Military bushcraft

Re: Military bushcraft

Poslaťod Čamo » 10 Okt 2013, 16:28

root:
Tiež si myslím, že tie dve veci akosi nejdú dohromady.
PS: Ako je to s tým oklamaním stopovacieho psa. Pýtal som sa na to cez ss. Písalo sa tam niečo o čúraní. Tuším v téme o hasení ohńa.
Čamo
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Jún 2013, 16:55
Bydlisko: Neprezradím nad jazierkom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod root » 10 Okt 2013, 20:40

neodpovedal som ti lebo som nevedel čo si, kto si ... bez príspevkov, bez ničoho. A nerád píšem takéto veci, stáva sa potom že nejaký "odborník" to vydáva za svoje ...

Nepísal som o čúraní, ale o klamaní psa močom. V skratke .. nazbieraš moč ( napríklad do petky a zrobíš malinkú dierku ) a keď "unikáš" pred psovodom so psom tak rozstrekuješ ( pri troche cviku to dostriekne hodne ďaleko ) moč doľava, doprava, zasa doľava a zasa doprava .. Myšlienka je v tom, že kropíš tie najhoršie miesta pre prechod psovoda .. :-) Malinčie, vývrate, bogliaky, husté kroviny .. čím neschodnejší terén, tým lepšie. Pes ide po najsilnejšej stope ( ide po tebe a zápachu tvojho moču ) .. samozrejme ako divý po tom zlom teréne, zľava do prava... Výhody:
1 - tým že ty ideš rovno a pes s psovodom ( a prípadným sprievodom ) kľučkuje a ešte k tomu v zložitejšom teréne získavaš čas ( náskok sa zväčšuje )
2 - psovod sa skôr unaví ako ty ( a teda je pomalší, alebo to skôr musí vzdať )
3 - psovod znechutený zatrháva psa , jednak "sa môžem na to vysrať" a jednak, namá istotu či pes naozaj ide po stope, alebo blúdi, keďže bude lietať ako pako zľava do prava a hore - dolu :-)
4 - ak si aj psovod uvedomí že "klameš" a že unikáš, nič nezmôže, jedine ak pustí psa ( to dobrý psovod nespraví, pokiaľ ťa nemá nadoraz ) aby ho nezdržoval, ale to ti dal výhodu. Nemá ho ako kryť, psa sa zbavíš a psovod môže leda tak zavýjať na mesiac ...

Vyskúšal som to 2x, oba razy sa to osvedčilo :-) Ono totiž dobrý pes neodbočí ak aj odhodíš klobásu .. ale moču stopy, ktorú sleduje, jednoducho neodolá :-)
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod Čamo » 11 Okt 2013, 13:23

Root:
Díky, to by ma nenapadlo a vyzerá to logicky. Rozmýšľam ako by som si to vyskúšal.
Čamo
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Jún 2013, 16:55
Bydlisko: Neprezradím nad jazierkom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod root » 11 Okt 2013, 13:31

ak máš kámoša psovoda .. nie je problém, dá ti náskok aspoň 10 minút ( alebo ako sa dohodnete ) a zrobíš "kolečko v teréne" ... Ideálne je aby o tvojom triku nevedel ( simulácia reélnej situácie ) .. Samozrejme, ako takmer vždy, ťarcha spočíva v tom ako budeš premýšlať :wink:
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť


cron