Paracord

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Paracord

Poslaťod tukan » 03 Feb 2012, 21:31

Chcel som si objednat naramok za neakych 5eur , ale manzelka ma poslala do riti ze ked som vedel pre 50 deti na tabore pliest naramky ci uz niesom schopny si upliest sebe.Zial nemam paracord , len s neakej predajne s naradim pracovnu snuru ale to nieje ono, spravil som dve ale su moc tuhe, potom mi dal kamos neaky paracord s padakov co sa pouzivali na slovensku ale stale to nieje ono, nieje to ten paracord co vidno na nete - spravil som stoho ale privesok kriz a celkom pekne je to. Kedze marodujem chcem si este spravit obal na flasu a puzdro na mobil :D
tukan
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 30 Jan 2012, 19:37
Bydlisko: Pod Čergovkým poh.
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Paracord

Poslaťod sally » 03 Feb 2012, 22:04

tukan - paráda! :yees: Nafoť to, ak sa ti dá - ak ten obal na flašu a spol.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Paracord

Poslaťod juraj1974 » 03 Feb 2012, 23:10

Hej Tukan! Sme tu velka rodina. Kolko potrebujes?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Paracord

Poslaťod juraj1974 » 13 Feb 2012, 22:35

Vcera som plietol. Nie len hubou ale paracordom... Tak ma napadlo ze by som si mohol upliest take nieco ako naramok ale na krk pre zavesenie noza. Poctivo som si odmeral cca 180cm paracordu ako hlavnu cast a potom naivne 3m s tym ze by to mohlo stacit na cely uplet... :D Opakujem a zdôraznujem slovko naivne.... Po asi 15 minutach som zistil ze som tym spravil len 30 cm upletu. Prislo na rad dalsie meranie ale tentoras som odmeral 6 metrov s tym ze my ostavalo dopliest do konca este 60 cm... Nejako som to nadpojil a plietol dalej. Na fotkach je spoj viditelny... Moc som sa s fotkami nebabral lebo mi na booku nejde mys a tak som to sem dal na kopu. Hadam sa s toho vyznate...
Prílohy
P1090214.jpg
P1090211.jpg
P1090209.jpg
nadpojenie.jpg
nadpojenie
3 metre 30cm.jpg
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Paracord

Poslaťod tukan » 14 Feb 2012, 23:48

fajne, ja zase bojujem s dost velkym odpadom ked nieco robim , lebo si to samozrejme vzdy zle vymeram. Raz som aj jeden naramok rozplietol ale snura sa uz nechcela uplne narovnat
tukan
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 30 Jan 2012, 19:37
Bydlisko: Pod Čergovkým poh.
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Paracord

Poslaťod Quizath » 13 Jún 2012, 18:12

Nazdar, aky je rozdiel medzi paracordom a horolezeckou reep snurou ???
Quizath
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 01 Okt 2011, 21:20
Bydlisko: Slovenská republika
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Paracord

Poslaťod rayen » 13 Jún 2012, 21:19

podla mna vo vlaknach, paracord sa da rozobrat aj na male tenke snurky a ako je s horolezeckou snurou neviem, ale ta sa asi neda az tak porozpletat ako paracord
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Paracord

Poslaťod sally » 13 Jún 2012, 21:30

Pokiaľ mi je známe, tak repka má jedno hrubé jadro (teda jeden taký biely "oné" povrázok, spletený z mrte veľa vlákien). Paracord má jadro tvorené "subjadrami" ktoré sú samostatné tenšie "jadrá" tvorené, tak ako jadro paracordu, spretencom mrte veľa tenkých vlákien. Inak povedané, ak som to moc komplikovane napísal: repšnúra má jedno jadro, paracord ich má 7 (či koľko presne). Teda môžeš nadrzovku paracord v prípade prúseru zbaviť opletu a máš 7 povrázkov o dĺžke pôvodného povrazu. Keď zbavíš opletu repku, tak si si moc nepomohol, lebo je to jedno hrubé jadro. V prípade tenkých alebo bezjadrových repiek dokonca jadro neobjavíš žiadne.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Paracord

Poslaťod SKW » 13 Jún 2012, 22:45

Tu je pekne znázornené z čoho pozostáva parašnúra.
Obrázok
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Paracord

Poslaťod radeton » 14 Jún 2012, 00:02

TO sally: sally žiadna orig.repka určené pre horolezecké účely nemá jedno hrubé jadro.rep šnúra sa skladá z opletu, a troch prameňov,ktorých hrúbka závisí od priemeru repky. pokiaľ to má iba oplet, a vo vnútri nejakú jednu tzv.dušu nejedná sa o originál rep šnúru,ale o obyčajnú pracovnú šnúru, ktorú dostaneš v každom rempe a mnohí si to mýlia s rep.šnúrou na pohĺad pre lajka je to prak.nerozoznatelné.táto pracovná šnúra má však trochu iné parametre čo sa týka nosnosti,únosnosti v trhu a prieťažnosti zavesil by som na to ponorku do studne,ale seba iba s veĺkým sebazapretím.do slučky zo 4 mm repky kľudne odsadnem v sedáku aj ked budem mať pod zadkom 100m. :wolf:
Prílohy
mot.list 027.jpg
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Paracord

Poslaťod sally » 14 Jún 2012, 16:48

Radeton - zle som to napísal - mal som na mysli zhruba to, čo opisuje obrázok vyššie: paracord: jadro z viacerých "prameňov" pričom každý prameň spletený z pramienkov. Pri repšnúre je jadro tvorené spletením pramienkov = je tenšie, menej nosné.

Do 4mm repky taktiež nemám problém odsadnúť, no rozdiel v nej a paracorde je pre zálesácke využitie (tu sa baviť o rázových silách a pádových faktoroch nemá veľmi zmysel) hlavne v tom, že z paracordu sa dá "vyextrahovať" 7x dĺžka povrazu, z repšnúry 3x a menej (podľa výrobcu, robia sa aj nosné repšnúry bez jadra, kedy je oplet a jadro spojené...má to nosnosť tuším 6 alebo 18 kN podľa priemeru a z tých sa žiadne jadro vybrať nedá, lebo tam nie je - podobne ako pri dutých popruhoch, PAD, Dyneeme a spol.).

Jo, je rozdiel medzi pracovnou šnúrkou z Rempa a repšnúrou, kde meter stojí cez dve eurá :) A ani tá nemá jadro, prípadne ho má tvorené z 2 pramienkov...takže ono to fakt závisí od výrobcu
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Paracord

Poslaťod radeton » 14 Jún 2012, 23:17

nevylučujem to. možné to je, ja z 90% používam laná,aj repky od EDELRID a tam je vždy rep.šnura z opletu a 3 prameňov.
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Paracord

Poslaťod macmatej » 14 Nov 2012, 09:19

Nejaké pokusy s nosnosťou, čo som stváral s (ne)paracordom:

http://www.maclab.sk/clanky/paracord.php

Obrázok
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Paracord

Poslaťod Pája » 17 Nov 2012, 15:17

Téma bylo přesunuto z "všeobecné diskuse o bushcraftu." Věřím, že sem to patří víc.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Paracord

Poslaťod root » 17 Nov 2012, 18:25

parakord, POP, REP šnúry rôznych priemerov, gumolná a rôzne pásy ( napríklad aj tie čo sa používajú ako kompresné pásy na batohoch, či ako armádne opasky, na sedačky a podobne sa vyrábajú v Trenčianskych Bohuslaviciach ( po starej ceste z Nového Mesta nad Váhom do Trenčína ) ... Ako metráž sa dajú kúpiť v obchode ( armshop ) priamo pred výrobňou ... Zatiaľ nikde som tak nenakúpil ako tam .. Pri osobnom odbere mi predajca vždy spravil dokonca ešte aj "cenu" ...

http://www.armyobchod.sk/index.php?main ... dd5ce3fe9c

na webe má toho len trochu ( zo sortimentu ) , na regáloch je na výber podstatne viac...
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


cron