Ženatý vs. bushcraft

Re: Ženatý vs. bushcraft

Poslaťod Luboss » 10 Apr 2012, 13:52

Ja som ženatý 6 rokov, mám skoro 2,5 ročného syna. Snažím sa ho brávať do prírody čo najviac, aby si zvykol keď bude väčší ísť so mnou aj na niekoľkodenný bushcraft.
Pri rodinke, robote, podnikaní a ešte iných záľubách sa to snažím vtesnať by to bola samozrejmosť života. Manželke vždy prizvukujem, že jedneho dňa vypadneme z mesta a budeme žiť niekde pri lese či v lese alebo prinajhoršom na dedine, mať vlastné hospodárstvo a bývať niekde veľmi blízko k lesu. Nech si aj ona zvyká :D
Sila v človeku spočíva v umení prežiť....kdekoľvek a kedykoľvek.
Obrázok užívateľa
Luboss
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 09 Apr 2012, 11:05
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Ženatý vs. bushcraft

Poslaťod kastan » 16 Apr 2012, 19:33

Dohromady jsem ženatý asi 20let. Žádná manželka mi nedělala problém kvůli koníčkům, ale čeho je moc....Jsem ženatý podruhé. Exmanželka nebyla na bushcraft dělaná. Ale současná není schopná spát jinde než v posteli :mrgreen: . Staršího kluka (z prvního manželství) jsem sebou několikrát venku měl. Letos se chystám vytáhnout i mladšího, je mu 4,5. Pořád chce do přírody, ale brzo ho bolej nohy. Už je naočkovanej, že budeme spát v přírodě. Jsem zvědav, jak ho dostanu na můj oblíbený flek. Je to převýšení 250m na 4km. Jinak jak píší i jiní, největší problém je, udělat si čas. Hromada povinností okolo, makám i víkendy, moc příbuzných = samé rodinné oslavy ... Ale když se zadaří, je to nádhera.
Obrázok užívateľa
kastan
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 16 Apr 2012, 16:46
Bydlisko: Liberecko, ČR
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Ženatý vs. bushcraft

Poslaťod cornus » 28 Máj 2012, 17:05

stormmast3r píše:Trosku OT, ale trocha sa to hodi k teme. Nerad chodim na tury s dievčatami, lebo treba byť ohladuplny :D

Súhlasím.
Ešte nevydržia moje tempo pochodu a v zime mrznú.
Na ľahké akcie do prírody moje ženy beriem.
Obrázok užívateľa
cornus
 
Príspevky: 228
Registrovaný: 11 Máj 2012, 08:44
Bydlisko: Galgocz
Dal Ďakujem: 85 x
Dostal Ďakujem: 81 x

Re: Ženatý vs. bushcraft

Poslaťod Kapo » 28 Máj 2012, 18:04

Veru veru, zo ženami je to ťažké, a bez nich občas tiež. Ale som rád, že nie som homosexuál.... :wink:

A ja som v sobotu už 12x zabudol na výročie svadby. Ale už si zvykla.
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Ženatý vs. bushcraft

Poslaťod Káčer007 » 30 Okt 2012, 13:04

Je to všetko o kompromisoch... myslím si. Pretože som sám a aj do prírody nasávať energiu a cítiť ju chodím sám. A tak mi to vyhovuje najviac. Ale viem si predstaviť takto sa nasmerovať ako celá rodina a viesť k tomu aj deti ....





//přesunuto, sem se to hodí víc. Pája
Obrázok užívateľa
Káčer007
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 18 Okt 2012, 20:21
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Ženatý vs. bushcraft

Poslaťod cleric7 » 31 Dec 2012, 14:16

Neviem, či je to správny názov témy, "ženatý vs. bushcraft"...

U nás doma keď blbneme, tak spolu, keď von do lesa, na ryby a čo ja viem kam ešte, stále spolu.

Decká nemajú alergie, kopu vecí sa naučia a keď idú drobci na nejaký výlet zo škôlky, resp. zo školy,

tak učiteľia pozerajú, že decká toho zvládnu viac ako je dnes štandard počítačových detí...

Skrátka, aby som to uzavrel, všetko sa dá skĺbiť dohromady, len treba chcieť...
cleric7
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 30 Nov 2012, 11:11
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Ženatý vs. bushcraft

Poslaťod juraj1974 » 31 Dec 2012, 14:23

Mas pravdu a preto si ja naopak myslim ze nazov temy je spravny. Ono nie je dolezite v akom si zväzku ci ako mas utiahnute laso okolo krku ale prave o komunikacii dvoch ludi co su spolu a v prvom rade co maju spolocnea nejake zaujmi. Nie je dobre niekoho nutit do niecoho co sa paci len jednemu. Ako pises. Treba chciet....
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Ženatý vs. bushcraft

Poslaťod cleric7 » 31 Dec 2012, 16:36

juraj1974 píše:Mas pravdu a preto si ja naopak myslim ze nazov temy je spravny. Ono nie je dolezite v akom si zväzku ci ako mas utiahnute laso okolo krku ale prave o komunikacii dvoch ludi co su spolu a v prvom rade co maju spolocnea nejake zaujmi. Nie je dobre niekoho nutit do niecoho co sa paci len jednemu. Ako pises. Treba chciet....


Samozrejme z tohto pohľadu máš na 100 % pravdu, ja som len chcel podotknúť, že manželstvo a bushcraft sa nevylučujú... presne ako hovoríš je to o tom, čo chcú dvaja robiť spolu a nie nútiť jeden druhého do niečoho, k čomu nemá vzťah. Navyše ako tak čítam príspevky, manželstvo dokáže fungovať, aj keď sa on alebo ona venujú rôznym záujmom a záľubám, skrátka tolerancia musí byť...
cleric7
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 30 Nov 2012, 11:11
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Ženatý vs. bushcraft

Poslaťod juraj1974 » 31 Dec 2012, 16:51

Piseme obaja o tom istom a kazdy inak.... a tak preto na nase tolerantne 3/4-ky... ci uz su alebo niesu pri nasik flakackach :drinkers:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Ženatý vs. bushcraft

Poslaťod cleric7 » 31 Dec 2012, 18:24

moja reč... :D
cleric7
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 30 Nov 2012, 11:11
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Ženatý vs. bushcraft

Poslaťod marian160 » 31 Dec 2012, 21:57

Je super byť vonku úplne sám a vyčistiť si hlavu bez detí a žienky :D a to mám žienku ktorá nie je fajnová a nemá problém zo stanom, chatou bez vody a elektriny a podobne.
Dnes som si doviezol z pôrodnice krásneho syna (druhý má 5 rokov) pri ktorého pôrode som bol a tak asi do lesa chvíľu nedostanem, ale taký malý človiečik má tiež obrovské čaro :yees:
Obrázok užívateľa
marian160
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 08 Júl 2010, 09:07
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 29 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Ženatý vs. bushcraft

Poslaťod Kelko » 31 Dec 2012, 23:00

marian160 píše:Je super byť vonku úplne sám a vyčistiť si hlavu bez detí a žienky :D a to mám žienku ktorá nie je fajnová a nemá problém zo stanom, chatou bez vody a elektriny a podobne.
Dnes som si doviezol z pôrodnice krásneho syna (druhý má 5 rokov) pri ktorého pôrode som bol a tak asi do lesa chvíľu nedostanem, ale taký malý človiečik má tiež obrovské čaro :yees:

velka gratuláciaaaaaa :partyman: :friends: :partyman:
Až vyjde slunce vyžažíme
a pozor...Les je sviňa
Obrázok užívateľa
Kelko
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 19 Feb 2012, 13:06
Bydlisko: Košice "východná konfederácia" miesto kde nič nie je,takže ani ja vlastne nie som
Dal Ďakujem: 255 x
Dostal Ďakujem: 382 x

Re: Ženatý vs. bushcraft

Poslaťod juraj1974 » 01 Jan 2013, 21:18

marian160 píše:Je super byť vonku úplne sám a vyčistiť si hlavu bez detí a žienky :D a to mám žienku ktorá nie je fajnová a nemá problém zo stanom, chatou bez vody a elektriny a podobne.
Dnes som si doviezol z pôrodnice krásneho syna (druhý má 5 rokov) pri ktorého pôrode som bol a tak asi do lesa chvíľu nedostanem, ale taký malý človiečik má tiež obrovské čaro :yees:



Gratulujem k novemu clenovy lesnej mudrosti kamarat...
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Ženatý vs. bushcraft

Poslaťod Modok » 13 Jan 2014, 19:12

Chameleon_sk píše:
stormmast3r píše:Trosku OT, ale trocha sa to hodi k teme. Nerad chodim na tury s dievčatami, lebo treba byť ohladuplny :D


chodim s mojim synom, kamaratom a jeho synatorom.
Nase polovicky minule vzniesli poziadavku na ucast.
Podarilo sa nam vykorculovat s tym, ze musia spat pod vlastnorucne urobenym pristreskom. Odpoved bola, ze ony budu spat v stane.
Nasa kontra: Stany su v lese zakazane.
Vysledok: no tak to ja spat pod listim v ktorom je haved spat nebudem. to nikam nejdem. :-D


Vidím, že si výborný korčuliar. Používam podobnú techniku :lol:
Obrázok
BLUE SKY!
Modok
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 31 Okt 2013, 23:47
Bydlisko: Lipovec
Dal Ďakujem: 28 x
Dostal Ďakujem: 23 x

Re: Ženatý vs. bushcraft

Poslaťod bubi » 09 Feb 2015, 23:09

Chlapci, je to o tom čo ste si sľúbili pri sobáši. Ty nesmieš byť na ženu hovado, a ona potom pôjde s tebou aj do lesa. Ale je to iba teória. Môže to dopadnúť aj inak. Ja som teda ženu do lesa pod stan dostal, ale inak som chodieval sám. A ona nefrflala. Možno šťastie, čo ja viem?
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia