Impregnácia

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Impregnácia

Poslaťod ImreSVK » 03 Apr 2014, 19:47

Pôvodne som aj chcel ale kvôli tej zblbnutej registrácii som sa tu dlho nevedel dostať dokým som sa "nenatentoval" a zrobil ďalšiu mailovú adresu :roll:. Niekto tu tuším ponúkal mastenec ale už som ho zohnal, takže mi tak na 15-20 rokov snáď vydrží :D.

Časom ešte napíšem niečo ku kanadám, keďže som už majiteľom 2x vzor 60 a 1x vzor 90. Tie nové "umeliny" s goratex a sympatex po prečítaní daného topiku radšej ani nezháňam :roll:.
Naposledy upravil ImreSVK dňa 03 Apr 2014, 20:01, celkovo upravené 2
ImreSVK
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:06
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 18 x

Re: Impregnácia

Poslaťod divox » 03 Apr 2014, 19:56

Gmail väčšinu neznámych mailov dáva do spamu,preto treba pri takých veciach ako je registrácia pozerať hlavne tam.
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Impregnácia

Poslaťod atti.hombre » 03 Apr 2014, 19:57

:D nie- ak sa dá skala rozdrviť a rozpustiť tak to na funkčnosť vplyv nemá... :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Impregnácia

Poslaťod ImreSVK » 03 Apr 2014, 20:05

divox píše:Gmail väčšinu neznámych mailov dáva do spamu,preto treba pri takých veciach ako je registrácia pozerať hlavne tam.

Gmail to aspoň dal do spamu ale do Azet to pre istotu ani nedošlo aj keď tam spam priečinok je :shock:.
atti.hombre píše::D nie- ak sa dá skala rozdrviť a rozpustiť tak to na funkčnosť vplyv nemá... :wink:

Keď bude čas tak rozdrvím a vyskúšam :D. Ešte musím zohnať kryštalickú sódu a nejaký prací prostriedok bez aviváže nech maskáče vyperem :?.

OT: ak tu niekto hrá Airsoft tak sa mi môžte ozvať cez PM :mrgreen:.
ImreSVK
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:06
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 18 x

Re: Impregnácia

Poslaťod atti.hombre » 16 Máj 2014, 19:04

Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Impregnácia

Poslaťod Modok » 20 Máj 2014, 22:23

Raz sme sa s kamarátom dali nahovoriť na impregnáciu stanov pre celý skautský tábor.
Kúpili kdesi lacno látku, ktorá prepúšťala vodu ako rešeto.
Tak som kdesi vyhrabal návod, pri ktorom sa do trichlóru (či perchlóru?) pridal nastrúhaný parafín a v tejto "lázni" sme potom plachty vykúpali.
Bolo to teda pekné svinstvo!
Gumené rukavice, v ktorých sme pracovali, sa nám postupne rozpadli na rukách.
A tak sme to dokončili bez nich.
Reklamácie na kvalitu impregnácie však neboli:-)
Obrázok
BLUE SKY!
Modok
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 31 Okt 2013, 23:47
Bydlisko: Lipovec
Dal Ďakujem: 28 x
Dostal Ďakujem: 23 x

Re: Impregnácia

Poslaťod atti.hombre » 21 Máj 2014, 04:52

:mrgreen: tak toto by som doma robiť nechcel... :yees:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Impregnácia

Poslaťod Chesus » 23 Máj 2014, 20:22

Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Impregnácia

Poslaťod tomec » 23 Máj 2014, 20:44

no je to to viac menej olej.ale bohvie ake prisady to este ma.aby to nesposobilo viac skody ako uzitku.osobne by som to asi vyskusal tak maximalne na stare kanady.
tomec
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 21 Máj 2014, 21:58
Bydlisko: trencin
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Impregnácia

Poslaťod root » 23 Máj 2014, 20:55

nedávaj to na topánky, on sa po navlhnutí "vylúči" na povrch a uzavrie vodu v koži .. vyskúšané !!!! Pritom impregnácia nestála skoro za nič, po pár hodinách ( 2, 3 ) prestala fungovať!! !!! Okrem toho obsahuje dosť agresívne rozpúšťadlá !!! Ak to zopár krát aplikuješ, koža zostane krehká a praská .. :!:
WDčko je čistiaci olej a ak aj namažeš s ním niečo "železné", to niečo hrdzavie tuším rýchlejšie ( vonku ) ako keď to nie je ničím naprplané... Používal som to na čistenie + mazanie reťaze na MTB - hrdzvela jak blázon. Odkedy som WDčkom iba vyčistil a premazal potom olejom na bicykle, všetko bolo OK !
Radšej si kúp silikónový tmel, rozrieď ho technickým benzínom - nezlakni sa, najskôr ako keby to seklo, ale ide ten maglajz v podode rozmiešať - a natri 2, 3x jemnučkým filmom kanady .. vyčistené, vysušené.. Natri aj "hrany" a napusti aj šnúrky . mne takto naimpregnované topánky z jemnej klokanej kože, ktoré premoknú v tráve za 10, 15 minút vydržia v 3 dni túlania sa .. a so suchou nohou. Len nepoužívam ten tmel, ale silikónové mlieko, ktoré sa používa pri výrobe pneumatík ako separátor - lebo mám 1,5 litrovú fľašu zadarmo .. Tá by mi mala vydržať ( impregnujem po každej "mokrej" vychádzke ) pri pomerne častom používaní takmer 10 rokov :-) Čiernej koži nevadí ani biely silikón .. ale aj tak, po matretí tým ( rozriedeným ) mliekom a vyschnutí krémujem vojenským krémom, lebo bez toho nasilikónované topánky viac lepia suchý prach a už po 5 minútach na suchej lesnej ceste vyzerajú ako by som šiel 3, 4 hodiny - aj keď je to len estetické hľadisko, dá sa eliminovať tým krémom ...

PS - možno to funguje na obuv zo syntetiky, to som neskúšal, ale koženú obuv by som neničil ..
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Impregnácia

Poslaťod bobek » 23 Máj 2014, 21:42

O tom silikónu jsem tady taky někde psal, jen jsem ho rozpustil v ředidle C 6000 a naimpregnoval s ním celtu.
Na botech je to tak jako piše ROOT, jó a na sintetické svršky pozor, ředidlo by jim mohlo ublížit. :roll:
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Impregnácia

Poslaťod helbo » 01 Jún 2014, 13:13

Tiez zaujimavy sposob impregnacie https://www.youtube.com/watch?v=4BAHx0KBpT4
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Impregnácia

Poslaťod root » 11 Jún 2014, 10:47

OK .. nano impregnácie a marketing okolo nám ovládli trh, mraky videí zaplavili YouTube, dealeri v slušivých oblekoch a kravatách robia promo akcie v rôznych obchodoch a presviedčajú že ten ich NANO je najlepší .. Ale ako starý ( de facto aj de jure ) pes viem že nie je všetko vždy tak ako sa na prvý pohľad zdá. Aj keď videá s NANO impregnáciou sú pôsobivé, mňa zaujíma správanie v reálnom živote. Skúsil niekto už napríklad naimpregnovať napríklad bundu, ktorú zopár dní nosil, ktorá prešla normálnou záťažou tkaniny krčením, naťahovaním ( popruhy batohu ), potením ... Ako sa správa impregnácia ?! Nepremoká na miestach kde bola a je tkanina vystavená tlaku a oderu popruhmi batohu ani po viachodinovom pobyte na daždi ?! Máte niekto už reálne skúsenosti ?
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Impregnácia

Poslaťod kolovrat » 23 Jún 2014, 08:39

Mozno bude niekoho zaujimat tento komercny prostriedok na impregnaciu bavlnenych stanoviek, ktory predava firma Condor, vyrobca rozneho turistickeho vybavenia:
http://www.spacaky.cz/shop/index.php?ro ... uct_id=116
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Impregnácia

Poslaťod stormmast3r » 02 Sep 2014, 11:35

Mam doma jednu staru softshelku ktora po x zmoknutiach a vyprati stratila vodeodolnosť. Dala by sa podla vas kamencova impregnacia pouzit na softshell? Nemam v plane kupovať komerčnu impregnaciu nakolko tu softshelku nosim uz len ako pracovnu budnu.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia