lopatky

Nože, sekery, pílky..

Re: lopatky

Poslaťod kuny » 17 Feb 2014, 18:55

Pridávam ďalší svoj starý výtvor - cepínolopatku. Táto vznikne spojením upravenej násady na lopatu a cepína. Držiak na násadu treba upraviť na tvar cepínu, a zoskrutkovať. Táto verzia nie je dobrá, lebo zloženie so zmrznutými rukami je problematické. Obzvlášť keď matica padne do snehu :( . Pri kopaní sa nám tiež stávalo, že niektorá matica sa nám povolila a už sme ju nenašli. Lepším riešením je na konci zastrúhať plastovú násadu v ktorej je hrot cepína, tak aby s telom tvorili jednu líniu a potom už len cepín do násady strčiť a zaistiť klinom. Ja som však nechcel ničiť hneď nový cepín a potom som sa na to už vykašlal.
Prílohy
100_1535.JPG
100_1536.JPG
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: lopatky

Poslaťod Nataniel » 11 Okt 2014, 09:45

Ak by mal niekto záujem tak môj známy má u seba v obchode takéto úloženky presne také ako sú tu http://www.tekovzbrane.sk/products/lopatka-skladacia/ v cene 17 €. Takže kľudne kto by chcel kúpiť pošlite SS.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: lopatky

Poslaťod craobs » 12 Okt 2014, 07:53

rozmer plochy lopatky nevieš náhodou?
craobs
 
Príspevky: 63
Registrovaný: 28 Jan 2014, 16:18
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Re: lopatky

Poslaťod koso » 16 Okt 2014, 23:31

Nemám nejaké extra skúsenosti na to aby som hodnotil jednotlivé lopaty ale podla mojho subjektívneho názoru radšej nejakú pevnú klasiku na ktorú sa dá spolahnúť ako premodernizované skladacie vymoženosti......z vlastnej skúsenosti. Vždy keď som nutne potreboval lopatu tak som mal poruke práve tú skladaciu a vždy keď nejaká činnosť bola brzdená len tým že bolo treba niečo vykopať alebo podkopať tak sa tá lopata zákonite zlomila a nemohli sme pokračovať..... :( :)
Obrázok užívateľa
koso
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Okt 2014, 18:39
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 25 x

Re: lopatky

Poslaťod Nataniel » 17 Okt 2014, 08:20

craobs píše:rozmer plochy lopatky nevieš náhodou?

Neviem ale v pondelok ju môžem pomerat.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: lopatky

Poslaťod jasommato » 17 Okt 2014, 23:02

koso píše:Nemám nejaké extra skúsenosti na to aby som hodnotil jednotlivé lopaty ale podla mojho subjektívneho názoru radšej nejakú pevnú klasiku na ktorú sa dá spolahnúť ako premodernizované skladacie vymoženosti......z vlastnej skúsenosti. Vždy keď som nutne potreboval lopatu tak som mal poruke práve tú skladaciu a vždy keď nejaká činnosť bola brzdená len tým že bolo treba niečo vykopať alebo podkopať tak sa tá lopata zákonite zlomila a nemohli sme pokračovať..... :( :)



tto je klasika to bude nezmar ja som skusal dve skladacie jednu madarsku pred rokmi ked som bol blby a mlady zije doteraz a to uz sa nakopala aj sa s nou dost hadzalo ale bola nepraktycky kratka tak som ju nahradil pevnou ceskoslovenskou ta bola lepsia vo vsetkom az na skladnost daroval som ju kamosovi na narodeiny a kupil rakusku sklopnu je to dokonali kompromis velka a funkcna ako stara ceskosloveska ale ked sa sklopi zabere menej miesta je odolna a znesie skaredu robotu ma tri polohi a neni to ziaden madar :D
ked kupis skladaciu viacako 20 rokou staru s europskym povodom a armadny original tak sa na nu bude dat spolahnut to sa neboj to len tie moderne riliky nic neznesu
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Predchádzajúci

Späť na Nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron