Počasie ( všeobecne,linky na predpovede,postrehy )

Re: Počasie ( všeobecne,linky na predpovede,postrehy )

Poslaťod dvidec » 04 Mar 2014, 23:56

to som ešte nepostrehol.Diki za informaciu
"Príroda je oproti nám vo výhode, môže existovať bez nás, ale my bez nej nie."
dvidec
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 12 Dec 2013, 20:23
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 63 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Počasie ( všeobecne,linky na predpovede,postrehy )

Poslaťod 72janik » 05 Mar 2014, 06:47

to yr.no ako widget vyzerá super
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Počasie ( všeobecne,linky na predpovede,postrehy )

Poslaťod Marco.294 » 10 Aug 2015, 13:38

Predpoveď na aktualitách sa skoro vždy trafila, keď som ju potreboval. Odporúčam pre všetkých cestovateľov a bushrafťákov:

http://pocasie.aktuality.sk/na-10-dni/

ďalší víkend - šup do prírody a uvidíte .. :)
Marco.294
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 06 Aug 2015, 15:31
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Počasie ( všeobecne,linky na predpovede,postrehy )

Poslaťod Gondil » 10 Aug 2015, 17:46

Ja najčastejšie používam klasicky http://shmu.sk ale ak chcem vedieť počasie na presnej lokalite tak potom http://meteoblue.com, dá sa tam priamo na mape kliknúť miesto a ono to vyhodí predpoveď. Taktiež je tam informácia o pravdepodobnosti tejto predpovede. Čo sa týka presnosti predpovede, nuž treba vyskúšať, ja mám miestami zmiešané pocity z toho :).
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Predpoveď počasia z prírody

Poslaťod Juzek » 08 Jún 2021, 14:00

Využitie prírodných zákonitostí a pravidiel, ktoré vám pomôžu aby ste si mohli predpovedať počasie sami. A že to niekedy nevyjde? Veď ani meteorológovia nie sú bezchybný. Určiť predpoveď počasia na 100% zatiaľ nedokáže nikto.
Správanie prírody, predpovedajúc pekné počasie
Cvrčky silne cvrlikajú, hory a vrchy sa zdajú ďalekými, žaby kvákajú, jašterice sa húfne ukazujú, chrobáky živo poletujú, hmyz a muchy sa roja, ak pavúk tká siete, dym stúpa priamo k oblohe, hmla padá k zemi, ak vrana lieta sama, večer obloha jasná, bezoblačná, vtáctvo jasavo pospevuje, ranné alebo večerné zore, veľa rosy, netopiere ustavične lietajú, motýle sedia na strome, večer sa blýska ale nehrmí, vrcholky hôr po západe jasne žiaria, vietor severný alebo juhovýchodný , lastovičky poletujú vysoko vo vzduchu.
Správanie prírody, predpovedajúc zhoršené a daždivé počasie
Je kruh okolo slnka alebo mesiaca, z lesov stúpa hmla, hory a vrchy sú úžasne blízko, hmyz je otravný, hryzie ako divý, večerná obloha svetložltá alebo zore sýto červené, dym ide k zemi, ulitníky a dážďovky sa objavujú, ryby skáču nad hladinu, rosa žiadna alebo nepatrná, vietor južný, západný, severovýchodný, lastovičky lietajú tesne nad zemou, východ slnka bledý alebo červený, krvavý, zvuky zvonov, píšťal ďaleko počuť, púpava a pupenec zatvárajú kvety.
Dlhodobé predpovede
Keď sa urodí veľa jarabiny, budú v zime tuhé mrazy. Ak je veľa žaluďov, bude zima teplá, čím väčšie sú na jeseň mraveniská, tým tuhšia bude zima, ak je veľa orieškov ale huby nerastú, bude v zime veľa snežiť a silne mrznúť, množstvo jahôd, väčšia a studená zima, ak začnú na jeseň brezy žltnúť zhora, príde jar skoro, ak zdola, príde neskoro.

/přesunuto. P.
Obrázok užívateľa
Juzek
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Okt 2019, 18:12
Bydlisko: Sebedín,Bečov
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia