Čakanie na vnuknutie/Vision Quest - reset v prírode

Čakanie na vnuknutie/Vision Quest - reset v prírode

Poslaťod Lesný Bes » 29 Jan 2017, 01:14

Ahojte,
asi to bude trochu príliš uletená téma, ale chcel by som sa s niekým poradiť a toto fórum je asi najlepšou voľbou.

Už dlhšie ma totižto máta myšlienka vydať sa do lesov tak na tri noci na taký reset. Nájsť si miesto, kde nebudem rušený a stráviť tam čas len so sebou, bez zbytočných ruchov, mobilu atď. Jednoducho sa nudiť a rozjímať. Niečo na štýl indiánskeho “vision quest”.

Neviem však, ako je vhodné sa vystrojiť. Na internete som videl rôzne prístupy. Od toho, čo si k tomu vzal kompletnú kempingovú súpravu (stan, karimatka, spacák, varič, knihy...) až po úplných minimalistov. Mňa skôr láka minimalistický prístup, lebo zaliezť do stanu, do svojej malej bublinky, mi príde priečiace sa účelu “podujatia”. Rozmýšľam že si vezmem vojenskú vlnenú deku, čutoru/čajník, malý opinel, mešec s ocieľkou, pazúrikom a práchnom a možno aj žihľavový povrázok, čo som si zmotal (hoci neviem, na čo by som ho mohol použiť). Na druhej strane by som nechcel, aby sa z toho času v prírode stalo cvičenie prežitia, lebo ťažisko a účel by mal byť niekde inde než lietať hore-dole len aby som sa “nepominul”. Preto by som sa chcel spýtať skúsených, či vnímajú nepohodlie ako dôležité pre reset, alebo či je omnoho podstatnejšou izolácia od bežných ruchov a karimatka a spacák až tak veľmi neuškodia.

Ďalej som sa dočítal, že súčasťou by mal byť aj pôst. Niektorí idú bez jedla i vody, iní si popíjajú aspoň džúsy a ešte ďalší iba vynechajú živočíšnu zložku stravy. Nevidím problém 3-4 dni nejesť, ale nepiť, to mi príde už ozaj na hrane zdravého rozumu. Aby som si pri znížení hladiny cukru ešte zahustil krv drsnou dehydratáciou...to by mi už bolo v noci riadne zima.

Aké máte skúsenosti? Ak je to príliš osobné na rozpytvávanie na portále, pokojne pošlite súkromnú správu. Budem vďačný za každú radu.
We take grater pains to persuade others that we are happy than in endeavoring to think so ourselves.
- Confucius -
Obrázok užívateľa
Lesný Bes
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 14 Jún 2015, 22:00
Bydlisko: Besný Les
Dal Ďakujem: 39 x
Dostal Ďakujem: 33 x

Re: Čakanie na vnuknutie/Vision Quest - reset v prírode

Poslaťod juraj1974 » 29 Jan 2017, 21:05

Hooj. Budem strucny. Z kade si? Kde sa chces/planujes,,stratit,, ? Kolko mas rokov? Kolko noci si uz bol vonku? Daj mi prosim odpovedede. Zaujala ma tvoja myslienka a preto reagujem ale chcem sa ujistit o istych veciach. Dakujem..
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Čakanie na vnuknutie/Vision Quest - reset v prírode

Poslaťod Modok » 29 Jan 2017, 21:24

Ahoj...
ja neviem, je toto súkromná správa? Už som na portáli dávno nebol.
Nechcem sa o tejto téme rozpisovať verejne.
Absolvoval som 4 takéto Vision Questy, môžem Ti k tomu niečo napísať... ale len do súkromnej správy.
Modok
Obrázok
BLUE SKY!
Modok
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 31 Okt 2013, 23:47
Bydlisko: Lipovec
Dal Ďakujem: 28 x
Dostal Ďakujem: 23 x

Re: Čakanie na vnuknutie/Vision Quest - reset v prírode

Poslaťod 72janik » 29 Jan 2017, 21:25

Moja rada: výdaj sa na cestu bez otázok. Zbal sa ako ty uznas za vhodné. Každý z nás sme iný a ináč vnímame pohodu a nepohodu. Čo sa mne môže zdať pohodlné pre teba môže byť nepohodlné.
A podľa mna reset nespočíva v tom aby som bojoval o zivot, ale to aby som robil niečo pri čom nasmerujem svoje myšlienky iným smerom.
Ak to chceš spraviť len preto že si sa niečo dočítal v nejakej knižke tak veľa šťastia.
Takže keď to tak zhrniem slovami klasika tak "zbal prachy a vypadni" :mrgreen: :wolf:
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Čakanie na vnuknutie/Vision Quest - reset v prírode

Poslaťod Lesný Bes » 29 Jan 2017, 22:54

Ďakujem za reakcie.
Onedlho budem mať 32. Hej, som z tých opozdilcov, čo premrhali tie najlepšie roky pre takéto dobrodružstvá tým, že čakali na to, že ich raz niekto vezme na nocovačku. Až kým im jedného dňa nedopne, že nie je na koho čakať, že sny (i tie detské) si človek musí plniť sám. Takže Janov príspevok je veľmi trefný.

Pochádzam z východu, ale už niekoľko rokov žijem v zahraničí, v krajine s hlboko zakorenenou tradíciou pobytu v prírode. Mám za sebou 5 nocovačiek, všetko na jednu noc a všetko sólo (ako som písal, nebolo s kým) - 2 na Slovensku a 3 tu.
Mám tu vyhliadnutý jeden pomerne rozsiahly zalesnený ostrov uprostred jazera, už som tam jednu noc strávil, myslím, že by som tam nemal byť rušený, len to treba preplávať (tak reku, aby som to potom dal aj späť :-D)

Na predchádzajúcich nocovačkách mi vadilo, že to bolo pomerne hektické. Vždy som mal buď naplánovanú dlhokánsku trasu a celé to bolo len o kukaní do mapy, hľadaní cesty, pozeraní na hodinky, rozkladaní "tábora na poslednú chvíľu atď., alebo som potom na druhý deň niečo mal a musel sa ponáhľať. Skrátka, aj keď to bolo sólo, nemal som pocit, že by som mal dosť času byť sám so sebou. Tak som si myslel, že ak by som to natiahol aspoň na 3 noci a namiesto pendlovania sa usadiť len na jedno miesto, teoreticky by som sa mohol začať nudiť dosť na to, aby som bol nútený popremýšľať...
We take grater pains to persuade others that we are happy than in endeavoring to think so ourselves.
- Confucius -
Obrázok užívateľa
Lesný Bes
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 14 Jún 2015, 22:00
Bydlisko: Besný Les
Dal Ďakujem: 39 x
Dostal Ďakujem: 33 x

Re: Čakanie na vnuknutie/Vision Quest - reset v prírode

Poslaťod beaster » 30 Jan 2017, 13:22

Lesny Bes - dik za inspiraciu. Myslim, ze si nieco podobne skusim naplanovat aj ja na tento rok. :yees:
:camp:
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Čakanie na vnuknutie/Vision Quest - reset v prírode

Poslaťod juraj1974 » 30 Jan 2017, 22:24

[quote="Lesný Bes"]Ďakujem za reakcie.
Onedlho budem mať 32. Hej, som z tých opozdilcov, čo premrhali tie najlepšie roky pre takéto dobrodružstvá tým, že čakali na to, že ich raz niekto vezme na nocovačku. Až kým im jedného dňa nedopne, že nie je na koho čakať, že sny (i tie detské) si človek musí plniť sám. Takže Janov príspevok je veľmi trefný.


Mam chut ta zobrat niekde von. Ale ak si z vychodu tak sa isto vies dohodnut s miestnymi ludmi co ta zoberu von. V kazdom pripade nevahaj a vybehni si niekam
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Čakanie na vnuknutie/Vision Quest - reset v prírode

Poslaťod Dufi » 05 Feb 2017, 15:16

Ktora krajina..ak sa smiem spytat? Lebo ma napadaju len Cechy alebo Skandinavia :)

Lesný Bes píše:Ďakujem za reakcie.
Onedlho budem mať 32. Hej, som z tých opozdilcov, čo premrhali tie najlepšie roky pre takéto dobrodružstvá tým, že čakali na to, že ich raz niekto vezme na nocovačku. Až kým im jedného dňa nedopne, že nie je na koho čakať, že sny (i tie detské) si človek musí plniť sám. Takže Janov príspevok je veľmi trefný....
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x


Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron