Odporúčame najlacnejšie PZP online - uzavripzp.sk

Paracord

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Paracord

Poslaťod macmatej » 18 Dec 2012, 21:52

Pri deleni paracordu pouzivam tento trik:

Paracord prerezavam opinelom na podlozke sikmo v uhle 45°. Konce su potom menej rozstrapkane. Po opaleni sa vytvori nie gulicka, ale taky stvrdnuty spic. To pride vhod napriklad pri prevliekani cez uzke diery.
Obrázok užívateľa
macmatej

Dal Ďakujem: 407 x
Dostal Ďakujem: 621 x

Poslaťod MYSSKYN » 29 Mar 2013, 19:27

Ahoj všem protože si myslím že mít u sebe kus pevnýho provazu nemůže být na škodu zašel jsem do místního armyshopu a koupil jsem 10 metrů padákove šňůry o průměru 5 mm od firmy MFH.Pak jsem někde na netu vyčetl že unese až 400kg a chtěl jsem to vidět v praxi 8) v práci pomocí jeřábu a digitální váhy do 5 tun pokusil jsem se zvednout břemeno o váze 400kg už při 20 kg se milý provázek začal natahovat jak žvejkačka při 40 kg byl už dvakrát delší a při 80 kg se přetrhnul úplně :shock: já jen aby s touhle trapnou napodobeninou paracordu někdo neztrácel čas a hlavně penize
MYSSKYN

Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Poslaťod radeton » 29 Mar 2013, 20:45

Bolo by zaujímavé takto vyskúšať originálnu šnúru z vrchlika vojenského padáka OVP-68. Mám doma pár metrov nosných šnúr z tohoto padáka iba nemám možnosť skúsiť to takýmto postupom ako si to skúšal ty. Myslím že nosnosť tejto šnúry z vrchlíka sa udávala 150 kg ak sa ešte dobre pamätám, a bolo ich tam 28 o dlžke 7,5 m. Ináč osobne by som si rád pozrel šnúrku o hrúbke 5mm ktorá udrží zaťaženie 400 kg :)
Obrázok užívateľa
radeton

Dal Ďakujem: 122 x
Dostal Ďakujem: 177 x

Poslaťod Dufi » 04 Apr 2013, 10:55

Tak..konecne som sa dostal ku zaoblenej spone, takze som podla navodu poriesil remienok na hodinky: http://www.instructables.com/id/Woven-p ... /?ALLSTEPS
paracord.jpg
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi

Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 104 x

Poslaťod Dufi » 04 Apr 2013, 11:12

...a teda este som zapracoval do neho magneziovu tycinku :D
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi

Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 104 x

Poslaťod SMOler » 15 Apr 2013, 01:28

(vymazané)
Naposledy upravil SMOler dňa 30 Jún 2015, 02:12, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
SMOler

Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Poslaťod joche » 15 Apr 2013, 18:22

Ak chces paracord tak myslim, ze na tej stranke je nieco ine. Z ebay ti to viem kupit. Cao :D
joche

Dal Ďakujem: 22 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Poslaťod SMOler » 16 Apr 2013, 00:11

Michal píše:Celkova spickova spokojnost :) pevnost je prakticky overena na cca 230 kg, ked sme na kusku tejto snury viseli ja a dvaja kamosi :)

myslis tento? http://usarmy.sk/svk/goods/441/doplnky-spagatove-lano-commando-15-m Mil-Tec 5mm 3,50€/15m
Obrázok užívateľa
SMOler

Poslaťod SMOler » 16 Apr 2013, 00:17

joche píše:Ak chces paracord tak myslim, ze na tej stranke je nieco ine. Z ebay ti to viem kupit. Cao :D

Tak Root písal, že má dobrú skúsenosť s http://www.armyobchod.sk/index.php?main_page=index&cPath=31_33 ... idem pozajtra pozrieť do http://www.dobrylovec.sk/sk/, či tam niečo nenájdem, ale inak si asi vystačím z tým od Mil-Tecu z Usarmy, keďže tam už robím väčšiu objednávku v blízkej dobe :)
Obrázok užívateľa
SMOler

Poslaťod root » 16 Apr 2013, 09:12

ešte raz vstúpim - ten link čo som dal na obchod som dal preto, že to je vlastne podniková predajňa výrobcu, ktorí sídli za tou predajňou. A je tam veľký výber nie len šnúr, ale aj pásov, lán, gumolán .. a neviem čoho ešte všetkého. A cena tých šnúr je tam najnižšia ako som kde videl. Predávajú sa v metráži aj inde, ale za inú cenu. Pri osobnom odbere a ak človek kúpi čosok viac ( kupoval som cca 25 metrov tenkej šnúry 3mm POP a 20 metrov nejakej hrubšej, tušám 5mm ), dostáva ešte "zľavu" na poladni ... zaokrúhlil mi predavač cenu dole o takmer euro. Na to čo potrebujem - uviazať celtu, mať rezervnú šnúru do lesa na všetky použitia mi to bohato stačilo a bude stačiť.

Tie POP šnúry sú bez jadra, určite menej unesú, sú to tie ( pokiaľ nekupujete určite nie lepší Miltec ) čo sú v ponuke takmer vo všetkých armshopoch. Neviem pevnosť, ale viem že 5mm šnúra ma udží ... Aj keď život by som zveril radšej REP šnúre s jadrom:
http://www.armyobchod.sk/index.php?main ... 0f3bc84322 :D

( kto nevie, POP je z polypropilénu, REP je z polyamidu )

Okrem iného je tam kopec vecí čo nemá na webe, zastavujú sa tam vojaci a "vypredávajú" cez komis často nové ( nadbytočné ) veci. Včera som skoro plakal - fungl nové nohavice na postavu 170-175, ale boli mi v páse trochen úzke, predsa mám už svoj objem :oops: .. 2 kusy gate ( maskáč woodland ) fungl nové, originály Francúzkej cudzineckej légie za 35€ ( kus ) každý aj s trakami .. a nezmestil som sa do nich, sú pre niekoho kto je chudý ( konfekčný ), 170-175 cm. .. a podobných perličiek tam vždy nájdem viac.

Nabudúce ke)d pôjdem okolo, spravím fotky zo sortimentu šnúr , ak mi majiteľ dovolí.

howgh
root

Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Poslaťod Nataniel » 27 Aug 2013, 20:47

Neviem kde by som to inde dal tak by som sa rad spytal, ze ktory material je co sa tyka povrazu lepsi, tento http://armyoriginal.sk/1742/18712/kempi ... m-mfh.html alebo tento http://usarmy.sk/svk/goods/441/doplnky- ... mando-15-m , alebo je to to isté :) . Slúžiť to ma na stavbu pristrešku.

Ďakujem za vaše postrehy
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel

Dal Ďakujem: 194 x
Dostal Ďakujem: 283 x

Poslaťod Pája » 27 Aug 2013, 20:48

MFH nebo Mil-tec, vždyť to je prašť jako uhoď. Skoč si do železářství koupit něco od Lanexu popřípadě nějakou rep šňůru, a nemusíš dumat.

P.S. Tvůj příspěvek jsem přesunula.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Blog Lesní želvy

Facebook mi byl zablokován, takže FB stránka Lesní želvy už nebude aktualizována.
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka

Dal Ďakujem: 1008 x
Dostal Ďakujem: 1400 x

Poslaťod Nataniel » 28 Aug 2013, 10:35

Keď sa nebudeme pozerať na značku, ale na materiál tak, ktorý je vhodnejší ?
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel

Dal Ďakujem: 194 x
Dostal Ďakujem: 283 x

Poslaťod root » 28 Aug 2013, 10:53

na stavbu prístešku ti to je úplne jedno .. kúp si lacnejšiu
Inak jeden výrobca udáva ako materiál polypropylén, druhý nylon .. ale povedal by som že sa jedná o totožnú šnúru POP
root

Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Poslaťod Tito » 28 Aug 2013, 11:56

Nataniel píše:Keď sa nebudeme pozerať na značku, ale na materiál tak, ktorý je vhodnejší ?

Ahoj,
Ako píšu nado mnou, pokiaľ to chceš na stavbu prístrešku (nie zrubu :mrgreen: ), tak by som bral lacnejší. Mám paracord za pár šupiek, žiaden originál. Na stavbu prístrešku plne postačuje - ono sa to časom zaprasí, odre, zauzlí,.... je to viac-menej spotrebná vec. Pokiaľ to chceš riešiť napnutie celty a jej pripevnenie tak to stačí. Používam na napnutie Lidl celty prádlovú šnúru ktorá bola priložená pri celte a je to úplná pohoda. :wink:
Obrázok užívateľa
Tito

Dal Ďakujem: 139 x
Dostal Ďakujem: 50 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia