zbrane

Ruksaky, nosné systémy...

Re: zbrane

Poslaťod Bacil » 20 Máj 2012, 22:10

stormmast3r píše:na sebaobranu ako stvorene :D

By si sa divil - zlyhá, nevystrelí - nevadí - stačí hodiť a tých 40kg liatiny dokoná svoje dielo aj tak :wink:
Ak sa niekto ešte nerozhodol, tak môže porozmýšľať, či nedá 2% na záchranu hradu Čabraď...
Keď sa mačka môže ježiť...tak sa ježko môže mačkať!?
Obrázok užívateľa
Bacil
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 18 Nov 2011, 14:53
Bydlisko: hrad Čabraď
Dal Ďakujem: 18 x
Dostal Ďakujem: 277 x

Re: zbrane

Poslaťod radeton » 20 Máj 2012, 23:27

No super voľba, ideálne na skryté nosenie s muníciou si tiež nemusíš "delat vrásky", stačí tam nasypať kilo čierneho strelného prachu, balík klincov a máš vystaráno :D
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: zbrane

Poslaťod Bacil » 21 Máj 2012, 08:28

radeton píše:... stačí tam nasypať kilo čierneho strelného prachu, balík klincov a máš vystaráno :D

Myslím ekologicky - klince netreba - stačí za hrsť riečnych kamienkov - narobí to riadnu paseku na živej hmote...a nedá sa podľa nich zistiť vývrt hlavne. je to viac účelová zbraň - guľovnica - samozrejme najlepšie kamenná - ale zvládne aj oceľ, železo, liatinu, bronz, olovo, cín...alebo brokovnica - to sa dá strielať od kostí, kamienky, klince, zuby po titánové guličky ... :wink:
Ak sa niekto ešte nerozhodol, tak môže porozmýšľať, či nedá 2% na záchranu hradu Čabraď...
Keď sa mačka môže ježiť...tak sa ježko môže mačkať!?
Obrázok užívateľa
Bacil
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 18 Nov 2011, 14:53
Bydlisko: hrad Čabraď
Dal Ďakujem: 18 x
Dostal Ďakujem: 277 x

Re: zbrane

Poslaťod skemro » 21 Máj 2012, 08:36

tak take by som urcite bral. Nadhera. Kolko gramou Vesuvitu davas? :yees: Vecer nafotim Mosinku, snad to sem dokazem zavesit.
skemro
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 16 Nov 2011, 20:04
Bydlisko: senica okolie
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: zbrane

Poslaťod Bacil » 21 Máj 2012, 14:34

No ešte som z neho nestrielal - nenabral som odvahu - je to cca 200 rokov starý originál - nerád by som, keby ho roztrhlo - najprv rentgen na odhalenie prípadných trhlín a potom testneme...odhadom pol jogurtového kelímka čierneho prachu na začiatok...
Čo som mal v ruke píšťalu s vývrtom 1,3cm tak do nej šlo okolo 50g - skúšky boli na 150g a šajbu to dalo riadnu, ak si ju nedržal pevne, tak vyletela spod pazuchy ako raketa :-)
Ak sa niekto ešte nerozhodol, tak môže porozmýšľať, či nedá 2% na záchranu hradu Čabraď...
Keď sa mačka môže ježiť...tak sa ježko môže mačkať!?
Obrázok užívateľa
Bacil
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 18 Nov 2011, 14:53
Bydlisko: hrad Čabraď
Dal Ďakujem: 18 x
Dostal Ďakujem: 277 x

Re: zbrane

Poslaťod skemro » 21 Máj 2012, 21:50

takze slubene fotky
Prílohy
HPIM5538.jpg
Kalimegdan, tam vonku a aj v muzeu maju nadherne exponaty
HPIM5752.jpg
Mosin + K100.Mk7
HPIM5751.jpg
Puzdro uzáveru
skemro
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 16 Nov 2011, 20:04
Bydlisko: senica okolie
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: zbrane

Poslaťod radeton » 21 Máj 2012, 22:29

zachovalý kúsok.tú pažbu si moril ,alebo je to pôvodné? keď na to nasadíš ten bajonet,a prevážaš to autom na strelnicu,tak musíš mať v zadu otvorený kufor a na konci červenú handru :D :yees:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: zbrane

Poslaťod skemro » 22 Máj 2012, 09:04

je presne taka ako opustila Ruske NZ. Akurat uz ma na sebe hafo skrabancou :oops:
Inac je dost dlha aj bez bodaka, do trezora ju musim rozoberat,zelezo zvlast drevo zvlast.
Ked mas rad zbrane ,tak vrelo odporucam Pevnost a muzeum Kalimegdan v Beograde (Srbsko) je to tam tak na den aj viac.
Su tam aj mosinky z 1WW a niektore zo zakopou, takze maju prestrelene hlavne, ohnute od vybuchu......
skemro
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 16 Nov 2011, 20:04
Bydlisko: senica okolie
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: zbrane

Poslaťod venco » 22 Máj 2012, 10:20

skemro píše:je presne taka ako opustila Ruske NZ. Akurat uz ma na sebe hafo skrabancou :oops:
Inac je dost dlha aj bez bodaka, do trezora ju musim rozoberat,zelezo zvlast drevo zvlast.
Ked mas rad zbrane ,tak vrelo odporucam Pevnost a muzeum Kalimegdan v Beograde (Srbsko) je to tam tak na den aj viac.
Su tam aj mosinky z 1WW a niektore zo zakopou, takze maju prestrelene hlavne, ohnute od vybuchu......


Kukám, že tam je aj nejaká zaujímavá technika z 2 sv.. Boli nejaké stroje aj vnútri? A aké? Díkes.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: zbrane

Poslaťod skemro » 22 Máj 2012, 11:00

to co vidis je len zlomok toho co je rozostavane medzi hradbamy, a na hradbach su vsemozne dela, hufnice a minomety.Nedzi hradbamy mas tanky, tanciky,katusa, torpeda....
V muzeu mas potom 3 vystavy.
1, Starovek+ 1WW
2, 2WW
3, Okupacia NATOm
ked som tam bol, tak tu okupaciu akurat pripravovali, ale uz tam mali Humvee co preslo po pechotnej mine. Posli mail a poslem ti neake foto.
skemro
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 16 Nov 2011, 20:04
Bydlisko: senica okolie
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: zbrane

Poslaťod Komisár » 01 Jún 2012, 23:33

Kto to tu potupil Mosinu umiestnením toho plastového recyklátu na jednu fotku!? :lol:

Kalemegdan je absolútne šokujúci, naživo sa dá vidieť technika od tankiet a malých tančíkov, až po ťažké tanky, priehrštia známych aj menej známych zbraní vo výstave, plus na Balkáne bežné kusy, ktoré sú ale u nás neznáme.

Chuťovkou je expozícia partizánskych zbraní. Tí chlapi začínali povstanie v roku 43 predovkami na čierny prach... A vyhnali fašistu! Fascinujúce sú aj ich úpravy, zbraní, skracovanie, prepažbenie a ďalšie vychytávky :)

Treba vidieť.
Что ни патрон - то враг.
Obrázok užívateľa
Komisár
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 05 Júl 2010, 10:30
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: zbrane

Poslaťod Legil » 02 Jún 2012, 07:18

... tiež som bol v spomínanom múzeu vojny, ale mali sme málo času v Belehrade na všetko, tak som to ani nie celé len tak skôr prebehol.
No chystám sa tam niekedy sám s autom cestou do Čiernej Hory a Albánska takže si na to vyhradzujem čas na cestu tam, alebo nazad.
Nestihol som ani múzeum Nikoli Teslu, takže mám tam resty dva :oops:
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: zbrane

Poslaťod radeton » 02 Jún 2012, 10:10

Komisár napísal "Kto to tu potupil Mosinu umiestnením toho plastového recyklátu na jednu fotku!? :lol:"
TO: Komisár. Mosimka je moja srdcová záležitosť sú to zbrane ,ktoré prešli vojnov.konfliktami po celom svete.Môj starý apa mal jenu na lazoch od fronty, a keď sa chudák pominul prekutal som celý funtoš, no nikdy sa mi ju nepodarilo nájsť asi si ju dal pochovať :D,alebo niekde hrdzavie zakopaná v hore. Plánujem si zadovážiť nejaký orig.kúsok z vojnovej výroby no nemám taký vysoký trezor :D .Ten plastov.reciklát je už zasa kus inej histórie, ale dá sa sem,tam aj s tým niečo trafiť :P
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: zbrane

Poslaťod Komisár » 02 Jún 2012, 23:12

No jak by som...

Čosi z roku 40 drieme u mňa v trezore :) Nechápem, pre koho tie bežné trezory vyrábajú, do toho sa zmestia tak karabíny...

A ak chcem triafať, tak s týmto :)

Obrázok
Что ни патрон - то враг.
Obrázok užívateľa
Komisár
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 05 Júl 2010, 10:30
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: zbrane

Poslaťod radeton » 03 Jún 2012, 00:58

Starý dobrý Walter,tiež kus historie. Je to už asi novší povojn.typ boli o niečo ľakšie ako pôvodné modely je to pekná zbraň.Mal som ich jeden čas 2ks :D.natrafil som na ne v jednom zapadnutom obchodíku kus za 3000 sk, a mal dve tak som ich vzal obe.Chodil som s tým na strelnicu, a zvykol som to sypať z oboch rúk ako akčný hrdina Banderas :D .Potom ma asi rok lámal jeden kamoš podobne postihnutý, aby som mu jednu predal.Nakoniec ma zlomil a pustil som mu obe lebo tá jedna by mi už bola chýbala :ch:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia