Bushcraft + alergia

Bushcraft + alergia

Poslaťod adamec » 15 Apr 2012, 12:37

Zdravim.

Je tu este nejaky nestastny bushcraftak s alergiou? Zaujimalo by ma, ci neexistuje nejaka prirodna finta na alergiu (aj ked to znie trosku protichodne, ale verim ze priroda ma liek na vsetko)? Ako sa vy vysporiadavate s tymto problemom? Snazite sa liecit modernymi prostriedkami (vakciny)?

Ja beriem pocas obdobia kazdy den Alerid, mam samozrejme kvapky do nosa, do oci. Okrem toho mam dlhodobu liecbu vakcinami - Staloral. Zatial sa mi zda, ze mi to viac skodi ako pomaha...
adamec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 26 Júl 2010, 20:48
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Bushcraft + alergia

Poslaťod mihal » 15 Apr 2012, 17:16

prirona liecba je uprava jedalnicka a hlavne alergia je porucha,nie choroba, neda sa liecit. este niektore kvalitnejsie caje napomahaju-v sackovej forme ich nenajdes(maté green), ale ked je sezona tak bez tabletiek si nemozem dovolit vyst z domu.
poslednej dobe mi riadne pomaha surovy cesnak 3struciky denne ked je napor najsilnejsi. priznaky neodstrani ale telo je silnejsie a niesom jak keby ma presiel vlak a mal chripku atd. proste breza je kruta na mna :(
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Bushcraft + alergia

Poslaťod atti.hombre » 15 Apr 2012, 18:57

ja 10 rokov vakcinácia a zákaz chodiť do prírody- neuposlúchnuté...potom 10 rokov bez liečby-ani tablety a pravidelné pobyty v prírode v pohode...asi 5 rokov bez liečby a nechodil som von a dorazila ma raz prechádzka!...tak znova lekár a 10 rokov vakcinácie s pravidelným pobytom v prírode + tabletky cez sezónu...teraz 2 roky bez vakcín iba s tabletkami počas sezony a intenzívny pohyb v prírode a zatial som v stave,že ked si zabudnem vziať tabletku tak sa nič nedeje!...trocha svrbí nos-vtedy si na ňu spomeniem...

alergia je precitlivelosť a pokial sa budete alergénu vyhýbať tak vás dostane!...treba mu čeliť a dať telu šancu vytvoriť protilátky...akurát treba pomoc lekára.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Bushcraft + alergia

Poslaťod adamec » 16 Apr 2012, 13:03

Dik za vase zivotne skusenosti :) A neviete nakolko pomaha otuzovanie?
adamec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 26 Júl 2010, 20:48
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Bushcraft + alergia

Poslaťod mihal » 16 Apr 2012, 16:16

to nevem a ešte ti poradím ,nos vincentku v spreji a pravidelne si preplachuj nos od pelu a pri kazdom potociku oplachni tvar poriadne
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Bushcraft + alergia

Poslaťod prtgeologist » 02 Mar 2015, 10:32

Už mi to začíná. Dnes ráno jsem se probudil a asi 10x za sebou kýchnul, mám od rána plný nos, přes jehož jednu dírku nelze dýchat (obávám se, že se ucpe i ta druhá), rudé oči, které bych si nejlépe vydrásal s očních jamek a podobné. Achjo, blbá civilizační choroba alergická. :/
prtgeologist
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 29 Okt 2014, 08:43
Bydlisko: Les
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 54 x


Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia