multifunkcne naradie

Nože, sekery, pílky..

multifunkcne naradie

Poslaťod Fallkniven_S1 » 17 Sep 2010, 16:38

Caute mal by som otazku na multifunkcne naradia SwissTool Spirit a SwissTool aky rozdiel medzi nimi? Ja myslim ze spirit je o trochu rozbusntejsi a ma zahnute rukovate ale z naradim je to presne to iste. A za dalsie co poviete na porovnania Viktorinox a Leatherman? Mne sa na Leathermanoch strasne pacia vychytavky ako noz s ocele S30V diamantovy pilnik a pilka na zelezo alebo titanova rukovat plus ma velmi kavalitne vyhotovenie. Na vinoxe ma zas laka ta racnicka co davaju k sade vinox plus. Tak fakt neviem do coho investovat poradte vyjadrite sa cakam :-)
Fallkniven_S1
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 04 Sep 2010, 20:06
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: multifunkcne naradie

Poslaťod Snypo » 17 Sep 2010, 16:49

Ja osobne zatial používam nejaky cinsky výrobok,ale už dosluhuje tak poškulujem po niečom novom.
Pravdepodobne to bude hračka od Gerbera
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: multifunkcne naradie

Poslaťod Michal » 17 Sep 2010, 17:35

nemam skusenosti s inymi multitoolmi ako su leatherman tak napisem vlastny postreh. Ja vlastnim Leatherman SuperTool najstarsiu verziu, a som s nim nadmieru spokojny, nosim ho vsade(do mesta, do lesa), zvlada aj hrube zaobchadzanie. Podrobnejsie sa vyjadrovat k nastrojom nebudem, kazdy si vie vygooglit a supertool rada ma v podstate stale tie iste vnutra ;). Co sa osetrovania tyka, pokial je vyslovene mokry a necha sa len tak bez osetrenia tak kusok zhrdzavie, ale nic strasneho co by nevyriesilo par kvapiek WD-40tky :) Celuste kombinaciek su velmi pevne, ale strihacia cast na droty je naozaj len na droty a nie na pruziny a pod. tvrde/kalene veci, vytupi sa popripade to zanecha zub. V mojom pripade je tato cast nevymenitelna (najnovsi leatherman ju ma vymenitelnu ak sa nemylim).

Mal som moznost vyskusat si aj z novych, napr. Leatherman Wave a tiez je dobry, je na nom vidno par rokov vyvoja a vychytavok.
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: multifunkcne naradie

Poslaťod Blade » 18 Sep 2010, 00:24

Ja uz som spominal cosi v teme Švajčiarske nože (a iné viacúčelové nože) nemusel si ani zakladat novu temu. Ja mam uz hodnu chvilu Leatherman Charge AL a som s nim spokojny az na mensie problemy s koroziou, ale to je len esteticke a je to viac menej moja chyba. Swisstool spirit je oproti normalnemu swisstoolu o cosi mensi a lahsi, myslim ze im islo o to urobit multitool na denne nosenie. Leatherman je podla mna vychytanejsi, mozes otvorit oba noze jednou rukou a nema az tolko nastrojov ako swisstool, co je podla mna dobre lebo ma vsetko podstatne. Vsetky nastroje ma istene poistkou (to ma aj swisstool) a naviac nema v konstrukcii ziadne pruziny, ktore su namahane pri otvarani nastrojov ako u swisstoolu. Leatherman ma naviac aj paradny klip, takze sa da nosit aj bez puzdra. Ked som si prvykrat osahal svoj novy Leatherman povedal som si, ze uz viem, ktoru vec by som si zobral na opusteny ostrov :D
Blade
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 10 Jún 2010, 16:23
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: multifunkcne naradie

Poslaťod macakv » 30 Jan 2012, 13:25

Dnes som našiel takéto náradíčko.....nemá niekto skúsenosti?.....či to nieje len nejaký tenký piešok.
Kód: Vybrať všetko
http://www.armymarket.cz/lopatka-polni-multifunkcni-lopatka-sekyra-nuz-pilka-d3817
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: multifunkcne naradie

Poslaťod Pája » 29 Okt 2012, 20:42

Obyčejný nebozez, nic světoborného. Soudobá produkce hlavně z Číny, kvalita na jedno použití. Spíš hledej v aukcích a bazarech staré kusy, pokud chceš koupit.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: multifunkcne naradie

Poslaťod macmatej » 02 Nov 2012, 19:23

Scout: uz z obrazku je vidno, ze to cinske vyhotovenie nebude moc dobre vrtat. Ak uz chces neboziec, tak kvalitny od Narexu. Vhodny na vyvrtanie dierok do pistalky v terene. Vyhodou je, ze material sa odobera akoby z boku, a tak sa drevo nestrapati.

Obrázok
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: multifunkcne naradie

Poslaťod Bach » 01 Mar 2013, 09:32

macakv píše:Dnes som našiel takéto náradíčko.....nemá niekto skúsenosti?.....či to nieje len nejaký tenký piešok.
Kód: Vybrať všetko
http://www.armymarket.cz/lopatka-polni-multifunkcni-lopatka-sekyra-nuz-pilka-d3817


kupil si to ? ak ano daj nejake info o com to je.. tiez uvazujem o niecom podobnom. dík
Bach
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 19 Feb 2013, 10:47
Bydlisko: DK
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Re: multifunkcne naradie

Poslaťod Martines_sk » 17 Aug 2013, 19:28

Na nejakom fóre som čítal, že multitool od gerbera (tá novšia rada "Béra Grylsa") odiera kožu na rukách. Niektorí sa vyjadrovali, že "štípe". :D Tak by som sa rád opýtal majiteľov týchto multitoolov, či je to tak.
Skauting je hra, je to hra o velikou sázku. (Robert Baden Powell)
Obrázok užívateľa
Martines_sk
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 14 Aug 2013, 17:04
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: multifunkcne naradie

Poslaťod rkw » 30 Jan 2014, 18:23

ja pouzivam novy model leatherman wawe ako Edc no aj von :)
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: multifunkcne naradie

Poslaťod rkw » 16 Apr 2015, 11:59

neviete co znaci to o cisielko vo vnutri leathermanu ?
Prílohy
image.jpg
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: multifunkcne naradie

Poslaťod Nataniel » 16 Apr 2015, 13:50

Dátum výroby
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x


Späť na Nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia