Ja som na obuv začal používať sprej od f.Holmenkol-Sport Proof. V celku uspokojivý výsledok...Potom,ked mi došiel, tak ho už nemali a kúpil som Silikon Water-Guard od Atsko-tiež to v celku drží.Na celty a kabáty ( výhradne bavlnené,alebo s vysokým obsahom bavlny )riešim impregnáciu domácim receptom:
Na 3l roztoku zmiešam-10g Sody na zmäkčenie vody+21g Kamenca hlinitodraselného ( síran hlinitodraselný) a zalejem 350ml octu.Nechám to vyšumieť a do 3l doplním horúcou vodou.Suchú látku namočím do roztoku a dôkladne premačkám.Potom látku vymačkám ( nie žmýkať!)a ponorím ju do vlažnej mydlovej vody ( jadrové mydlo na pranie je super).Opäť dôkladne látku premačkať!Nakoniec ju vyplákať v studenej vode a zvolna usušiť na slnku a riadne prežehliť-zvýši sa vodoodpudivosť.
Pomer chemikálií je na tie tri litre,ale ja kôli objemu cielt robím hned 6l roztoku-teda 2x spomínané množstvá chémie....Je to neskutočne účinná ohrana-používam to 22 rokov!
toto je úprava postupu aby to bolo detailnejšie...
1.) V kameninovej ( plastovej ) nádobe rozmiešane:
10g Kryštalickej sody na zmäkčovanie vody :
http://www.ascsro.sk/katalog/krystalick ... xon-1000gr
21g Síranu Hlinitodraselného ( Kamenca ) :
http://www.drostra.cz/?PID=4536
350ml Octa 8% :

[color=#FF0040]2.)poriadne to rozmiešame a necháme vyšumieť ( zákal nie je na závadu! ) .
3.) Roztok doplníme do 3 l horúcou ( cca 40°C ) vodou do ktorej namočíme suchú látku ,ktorú chceme impregnovať.
4.) Dôkladne premačkáme, aby nasiaknutie bolo rovnomerné a prebytočný roztok mierne z látky vymačkáme- NIE ŽMÝKAŤ!
5.) V druhej nádobe ( ja to robím vo vani ) napustíme vlažnú ( cca 30°C ) vodu v ktorej rozpistíme trocha mydla na pranie :

a látku v tom mydlovom roztoku poriadne znova premačkáme ( čím vlastne ten kamenec neutralizujeme- zrazí sa vo vláknach látky a nevyplaví sa pri plákaní ) . Látku znova vymačkáme od prebytočnej kvapaliny - NEŽMÝKAME!
6.) Nakoniec látku poriadne prepláchame v čistej studenej ( 20°C ) vode. Impregnovanú látku po plákaní vymačkáme- NEŽMÝKAME! a necháme odkvapkať a na slniečku dokonale usušíme.
7.) Nezabudneme po uschnutí prežehliť žehličkou ( teplotu nastavujeme podla druhu látky : bavlnu kludne na max ) čím zvýšime vodoodpudivosť.
Dúfam, že toto už nie je morseofka...

P.S. Návod je napísaný pre 3l roztoku -[/color]pre impregnovanie celty je treba cca 6l roztoku- vtedy dávky chemikálií úmerne navyšujeme ( násobíme ).
a ešte iná verzia od kamaráta čo sa nemohol pozerať na moje trápenie s textom

Postup pre impregnáciu bavlnených materiálov:
1. V kameninovej ( plastovej ) nádobe rozmiešane:
10g Kryštalickej sody na zmäkčovanie vody

http://www.ascsro.sk/katalog/krystalicka-soda-luxon-1000gr
21gr Kamenca, odborne Síranu Hlinitodraselného

http://www.drostra.cz/?PID=4536
350ml Octa 8%

2. Poriadne roztok rozmiešame a necháme vyšumieť ( zákal nie je na závadu! )
3. Roztok doplníme do 3 l horúcou ( cca 40°C ) vodou do ktorej namočíme suchú látku ,ktorú chceme impregnovať.
4. Dôkladne premačkáme, aby nasiaknutie bolo rovnomerné a prebytočný roztok mierne z látky vymačkáme- NIE ŽMÝKAŤ!
5. V druhej nádobe ( ja to robím vo vani ) napustíme vlažnú ( cca 30°C ) vodu v ktorej rozpustíme trocha mydla na pranie (napr.

6. Látku v tom mydlovom roztoku poriadne znova premačkáme ( čím vlastne ten kamenec neutralizujeme- zrazí sa vo vláknach látky a nevyplaví sa pri plákaní ) .
7. Látku znova vymačkáme od prebytočnej kvapaliny - NEŽMÝKAME!
8. Nakoniec látku poriadne prepláchame v čistej studenej ( 20°C ) vode. Impregnovanú látku po plákaní vymačkáme- NEŽMÝKAME!
9. Látku necháme odkvapkať a na slniečku dokonale usušíme.
10. Po uschnutí prežehliť žehličkou ( teplotu nastavujeme podľa druhu látky : bavlnu kľudne na max ) čím zvýšime vodoodpudivosť.
Návod je písaný pre 3l roztoku, ktorý je postačujúci pre impregnáciu oblečenia. V prípade impregnácie celty o rozmeroch cca (250x250cm) je treba roztoku 6l – dávky treba zdvojnásobiť