ako si vážiť prírodu

Re: ako si vážiť prírodu

Poslaťod lotr222 » 08 Máj 2012, 21:43

Toto som našiel pri ceste do lesa, kiež by takto uvažovali všetci ľudia
Obrázok
lotr222
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 01 Máj 2012, 14:41
Bydlisko: košice
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: ako si vážiť prírodu

Poslaťod slaffko » 09 Máj 2012, 10:47

Pre tych co chcu trochu prilozit ruku k dielu a vycistit cast nasi znecistenych lesov davam do pozornosti nasleodvnu akciu:
http://www.facebook.com/#!/events/219954878107380/

pridavam aj text k acii:

"Milí priatelia prírody,

po úspečnej prvej časti seriálu "Naše čisté lesy" (http://bit.ly/HTZc5o) prichádza diel druhý s názvom"Dračí hrádok".

Ak máte radi prírodu a naše krásne lesy (http://on.fb.me/HUKiQV) a nemáte ešte program na nedeľu 20. mája a chceli by ste podpor...iť dobrú vec, príďte o 11:00 do krčmy U troch zajacov v Rači, kde sa dohodneme na trasách, ktoré prejdeme a vyčistíme od odpadkov.

Táto akcia nie je nikým ani ničím financovaná ani zastrešená politickými sračkami, ide čisto o dobrovoľnícku aktivitu potulkárov a Priaznivcov Nepriaznivého Počasia, ktorí v akomkoľvek počasí pridajú ruku k dielu.

Zoberte si so sebou nejaké staré rukavice, aby ste sa náhodou neporezali na rozbitých fľaškách alebo inom bordeli ..

Akcia bude zakončená opekačkou a následne posedením v krčme, tak si prineste aj niečo na opekanie ..

Prosím zdieľajte tento event, čím viac ľudí príde, tým krajší výsledok po nás zostane .. Ďakujeme!

S pozdravom,

// mnk"

Toto je moj sposob ako si vazit prirodu :)

s pozdravom
slaffko
slaffko
 

Re: ako si vážiť prírodu

Poslaťod root » 07 Máj 2013, 10:48

http://www.midwayfilm.com/
človeku je z toho nejak smutno ..

možno pômôže ak sa takéto vidá budú čo najviac šíriť po nete, aj keď len čiastočne .. čím viac ľudí si uvedomí čo sa deje s plastami v globálnom meradle, tým lepšie.
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: ako si vážiť prírodu

Poslaťod sony boy » 17 Jún 2013, 10:20

všetko je o ľudoch nájde sa slušný človek čo vie ako sa chovať a vždy sa nájde dohulený metalista čo všetko ovracia a ako čerešničku naprejuje na všetko čo sa dá punks not dead
Obrázok užívateľa
sony boy
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Jan 2013, 11:13
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: ako si vážiť prírodu

Poslaťod bobek » 07 Okt 2013, 12:16

Ahoj,
tak se mi zdá že zákony neplatí stejně pro všechny...
Všichni jsme si rovní, jen někteří jsou si rovnější...
Co je pro přírodu horší, jedna petka pohozená v trávě, nebo haldy odpadů vyvážených pod pojmem "ekologická skládka" (pouze se jedná o loby podnikatelů) za městem.
Zasypaná kdejaká díra, remízka, příkop nebo jezírko...Vždycky se mi zvedá kufr (žalůdek) když vidím ten bordel.
Samosebou odsuzuji i tu petku, učím tomu i své dvě děti prakticky od narození . Nevyhodí nic na zem (krom slupek jablka, ořechů atd. a to je učím schovávat),
dají si to pěkně do kapsy a vyhodí to doma.
S tím upozorňováním, v dnešní době mám z toho strach... Ozvu se, znelíbím se a ještě je schopen mě někdo utlouc za pár odpadků... To radši stáhnu ocas mezi nohy a sezbírám to za něj a při první přílažitosti to vyhodím do koše... Nebylo by to poprvé.
Přeci když chci někoho učit pořádku tak mu musím dát příklad....

:camp:
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: ako si vážiť prírodu

Poslaťod borsalino » 08 Okt 2013, 09:49

Zdravím všetkých ochranárov aj priatelov prírody.
S ochranou prírody mám veľké skúsenosti.Som dlhoročným návštevníkom Oravy a hlavne Roháčov.
Za tie roky čo tam chodím,som si uvedomil,že najviac škodia prírode samotný ochranári zo štátnych lesov Tanapu.
borsalino
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 27 Sep 2013, 08:36
Bydlisko: trnava
Dal Ďakujem: 27 x
Dostal Ďakujem: 43 x

Re: ako si vážiť prírodu

Poslaťod lastwolf » 28 Feb 2015, 15:26

u nás sa napríklad 99% odpadu doma separuje plasty, sklo, bioodpad, oleje, kovový odpad elektronika.... proste fakt všetko čo sa dá, či sa jedná o veľké kusy odpadu alebo len malý vrchnák z pet fľaše .... nehovoriac o odpadkoch v prírode musím sa priznať že papier (ten čo sa relatívne rýchlo rozloží, žiadny voskovaný leták z lidla) nechávam v prírode a to tak že vykopem jamu a zakopem ich tam... jedná sa však len o servítky a vreckovky papierové ináč väčšinou odnášam z lesa viac odpadu ako prinesiem, nedovolí mi to nehať tam odpadky čo nájdem aj po iných :) ľudia sú žiaľ hovädá (urážka tých zvierat :( ) :camp:
Príroda nikdy nezradí srdce, ktoré ju miluje.
Obrázok užívateľa
lastwolf
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 24 Feb 2015, 23:14
Bydlisko: Brezno
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: ako si vážiť prírodu

Poslaťod adamys » 20 Sep 2017, 10:08

my taktiez uz dlhsiu dobu doma separujeme odpad..verim tomu, ze to prirode pomaha..a malo by to cim dalej tym viacej ludi aplikovat..je potrebne aby sme si vazili prirodu, lebo ona je k nam len dobra a my sa niekedy spravame uplne hrozne k nej..
Obrázok užívateľa
adamys
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 21 Aug 2017, 11:14
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: ako si vážiť prírodu

Poslaťod beaster » 21 Sep 2017, 12:40

Mne sa uz tiez podarilo presadit ze vsetko sklo, plasty, tetrapaky, papier, baterky, ziarovky a elektroniku pekne separujeme. Cast do zbernych nadob pred barakom (otazne je kde a ako to potom konci :( )a cast do Hornbach-u kde maju taky multi-zberak.
Zial v bratislavskej dzungli sa mi nedari separovat bioodpad - ine by to bolo u nasich na dedine kde mame kompostovisko.
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: ako si vážiť prírodu

Poslaťod Gondil » 21 Sep 2017, 13:44

beaster, tak to mam pre teba celkom fajn riesenie. Momentalne sa v pracovny tyzden tiez zdrzujeme v Petrzalskej dzungli a bio odpad separujeme.
Ako? No Kalifornske dazdovky (vermikomposter). Ak by bol zaujem mozem doplnit nejake info, ako to mame spravene, co treba, netreba, ako to funguje. Ale dost sa toho clovek docita na internete.
Taktiez som pri niektorych panelakoch videl maly komposter, ktory si asi zriadili obyvatelia proaktivne pretoze im liezlo nanervy ze nemozu separovt bio odpad. A potom, pocul som este aj o nejakych komunitnych zahradach kde sa da doniest takyto bio odpad a oni si to tam skompostuju.
Inak poznam pana, ktory ma kalifornske dazdovky nasadene vo velkom kokmposte pri rodinnom dome a to z toho dovodu, ze je to jednoducho rychlejsie (akurat mal problem s vtakmi, ktory si chodili pochutnavat na drahych dazdovkach :D)

Este by som doplnil ze separovanie bio odpadu + spravne separovanie ostatneho odpadu (aspon zbezne ocistenie od masnot a necistot napr v pripade plastov ci kovov) ma jednu velku vyhodu - nesmrdia vam kose, tym padom ich nemusite vynasat kazdu chvilu (co ocenia napr. taky ako ja co byvam na 12. poschodi a naozaj sa mi nechce chodit kazdy tyzden so smetami dole. Bezne vynasame smeti az po niekolkych tyzdnoch a nic nam v kuchyni nesmrdi).
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: ako si vážiť prírodu

Poslaťod samron » 22 Sep 2017, 09:24

uz som o tom pocul, ze to niektori ludia riesia takto. my i ked separujeme doma odpadky, neviem ci by mi u priatelky dazdovky v byte presli - to by bol asi pre nu az moc extrem, i ked ako vravis - svoje vyhody to ma isto
Obrázok užívateľa
samron
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 22 Sep 2017, 09:14
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia