Impregnácia

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Impregnácia

Poslaťod macmatej » 14 Sep 2012, 20:56

Tak som konecne aj ja uspesne naipregnoval

Obrázok

Par rad: nepouzivajte pozinkovany hrniec, lebo zide zinkova vrstva. Ak je voda moc tvrda, je lepsie pouzit dazdovu alebo destilovanu. Vhodnejsi je kamenec praskovy, pretoze tu kocku treba podrvit, inak sa tazko rozpusta.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Impregnácia

Poslaťod atti.hombre » 15 Sep 2012, 07:21

Upozornenie pre editáciu ( podrobnejší rozpis postupu impregnácie ) pôvodného príspevku na samom začiatku!

p.s. sorry ale bod 2 sa mi ani po 6 ty krát opravy nepodarilo dač červenou farbou :evil:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Impregnácia

Poslaťod macmatej » 17 Sep 2012, 22:02

Chcel som odfotit vlakna sypkoviny pred a po impregnacii. No v svetelnom mikroskope nie je vidno ziadny rozdiel. Asi je to len tenky vodoodpudivy povlak na povrchu vlaken. Tak sem hodim aspon nejake detaily. Kto sa nudi, moze vyratat pocet vlaken sypkoviny na centimeter stvorcovy.

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Impregnácia

Poslaťod Pigi_caj » 30 Sep 2012, 12:50

Ahoj...včera som to skúšal impregnovať podľa návodu..akurát som do rozrábky roztoku nalial o deci menej octu a uvedomil som si to príliš neskoro,môže byť,že kvôli tomu celá moja gorka skoro úplne premoká? Inak je látka taká príjemná na dotyk,ale to mne nestačí :cry: :cry: :cry:
Pigi_caj
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 09 Nov 2011, 06:22
Bydlisko: Západ
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Impregnácia

Poslaťod atti.hombre » 30 Sep 2012, 15:56

:shock: deci octu hore dole...tým to nebude...čo je gorka?...z čoho je- material myslím...môže to byť tvrdou vodou...ťažko povedať
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Impregnácia

Poslaťod Pigi_caj » 02 Okt 2012, 20:59

atti.hombre píše::shock: deci octu hore dole...tým to nebude...čo je gorka?...z čoho je- material myslím...môže to byť tvrdou vodou...ťažko povedať


Hm,gorka je ruská outdoor bunda z bavlny,miestami ripstop...totiž dal som sódu na zmäkčenie vody 10g a aj ten kamenec 21g..a doteraz si nad tým lámem hlavu :-?
Pigi_caj
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 09 Nov 2011, 06:22
Bydlisko: Západ
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Impregnácia

Poslaťod atti.hombre » 03 Okt 2012, 14:30

Musím pripomenúť,že aj flanelová košela je bavlnená a nie je vhodná na impregnáciu pre riedko tkanú látku. Výsledok sa najviac prejaví pri husto tkaných látkach a to od 195g/m2 látky. Najideálnejšie sú stanovky s 300 a viac g/m2.

Pigi_caj: Neviem akej hustoty je tá bunda- možno nie je vhodná na tento druh ošetrenia. Ťažko dôjsť k nejakým záverom...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Impregnácia

Poslaťod carlos9780 » 05 Okt 2012, 20:18

atti.hombre píše:Musím pripomenúť,že aj flanelová košela je bavlnená a nie je vhodná na impregnáciu pre riedko tkanú látku. Výsledok sa najviac prejaví pri husto tkaných látkach a to od 195g/m2 látky. Najideálnejšie sú stanovky s 300 a viac g/m2.

Pigi_caj: Neviem akej hustoty je tá bunda- možno nie je vhodná na tento druh ošetrenia. Ťažko dôjsť k nejakým záverom...

Presne tak,ja som takto impregnovat starú britskú DPM-ku (taká tenšia látka) a musím povedať že voda po tom steká pekne,ale napr na ramenách kde hneď nestečie a guličky vody ostanú na látke tak sa za chvílu tá voda začne vstrebávať do látky a za chvíľku je mokrá.Dnes som naimpregnoval blúzu vz.97 to je dačo hrubšie a hustejšie tkané aj keď len 50 percent bavlny,ale tiež tomu nedávam veľké nádeje,uvidíme
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Impregnácia

Poslaťod Scorpion » 21 Nov 2012, 19:33

mate niekto tip na nejaky pripravok na impregnaciu ciziem z ovcej koze?
priatelka si kupila tieto cizmy: http://www.emuaustralia.com/store/women ... er-hi.html
vyrobca uvadza sice, ze je to "water resistant sheepskin", ale je otazka, ci to ozaj nepremokne a cizmy sa neznicia, ked sa bude vonku topit sneh a pod.
Obrázok užívateľa
Scorpion
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 10 Jún 2010, 16:54
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Impregnácia

Poslaťod root » 08 Feb 2013, 23:43

root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Impregnácia

Poslaťod mihal » 09 Feb 2013, 10:40

root,predbehol si ma stym videom :D nasiel som ten vyrobok dve flasky s mechanickym rozprasovacom.top coat a botom coat,kazda tusim 32oz. dokopy 34usd+shipping ale iba usa. cena je dobra len sem to neposielaju. mozno keby nas je viac poslu aj na svk. ja by som uz o troch ludoch vedel.
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Impregnácia

Poslaťod Legil » 09 Feb 2013, 13:12

... niečo podobné sa dá sa kúpiť aj na SK. Nanotechnológiu používam na pranie oblečenia od Zajo.
http://www.nanotechnologie.sk/produkt/41/nanochrana-na-textil-kozu-150ml-perm.php?gclid=CNSZiOyEqbUCFe_HtAodhB0A0Q
http://www.nanotechnologie.sk/produkt/20/nano-ochrana-na-textil-kozu-1l.php
Dole je odkaz aj na nejaké video.
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Impregnácia

Poslaťod macmatej » 24 Feb 2013, 13:28

Novinka, sprej Everdry na nano impregnaciu. Zvazujem jeho kupu. Vyzera to dobre aj na domace pouzitie.

Video zmazané, už ho tu zavesil Root. Sally
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Impregnácia

Poslaťod kolovrat » 21 Apr 2013, 19:14

Rohodol som sa vyskusat impregnaciou kamencom. Pokus som robil na monterkovej bluze, z ktorej som spravil maskac. Postup s fotkami o vyrobe maskaca najdete:
viewtopic.php?f=8&t=26&p=23446#p23446

Neviem co som urobil zle alebo ci bola latka prilis hruba a gramaz mala, ale impregnacia velmi uspesna nebola. Zhruba po 45 minutach voda uplne pretiekla cez latku, hoci nazaciatku sa vytvorila suvisla kvapka a vyzeralo to, ze kamenec bude fungovat. Podotykam, ze bluza neschla na slnku, lebo ziadne nebolo. Ale zehlil som ju, tak neviem ...

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Na obrazkoch dole som skusal, ako je vodeodolna bavlnena stanovka, z ktorej je spravena stanova predsienka, ktoru by som chcel pouzit na byvakovacie ucely. Prisiel som k nej nahodou nehodou. Je z roku 1969, nebola nikdy pouzita a vyrobila ju firma Technolen Lomnice nad Popelkou. Mimochodom, ta firma este stale funguje. Medzi fotkami je dva dni rozdiel.

Obrázok Obrázok

Po tom, co som ten kus latky farbil spolu s monterko-maskacom som po prezehleni skusil opat odolnost voci vode a uz to nebolo ono. Nevytvorila sa pekna povrchova kvapka, ale cosi ako jazierko s okrajmi, ktore sa pomaly vpijali do latky. Medzi prvou a poslednou fotkou je odstup 2 dni - voda sa vyparila alebo vsiakla, kto vie. Latka bola sucha

Obrázok Obrázok Obrázok

Este pre zaujimavost som robil impregnaciu NVA bluzy voskom na kozu. Firma Fjallraven takto impregnuje svoje vyrobky z latky G1000. Ak by takto niekto chcel impregnovat svoje bavlnene satstvo tak vopred upozornujem, ze len na ramena som minul tretinu pixle, co je pri cene 8,99E celkom drahy spas:
http://www.youtube.com/watch?v=_KDviiSaNlg
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Impregnácia

Poslaťod Pája » 07 Máj 2013, 15:32

Zkusila jsem průsakový test u mojí sypkovinové celty. Vodu jsem nalila asi ve 21:30 a druhý den cca 13:00 bez jakékoliv změny setřepala dolů. Látka jenom povrchově nasála vlhkost, ale nic neproteklo. Kaluž měla stále stejný vypouklý tvar, povrchové napětí vody zůstalo. Kdyby mi stočená celta nepřekážela v pokoji, myslím, že by tak mohla klidně zůstat ještě zbytek dneška a nic by se nezměnilo. Teoreticky Kolovratovi mohla blůza propouštět i kvůli zřídnutí osnovy savem, ale spíš bych to tipla na složení látky.
Prílohy
DSC00051.JPG
21:30
DSC00053.JPG
7:00
DSC00064.JPG
13:00
DSC00065.JPG
látka z líce - po setřepání vody
DSC00066.JPG
to samé místo z rubu
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia