho ešusu v objeme 600ml plus 200ml panvicka. Vaha 150g. Jedna porcia v nom uvarena bohate staci pre cloveka.. Pre Janika vsak nie.. on je zvyknuty jest z vedra..
Horacik rovnako čina. 13g. Kartusa s plynom 250g plynu ktora vojde presne do ešusu aj s horacikom a cistenim.
Oblecenie podla sezony a pocasia. Mam aj tazke bundy na zimu ale aj lahku perinku od Karimoru za par supov (cca 35€) z nejakej akcie. Plus spodare a ponozky.
Jedlo si susim svoje vlastne tak ze to nevazi skoro nic ale ak pribalim este slaninu klobasu plus nejaku tu konzervu tak to podla mna spravi asi na vahe najviac zo vsetkeho..
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod genia » 20 Máj 2019, 15:11

Věci na vandry nosím v batohu Pinguin activent 55 , pod sebe igelitovou plachtu, nad sebe plachtu Jurek ul, spacák dutý vlákno Prima, karimatka nafuk Therm a rest skládací lahev na vodu Evernew 2l, kotlík 1,8 l morspot, občas vařič var a kartuš, čelovku fenix, spodní prádlo merino, lehkou péřovku Warmpeace a věci na sebe, no a samozřejmě takový ty drobnosti jako nůž, sirky, jídlo a tak. V zimě přidávám návleky, rukavice , kulicha, merino svetr. No a věci na sobě tak nějak nosím podle počasí. Výbava se mi přes rok v podstatě nemění. Vybavení jsem nevážil, někdy to udělám.

Jezdím v podstatě každý víkend a ty věci dostávají dost zabrat. Batoh už jsem jednou reklamoval, protože se vrchní límec v podstatě rozpadl. No nic, našili nový a jedeme dál. U Jurka se vytrhlo očko na tyčku, ale hlavně se ta plachta v sebemenším vlhku prověšuje. Spacák byl původně třísezoňák, teď je to takový lepší letní. To je ale asi slabina dutého vlákna všeobecně. Jedno merino triko z Lídla se rozpadlo, po reklamaci poslali jiný, zatím dobrý. Prádlo Devold drží. Kalhoty Fjallraven už tak nějak končí. Čelovka ok. Péřovka skvělá věc, vůbec nevím jak jsem bez ní mohl být. Vařič Var v pohodě, s tímhle vařičem jsem začínal, pak ho vyměnil za vařič Primus a pak se hrozně rád vrátil zase k Varu. Karimatka i když to není ta lehká tak slouží dobře.

Abych to tak nějak shrnul. Připadá mi, že ty lehký a ještě lehčí věci moc nevydrží. Lepší alespoň pro mě je dělat z těch věcí spolehlivý mix. Plánuju vyměnit spacák za péřák , koupit plachtu od Jurka tu nelehkou ale spolehlivou, uvažuji o lehčí karimatce. Kluky z nalehko sleduju a líbí se mi. Jsou inspirativní, přesto pro mě drtivá většina jejich vybavení není.
Obrázok užívateľa
genia
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 17 Nov 2011, 08:41
Bydlisko: říčany
Dal Ďakujem: 179 x
Dostal Ďakujem: 283 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Pája » 20 Máj 2019, 18:54

Vždycky mi přišlo, že ultralehký styl vybavení v podstatě vznikl jako odpověď pro trekkery na dlouhých trasách (jako Pacific crest trail, Appalachian trail, Camino a podobně), kde už skoro nejde o trek ale o sportovní výkon. A taky mám pocit, že hodně těchto "hikerů" to vybavení také berou jako sportovní pomůcku - teda spotřební materiál. Takže já ten UL tak nežeru, protože technologie možná dokázala srazit hmotnost vybavení, ale nepopasovala se s životností, takže je to v podstatě hodně neekologické. Vždycky si vzpomenu na Marcelu, která si koupila lehkou celtičku od Condora, a na první akci ji propíchla o borovou větvičku...
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Nataniel » 20 Máj 2019, 22:15

Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod kuny » 21 Máj 2019, 08:30

Chcem poďakovať za super tému.
Aj ja sa už dlhšie zamýšľam nad odľahčením batohu, preto pridám aj môj názor. Cca od 2 rokov chodím na tramp, takže si pamätám výbavu starých trampov, keď nič iné okrem dekového spacáku, celty a igelitu nebolo. Pamätám si keď otec bol na výstave v BA kúpiť prvý iglu stan, aj keď nám kamarát priniesol prvé karimatky. Dokonca sme sa s manželkou nedávno bavili, že sa raz môj brat na spojkách so skupinou trampov stratil, pretože vtedy bola ešte rarita aj baterka. Prežil som si aj zimné prechody v Nízkych Tatrách, kedy sme brali naozaj všetku výbavu a môj batoh vtedy vážil rekordných 40kg. Asi 5 rokov dozadu som začal rozmýšlať ako sa posunúť na vyššiu úroveň a začať improvizovať (aj keď niekedy na dialkové turistiky beriem blbosti, raz som zobral gitaru a boli sme takí unavení, že sa nám nechcelo na ňu ani hrať a minulý rok som zasa na Ružín zobral nafukovací 7kg čln na ktorom sme preplavili asi len 3km :-)). Pred troma rokmi som na jednej akcii stretol o pár rokov staršieho trampa, čo mal v zime v slušnej fujavici, len asi poloprázdny 30 litrový batoh s pripnutou malou asi 6mm karimatkou a povedal, že spal pri vchode do jaskyne pod Roštúnom. Vtedy som sa zamyslel, že či som už tak sfajnovel. Problematika ma baví, myslím si, že mám skúsenosti, pár krát som spal bez spácáku, venujem sa survivalu, bushcraftu a iným kraftom, ale hento by som jednoducho nedal. Klinec do mojej rakvy prišiel keď nám do práce nastúpil bývali príslušník 5. pluku špecialneho určenia a legií. Jeho slová o tom, že na čo by mu bol v lete spacák, že ten nosí len v zime a len občas ma úplne dorazili. Mal som sním možnosť prekonfrontovať asi všetky otázky, na ktoré som si spomenul a z viacerých som ostal dosť zarazený. Stále kecáme už asi 2 roky a on mi ochotne na skoro všetko ( okrem toho čo je len pre ľudí z ich oboru) odpovedá a som mu za to vďačný. Na základe týchto poznatkov si myslím, že som doslova mimo. Toľko chodím do lesa a nie som schopný sa mu vyrovnať v žiadnom ohľade (aj keď on má profi tréning). Nechápem čo som tam robil, stále som chodil do lesa len opekať špekačku? Každopádne ma to vyburcovalo minimálne k rozmýšľaniu nad sebou samým a uvedomil som si, že mi chýbajú vedomosti a hlavne tréning. Rozhodol som sa, že keď idem s deťmi do lesa nech je to výlet, odreagovanie sa, beriem čo sa patrí. Ale keď idem sám nech je to, len nutné minimum. Pred dvomi týždňami som bol na akcii a zobral som si len nôž, fľašu, KPZku, špagát, pončo, trochu viacej oblečania a 22 litrový batoh (časť oblečenia som mal pripnutú zvonku na batohu). Bol som nútený rozmýšlať nad tým čo robím, musel som improvizovať, KPZ-ka sa rýchlo míňala, niečo som pokazil niečo nie, ale prinieslo mi to oveľa viacej, ako keby som šiel klasicky špekačkovať. Bol aj psycho oddych a aj by som povedal, že aj lepší ako pri posedávaní pri ohníku a klasickom špekáčkovaní a aj som sa zasa o kúsok niekam posunul, kam by som chcel. Takže ja som sa dostal asi do takej roviny, keď sa snažím minimalizovať hmotnosť nenosením nepotrebných vecí, ktoré síce zvyšujú komfort, ale na druhej strane mi neprinášajú žiadnu inú pridanú hodnotu, nikam ma neposúvajú skorej naopak nosím si obývačku do lesa. O tom si myslím, že bushcraft je o tých prírodných zdrojoch, ktoré nás vracajú do čias kedy človek žil v prírode aj bez tých všetkých vymožeností.

No ale je to čisto len môj názor a moje zamyslenie sa nad tým, ktorým smerom sa momentálne uberám ja.
Na pobavenie pridávam fotky z detstva.
Prílohy
ST_8.jpg
ST_7.jpg
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Nataniel » 21 Máj 2019, 10:59

Pája píše:Vždycky mi přišlo, že ultralehký styl vybavení v podstatě vznikl jako odpověď pro trekkery na dlouhých trasách (jako Pacific crest trail, Appalachian trail, Camino a podobně), kde už skoro nejde o trek ale o sportovní výkon. A taky mám pocit, že hodně těchto "hikerů" to vybavení také berou jako sportovní pomůcku - teda spotřební materiál. Takže já ten UL tak nežeru, protože technologie možná dokázala srazit hmotnost vybavení, ale nepopasovala se s životností, takže je to v podstatě hodně neekologické. Vždycky si vzpomenu na Marcelu, která si koupila lehkou celtičku od Condora, a na první akci ji propíchla o borovou větvičku...


Pre mňa UL neznamená odpoveď ako sa zbaliť na diaľkový pochod. Pre mňa je UL inšpiráciou zobrať si od nich to dobré čo mi vyhovuje a hlavne zamyslenie sa nad váhou výbavy a uvedomiť si, že ľahší a často krát aj lepší materiál je na dosah a možno ho má aj doma, len som to dovtedy nevnímal. A stačí len tak málo a výbava sa ti odľahčí ani nevieš ako, stačí si len prevážiť veci, ktoré so sebou nosíš.

Batoh: Vieš jeho váhu ? Ono nemusíš hneď pozerať po UL batohoch, stačí sa pozrie napr. na značku Osprey
Spacák : To isté váha verzus komfort, sú aj ľahké, malorozmerné a veľmi teplé spacáky, áno tu už si aj zaplatíš, ale nekupuješ to na jeden krát

A takto by som vedel ísť ďalej stan, karimatka, podložka pod karimatku ak používaš a podobne. Dôležité je všetko si prevážiť a uvedomiť čo vieš čím nahradiť a či ti to splní funkciu čo od toho očakávaš.

Už aj na fóre je pár jedincov čo to už dlhšie riešia, ale takou vhodnou inšpiráciou je aj napr. člen tohto fóra Poutnik ( váha báglu včetne jídla na 3 dny 7,2 kg ) a práve onom si myslím, že nie je vyznávač moderných UL materiálov a stále to rieši po trampsky :-)
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Pája » 21 Máj 2019, 18:40

Nataniel, samozřejmě se na to dá dívat i tak, jako píšeš, ale z úvodního postu jsem získala dojem, že se bavíme spíš o UL technologické větvi vybavení na ven... každopádně, máš pravdu, člověk si může pořídit i ne-UL věci, které mu ale odlehčí batoh. Já osobně jsem si váhy svých věcí vědoma, a vím, že většinu vybavení mám těžší, než by bylo příjemné. Nicméně, možná třeba i díky tomu můžu svoji krosnu od Primy používat každý týden, když jedu na turnus do práce, a to už šest let. Někdy ji vozím třeba plnou knížek, takže zabrat dostane dost. Srovnatelná, ale lehčí krosna Ferrino z tenčího materiálu, co má bratr, vydržela bez poškození ani ne polovinu stejné doby. A další věc je ta cena lehčího vybavení, na kterou taky narážíš - každý si může vyskakovat jenom do výše svého platu a entuziasmu; a pokud nechce přispívat k nesmyslnému posílání malých zásilek pro jednotlivce z druhé strany planety a prodlužovat svoji uhlíkovou stopu o kilometry, tak je, řekněme, mírně omezen.

Líbí se mi ale Kunyho (a potažno Poutníkův) přístup, prostě víc přemýšlet o tom, co reálně venku potřebuju a minimalizovat. Já osobně vidím svůj nedostatek ve volbě ošacení, a ráda bych svůj šatník poskládala z univerzálnějších funkčních kusů, které lze vrstvit a používat v jakémkoliv počasí, a ušetřit si tak místo i váhu.

//btw, tohle vlákno by se hodilo spíš do sekce "výstroj," takže ho později přesunu.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod atti.hombre » 21 Máj 2019, 19:07

no dobre...ja som začal minimalizovať minulý rok... a to tak,že som prebalil batoh LA Appalachian 75-90 do 25l batohu z ČR čo som kedysi kúpil malej dcérke.

Batoh SPM vz.95 25l https://www.army-surplus.cz/batoh-spm-v ... z-potisku/ 1350g
Celta z Číny https://lnk.sk/dlHS cca 630g
Spacák Nano2L https://lnk.sk/itE5 742g
Karimatka https://www.sportrysy.sk/therm-a-rest-t ... ular-siva/ 630g
Foto taška 2500g :mrgreen:
a Kopu malých somarín ako, hrnček. kanvičku, 100g kartušu a varič...
Bez fototechniky sa skoro vojdem do 10kg

:camp:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Poutnik » 21 Máj 2019, 19:17

Nataniel píše:Už aj na fóre je pár jedincov čo to už dlhšie riešia, ale takou vhodnou inšpiráciou je aj napr. člen tohto fóra Poutnik ( váha báglu včetne jídla na 3 dny 7,2 kg ) a práve onom si myslím, že nie je vyznávač moderných UL materiálov a stále to rieši po trampsky :-)


Ahoj, no to jsi Nataniel nejak prehnal s tou vahou :) , na velikonoce jsem na 6 dni mel batoh i s tremi jidly necelych 4.5 kg, dalsich 2.4 kg na sobe.
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Nataniel » 21 Máj 2019, 19:33

Ahoj Poutnik, :mrgreen: no pardon vytiahol som posledny príspevok ktory som narychlo našiel :mrgreen: Paráda ta vaha je úžasná, vedel by si sa teda podeliť čo si mal so sebou keď si dosiahol tak úžasnú váhu? Pochval sa,
mnohým teda určite aj mne to pomôže
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Poutnik » 21 Máj 2019, 19:45

Myslim, ze uz jsem to daval do tematu - Vase vylety,

https://www.geargrams.com/list?id=27224
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Ďalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia