Jednočlenné viacdňovky

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod creobroter » 26 Aug 2011, 20:30

sally ja proti kowo - vi nič nemám, a určite som to nechcel hnať do nejakej hádky, ale čítať, že sa nechce nechať zožrať debilným medveďom je moc, nie?

ale hádam už dosť to Off topicu
Nevědomost je blažená
Obrázok užívateľa
creobroter
 
Príspevky: 96
Registrovaný: 11 Máj 2011, 20:57
Bydlisko: Topoľčany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod kowo » 27 Aug 2011, 10:39

ja vskustku nechapem co ta tak podrazdilo na tom prispevku . ze som napisal ze sa nechcem dat zozrat debilnym medvedom ? to je pre teba naozaj MOC? . naozaj to nechapem ...takto sa nekonci tema . konci tak ze uz nebudes reagovat na urcity prispevok , ale ty ma stale citujes.ak som napisal nieco naozaj nevhodne taak sa opravedlnujem no ja to tak nevidim . napisal som obycajny prispevok o obacajnom strachu z medveda(ved kto sa neboji?) a ze uvazuem o zbrani(je nas tu viac co ju pravidelne nosia ). to je vsetko ..
kowo
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 14 Júl 2011, 14:51
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod creobroter » 08 Sep 2011, 20:29

No čo borci, tato téma nejak utichá, nikto sam nechodi do hory spať?
Strach? :P
Nevědomost je blažená
Obrázok užívateľa
creobroter
 
Príspevky: 96
Registrovaný: 11 Máj 2011, 20:57
Bydlisko: Topoľčany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod Legil » 08 Sep 2011, 21:06

... zajtra rano hned po nocnej idem do Mnisku nad Hnilcom smer Kloptan, Kojsovka, Lajoska, Jahodna, Bankov, Kosice.
:camp:
A dufam, ze ten :bear: co som ho tam videl v novembri sa uz prestahoval niekam inam.
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod creobroter » 09 Sep 2011, 20:16

Legil držim palce, a hlavne nech je počasíčko eňo ňuňo, už aj jelene sa hlasia svojim ručanim, teraz su tie noci také hlučnejšie :mrgreen:
Nevědomost je blažená
Obrázok užívateľa
creobroter
 
Príspevky: 96
Registrovaný: 11 Máj 2011, 20:57
Bydlisko: Topoľčany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod surino » 06 Okt 2011, 07:28

sally píše:Kilian - asi sme sa nepochopili: Zväčša chodím do Malých Karpát (mám ich hneď na kraji mesta) viac či menej ďaleko a to do miest, kam bežní turisti prakticky nechodia. No radšej v noci stretnem vyplašenú srnku, ako podnapitého poľovníka alebo iné živly. Proste - podľa môjho názoru sú pre outdoorákov väčším rizikom rozličné živly (partia čo ide do lesa chlastať, opitý poľovník, niektorí príliš aktívni a pokryteckí strážci prírody, štvorkolkári...) než nejaká zver, ktorá sa v drvivej väčšine prípadov človeka bojí a inštinktívne sa mu vyhýba.


Do M.Karpat chodim aj ja... to je v pohode, ale skus ist nikde do divociny.. ako lapland a potom budem prekvapeny ze sa nebojis zvery....
Nechcem ta spochybnovat, ale urcite budes mat v gatiach :-).
V M.karpatoch sa mi povacsine stane, ze ma stretnem ambicioznu lesnu straz a zacne machrovat, ale ked sme dvaja tak je to v pohode, samozrejme niekedy je dobre sa spravit blby a nechat ambiciozneho nech sa vyrozprava potom mu pogratulovat k jeho reciam, podakovat za upozornenia a dojebavku , taky ludia to maju radi a potom sa snazit jemne zdrhnut od nich. Podobne je to aj v Tatrach ak nestihnes prisjt do zapadu slnka .a hned ti soluju € pokutu to mam tiez rad, a tie reci ze zavolaju policiu , a hned si to najhorsie co moze byt...... :twisted:
surino
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 31 Aug 2011, 07:14
Bydlisko: BA - TT - PN - CA
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod surino » 06 Okt 2011, 08:00

macmatej píše:Gandalf: ked pustis petardu na pytliakov, tak aby ti nahodou neopetovali palbu.

Inak nas tiez raz jeden polovnik skoro zatrelil. Prave sa zvecerievalo,c tom sa vynoril polovnik zo slovami: "Chlapci preco nemate zapate svetlo? Uz som chcel strielat. Radsej si ich zapnite, lebo za kopcom su moji kolegovia, tak aby to neskoncilo zle."



Hahaha to mi nieco pripomina to sa stalo aj mne...Ked som polovnikovi povedal , ze by sa mohli nieco stat, lebo za nami ide dalsia partia tak povedal, ze maju nocne videnie a dalekohlady co vidia aj za sera... a ze az tak bat sa zase nemusime...samozjreme mali take velke..okrem tych dalekohladov....Museli sme zmenit trasu , lebo vtedy akurat polovali na diviakov v okoli Ciernej skaly na M.Karpatoch.
surino
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 31 Aug 2011, 07:14
Bydlisko: BA - TT - PN - CA
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod surino » 06 Okt 2011, 08:29

kowo píše:byvam pri Ziline. medvede chodia po zahradach a lisky davaju dobru noc. v lese , kde nieje taky vyskyt tejto zveri by som nemal problem ,viac krat som si to skusal. tmu mam velmi rad. ale u nas ...dakujem ,ale nedam sa rozparat debilnym medvedom. otazka naa tych, ktory maju a pouzivaju strelne zbrane : to tu mate vsetci A ckove drzanie a nosenie zbrane, alebo mate B proste si ju so sebou zoberiete.. ako to je? rad by som si zadovazil zbrojak.



Kup si perkusku nepotrebujes zbrojak A a B a potom , je to pohoda s toho strielat ten pocit cierneho prachu ako staroveky lovec.
surino
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 31 Aug 2011, 07:14
Bydlisko: BA - TT - PN - CA
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod mipa » 06 Okt 2011, 11:16

surino píše:
kowo píše:byvam pri Ziline. medvede chodia po zahradach a lisky davaju dobru noc. v lese , kde nieje taky vyskyt tejto zveri by som nemal problem ,viac krat som si to skusal. tmu mam velmi rad. ale u nas ...dakujem ,ale nedam sa rozparat debilnym medvedom. otazka naa tych, ktory maju a pouzivaju strelne zbrane : to tu mate vsetci A ckove drzanie a nosenie zbrane, alebo mate B proste si ju so sebou zoberiete.. ako to je? rad by som si zadovazil zbrojak.



Kup si perkusku nepotrebujes zbrojak A a B a potom , je to pohoda s toho strielat ten pocit cierneho prachu ako staroveky lovec.


Staroveky asi nie :D , ale je pravda, ze perkusak ma svoje caro, ale naozaj len pre sportovu strelbu, vlacit tie kila kade tade je hlupost, nehladiac nato, ze strach z divych zvierat je hlavne v hlave a realne z 99% nic nehrozi. Mne veru boba pri spani v lese, nebodaj este sam, ale je to o tom, ze este nemam naspano. Uz som mal to stastie stretnut medvedicu aj s mladymi, ale som tu; dive zvery radsej prchu, ako by mali prist do kolizie s clovekom, samo ked maju tu moznost. Horsie to bude asi s psami bez majitela nablizku, nebodaj so zdivocelymi.
Obrázok užívateľa
mipa
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 31 Mar 2011, 08:30
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 42 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod surino » 06 Okt 2011, 12:28

perkusak mozes mat aj do kapsy... postacuju maly derringer ( jedno ,alebo dvojhlavnovy)
surino
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 31 Aug 2011, 07:14
Bydlisko: BA - TT - PN - CA
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod creobroter » 07 Okt 2011, 08:36

Chlapi začínam mať pocit, že okrem polovníkov sa začnem báť aj bushcrafterov, predsa len zbran v ruke človeka vo mne vzbudzuje väčší strach ako stádo diviakov, či vysokej
Fakt je to u nás v lesoch také strašné, že bez zbrane sa proste do prírody nejde? :cry:
Nevědomost je blažená
Obrázok užívateľa
creobroter
 
Príspevky: 96
Registrovaný: 11 Máj 2011, 20:57
Bydlisko: Topoľčany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod Marcela » 07 Okt 2011, 08:47

No, nevím jak ostatním, ale mě přijde celkem z cesty nosit s sebou do lesa zrovna perkusák, pokud ovšem nejsem natolik dementní a nejdu tam s ním schválně dělat humbuk.
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod Marcela » 07 Okt 2011, 08:49

surino: A jestli se bojíš, tak do lesa sám nechoď :lol: .
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod juraj1974 » 07 Okt 2011, 09:04

Surino: Si doslova vhodny svojho mena..... si naozaj šurino... :punch:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod surino » 07 Okt 2011, 09:17

Marcela píše:surino: A jestli se bojíš, tak do lesa sám nechoď :lol: .



jasne bojim sa...priznam si to... perkusak mi uz viac krat pomohol.. a potom nieje na tom nic zle niesom pitliak a nestrielam po ludoch neboj moja. :wink:
surino
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 31 Aug 2011, 07:14
Bydlisko: BA - TT - PN - CA
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia